Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2015., 18:47   #7501
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa i moji su iz tehnomaxa, ali mislim da je 10g bila tvornička garancija, ne njihova.

gle ako ništa drugo obrati se direktno u monitor audio, reci da bi ti htio platiti servis i da je propao zastupnik bla-bla-bla, ali da pošto nema nikoga sposobnog kod nas to odratiti jednostavno moliš za pomoć/zamjenu/savjet kako bi oni "stisnuli" lokalne distributere.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2015., 19:12   #7502
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Imam Monitor Audio R370HD subwoofer Monitor Audio R370HD subwoofer koji pri određenim frekvencijama malo rezonira.

Odnio sam ga u AudioCinema-Art prvo u servis gdje tip nije mogao otkriti o čemu se radi, a potom i na prodajno mjesto gdje ga je (valjda vlasnik) testirao i došao do zaključka da nije niti driver, niti modul, i da isto ne može otkriti otkud dolazi vibracija jer vibrira tek kad je sub kompletno složen.

.
čist sumnjam da nije mogo otkrit...

ak si siguran da je pod garom (iako ne vjerujem) onda pitaj proizvođača kome se javit...ima i ovdje tema o "garanciji povratu para i sl" gdje se svi lijepo pozivate na HR zakone i povrat novaca ili zamjenu za vrijeme garancije...pa igraj i ti na tu kartu.
a ak nije pod garom onda te niš ne košta otvorit ga i vidjet što "pleše" unutra. cca 1 sat posla a ak si i strpljiv rezultat bi mogo bit povoljan.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 12:50   #7503
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Ma otvarao ga je i serviser i taj tip ispred mene, unutra ima ukupno 2 dijela koja su dobro zasarafljena. Cak je skinuo i driver i spojio ga direktno, i on ne vibrira - tako da ne bi rekao da se nisu potrudili.

Budem pingao onda MA pa da vidim sta oni kazu
Pogledao sam sada, garantni rok je 3 godine, tako da cu morati platiti servis svakako.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 16:39   #7504
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Možda ti je bolje dijagnosticirati sam kvar pa od MA uzet zamjenski dio. Uvijek se moraš voditi s mišlju da ćeš sam sebi najbolje popraviti stvar. Najčešće je to i najjeftinije...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2015., 20:23   #7505
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa i moji su iz tehnomaxa, ali mislim da je 10g bila tvornička garancija, ne njihova.

gle ako ništa drugo obrati se direktno u monitor audio, reci da bi ti htio platiti servis i da je propao zastupnik bla-bla-bla, ali da pošto nema nikoga sposobnog kod nas to odratiti jednostavno moliš za pomoć/zamjenu/savjet kako bi oni "stisnuli" lokalne distributere.
Zakleo bi se da su moji bivši br6 iz tehnomaxa imali 5 godina garancije,al baš pisane sa žigom dućana,denonov player je imao dvije,to sam siguran,da njegovi imaju i 10 ko zna kaj bu s tim jer je sa servisima uvijek cirkus,pogotovo kaj su se i zastupnici šaltali par puta od tada.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 09:42   #7506
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Monitor Audio mislim daje 5 godina. Eventualno na RxxxHD seriju 2 godine jer je to k'o potrošačka elektronika...
Sve ispod bronze serije je
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 10:09   #7507
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Imam HD seriju
Imam i žigove od Technomaxa bez lupljenog datuma

@ tomov Nije meni problem otvoriti zvučnik, ali stvarno ne znam kako bi to riješio / popravio...
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 11:03   #7508
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@garancija... moram i ja nać papire da vidim, ali mislim da je bilo 10g za silvere.

@messiah... velim ti - drito u ma mejl sa opisom da nemaju kompetentne osobe ovdje za servisiranje njihovih proizvoda.

koliko god ekipa korektna bila (nije da ih napadam naravno), ali situacija je više nego jasna.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 11:03   #7509
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Najgori kvar je ako je driver prosvirao... U tom slučaju samo zamjena drivera pomaže a to je uz pojačalo najsjuplji dio...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 11:19   #7510
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa već je rekao da solo driver van kutije ne rezonira.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2015., 14:58   #7511
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa već je rekao da solo driver van kutije ne rezonira.
Mozda sam driver ne rezonira kad je izvan kutije i praktički bez ikakvog opterćenja kutije, a kad ga se stavi u kutiju i uslijed povećanog opterećenja jednostavno prosvira.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2015., 10:42   #7512
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Jel zna netko gdje kupiti kod nas speaker grill 8" ? Al da je malo ljepši, po mogućnosti od metala s sitnim meshom. Nalazim samo neke krupne s krupnom mrežom. Il da gledam ebay?
Dijete gura prstiče?

Osim čipoteke možeš probat zvrcnut Dacco ili Oktavu iako mi se najbolje čini okrenut ibayu.

Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Imam Monitor Audio R370HD subwoofer Monitor Audio R370HD subwoofer koji pri određenim frekvencijama malo rezonira.

...

Ima li netko ideju gdje bi mogao odnijeti sub na servis, a da može riješiti/naći problem.
Moj prvi savjet:
Drži se dalje od ACA i stručnih servisa ako cijeniš živce.

Drugi savjet:
Problem pokušaj dijagnosticirati sam jer nikoga neče biti briga za tvoje stvari više nego tebe samog.


1. Jel to neki novonastali problem ili je tako od početka?
2. Kažeš pri određenim freq. rezonira. Koje su to freq?
Napraviš sweep / diagnosticiraš problematične freq.
3. Glasnoča utječe na karakter rezonance ili uopče ne utječe na nivo?
4. Sjedi na sub te ga testiraj.
5. Ako drajver gleda prema podu , probaj sub okrenut da drajver bude gori te s strane.

Javi opservacije. A nebi bilo loše kad bi dignuo kakvu snimku na jutub ili sl.


Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Mozda sam driver ne rezonira kad je izvan kutije i praktički bez ikakvog opterćenja kutije, a kad ga se stavi u kutiju i uslijed povećanog opterećenja jednostavno prosvira.
Nedavno se uhvatio razraditi malo nove sub drajvere i sve ljepo i krasno dokle jednom nisam dao više soka. Od bešumnog do "klapanja" u trenu.
Instiktivno pomislim drmnula zavojnica u back plate ali ipak mu nisam dao baš toliko soka. Uostalom , zvučalo je premekano za zavojnicu u backplate. Spojim drugi i - identična stvar. Umjesto trečeg uhvatim stariji drajver kojeg sam kupio u prijašnjoj turi i - tiho. Gledam razlike - sve isto. Isto izgledaju i isto se mjere te isto zvuče sve do nekih krajnjih granica kad novi zaklapa. Ionako ih ne koristim na tom nivou pa u neku ruku nije ni važno ali kad sam čuo , vrag mi neda mira.
Slušam jednog i slušam drugog . Tiho pa glasno .Opet tiho pa glasno.
Onda mi se napokon upali lampica u glavi.

Tinsel leads tj. žice od konektora do membrane lupaju u samu membranu kad se drajver razmaše.
Milimetar duža žica ili stupan-dva drugačiji kut epoksiranosti spoja s membranom i eto ti sranja.
Lagano ih pritisnem prstom i - tišina.

Za čudne zvukove može biti kriva cijela hrpica stvari.
Inace , ja bi rekao da je prije drajvera sama kvaliteta kutije krivac...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 23:09   #7513
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
sječate se mene

svako malo raspitujem se o akustičnosti materijala stalcima itd, htio bih vas obavjestiti neš, stalak je isprojektiran u catii, izradil sam si maketu 1:7 na 3d printeru čist radi fore, mislim ga prodavat za 10-20 soma eura nebitno jer niko nema takvu ekskluzivu,

nemogu vam pokazati maketu jer sam još u procesu zaštite insutrijskog dizajna

uskoro ću vam moć neš pokazat jer radim stalke za studijske monitore u jednom studiju

ako netko želi da mu isprojektiram policu ili stalke za bilo kaj sad je dobro vrijeme da me kontaktira jer zasad smo još jeftini al uskoro ćemo postat jako skupi, imamo puno projekata radimo i ekskluzivne dj pultove rješenja za klubove itd...

žao mi je kaj vam nemogu pokazat niš konkretno al evo u procesu smo proizvodnje pa bu pala neka fotka uskoro, doduše mogu vam neš pokazat

naš logo, možda i naslutite o kakvom dizajnu je riječ...

uz to mogu vam ponudit stolić za kavu sa printom vašeg omiljenog izvođača
na backlit filmu osvjetljenog sa ledom, ili možda usb utorom za na terasi i ugrađenim zvučnicima, mi radimo sve kaj si možete zamislit ili poželit
zapravo imam jedan video vezan uz backlit, nekakva proba u printeraju

https://www.youtube.com/watch?v=p-KEt3E2Zgo

hehe rozga, lol ( ima dobar gepek)

slike isto slikam ja jer sam usput i genijalni umjetnik, ma radim sve bokte

tko želi saznati naša genijalna rješenja PM molim bitno je samo da kažete za kaj vam treba točan model uređaja ili čega već ili faking glazbenu želju

evo nadam se da ću vam za dva tri tjedna mogu pokazat slike tih stalaka za zvucnike

ah da logo



aj bok
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 09:28   #7514
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696


Možda je u meni problem, ali imam osjećaj da je gornji post copy/paste Google prevoditelja (a zaista sam se potrudio pročitati više puta)?
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 12:01   #7515
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
haha dobra, zakeljim stalke za zvučnik uskoro

edit s obzirom na to da mi je prošo patent dizajna, evo maketica 1/7 isprintana na 3D printeru

gledaš, pult ili stolić ili stalak za pojačalo,

http://imgur.com/a/kgzSR

moja priča je kak se niko od tih kraljeva koji daju miljone nije sjetio ukombinirat skromnu notu u priču u glazbi

radimo sa drvom, metalom staklom pleksijem, led osvjetljenjem, elektronikom i mehanikom, zavisi kaj želiš i za kaj trebaš, ugodan dan

Zadnje izmijenjeno od: Pizz. 01.06.2015. u 12:21.
Pizz je offline   Reply With Quote