Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2014., 15:02   #31
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Bježi od Fusiona. Ako ti se nešto dogodi s Macom, do podataka više nećeš doć.

Običan SSD ili HDD i gotovo. Ako nešto i krepa, uvijek ga lako ubaciš u PC ili drugi Mac i izvučeš van bitne stvari.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 21:14   #32
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Bježi od Fusiona. Ako ti se nešto dogodi s Macom, do podataka više nećeš doć.
Time machine backup? Pretpostavljam da to radi na na imacovima kao i na laptopima, ako da, moze restorati sve podatke bez problema. Moze i preseliti podatke na drugi preko toga.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2014., 21:27   #33
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Badava ti time machine, ako nemaš drugi mac. Kako ćeš pristupiti bitnim podacima u roku odmah?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 22:38   #34
natal
Registered User
Moj komp
 
natal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Virovitica
Postovi: 129
Odes u apple centar. U roku odmah se spojis i izvadis vazno.

Odes do frenda u roku odmah i izvadis vazno.

Odes i kupis novi i izvadis u roku odmah.

Ovo bih recimo ja napravio. nest od ovog tri.
natal je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 22:43   #35
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor natal Pregled postova
Odes u apple centar. U roku odmah se spojis i izvadis vazno.

Odes do frenda u roku odmah i izvadis vazno.

Odes i kupis novi i izvadis u roku odmah.

Ovo bih recimo ja napravio. nest od ovog tri.
Potpuno sam ostao bez teksta.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2014., 22:58   #36
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
NHF, ali ovo je tipičan odgovor Mac korisnika kojem je sve easy peasy, dok ne dođe do problema

Iz raspadnutog Fusiona ni svi sveti neće izvaditi podatke van, a još manje Apple "centar" koji se najbliže nalazi u Njemačkoj ako se ne varam.

Ok, a što će ti frend točno napraviti s problematičnim Fusionom? Pretpostavljam da nisi čuo za UUID.

Kupiš novi? Fusion drive? Šefe, daj dva
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 19.07.2014., 10:32   #37
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Koji mode APPLE MAC racunala odabrati

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
NHF, ali ovo je tipičan odgovor Mac korisnika kojem je sve easy peasy, dok ne dođe do problema

Iz raspadnutog Fusiona ni svi sveti neće izvaditi podatke van, a još manje Apple "centar" koji se najbliže nalazi u Njemačkoj ako se ne varam.

Ok, a što će ti frend točno napraviti s problematičnim Fusionom? Pretpostavljam da nisi čuo za UUID.

Kupiš novi? Fusion drive? Šefe, daj dva
Upravo to. Sve je super eye candy dok nesto ne pukne. Hell pa cak kad nesto na disku pukne ima problema.

Druga stvar je da nema Mac masina na bacanje oko nas, a treca stvar je da time machine niko ne radi svakih 4 min

Tako da je iv@n u pravu
Citiraj:
Autor dxdandy Pregled postova
Ne znam i ako uopce izlazi novi mac mini najesen, kakve memorijske module ce koristiti tj. na kojoj brzini. Trenutni model koristi 1600mhz a mene sada zanima dali bi mac mini radio na brzoj memorij kad bih stavio i recimo dali je dovoljno za ugodan rad 2 x 4gb ili odmah staviti 2 x 8gb pa si miran.
Drugo je pitanje dali ici na fusion drive pa ugraditi jos jedan ssd ili dva ssd ubaciti za OS-a i vanjski usb3 disk od 2TB ?
Sada imam vec jedan ssd samsung od 120gb, radio mozda tjedan dana. Kupio ga i stavio u racunalo, koristio jedno tjedan dana i isao flashati bios na maticnoj i nestalo struje i crkla pa nakon toga sve rasprodao osim njega.
Cuvam ga za novi komp!

Moze preporuka
A neman kuglu. DDR3 ce bit sigurno, ne virujen da ce bit zalemljen. 2 diska se moglo stavit u server modele i obicne s adapterom (20€), oce li se i dalje moc neman pojma. Fusuon sve je receno. SSD i eventualno externi HDD @ USB3.0 je isto ok opcija. 8GB minimalno, 16GB bi bilo pozeljno. I onda imas strojcic za par godina.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2014., 12:11   #38
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,532
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Badava ti time machine, ako nemaš drugi mac. Kako ćeš pristupiti bitnim podacima u roku odmah?
Ako koristis mac na poslu, onda imas i neki corporate backup pa ce ti oni izvuci. Ako nemas, odes do nekoga tko ima mac pa ti on izvuce iz time machinea. Sigurno znas jos nekog tko ga koristi. Iako ne koristim mac, ovak u 5 sekundi sam se sjetio barem troje ljudi koji ga imaju.

@Baja a koji to backup vrtis svake 4 minute?

Mislim, glupo mi je braniti mac ali argumenti su vam cudni. Nema razlike ako crkne Fusion drive ili crkne SSD recimo. btw, znate da crkavaju ili je to sto bi bilo kad bi bilo? Mislim, ima i obicnih hybrid diskova od drugih proizvodjaca, sto s njima?
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2014., 13:10   #39
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Ako koristis mac na poslu, onda imas i neki corporate backup pa ce ti oni izvuci. Ako nemas, odes do nekoga tko ima mac pa ti on izvuce iz time machinea. Sigurno znas jos nekog tko ga koristi. Iako ne koristim mac, ovak u 5 sekundi sam se sjetio barem troje ljudi koji ga imaju.

@Baja a koji to backup vrtis svake 4 minute?

Mislim, glupo mi je braniti mac ali argumenti su vam cudni. Nema razlike ako crkne Fusion drive ili crkne SSD recimo. btw, znate da crkavaju ili je to sto bi bilo kad bi bilo? Mislim, ima i obicnih hybrid diskova od drugih proizvodjaca, sto s njima?
Zaboravi sad firme i rjesenja, tu sam svasta vidio.

A crkaju, poanta je da je fusion puno zajebaniji zbog nacina na koji radi. Viruj mi radin s Macovima, iman sad 2 na servisu pa mi je poznata problematika. Istina niko ne radi backup svako 4 min, ali kazen opet je lakse barata s normalnim diskovima.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2014., 13:20   #40
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Nekako mi se cini da mi je ipak najbolje ici sa kombinacijom od dva ssd diska i jedan vanjski. Mislim da je dovoljno po OS-u disk od 120gb a vanjski kakav vec bude, sto vise gb to bolje. Dali ici na verziju vanjskog diska preko usb 3.0 ili na neki preko LAN-a pa da mu se moze pristupati i sa drugih uredjaja preko mreze. Koji format diska onda koristiti, ntfs ili od applea particioniranje ili je sasvim svejedno.

Thx!
dxdandy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2014., 14:45   #41
Ammadeus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 125
Dakle, ja već 4 godine imam iMaca 27" i7, generacija 2009.

Svoj backup sam riješio na sljedeći način:

Na disku samog iMaca nema mnogo podataka, uglavnom OS, instalacije softvera i nebitne stvari.

Imam Synologyev NAS 2x2 TB na kojem držim svu multimediju i ostale meni važne stvari, kao i Time Machine backupove. Ta 2 diska držim u RAID 1 polju, te na taj način imam jednostruk backup stvari na NAS-u, a dvostruki backup Time Machine imagea.

Obzirom na to što je zadnja generacija iMacova donijela, za tebe bi preporučio minija. Sjajan stroj, nečujan, nadogradiv u smislu hard diska i RAM-a. Ubaciš 120 GB SSD-a u njega za softver, na eksternom disku (ili NAS-u, kako ti već odgovara) držiš ostalo. I cijenom najzgodniji od svih macova, pogotovo ako već imaš periferiju.
Inače, ako nije preša, pričekaj kraj ovog mjeseca, očekuju se upgradeovi Minija i iMacova, iako ne očekujem velike promjene za minija, a oni toliko dobro drže cijenu da polovni neće zamjetno pojeftiniti.
Ammadeus je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2014., 18:02   #42
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Citiraj:
Autor Ammadeus Pregled postova
Dakle, ja već 4 godine imam iMaca 27" i7, generacija 2009.

Svoj backup sam riješio na sljedeći način:

Na disku samog iMaca nema mnogo podataka, uglavnom OS, instalacije softvera i nebitne stvari.

Imam Synologyev NAS 2x2 TB na kojem držim svu multimediju i ostale meni važne stvari, kao i Time Machine backupove. Ta 2 diska držim u RAID 1 polju, te na taj način imam jednostruk backup stvari na NAS-u, a dvostruki backup Time Machine imagea.

Obzirom na to što je zadnja generacija iMacova donijela, za tebe bi preporučio minija. Sjajan stroj, nečujan, nadogradiv u smislu hard diska i RAM-a. Ubaciš 120 GB SSD-a u njega za softver, na eksternom disku (ili NAS-u, kako ti već odgovara) držiš ostalo. I cijenom najzgodniji od svih macova, pogotovo ako već imaš periferiju.
Inače, ako nije preša, pričekaj kraj ovog mjeseca, očekuju se upgradeovi Minija i iMacova, iako ne očekujem velike promjene za minija, a oni toliko dobro drže cijenu da polovni neće zamjetno pojeftiniti.
Novi mac mini ima zalemljen ddr

A nadoplata je 200$ za jos 8GB

Zaboravio, ni HDD ne možeš mijenjati jer ima posebne sarafe pa gubis garanciju... ma ustvari citaj
__________________

Zadnje izmijenjeno od: šokre. 19.10.2014. u 18:06. Razlog: izmjena
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2014., 13:12   #43
DanielDJ
Premium
Moj komp
 
DanielDJ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Đakovo
Postovi: 250
evo stigle su i cijene kod nas - iStyle. Sad stavljaju i ULV procesore u njih, te nema više quad-core opcije. Prosječnom korisniku to vjerojatno nije ni bitno, ali je svakako glupo, pogotovo taj zalemljeni RAM.
DanielDJ je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 00:04   #44
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
"Mac mini Mac mini. Sada duplo brži."

Sa sporijim procesorom, jer ekipa iz Appla su mađioničari
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2014., 00:42   #45
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Mac Mini je izgubio jedinu stvar zbog koje je bio toliko popularan...nadogradivost. Napokon ima Iris grafiku, ali pored Gigabyte Brix nema što tražiti. Čak i VivoPC od Asusa nudi više.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 30.11.2014., 21:58   #46
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Evo samo da malo osvjezim temu. Uzeo sam na kraju MacMini ali stari model tj. late 2012 i to i7-2.3ghz. Nadogradio ga sa ukupno 16gb memorije i osim njegovog hdd ubacio jos ssd od 120gb. Mali radi kao zvrk a totalno necujan. Sam prelazak sa windoza na OS X potpuno bezbolan i jednostavan. Windoze mi zapravo uopce ne fale i niti u jednom trenutku u radu nisam ni pomislio na njih. Instalirao sam si virtualne windoze7 ali ih nakon dva dana obrisao jer mi samo bezveze zauzimaju mjesto na hdd a ne trebaju mi uopce.

Bajbaj windowsi, barem dok me mac mini sluzi, a nadam se da ce dugo.
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 09:38   #47
proud2becro
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Županja
Postovi: 25
Prodajem iMac (mid 2011) 21.5 2.5GHZ 8GB/500GB i javio mi se lik koji hoće zamjenu za Macbook PRO (2010) najjači model od 15' i7 2.66GHZ 4GB/500GB.

Njegova nadoplata bi bila oko 1000 kn, dali mi se to isplati ili ne? Jer kako trenutno vidim ne javljaju mi se bas na oglas na njuskalu a stavio sam da bude među top... Planiram uzeti custom PC konfiguraciju, pa kontam da bi mi macbook pro dobro dosao da imam pristup iOS programiranju i dalje...

Zapravo me samo zanima je li vrijedno zamjene ili da trazim jos vecu nadoplatu?

Pozdrav
proud2becro je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 11:01   #48
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
njegov ti vrijedi cca ovisno o stanju 4000-5500kn, pa vidi koliko svoj cijeniš. Ovako odokativno, čini mi se kao ok deal ako je njegov mpb u dobrom stanju.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 14:40   #49
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 10:33   #50
ludza
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: La Svonia
Postovi: 96
Vrijedi li dati 1300-1400 za Macbook bijeli iz 2009? Ima na njusci pa sam nesto gledao.
ludza je online   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 17:22   #51
martyn
Premium
Moj komp
 
martyn's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 120
Citiraj:
Autor ludza Pregled postova
Vrijedi li dati 1300-1400 za Macbook bijeli iz 2009? Ima na njusci pa sam nesto gledao.
Provjeri najprije koji zadnji OSX taj stroj može vrtiti, pa onda vidi podržava li sav softver koji trebaš. Najprije ćeš na probleme naletjeti s web preglednicima, pa onda iTunes, itd...

Uglavnom mislim da se ne isplati, osim ako baš trebaš takav retro stroj.
__________________
.........."640K ought to be enough for anybody".........
Lenovo ThinkPad X260:
i5-6300U / 16 GB DDR4 / 500 GB Samsung EVO 850 / 12,5'' 1366x768 IPS / Windows 10 Pro
ThinkPad Pro Dock: 24'' BenQ
BL2420PT 2560x1440 IPS / daskeyboard prime13 / Logitech RX1000 / Harman Kardon Soundsticks II
Pošteni, dobri i odgovorni trgovci: 1
martyn je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 17:54   #52
ludza
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: La Svonia
Postovi: 96
Ne razumijem se u jabucne uredjaje no gore je navodno najnoviji osx, a meni bi sluzio za malo programiranja i te apple appove tipa itunes i sl.
ludza je online   Reply With Quote
Staro 02.04.2016., 22:23   #53
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor ludza Pregled postova
Vrijedi li dati 1300-1400 za Macbook bijeli iz 2009? Ima na njusci pa sam nesto gledao.
Ne vrijedi, ako baš želiš Apple i OSX, uzmi Mac Mini 2013/2014 godište, po potrebi ga nadogradi RAM-om i SSD-om i vozi.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 06:17   #54
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
Pozdrav kolege!

Evo izbivao sam iz IT svijete skoro 5 godina i sad se moram malo vratit u igru i polovit nove trendove kao i odredjena znanja (mreze) koja nikad nisam u potpunosti posjedovao.
Zbog posla moram prec na Apple. Znaci trebam kupit Iphone, mac laptop i mozda makar ne vjerujem stolno.
Znam da IT profesionalcima na spomen MAC-a doje zlo ali takva je situcacija.

Ja sam do sada imao samo jedan Ipod koji mi se zgadio radi itunesa i onda sam ga poklonio...

Ako necete zamjerit krenuo bi sa pitanjima:

Office paket na Mac-u?
Kompatibilnost Windows fajlova generalno? Jos nesto sto sam propustio?
Microsoft office? Cuo sam da ima nekakav program koji konvertira NTFS u ostale win formate u Mac i vice versa?

E sad je moja lista poprilicna i krecem sa prijenosnim racunalom koje bi ujedno kuci bilo spojeno i na vanjski monitor:

Prvi kandidat mi je MacBook pro (late 2016) bazicni model, prvi sa linka:
http://www.istyle.eu/hr/mac/macbook-...inch-touch-bar
Any thoughts? Ima samo 2 Thunderbolt porta pa ce mi trebat konverteri na klasicni USB, izlaz za ekran? (Iritantno pomalo).

Ili da se odlucim za stariji model koji ima USB (makar ovaj novi je em lagan, em baterija navodno traje vjecno) ?
Da li je ova konfiguracija dovoljno jaka za usera koji ne gejma ?
Uz to bi kupio Apple TV da mogu streamat sliku na svoju plazmu.
Any tip?

Dalje mi treba Iphone, pa nisam na cisto dali da uzmem 7plus a prodan svoj Note 5 sa kojim sam prezadovoljan ili da kupim obicni iphone 6 second hand pa da se malo igram. Any thoughts?

Ndalje i tablet bi mi trebao, Mac mini mi je premal, onaj stari ipad je just about right ali ima samo second hand. A ovaj novi 12.9 incha je jako skup ali vidim da ga ljudi sa tipkovnicom koriste kao zamjenu za racunalo.

Inzinjavam se ako je ovo puno pocetnickih pitanja, ali malo sam knap sa vremenom i unaprijed se zahvaljujem na svakome odgovoru.

Ako ko ima sto SH ponudit neka se ne libi kontaktirat me na PM.

PS: Nemojte zakljucit da imam unlimited budjet ali eto naprosto zbog posla moram prec na Mac (ili probat) jer tamo je sve Apple based pa da izbjegnem neugodnosti... Nikad nisam bio fan istoga, ali sto je tu je.

Unaprijed hvala!
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 12:29   #55
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
1. office paket ti nije nikakav problem bio genuine ili ne
2. za kompatibilnost nemaš problema rade stvari uredno jedino znaš da .exe nema jer se koristi .dmg
3. NTFS po defaultu može čitat MAC al nemože pisat, al naravno 10 linija u terminalu i to se riješi
4. Osobno bi išao na zadnji model i kupio na eBayu adaptere ( čak ni ne apple nego zamjenske )
5. plazma nema dlna ili neki svoj os koji podržava casting ?
6. kupi si iphone 6 na oglasniku za cca 1900kn u dobrom stanju i uživaj
7. ipad.. hmm ipad air 2 ? nije toliko skup a opet imaš 10"
http://www.istyle.eu/hr/ipad-air-2.h...802&model=1103
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 13:11   #56
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Samo da napomenem, radim u tvrtki koja se bavi mrežama (cloud, VPS, wireless, ostala vrsta hostinga) i većina mojih kolega koristi mac kao drugo računalo (kada se ide u data centre itd) i svi zadovoljni, prvenstveno jer radi super i baterija traje vječno.

Jedina zamjerka je ethernet port. Onaj adapter ne radi baš uvijek kako treba, pa smo u masu slučajeva imali feeling da switch više ne radi, kad ono adapter zeza.

Ali go for it, ne možeš fulati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 14:18   #57
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Mali FYI oko problema na koji ćete sigurno naletiti kod novijih Macova s USB 3.0 konektorima.

Ako spojite USB 3.0 uređaj na USB 3.0 port, prekinut će se WiFi i (ponekad) Bluetooth veza.

Provjereno s eksternim diskom, stickom i USB hubom. U sva tri slučaja, WiFi veza se nije mogla nastaviti dok USB 3.0 uređaj nije ištekan.

Koliko sam uspio istražiti, svi imaju taj problem.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 07:49   #58
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
Hvala svima na odgovorima, malo sam i proucavao sta se pise po netu...

Sto se Iphone-a tice mislim da mi se najvise isplati kupit 7plus jer je cijena dosta pala a sutra cu ga opet dobro moc prodat (gledajuci trendove starijih Iphone-a... Ispravite me ako grijesim. Tu mi je i problem sto trebam kupit i bezicne slusalice a bas nemam pojma sto dobro svira za ok novce. Noice Canceling isto ne bi bio na odmet ali mi je recimo Bose od 3000 kn bit to much.
Oko softvers mi je receno da cu morat kupit nekakvu aplikaciju za bolju razmjenu podataka... Kaze mi IT kojega poznajem.

Sto se plazme tice to je bio top model krajem 2012 godine i smart tv je etc... Makar ni je opet receno da ce mi trebat mac-tv.

Sto se samoga Macbook-a tice gledam novi pro pocetni model, i on kosta dosta...
Malo me odbijaju silni adapteri i bugovitost novog proizvoda pa cak razmisljam da pricekam ili na akciji kupin air 13 za manje od 8000 makar je slaba konfa i nije retina.... Nisam pametan
A tablet mislim da je Air 2 pravi odabir
Puno hvala!
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 08:00   #59
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
Hvala svima na odgovorima, malo sam i proucavao sta se pise po netu...

Sto se Iphone-a tice mislim da mi se najvise isplati kupit 7plus jer je cijena dosta pala a sutra cu ga opet dobro moc prodat (gledajuci trendove starijih Iphone-a... Ispravite me ako grijesim. Tu mi je i problem sto trebam kupit i bezicne slusalice a bas nemam pojma sto dobro svira za ok novce. Noice Canceling isto ne bi bio na odmet ali mi je recimo Bose od 3000 kn bit to much.
Oko softvers mi je receno da cu morat kupit nekakvu aplikaciju za bolju razmjenu podataka... Kaze mi IT kojega poznajem.

Sto se plazme tice to je bio top model krajem 2012 godine i smart tv je etc... Makar ni je opet receno da ce mi trebat mac-tv.

Sto se samoga Macbook-a tice gledam novi pro pocetni model, i on kosta dosta...
Malo me odbijaju silni adapteri i bugovitost novog proizvoda pa cak razmisljam da pricekam ili na akciji kupin air 13 za manje od 8000 makar je slaba konfa i nije retina.... Nisam pametan
A tablet mislim da je Air 2 pravi odabir
Puno hvala!
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 10:50   #60
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Što se tiče iphone-a, nije za svakoga plus model. Kažu ljudi, navikneš se. Ja se jesam, ali žena moja, neće ga ni pogledati. Frend ga je imao, prodao za 3 mjeseca, uzeo običnog, jednostavno to je ogroman mobitel.

A ako želiš macbook, air nije za posao, da ga hebeš. Niti ima utore, niti usb, nije retina i nije to to.

Pro mora biti za posao.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na