Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2012., 15:26   #121
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor klem Pregled postova
debilana totalno samim činom šalješ krajnjem kupcu ne baš dobre informacije . Netko to može shvatit ko nagradu , netko kao stvarno grešku u dizajnu, a netko treći kao " grešku u dizajnu" iliti debilanu . Ali dobro tko sam ja da im sudim

Vas par je zabrijalo žešće u vezi tog limića


znači kupuješ auto, i ovi ti daju aluminke jer si platio u kešu, i ti povućeš odmah zaključak: Oni mene žele shebat s tim aluminkama, sigurno su čelične defektne... Katastrofa

Zanimljivo kak smo mi ljudi čudne naravi, il kako već.


Uostalom, kako je moguće da ispravljaju neku grešku s tim limićem, a grafa referentna ko i xxxx drugih i nitko nije imao problema s tim.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 15:47   #122
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
POV modeli su po 4040kn u Magazinu RS i Diskontu 24.

Ne znam cemu opce diskusije oko tog glupog limica. I da hocu ne mogu kupit EVGA kod nas.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2012., 15:54   #123
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Vas par je zabrijalo žešće u vezi tog limića


znači kupuješ auto, i ovi ti daju aluminke jer si platio u kešu, i ti povućeš odmah zaključak: Oni mene žele shebat s tim aluminkama, sigurno su čelične defektne... Katastrofa

Zanimljivo kak smo mi ljudi čudne naravi, il kako već.


Uostalom, kako je moguće da ispravljaju neku grešku s tim limićem, a grafa referentna ko i xxxx drugih i nitko nije imao problema s tim.
aj se vrati pa bolje pročitaj postove . Kad kažem "greška u dizajnu" mislim pod debilanu a ne grešku jer greške nema i cijelo vrijeme se sprdam s tim limićem , ali njihov marketing time može navuć na različita mišljenja kupce, koji mogu shvatit da stvarno greška postoji i mislim si koji k da to kupujem, drugi će shvaćat to kao tešku debilanu, a treći će baš zbog tog limića koji "poboljšava" temp kupit čim prije i bit svi sretni što su u prvih 200 s poboljšanim hlađenjem

tvoj primjer s felgama se ne uklapa u moj primjer s branicima . Da si reko da će prvih 200kupaca dobit drugačiji i poseban dizajn plastičnih naplataka ( koji omogućavaju štednju goriva na neku foru i do 3ml na 100km ), dok će svi ostali dobit običan dizajn plastičnih naplataka bilo bi bolje
klem je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 16:54   #124
mr Rockwell
Premium
Moj komp
 
mr Rockwell's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 354
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
4GB

dakle radi se o Galaxy GTX 680 4GB Hall of Fame Edition

malo duže otvara ali se isplati

A ovaj dodatni komadić na pcb na strani pci-e slota je da ju utiplaš negdje u kućište da ne izleti van kada upali te ventove izgleda moćno baš me zanima recenzija tog čuda.
__________________
REDEFINE
SLEEVING HOW TO
mr Rockwell je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 17:10   #125
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Vas par je zabrijalo žešće u vezi tog limića


znači kupuješ auto, i ovi ti daju aluminke jer si platio u kešu, i ti povućeš odmah zaključak: Oni mene žele shebat s tim aluminkama, sigurno su čelične defektne... Katastrofa

Zanimljivo kak smo mi ljudi čudne naravi, il kako već.


Uostalom, kako je moguće da ispravljaju neku grešku s tim limićem, a grafa referentna ko i xxxx drugih i nitko nije imao problema s tim.
Napokon glas razuma

Citiraj:
Autor klem Pregled postova
aj se vrati pa bolje pročitaj postove . Kad kažem "greška u dizajnu" mislim pod debilanu a ne grešku jer greške nema i cijelo vrijeme se sprdam s tim limićem , ali njihov marketing time može navuć na različita mišljenja kupce, koji mogu shvatit da stvarno greška postoji i mislim si koji k da to kupujem, drugi će shvaćat to kao tešku debilanu, a treći će baš zbog tog limića koji "poboljšava" temp kupit čim prije i bit svi sretni što su u prvih 200 s poboljšanim hlađenjem

tvoj primjer s felgama se ne uklapa u moj primjer s branicima . Da si reko da će prvih 200kupaca dobit drugačiji i poseban dizajn plastičnih naplataka ( koji omogućavaju štednju goriva na neku foru i do 3ml na 100km ), dok će svi ostali dobit običan dizajn plastičnih naplataka bilo bi bolje
Baš si se uhvatio tog limića kao pijan plota a?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 17:13   #126
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Napokon glas razuma



Baš si se uhvatio tog limića kao pijan plota a?
meni je limić jedna od boljih stvari šta sam vidio da netko poklanja
klem je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 19:14   #127
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 20:27   #128
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova

Baš si se uhvatio tog limića kao pijan plota a?
ova rcenica mi nesto poznata
Nego, evga je napravila odlican posao s tim limom, bez obzira koja je njegova stvarna uloga. Mislim, vec skoro jedna cijela stranica je posvecena evga-i i njenom limumu
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 20:42   #129
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Napravila bi dobar posao da ih je odmah stavila na grafe a ne ovako da sad ljudi moraju rastvljat grafe od 4000kn zbog tog limica.

gtx 470/480 su bile puno toplije grafe i takvo sto im je puno vise trebalo pa nije bas bila nekak pomama za tim dodatkom. Bilo ga je i bas mislim da je isto od EVGA izaso. Takav dodatak ce jako brzo past u zaborav jer ce doc puno hladniji modeli koji ce po mogucnosti i kostat manje ili bar isto. Ovo sad je cisto navlacene.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 20:49   #130
mr Rockwell
Premium
Moj komp
 
mr Rockwell's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 354
Hmm zanimljiva tema. Nakon limica je postana pila od 4gb i single slot kartica (koja je osobno meni odlicno rjersenje za vlasnike matx kucista) a vi razglabate na 2 strane o limicu sa većim rupam. Sve mi mirise na fail:/
__________________
REDEFINE
SLEEVING HOW TO
mr Rockwell je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2012., 20:53   #131
KorisNick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: daleko, daleko iza 9 sela, daleko sam ja...
Postovi: 260
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
4GB

dakle radi se o Galaxy GTX 680 4GB Hall of Fame Edition

malo duže otvara ali se isplati

Kad bi imo 5 milja u džepu, ne bi se puno dvoumio oko izbora nove k(a)rtice.
KorisNick je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 22:20   #132
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
jel se to meni cini ili je onda sama kartica duza (tj uzeli su dual slot hladnjak, spljostili ga na single slot i stoga su ga morali razvuc u duzinu)?

mislim da bi trebalo uvest zakonom da je svaka kartica single slot (kao sto su i sve bile do prije 7-8g), ne moram kalkulirati u koji cu utor sta ukapcati i koliko ce mi mjesta ostati

btw mislim da nema smisla davati 3500+kn za high end kartice (680, 7970)
ionako se skoro sve igre rade za smjesno ogranicene konzole. to sto jednom godisnje uleti neki metro2033 nije neki povod za tolikom potrebom snage kartice...
eto i sad izac novi xbox sa 6570 (ili 6670, pojma nemam sta se spekulira, ugl nesto od tog low enda za koji nema boga da pokrene igru sa tessellationom) i opet ces imat viska snage..
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 22:43   #133
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Naravno da ne treba i od novih konzola realno nece ni trebat osim za 3 monitora i eventualno 1600p.

Sad sam bas trazio maksimalne igrive postavke Skyrima i jedva da stanu jedan red. sa gtx 580..

1080p, sve max, 8 x MSAA + FXAA + 4 X TRSSA + Ambient Occ. + 16 X af

ref. 40.986 - Min: 35 - Max: 48
OC 51.360 - Min: 43 - Max: 60

Ja cu pricekat neki malo bolji model, mozda do tad bude i neki mini rat cijenama pa malo to pojeftini. Isplatit ce se pricekat i gtx 670( 30tak dana po nekim glasinama). Razmazila me ova gtx 580 sa hladenjem svega, overlockingom i tisiniom i nebi s konja na ...... po tom pitanju.

GTX 680 cijene u NJemackoj...

Jesu gadovi. Imaju samo POV raspolozivu a nabili su joj cijenu na 570 eura, na ovom prvom linku. Kosta isto ko i kod nas takva.

link
link
link

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 28.03.2012. u 00:01.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 00:49   #134
rockodaddy
Premium
Moj komp
 
rockodaddy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 207
Ja samo čekam grafetinu, onu pravu Nvidijinu oriđiđi da mi poćuća cijelo napajanje ali i raznese monitor popola.....Jebeš ti high-end šta čuča manje od 200 watti.Pa majko mila di je kraj ovom kepleru kad ova štedljivica bez problema raznese AMD i njihov 28nm?
__________________
Learn to listen carefully to others' opinions about controversial things, or things they know about and you do not
rockodaddy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 09:36   #135
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 09:47   #136
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Bezveze, ako se mene pita. 4000 kn dati, i onda izdaju GK110 za koju kunu više, pa još i dvoglavu.

Ne znam kome treba ovo, za recimo 3x monitorski setup je relativno nepoželjna zbog 2gb memorije, 4GB verzija ce još više koštati.

Ja ako uspijem nabaviti još dva komada l220x, definitivno cekam K110.

Da je cijena oko 2500-2800 kn (koliko bi i bila da nije brza od AMD-a) bila bi drugacija prica.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 12:48   #137
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 13:49   #138
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 14:57   #139
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ova evgina, xulos-ov post, fotka je baš jako jako loši render . I tamo u komentarima pišu kako kuler nije real .
domina je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 15:23   #140
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Uh bit će dobar SLI GTX 680, mjenjam
shrek00 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 15:31   #141
rockodaddy
Premium
Moj komp
 
rockodaddy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 207
Citiraj:
Autor shrek00 Pregled postova
Uh bit će dobar SLI GTX 680, mjenjam
Uh koji setup imaš, možež pokrenit tenk a ne igru ,ali ako se ima samo naprijed, lova ionako smrdi a nove grafe prekrasno mirišu .
__________________
Learn to listen carefully to others' opinions about controversial things, or things they know about and you do not
rockodaddy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 15:35   #142
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor rockodaddy Pregled postova
Uh koji setup imaš, možež pokrenit tenk a ne igru ,ali ako se ima samo naprijed, lova ionako smrdi a nove grafe prekrasno mirišu .
Vidjet ćemo,ako izađu neki zanimljivi modeli a da su dostupni u nasem selu,bit ćete obavješteni o rasprodaji na trznici
shrek00 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 15:54   #143
rockodaddy
Premium
Moj komp
 
rockodaddy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Split
Postovi: 207
Citiraj:
Autor shrek00 Pregled postova
Vidjet ćemo,ako izađu neki zanimljivi modeli a da su dostupni u nasem selu,bit ćete obavješteni o rasprodaji na trznici
Ma bit će ludnica na tržnjaku za jedno mjesec dva kad Nvidija upotpuni ponudu keplera.GTX500 će još dugo biti jak i tu vidim veliku priliku za ekipu koja ne može preko 1000kn (gtx560),1500kn(gtx570),2000kn (gtx580).
__________________
Learn to listen carefully to others' opinions about controversial things, or things they know about and you do not
rockodaddy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 16:17   #144
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor rockodaddy Pregled postova
Ma bit će ludnica na tržnjaku za jedno mjesec dva kad Nvidija upotpuni ponudu keplera.GTX500 će još dugo biti jak i tu vidim veliku priliku za ekipu koja ne može preko 1000kn (gtx560),1500kn(gtx570),2000kn (gtx580).
Malo si previše rekao obzirom da već sad referentne 580 idu po 2300-2400 kn a mislim da će nova 680 (vrlo skoro) imat cijenu oko 3500 kn a 670ti bi trebala biti oko 2700 kn. Dakle pišem samo o referentnim modelima nikakvim twinfrozr i slično.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 16:42   #145
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pitanje samo, zašto bi itko htio mijenjat 580, 570, pa čak i 560Ti karticu?
Pogotovo dok se cijena novih kartica malo nestabilizira, jer vjerujem da ovo sad nije realna cijena, netko će spustit cijenu sigurno, a onda će i ovaj drugi spustiti.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 17:44   #146
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Pitanje samo, zašto bi itko htio mijenjat 580, 570, pa čak i 560Ti karticu?
PA to pitanje postavljamo već godinama pa uvijek kupe novu
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 18:51   #147
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
PA to pitanje postavljamo već godinama pa uvijek kupe novu
A neki ljudi kupuji felge za auto koje kostaju (jedna) ko ova grafa, samo da bi im afto lipse izgleda.
O ukusima se ne da raspravljat, covika veseli a meni ne smeta, ako bude kupaca za moje dvi i ja cu je kupit a ako ne opet dobro.


ps- obradu metala je ljudska rasa savladala jako davno tako da izrada felgi nije neka velika znanost a grafe su bome tek u povojima gledajuci prema afto-felgama
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 21:00   #148
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
PA to pitanje postavljamo već godinama pa uvijek kupe novu
I godinama se javljaju traljavi odgovori, nitko nepriznaje da kupuje neke komponente samo da ima .
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 21:23   #149
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
A neki ljudi kupuji felge za auto koje kostaju (jedna) ko ova grafa, samo da bi im afto lipse izgleda.
O ukusima se ne da raspravljat, covika veseli a meni ne smeta, ako bude kupaca za moje dvi i ja cu je kupit a ako ne opet dobro.


ps- obradu metala je ljudska rasa savladala jako davno tako da izrada felgi nije neka velika znanost a grafe su bome tek u povojima gledajuci prema afto-felgama
Odličan komentar, šteta što forum nema tipkica "slažem se"
Pa i u bližoj analogiji, kupnja mobitela: više nikom nije dovoljan "dumb phone", mora biti Smartphone, iako većina nezna što bi s njime. No ni to inje dovoljno, "jeftini" LG HTC uawei nisu dovoljno dobri, nego naš narod najviše voli najskuplje - oglasnik je krcat ponudom Iphonea, iako Apple prodaje među najskupljim modelima i samo jedan model/seriju. Da se vratim na GTX680 -
No treba uzeti u obzir i kupce novih konfiguracija. Ako neko odvoji preko 10 tisuća u nov stroj, a uložit će u najnovije komponente, "da duraju neko vrijeme" jel
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2012., 22:55   #150
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Odličan komentar, šteta što forum nema tipkica "slažem se"
usporedjuje felge koje su cisto estetski proizvod i graficku kartica koja je funkcionalan proizvod..

Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
Pa i u bližoj analogiji, kupnja mobitela: više nikom nije dovoljan "dumb phone", mora biti Smartphone, iako većina nezna što bi s njime.
vecina zna sta bi s njime i koristi ga shodno svojim potrebama/ukusima (jos nisam vidio osobu da koristi smartphone SAMO za telefoniranje, SMSove i fotkanje - jedine 3 funkcije koje mos posteno obavit na dumb phoneu)

makar ga vecina koristila za logiranje na fejsbuk i slicna sr*nja

Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
No ni to inje dovoljno, "jeftini" LG HTC uawei nisu dovoljno dobri, nego naš narod najviše voli najskuplje - oglasnik je krcat ponudom Iphonea, iako Apple prodaje među najskupljim modelima i samo jedan model/seriju.
naravno da svatko tezi najbrzem i najboljem
em to pokrece industriju prema naprijed em ti je lakse raditi na takvom uredjaju nego na low end smartphoenu sa HVGA rezolucijom, 128Mb rama i procesorom od 500MHz (npr moj HTC Desire je beskoristan za multi taskanje ili surfanje po flash stranicama, tj stranicama koje imaju embedane youtube filmice)

no trziste grafickih je trenutno specificno u tom smislu da su konzole ubile svaki smisao kupovanja high end grafickih kartica (osim u profesionalne svrhe)
prije je bilo oke kupiti geforce 2 ultra ili gf3 Ti500 jer si imao na sta utrositi svu tu silnu snagu

danas mos gejmat na 150+ frejmova u full hd rezoluciji sto je presmjesno.
Ordem je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na