Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2008., 21:34   #31
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Pa ovo kaj se tiče onih koji su kupili 8800 odmah kad su došle, baš i nema neke logike. OK, oni koji su ih kupovali samo zbog DX10 (a mislim da je tih vrlo malo barem u onom segmentu ljudi koji se iole kuže u kompove) su ajmo reči spušili, ali oni koji su kupovali zato što su željeli najbolju ili među najboljim karticama na tržištu u tom trenutku (dakle 8800 GTX i GTS), mislim da su dobro prošli jer evo, skoro godinu i pol od kupnje faktično imaju high end klasu s kojom mogu vrtiti manje-više sve kaj požele na max. postavkama. Mislim da takva situacija dugo nije bila.
Ja kad gledam da je moja GTX sad već skoro godinu i pol nakon dolaska i dalje najjača ili jedna od najjačih kartica na tržištu, mogu reći da sam zadovoljan. Više sam popušio na ramu kojeg sam platio soma po gigi dok je danas višestruko jeftiniji.

Isprika na offu.
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2008., 22:19   #32
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Girrari Pregled postova
Pa ovo kaj se tiče onih koji su kupili 8800 odmah kad su došle, baš i nema neke logike. OK, oni koji su ih kupovali samo zbog DX10 (a mislim da je tih vrlo malo barem u onom segmentu ljudi koji se iole kuže u kompove) su ajmo reči spušili, ali oni koji su kupovali zato što su željeli najbolju ili među najboljim karticama na tržištu u tom trenutku (dakle 8800 GTX i GTS), mislim da su dobro prošli jer evo, skoro godinu i pol od kupnje faktično imaju high end klasu s kojom mogu vrtiti manje-više sve kaj požele na max. postavkama. Mislim da takva situacija dugo nije bila.
Ja kad gledam da je moja GTX sad već skoro godinu i pol nakon dolaska i dalje najjača ili jedna od najjačih kartica na tržištu, mogu reći da sam zadovoljan. Više sam popušio na ramu kojeg sam platio soma po gigi dok je danas višestruko jeftiniji.

Isprika na offu.

DA, ali 8800 gtx je u trenutku izlaska koštala oko 5k kuna i tolika snaga nije bila potrebna. Osobno sam se uvjerio da je sa 7900gs (OC) bilo vrlo ugodno igrati igre poput splinter cell double agent na 1280x1024 na high detaljima, a kako li je tek bilo onima s 7950gt.....pogledaj sada koliko košta 3870x2 pa reci da nisi izgubio 1500kn nepotrebno. Ako baš imaš 22" monitor, tada je to razumljivo, ali istina je upravo ta da je velik broj ljudi kupio Dx10 kartice samo zbog dx10. Sami postovi na forumu posljednjih godinu dana su dokaz tome....danas je potrebna takva snaga, ali prije godinu, godinu i pol kada su te kartice koštale 5k kuna ili čak i više definitivno nije. S druge strane, ovo nije tema za raspravu o isplativosti 8800, već sam to uzeo samo kao primjer politike firme koja je i ibla takva da 8800 budu što duže na tržištu jer nije bilo konkurencije a ljudi su svejedno kupovali jer su htjeli najbrže, a tek kada je ati izdao dx10 modele, nvidia je izbacila i sporiju seriju kartica.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2008., 23:58   #33
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
samo da se nadovezem na nesto po pitanju ljudi koji su kupili prije 1.5god npr 8800GTS 640mb model dobili su karticu koja je odlicna i dan danas im kartica vrijedi i sigurno su isplatili tih 2500kn jer nitko nije mislio da ce ta kartica toliko dugo se zadrzat na trzistu i ostat tako isplativa... Danasnji problem je malo drugaciji vecina nas ima monitore od 22'' ili neki cak i 24'' i sad kako god okrenes morat ces sve vise novaca izdvajat za tu nvidiu ili atia ako se hoces igrat na nativi.... mislim da ce za cca 1-2god 1280x1024 otici u povjest kao sto je 800x600 ili 1024x768.... doslo je vrijeme novih monitora koji su gladni za snagom i svime time...

moje malo misljenje o tome iskreno jedina isplativa kupnja po meni je 3870x2 ostalo se debelo ne isplati...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2008., 00:53   #34
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Kako god okreneš serija 9 i nije prava nova serija, nego se radi o preimenovanju postoječe arhitekture serije 8 u seriju 9 da bi imali u međuvremenu nešto "novo" za prodavati. Kažem u međuvremenu jer pritom mislim na GT200 koji izlazi za 3-4 mjeseca, pa je sad najlošije vrijeme za kupovinu high-enda, jer kad gt200 izađe (a to če biti vrlo brzo) ovima če pasti vrijednost na nekih 1200-1400kn. Dakle ljudi, krajnje je vrijeme za novu arhitekturu, pošto kompletna serija 8 sad i 9 ne donosi značajne pomake, a več je godina i pol prošla, a to je vrlo veliko razdoblje za jednaku aritekturu GPU-a.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2008., 01:06   #35
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
DA, ali 8800 gtx je u trenutku izlaska koštala oko 5k kuna i tolika snaga nije bila potrebna. Osobno sam se uvjerio da je sa 7900gs (OC) bilo vrlo ugodno igrati igre poput splinter cell double agent na 1280x1024 na high detaljima, a kako li je tek bilo onima s 7950gt.....pogledaj sada koliko košta 3870x2 pa reci da nisi izgubio 1500kn nepotrebno. Ako baš imaš 22" monitor, tada je to razumljivo, ali istina je upravo ta da je velik broj ljudi kupio Dx10 kartice samo zbog dx10. Sami postovi na forumu posljednjih godinu dana su dokaz tome....danas je potrebna takva snaga, ali prije godinu, godinu i pol kada su te kartice koštale 5k kuna ili čak i više definitivno nije. S druge strane, ovo nije tema za raspravu o isplativosti 8800, već sam to uzeo samo kao primjer politike firme koja je i ibla takva da 8800 budu što duže na tržištu jer nije bilo konkurencije a ljudi su svejedno kupovali jer su htjeli najbrže, a tek kada je ati izdao dx10 modele, nvidia je izbacila i sporiju seriju kartica.
Ajde da odgovorim, pa onda obećajem da neću više offat.
1. Ne, ne mislim da sam popušio 1500 kn iz puno razloga. Prvi je taj što još uvijek imam praktički najjaču single karticu na tršištu (ne računajući Ultru) koja vrti sve bez problema i vrtit će vrlo izvjesno narednih godinu, godinu i pol što je jako puno za jednu grafičku. Osim toga, 7 serija nije podržavala paralelni HDR i AA. Nekima to može biti glupo, ali svi koji su probali igrati recimo TDU znaju da je HDR praktički nužan i bez njega recimo u toj igri možete birati između abnormalno mračnog ambijenta u kojem skoro ne vidite cestu (niži brightness) ili izbljedjelog prikaza s lošim koloritom (visoki brightness). Uvjeren sam da će takva situacija biti sveprisutnija i u drugim igrama pogotovo s općim trendom neoptimiziranosti i loše prilagodbe igara slabijim računalima. Osobno, kad kupujem nešto onda volim imati određeni zalog za budućnost i nemam volje svakih 4-6 meseci prodavati i kupovati novi hardver samo da bi bio u nekom idealnom omjeru isplativosti jer na kraju više popušim u tim trgovinama.
2. Mislim da, kada bi se radila anketa među onima koji imaju GTS/GTX kartice na ovom forumu duže od godine dana, bi se velika većina izjasnila kako su dotične kupili prvenstveno radi snage, a ne DX-a. Ne govorim o balavurdiji koja dođe tu na forum i opali 2-10 postova i koji su pali na marketing DX10 i obrlatili starce da im kupuju takav hardver; oni mi spadaju u grupu onih koji kupuju Vista ready tastature.

Na kraju, da se razumijemo, da je kupnja kartice od skoro 5000 kn iber pametan potez i nije. Ja sam svoju kupio zato kaj sam jednom u životu (svakako prvi i vjerojatno zadnji put) htio imati najjaču karticu, a u tom sam si trenutku to mogao priuštiti bez problema. Ono kaj želim reći je da su oni koji su kupili te kartice (pogotovo GTS) u to doba imali vraške sreće jer mislim da niti jedna serija u zadnjih cca. 5 godina nije toliko dugo egzistirala u mid-high segmentu i u tom kontekstu vjerujem kako je to bila razmjerno isplativa kupovina (dakako da to nitko nije znao kad je kupovao te kartice uključujući i moju malenkost).
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2008., 08:25   #36
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
ja ću se složiti s girrarijem jer u to vrijeme (prije cca. 1g) imao sam 1900xtx i ona nije bila dovoljna da u 1280x1024 sve igram glatko na max. dakle rekao bih da je 8800gtx imala upravo pravu snagu i performanse za ugodnu zabavu. možda sam ja razmažen al kad nešto igram onda volim da to bude kak se spada sa visokim frame-rateom i nabrijanom grafikom do bola, u tome mi je i gušt samog igranja inače rađe niti ne igram.

enivej, 8800gtx uopće nije bila loša kupnja (iako je grafa bila skupa) koliko god su ljudi na forumu pljuvali i sablažnjavali se nad onima koji su si tu grafu priuštili.

ono što je puno veći problem je činjenica da nakon tih više od godinu dana ATI izbaci grafu koja je jadno bolja od te 8800gtx, a još gore od toga da sama nVIDIA nije u stanju napraviti korak dalje, jer očito ova 9800gtx nije taj značajan korak, ukoliko je uopće.....
glista je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2008., 11:06   #37
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Kako god okreneš serija 9 i nije prava nova serija, nego se radi o preimenovanju postoječe arhitekture serije 8 u seriju 9 da bi imali u međuvremenu nešto "novo" za prodavati. Kažem u međuvremenu jer pritom mislim na GT200 koji izlazi za 3-4 mjeseca, pa je sad najlošije vrijeme za kupovinu high-enda, jer kad gt200 izađe (a to če biti vrlo brzo) ovima če pasti vrijednost na nekih 1200-1400kn. Dakle ljudi, krajnje je vrijeme za novu arhitekturu, pošto kompletna serija 8 sad i 9 ne donosi značajne pomake, a več je godina i pol prošla, a to je vrlo veliko razdoblje za jednaku aritekturu GPU-a.

Kako ne kuzis uvijek ce biti 3-4 mj cekanja neke nove grafe za 20-40% boljih performansi eto... nema tu vise onog sto je bilo.... tako da se to ne isplati cekat eto kad se netko odluci za kupnju grafe i to je to... nema tu neke velike mudrolije....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 14:58   #38
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Kako ne kuzis uvijek ce biti 3-4 mj cekanja neke nove grafe za 20-40% boljih performansi eto... nema tu vise onog sto je bilo.... tako da se to ne isplati cekat eto kad se netko odluci za kupnju grafe i to je to... nema tu neke velike mudrolije....
Razlika je u tome što će ovaj puta za 3-4 mjeseca izaći dva ili tri puta brža kartica u high end segmentu, a to je daleko od onih 20-40%.
Svi koji sad žele novi high end neka barem pričekaju koji mjesec dva za nešto više informacija o nadolazečim karticama, da nebi bilo nisam znao.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2008., 15:31   #39
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
jedan offtopic ali slično: evo moj cimer je kupio 2900 xt u 8. mjesecu prosle godine za 3300kn, i u prvom mjesecu ove godine je prodao za 3870 i još je morao nadoplatit 200kn, tak da mislim da se prije veće investicije treba sačekat novo pa vidjet šta to novo donosi, i tek se onda odlučit za kupnju.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 00:01   #40
brkaNG
Premium
Moj komp
 
brkaNG's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb/Nova Gradiška
Postovi: 153
Citiraj:
Autor timmy75 Pregled postova
jedan offtopic ali slično: evo moj cimer je kupio 2900 xt u 8. mjesecu prosle godine za 3300kn, i u prvom mjesecu ove godine je prodao za 3870 i još je morao nadoplatit 200kn, tak da mislim da se prije veće investicije treba sačekat novo pa vidjet šta to novo donosi, i tek se onda odlučit za kupnju.

da , ako je riječ o ati =D
__________________

brkaNG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2008., 00:17   #41
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
ma ista stvar i sa nvidiom....

vec duze vrijeme mi se cini da se pojavio patern:

gf 4 - mrak kartice
fx 5 - brze od 4, al katastrofa, pregrijavanje i ati bitno jaci
gf 6 - odlicne kartice shaderi 3 i slicno, ogroman boost performansi
gf 7 - malo usminkana 6 serija, bezveze
gf 8 - WOW (ne pricamo o 8600 doduse, hehe)
gf 9 - malo usminkana 8 serija, al ak su glasine za 9800gtx istinite bit ce neznatno brza od 8800gtx na visokim rezolucijama, dok s AA i AF (ne daj boze jos hdr-a) je pitanje
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 10:35   #42
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
ma ista stvar i sa nvidiom....

vec duze vrijeme mi se cini da se pojavio patern:

gf 4 - mrak kartice
fx 5 - brze od 4, al katastrofa, pregrijavanje i ati bitno jaci
gf 6 - odlicne kartice shaderi 3 i slicno, ogroman boost performansi
gf 7 - malo usminkana 6 serija, bezveze
gf 8 - WOW (ne pricamo o 8600 doduse, hehe)
gf 9 - malo usminkana 8 serija, al ak su glasine za 9800gtx istinite bit ce neznatno brza od 8800gtx na visokim rezolucijama, dok s AA i AF (ne daj boze jos hdr-a) je pitanje
E pa... malo si se zajebao sa seriju 7 i 8. Ako gledamo koja je od njih bila bolja u svoje vrijeme i davali vise (napravila veci napredak u odnosu na prethodnu seriju) mislim da je ipak 7 isperd 8 serije.
Sjeti se samo 7800GT(X) modela, pa onda 7900GT/GS koji su se clockali do bola, pa mainstream 7600GT koja je za jako male pare davala super performanse. Skoro pa nista od toga serija 8 nema.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 14:55   #43
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
pa caka je da je 7800gt bila tek nesto brza od 6800ultre, ja to i ne zovem napretkom.. 20-25% brzine za godinu dana i 1 generaciju?! mmm... 7900 serija je bila bitno bolja, ali kad je to jos tek doslo..

7600gt je bila mrak, to priznam, na razini 6800gt, tak nest, a za zbilja prihvatljive pare.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 22:23   #44
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
Zanimljivo je to, ocekivao da ce 9800GTX ostvarit znacajan pomak u perf. Tocno one starije specifikacije koje sam procitao, ono mem na 3200mhz woooo. A sad? 2200?? Vise manje svaka high end grafa do tog doalzi bez beda i prelazi cak. Mozda ce 9800GTX imati ogromne overclockerske mogucnosti, ali meni to sve vuce na sminku i preradu G92 čipa. Sve se temelji na istom, cak je i dx 10 a ne 10.1 i shd. 4.0 a ne 4.1. Cisto sminka sa nekim pobljsanjima. Sad cu se mozda zaje*at ali meni se cini da i 8800GTX i 8800Ultra imaju vise snage od 9800GTX.
Recimo 9600GT je odlicna, naspram 8600 koje nisu ostvarile neki ogroman uspjeh, one jesu bile dobre ali ne za cijenu za koju su se prodavale.

Napravio sam 1scrn shoot usporedbi 9800GTX sa svojom 8800GT GS. Vjerovatno ce biti jaca 15%(ako se i to nisam zaje*o). Ali imam feeling da bi klokanjem bez beda stigo to nje. Ipak..vise manje to je ista arhitektura.
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 23:39   #45
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor kripton Pregled postova
....sa svojom 8800GT GS.
Ajde prestani _svagdje_ navoditi svoju karticu sa sufixom ''GS''.

Pobogu to je jednostavno 8800GT kartica u izdanju Gainwarda koji je dodao sufix GS kao oznaku ''spešl'' izdanja...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 00:33   #46
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
(double post)
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 00:41   #47
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
Ma znam, samo to je puno ime pa sam to mislio. Nisam mislio zaje*avat lol nego znam da ljudi cim im je OC verzija to pisu, ovo je vise manje isto pa samo stavljam puno ime graficke, kako god. lol

Ali da se vratimo na temu, ne izgleda kao nekakvo uber cudoviste grafa a vjerovatno ce i perf biti takve

Edit: nije mi editiro lol, kakav bug
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 01:45   #48
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
da dodam na onu raspravu o tome jesu li ili ne oni sto su prije godinu i pol pljunili 5K kn za 8800gtx bacili lovu ili ne nesto :

tada sam tvrdio da bacaju lovu u vjetar i sve ovo sto su neki clanovi ovdje danas napisali.
danas kazem da sam pogrijesio i da nitko (pa cak ni oni, samo su imali srece u cijeloj prici) nije tada mogao ocekivati da ju niti jedna kartica (ultru ne racunam uopce, tko ju je vidio uzivo??? ) do danas nece pregaziti kao ni da se nece pojaviti (normalna) igra koja ce traziti nesto vise od nje.
skraceno - pogrijesio sam i to priznajem. a tko me zna znat ce da se ovo prvo dogadja tu i tamo ali ovo drugo gotovo nikada pa je to velika stvar
dakle pustite ljude na miru, nisu bacili lovu
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 08:26   #49
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
da dodam na onu raspravu o tome jesu li ili ne oni sto su prije godinu i pol pljunili 5K kn za 8800gtx bacili lovu ili ne nesto :

tada sam tvrdio da bacaju lovu u vjetar i sve ovo sto su neki clanovi ovdje danas napisali.
danas kazem da sam pogrijesio i da nitko (pa cak ni oni, samo su imali srece u cijeloj prici) nije tada mogao ocekivati da ju niti jedna kartica (ultru ne racunam uopce, tko ju je vidio uzivo??? ) do danas nece pregaziti kao ni da se nece pojaviti (normalna) igra koja ce traziti nesto vise od nje.
skraceno - pogrijesio sam i to priznajem. a tko me zna znat ce da se ovo prvo dogadja tu i tamo ali ovo drugo gotovo nikada pa je to velika stvar
dakle pustite ljude na miru, nisu bacili lovu
Ma tko kaze da je to uludo bacena lova???????????? noobsoni
Samo svojoj kartici nakon godine dana malo podignes taktove preko ljeta dok ne rikne mema i na reklamaciju pa se dobije druga kartica u tom rangu pogotovo ako je od drugoga proizvodjaca onda se dobije i nova garancija
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 08:38   #50
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
I nije mi jasna ta opsjednutost sa DX 10.1???
Jel to uopce SLUZBENO objavljeno?? I kao da je ultra bitno dali kartica podrzava ili ne DX 10.1....

BTW: pardon na duplome postu neda editirati
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 10:15   #51
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Dx10.1 dolazi u visiti u sp1 ako se ne varam tako su neki pisali po netu... Po pitanju bacanja novaca hmm mislim da nisu bacili lovi kad su ju kupili ali ja mislim da se ovakva situacija nije dogodila vec dugo vremena da jedna kartica i dan danas ostaje toliko mocna nakon vec gotovo 1.5god koliko je na trzistu ako se ne varam 8800GTX je izasla u 10mj 2006god..... covjece ko je kupio tada tu karticu ne da nije zeznio nego vec je dobrano u plusu... a kako sad stvari stoje GTX.ca ce i dalje ostat dosta mocna kartica i nece biti razloga za promjenom u tako skoro vrijeme! Bar po pitanju ovih novih kartica sve su jace cca 20% sto nije neki prevelik pomak u naprijed.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 10:49   #52
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Dx10.1 dolazi u visiti u sp1 ako se ne varam tako su neki pisali po netu... Po pitanju bacanja novaca hmm mislim da nisu bacili lovi kad su ju kupili ali ja mislim da se ovakva situacija nije dogodila vec dugo vremena da jedna kartica i dan danas ostaje toliko mocna nakon vec gotovo 1.5god koliko je na trzistu ako se ne varam 8800GTX je izasla u 10mj 2006god..... covjece ko je kupio tada tu karticu ne da nije zeznio nego vec je dobrano u plusu... a kako sad stvari stoje GTX.ca ce i dalje ostat dosta mocna kartica i nece biti razloga za promjenom u tako skoro vrijeme! Bar po pitanju ovih novih kartica sve su jace cca 20% sto nije neki prevelik pomak u naprijed.
Sve do pojave GT200 GPU-a, 8800GTX neće imati pravu konkurenciju, bar ne u rangu polovnih kartica, gdje joj je cijena oko 2200kn, ali GT200 će izač i brže nego što očekujemo, jer se 9800GTX neće prodavati onako kako je to Nvidia zamislila.
Naime, novom modelu high-end segmenta je u odnosu na prošli skresana sabirnica,ali i kolličina memorije, što je u takvom segmentu neoprostivo, nezamisljivo i glupo. Upravo zato odgovorno tvrdim da će se 9800GTX zaobilazit u širokom luku, jer ljudi kojima je namijenjena već imaju 8800GTX ili ultru i vjerujem da nisu toliko naivni da sad pređu na tehnološki slabiji model, i to samo zato jer ima broj 9 i na kraju oznaku GTX.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 11:28   #53
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ali uvijek ce se nac budala koja ce nasjest na to... heheh mislim da su sad sa serijom 8800GT i nadalje pokusali dizat taktove na stetu rama tj memorije i sabirnice... a mislim da sad GT200 ce imat sve tri stvari brzu jezgru hrpu rama i brzu sabirnicu mislim da su oni to vec odavno napravili samo misle da jos mogu iscjedit lovu iz ovog... makar mislim da vecina ljudi ce sad kupovat 3870x2 u high-end segmentu a ne GTX itd... tj oni nemaju neki pravi odgovor na to... makar i ta 3870x2 je puna mana driveri njena velicina (kod vecine ljudi ne bi mogla stat u kuciste) itd... Neo st je rekao da je kartica ogromna cak veca od GTX
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 11:44   #54
mis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
good news
mis je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 14:56   #55
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
8800 GTX je dakle koštala oko 5000 kuna.

9800 GT zamjenjuje 8800 GT 512

9800 GTX će koštati manje od 3870x2!
3870x2 se već sada može nabaviti za možda i manje od 2800kn!

Dakle 9800 GTX "u praksi" zamjenjuje 8800 GTS 512!
8800 GTS 512 košta oko 2200 kuna.

Znači 9800 GTX će (možda) koštati oko 2100 kuna, bit će brža od
9800 GT, imati dual slot hladnjak, performanse slične 8800 GTX,
a možda koštati oko 2000 kuna?

ZAKLJUČAK: Prodavat će se ko luda!
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 15:39   #56
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
U teoriji...
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 15:42   #57
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ja bih je prvi uzeo kad bi bila 2000kn.

Nema teorije, bit ce skuplja od 2500kn.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 15:51   #58
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
..vjerujem i skuplja od 3000..a dečko prodaje 3870x2 za 2500kn na tržnici..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 15:55   #59
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
9800GTX je daleko bolji izbor od 3870X2. Dual-GPU rjesenje jednostavno ne valja.

A da, bit ce ona skuplja, bez obzira na performanse, nema teorije da 9800GTX bude jeftinija od 2500kn, slozio bih se s tobom da ce bit oko 3000kn.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2008., 16:02   #60
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
istina..malo zasad šlampavo to sve djeluje sa x2,i CF rješenjima..vidjet ćemo..već ovi 8.3 driveri dosta toga popravljaju..a znaš kako je..uvijek za 5000kn tako možeš imati 2gb prvoklasnog video rama..tipa 2x 3870X2...još kad padne cijena..

a recimo 2x9800GTX bi sigurno oderale preko 6000 kuna..što je preko 1000kn razlike..i onda idemo u nebo..sa granicama..

možemo to i tako gledati..makar ja razmišljam da uzmem još jednu 3870,isto sve..Club3D..ali nikako da joj padne cijenu..mamu im njihovu..1391kn i dalje u hg-spota...neće dolje,pa neće...a ja oću baš tu..jer ide na 850+/2400+ sa clockanjem
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na