Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2008., 13:02   #1
MSA
Premium
 
MSA's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 115
HP Compaq 6710s LCD problem

Laptop mi je pao i nakon pada monitor više ne radi, tj. slika se vidi ali potpuno tamno i bez kontrasta. Malo sam tražio po netu i pronašao sam da bi problem mogao biti u LCD inverteru koji sam po sebi košta oko 25€. Da li netko ima slična iskustva i sa sigurnošću može reć u čemu je problem? Koliko otprilike može koštati popravak u servisu? Dal je to opće isplativo servisirat? Koliko mogu dobiti za laptop kad bih ga prodavao za dijelove? Radi se o HP Compaqu 6710s s 1.8 GHz intel core 2 duo procesorom, 2.5 gige ddr2 667MHz, 80 gb diskom...
MSA je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 21:15   #2
igor106
čuđenje je početak znanja
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: on-line
Postovi: 52
novi lap... steta. Mislim da je u kvaru ta "neonka" koja osvjetljava LCD. Invertor napaja tu neonku, koja je jako tanna i je poprilicno lomljiva. Ja bih ga popravio. Pogledaj na netu kako stoje cijene za te "neonke" ali prije nego sto ista kupis, otvori lap. Moguce je da se jednostavno kabal malo istekao od utora na maticnu pa ga jednostavno pre-stekaj. Isto, preporucujem da ako opet ne radi, otvori monitor i pregledaj kablove i vidi da li je ta neonka cijela ili pukla.
Ako vec ides na opciju prodaje, ne bi dobio previse buduci da su ispravni laptopi te generacije oko 2000-2500kn. Znaci, pokidani lap jos nize... Ako uspijes nesto-super, ako ne, posalji PM sa idejama, fotke... ali nemoj odustajati.
pozdrav.
igor106 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2008., 13:21   #3
igor106
čuđenje je početak znanja
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: on-line
Postovi: 52
i... šta je bilo, jel si popravio lap?
igor106 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na