Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2002., 23:34   #31
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Kad sam ja dizao svoju karticu tipa GF2 MX ,nakon samo par MHz suočio sam se s problemima. Kako ti kažeš crni kvadrati meni su bile crne linije po monitoru a windoze se resetavale same od sebe
najbolje vrati koji MHz unatrag od te vrijednosti koju si postavio i bit će vjerujem sve OK
A što se tiče default takta i ja sam mislio da Ti modeli rade na 250 MHz takta jezgre,no to ti je tehnika greške su moguće , a moguće i da su driveri loši ili program koji koristiš pa prijavljuju krivu vrijednost
Ništa što bi te trebalo zabrinjavat
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2002., 01:53   #32
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
Citiraj:
Originally posted by RAK
Ja imam JNC (znači shit), ali je 400W. To je svakako dovoljno bilo ono i zadnji shit. Task ili Enerpower od 250-300W je bolje od mojega.

Sada se odluči između kvalitete ili snage.
Ja sam prije gledao na snagu (i ubo JNC 300w).
Sad vapim za snagom i TIŠINOM(DTK 300w, i puno prostora za sve i sva unutra).Uskoro...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2002., 11:54   #33
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Evo ja taman ubo ovaj novi ventilator za hlađenje(da se nađe,ljeto ide)
morao sam malo lemiti ,pa malo izolir trake dok sve nije sjelo u svoje mjesto.
A oni banditi u dućanu mi nisu dali šarafe za to pa sam morao krasti ocu iz radionice
Ajme kad sazna
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2002., 11:52   #34
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by RAK

Pioneer je ovdje zakon, ako nije onaj Slot-in. Imao sam sa 3 takva CD-a problema (sada sam skepričan), ali sa običnim nikada.
Daj mi malo pojasni sta imas protiv Slot-in pioneera? Ja sam promjenio 3 cd-roma na mom starom kompu dok nisam skuzio da ih muci velika kolicina prasine koja se vrti kroz ovu sobu. Ovaj pioneer ima spuzvice koje blokiraju ulaz prasini, cita SVE zivo, kopira manijakalno brzo i super sam zadovoljan s njime.
Imam ga vec 6 mjeseci i radi savrseno. Frend ga ima vec par mjeseci i njemu radi ko bog.

Kakve si ti to probleme imao?
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2002., 14:50   #35
htg
Premium
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: croatia
Postovi: 59
Sto se tice Pioneera, imao sam slot-in nekoliko tjedana na raspolaganju, cd je odlican (kao i svaki njihov proizvod te vrste). Malo je bucniji kad se zavrti, al zauzvrat je jaaako brz. Inace, Pioneer je, od ovih cd uredjaja dostupnih za neke normalne novce, jako kvalitetan uredjaj. Tu mislim opcenito na cd playere. Zbog jacine lasera, citaju cd-e koje neki drugi uradjaj uopce ne prepoznaje, ne smeta ih izgrebanost diska (ako ga ne fali )
htg je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2002., 22:28   #36
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Tocno. Apsolutno se slazem. Ja neznam o cemu rak prica.
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2002., 23:22   #37
matijas
Premium
 
matijas's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Republic Of Maximir
Postovi: 354
Citiraj:
Originally posted by numa


Frend ga ima vec par mjeseci i njemu radi ko bog.

Covjek ne laze, fakat mi radi odlicno, sutra cu jednog ugraditi i starom u njegov novi komp...
__________________
Imao super komp koji sam poklonio curi, sad radim na sasvim prosjecnom laptopu i bas mi je OK
matijas je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2002., 08:10   #38
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by numa
Tocno. Apsolutno se slazem. Ja neznam o cemu rak prica.
Prvi dio odgovora je čisto subjektivan. Radi se o tome da nisam oduševljen načinom stavljanja diska u uređaj. Ponavljam da je to subjektivna procjena i da sam siguran da bi se mogao priviknuti. Ostalo je ipak malo životnije.

Taj princip umetanja diska je rezultirao nešto slabijom mehanikom dok je ostatak uređaja na zavidnoj razini. Tako je jedna mehanika u potpunosti uništila laser.

Drugi uređaj sa istim načinom umetanja je uništio medij. Nije bila sila u pitanju nego je mehanika počinila samouništenje.

Možda ti se sviđa da ti one četkice čiste medij, ali u životu ti baš i nije tako pa se na kraju još više zaprlja. Razmisli zašto.

I zadnji je razlog ona razlika u cijeni. Koliko znam, taj je model je nešto malo skuplji od običnog. Kada se dobro razmisli, ta razlika je krajnje neopravdana jer je daleko jeftinije proizvoditi u toj varijanti nego kao tray. Ovo mi valjda najviše i smeta jer se o greškama na uređaju ne može raspravljati na tako malom broju primjeraka i ne može popljuvati neki uređaj.

Inaće je sasvim OK i stvarno je preporuka za kupnju. Bezobrazno je brz i solidno napravljen. Najviše me oduševljava kako je složena mehanika u limenu kutiju. To mi najviše može pokazati kakav je uređaj. Pokaži mi sistem i znati ću valja li to ili ne.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2002., 09:16   #39
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by RAK
Prvi dio odgovora... (da ne kopiram ovo iznad) ...i znati ću valja li to ili ne.
Cini se da si naisao na primjerak koji je dozivio gadan shok pri transportu. Osobno imam Pioneer CD 36x i DVD 105s. Oba rade ko ludi, ali nisu neosjetljivi na prasinu kao sto se prica. U redu, manje su osjetljivi na prasinu, ali ih ipak treba jednom godisnje ocistiti (one s ladicom treba dva puta godisnje).
Sto se tice kvalitete citanja, tu su medju najboljima. Cak stovise, CD-ROMovi su imali jednu zgodnu sitnicu: za razliku od klasicnih CDa i DVDa koji prvo zavrte disk a onda pocnu citati, ovi su poceli polako vrtiti i odmah citati, te povecavali brzinu vrtnje do brzine citanja. Na taj nacin cim se ubaci CD unutra odmah pocinje citati. Luda stvar. Steta sto su to napustili kod svojih DVDova.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2002., 18:20   #40
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Slazem se sa gpremecom. Vjerojatno su tvoji dvd-ovi imali mali shock treatmant.
Ideja da one cetkice ciste cd-ove je bezvezna, te cetkice sprecavaju ulaz prasine u dvd i mogu ti reci da meni super rade.
A s druge strane mozda si naletio na losu seriju.
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2002., 13:14   #41
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
ja imam pioneerov slot-in dvd (10/40.. mislim da je model 104s) jedno dve-tri godine.. sto se buke tice, nije bas tih, ali uz svu tu buku ipak spada medju tise uredjaje. slot-in kao nacin ubacivanja medija daleko mi je bolji od tray-a, no medjutim to je cisto subjektivno. sto se prasine tice, do nedavno nisam ga nijednom ocistio, i poceo me zafrkavat sa starijim medijima, malo se "gusi", krene citat pa stane, pa krene pa stane, i tak par puta...

prosli tjedan sam ga otvorio, i iskreno bio zacudjen da unutra nema vise prasine s obzirom da je radio par godina u kucistu s hrpom ventilatora, tzv. magnetom za prasinu. pocistio sam ga s alkoholom i vatom, zatvorio, i radi opet ko nov. i jos uz sve to ima region-free firmware... pa nema bolje stvari u racunalnom svijetu, osim mozda bx maticnih
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2002., 16:35   #42
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Htio bi samo dodati da dpajurov post da model 106 je tisi od 104. Bas se sjecam kako je tip u recenziji hvalio 106icu kako je tisa.
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2002., 09:40   #43
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Citiraj:
Originally posted by numa
Htio bi samo dodati da dpajurov post da model 106 je tisi od 104. Bas se sjecam kako je tip u recenziji hvalio 106icu kako je tisa.
Tisi je 106 od 104. Eto ga kod mene doma radi ko vurica.Samo me malo jebe Firmware. Ja bi htio stavit RegionFree ali sve sta uspijem dobit je to da mi se samo poveca broj promjena na 5! Ono kao promjenim par puta regiju,ovaj dojde do 1 i zablokira se na toj,ja ga fleshnem i opet je na 5. Jel to tak ide ili se moze nac firmware koji totalno makne to mjenjanje regija?
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2002., 20:43   #44
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Jozha
Tisi je 106 od 104. Eto ga kod mene doma radi ko vurica.Samo me malo jebe Firmware. Ja bi htio stavit RegionFree ali sve sta uspijem dobit je to da mi se samo poveca broj promjena na 5! Ono kao promjenim par puta regiju,ovaj dojde do 1 i zablokira se na toj,ja ga fleshnem i opet je na 5. Jel to tak ide ili se moze nac firmware koji totalno makne to mjenjanje regija?
OS ili Pioneer? Znam da bi trebao biti RPC1 da bi bio otkljucan. Imas neki program koji ti ocita dali je DVD otkljucan ili ima konacan broj regija.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2002., 17:28   #45
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Ima. Zove se Drive Region Info 1.1 (to je bar verzija koju ja imam).

Njihov homepage je www.visualdomain.net

Sto se tice otkljucavanja - nikad nisam pokusavao. Jedini dvd-ovi koje ja stavljam u dvd su iz lokalne videoteke koja ima sve iste regije.
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na