Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.05.2022., 12:58   #31
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
+ pogledaš kakvo napajanje / drajver je unutra + provjeriti voltmetrom ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 13:10   #32
blackshtef
Premium
Moj komp
 
blackshtef's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Ispod feroterma na črnomercu, 100m tam prema plivi, imaš trgovinu Ledison - odi s trakom (ili cijelom lampom) do njih, teta unutra će ti sve riješiti
blackshtef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2022., 16:11   #33
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor blackshtef Pregled postova
Ispod feroterma na črnomercu, 100m tam prema plivi, imaš trgovinu Ledison - odi s trakom (ili cijelom lampom) do njih, teta unutra će ti sve riješiti
Ovo mi se čini kao najbolje rješenje, hvala svima za savjete.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2022., 16:20   #34
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Samo pogledaj radno vrijeme, imaju neko bezvezno tipa 8-16
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 15:55   #35
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Bio sam u Zagrebačkoj kod "tete" i kupio novu led traku no spojivši je na izvor napajanja led traka blinka tj. ne svijetli kontinuirano.
Što bi mogao biti razlog ?

Originalno je traka duga 80 cm te odrezah potrebnih 60 cm, za probu sam spojio i ovaj kratki dio no i on isto blinka

podaci o napajanju:

__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 17:05   #36
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Kakvu traku si uzeo? Da ti ne se pali overload il nesto? S druge strane, mozda je driver prdnuo u rosu
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 17:31   #37
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Dobro ti je kolega savjetovao da odneseš cijelu lampu kod tete.
Nebitno sad jesi / nisi

Odnesi komplet pa neka odmah na licu mjesta skompletiraju da radi.
Ovo napajanje sa slike je current limitirano na 0.3 A i prilično visokim naponom a sad treba vidjeti šta traži Led traka šta si je uzeo
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 18:28   #38
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Dobro ti je kolega savjetovao da odneseš cijelu lampu kod tete.
Nebitno sad jesi / nisi

Odnesi komplet pa neka odmah na licu mjesta skompletiraju da radi.
Ovo napajanje sa slike je current limitirano na 0.3 A i prilično visokim naponom a sad treba vidjeti šta traži Led traka šta si je uzeo
Odnesel sam sve tamo i teta je pogledala vrijednosti napajanja sa fotke i prodala mi led traku za 50 kuna i nek si to doma prikratim i zmontiram.
Uopće nisam stekao dojam da joj je bilo stalo da sve ostavim u servisu ( ako on uopće postoji ) i da mi to uredno naplati, što bi za mene bilo najbolje rješenje.

S obzirom da sam traku nepromišljeno prikratio prije probe sad mi ostaje za uspomenu, a sutra idem na Zavrtnicu u neku trgovinu kupiti kopmplet led lampu za 90 kn.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 20:33   #39
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Pa nije problem ponovo spojiti šta si precvikao / skratio.
Rekao bih da nešto ne paše i zato treperi.
Ako ti je lakše i odgovara ta komplet nova lampa idi na to.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2022., 22:49   #40
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Bio sam u Zagrebačkoj kod "tete" i kupio novu led traku no spojivši je na izvor napajanja led traka blinka tj. ne svijetli kontinuirano.
Što bi mogao biti razlog ?

Originalno je traka duga 80 cm te odrezah potrebnih 60 cm, za probu sam spojio i ovaj kratki dio no i on isto blinka

podaci o napajanju:

Bit ce da je kod tebe strujni LED driver (constant current LED driver, gdje je struja fiksna), a prodavacica ti je dala obicnu LED traku koja ocekuje naponski LED driver (constant voltage, gdje je napon fiksan (12 ili 24 V)) pa u tom slucaju dobro da se nije izdimila.

Strujni LED driveri su dosta rijetki na trakama, iako su bolji opcenito za LED rasvjetu jer daju ujednaceniju kolicinu svjetla.

Rjesenje bi ti bilo promijenit LED driver, kupit naponski, ali trebas pazit na snagu (pogotovo ako je dimabilna traka) tako da imas finu regulaciju (u suprotnom sa prejakim trafom ces imat stepenicasto dimanje).
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2022., 11:51   #41
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Bit ce da je kod tebe strujni LED driver (constant current LED driver, gdje je struja fiksna), a prodavacica ti je dala obicnu LED traku koja ocekuje naponski LED driver (constant voltage, gdje je napon fiksan (12 ili 24 V)) pa u tom slucaju dobro da se nije izdimila.

Strujni LED driveri su dosta rijetki na trakama, iako su bolji opcenito za LED rasvjetu jer daju ujednaceniju kolicinu svjetla.

Rjesenje bi ti bilo promijenit LED driver, kupit naponski, ali trebas pazit na snagu (pogotovo ako je dimabilna traka) tako da imas finu regulaciju (u suprotnom sa prejakim trafom ces imat stepenicasto dimanje).
Hvala na trudu no odustao sam definitivno od led traka kao rasvjete u kupaonici.
Krećem u potragu za nečim što dođe iznad ogledala u kupaonici i pogoni se običnim led žaruljama.
Kad pregori, deset kuna i deri dalje.
Ovo s trakama je prevara, moja ( Feroterm) je trajala taman 3 mjeseca nakon garancije i kaj sad ? Upitah i njih, te mi je rečeno da odšrafim sve sa zida i donesem u njihov servis..."pa budeju videli kaj se da napraviti"...iskrcal 360,00 kn za komplet s ogledalom, neš ti špigla...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2022., 12:42   #42
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Jbg. Najveci problem s trakama je hladenje. Za