Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.05.2012., 18:43   #31
sehrz
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zemlja
Postovi: 35
ajd molio bih vas neki link gdje su za 20kn !? hvala
sehrz je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 19:14   #32
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
ma koje ulje pobogu...ošo ležaj ...

kupuj drugi ili namontiraj nešto drugo

barem za te kartice ima svega na otpadu da ih ohladiš

ne treba značit da je ošo ležaj . Par ventilatora koje sam popravljao bilo je dovoljno samo kap ulja da ponovo prorade kao prvi dan . Evo jedan kuca kod mene 4. godinu nakon brundanja , tako da ne mora bit da mu je ležaj otišo. Trebalo ga je samo malo nadolit .


na ebayu ukucaj u search samo vga fan i biraj. pogledaj i pod vga heatsink
klem je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2012., 19:24   #33
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
nemora značiti , ali dal mu se isplati igrati i petljati oko staroga ili kupiti drugi za 5 kn , ovisi o osobi
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 19:34   #34
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
nemora značiti , ali dal mu se isplati igrati i petljati oko staroga ili kupiti drugi za 5 kn , ovisi o osobi

zato i jesam napisao dvije najjeftinije opcije .

prva najjeftinija je podmazivanje. Ako upali super ako ne ko ga hebe

opcija b) novi vent na ebayu za 10-20kn .

jedino nisam opciju c) naveo da se bilo kakav vent koji doma možda leži sastrane, zaveže za grafu . Uvijek sam prije bio za homemade rješenja . Zato sam i sam reparirao par ventova makar mi je bilo isplativije kupit nove na kraju . Ali gušt je gušt
klem je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 19:41   #35
sehrz
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zemlja
Postovi: 35
svakako cemo ga malo zamastiti pa ako upali upali ako ne !
u slucaju da ne upali sa masti i narucim sa ebay-a vidim da ima i hladnjak i ventilator u paketu za 5 dolara , kakvima su se pokazali ti hladnjaci bolji losiji od originala !?
sehrz je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 19:47   #36
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor sehrz Pregled postova
svakako cemo ga malo zamastiti pa ako upali upali ako ne !
u slucaju da ne upali sa masti i narucim sa ebay-a vidim da ima i hladnjak i ventilator u paketu za 5 dolara , kakvima su se pokazali ti hladnjaci bolji losiji od originala !?


Mislim da i sam moš pretpostavit kakvi su otprilike ti hladnjaci . Nije mi se nikad dalo probavat te komplete jer se bojim da slučajno ne nasjeda na jezgru kak spada jer nema dobro ispoliranu bazu . Zato sam uvijek radije zamjenio vent s ventom istih dimenzija ili zavežeš nekih 80mm ili veći ventilator na grafičku . Meni je to sigurnije rješenje nego ovi jeftini kineski hladnjaci
klem je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 19:50   #37
sehrz
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zemlja
Postovi: 35
malo cu proguglat ovih dana pa se javim cisto sa dojmovima masti ili ebay-a

hvala na pomoci i solucijama

lp
sehrz je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2012., 20:32   #38
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 476
ako češ "mastiti" ma što donjelo... etiketu skini i onaj mali osiguraš , pažljivo , a kada zamastiš , dal češ ulje ili kakvu mast (malo će se trebati da se razradi) pažljivo vrati naljepnicu da se dobro zaljepi inače đabe truda

kako ti reče klem uzmi si ipak novi veči gladnjak i sveži kako umiješ bit če to najbolje rješenje i tiho nadasve u odnosu na one malene zujalice
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 11:28   #39
zbaljak1
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 2
nVidia GeForce 7300GT, BSOD, pregrijavanje...

Imam veliki problem već četiri dana koji ne mogu nikako riješiti usprkos svim pomoćima na netu.
Možete vidjeti koju konfiguraciju imam, i ta konfiguracija radila je jako dobro već tri godine. jedino sam nadogradio RAM i promjenio matičnu ploču prije godinu dana.
Neki dan sam probao pokrenuti jednu igricu(iako nisam neki gamer) i nakon par sekundi crn ekran, pa onda BSOD, pa restart pa opet BSOD. Mislio sam da je stvar u Windowsima. Formatirah disk, podigoh nove windowse, ali opet po starom, sranje. Probah podignut Win Xp, al isto sranje. E tad sam uspio zapisat ono najvažnije sa BSOD:

*** STOP: 0x00000116 (0x864DC008, 0x90AD0A80, 0X00000000, 0X00000002)
*** nvlddmkm.sys - Address 90AD0A80 base at 90A24000, DateStamp 4a0c7fdb

Pa onda gugalnje po netu o tome nvlddmkm.sys. Probah sve moguće što je navedeno, ali ništa. Na kraju instalirah neki programčić o provjeri temperature grafičke. Auuuuu. E to me iznenadilo. Temperatura je išla iznad 100°C, pa čak i do 108°C. Stvarno previše. Stavih neki mali ventić da hladi i ona se spustila na normalu. Međutim to nije bilo riješenje. rastavih grafičku, sve očistih, promjenih pastu, očistih ostale komponente(memoriju, procesor, matičnu, napajanje, u biti sve), i opet pokrenuh komp. ma ništa, opet isto sranje.
Ajd, rekoh, idem drajvere deinstalirat, možda je u njima greška. Sve ponovo instaliram, napravim update. Ma ništa opet. Odem u Windowse i pobrišem taj jebeni nvlddmkm.sys. Restartam komp. Windowsi se lijepo podignu bez greške, al to nije to. Nema drivera za grafičku i to se prepoznaje po slici. A windowsi svaki put automatski instaliraju drivere za grafičku i to mi stvara problem. Zabranih i to sranje. E sad komp radi u nekom kvazisafe modu bez tih drivera. Grafička se i dalje pregrijava, ventić hladi na sigurno. Instalirao sam već nekoliko puta drivere za grafičku, i stare i nove, i najnovije. Ali uvijek isto sranje.

Najvjerojatnije je ona odradila svoje i trebat će kupit novu. Ako imate kakvu preporuku bio bih zahvalan. Ne mojte mi savjetovat neke skupe jer nisam u situaciji bacit se u toliki trošak, a i ne treba mi jer ne igram zahtjevne igrice. Ja sam audio tip, bavim se obradom zvuka. Tako da može neka grafička do 300 kn. Hvala!
zbaljak1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 11:33   #40
s7ank0
Premium
Moj komp
 
s7ank0's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 117
neka hd 4670 polovna bi ti dobro sjela a u tom je rangu do 300kn... svoju graficku radje izvadi da ti jos nesto ne skuri posto je ocito defektna...
s7ank0 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2012., 12:32   #41
zbaljak1
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 2
Hvala na brzom odgovoru. To sam si i mislio da je otišla kvragu.
zbaljak1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 13:57   #42
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
Za 300kn ipak ima boljih kartica od 4670 pa i za manje novaca, 8800GT 200-250kn isto kao i 9600GT 200kn itd.
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2012., 17:44   #43
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Što će mu polovno pa jače kad se ne planira igrati. Radije neka ubode neku pasivnu noviju za 300kn i još će imati garanciju.

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=9914
http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=10993
http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=8059
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na