Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2008., 06:48   #1
bibonzo
Premium
Moj komp
 
bibonzo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Nvidia Quadro FX 5800 4GB

Evo na inzistiranje mnogih pa i moje neznanje promjena naslova i molim komentari u svrhu ove grafe cemu sluzi, moze sluzit i tako dalje....




http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=93522

http://www.hardwarebase.net/novosti....&vijest_id=937

http://www.digitimes.com/news/a20081111PR201.html

http://www.nvidia.com/object/product...x_5800_us.html


Ima jos toga ali eto brijem da je ovo dosta za prvi pogled.

Zadnje izmijenjeno od: bibonzo. 11.11.2008. u 08:20. Razlog: Zabrijo sam ali kaj ces pola mi se prasta kak MIK veli
bibonzo je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2008., 07:16   #2
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Izgleda meni da ti neznaš o čemu pričaš.
To je kartica za poslovnu upotrebu, a ne gejmanje.
Čim nešto ima POSLOVNU upotrebu znači da će isplatiti samo sebe kroz neko vrijeme.

Dakle ako gledamo da će ta kartica isplatiti samu sebe, ako su performanse u skladu s cijenom i ako će značajno skratiti vrijeme potrebno da se nešto obavi, ta kartica ima i svoje tržište, i svoje kupce, bez obzira na cijenu.

I treće, navedena cijena za firmu, kojoj treba takav komad hardvera, stvarno nebi smjela biti problem.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2008., 07:27   #3
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
najobicniji gtx280 s 4x memorijom koja je sporija od one u standardnoj verziji, za igranje apsolutno nepotrebno jer 1gpu ne moze iskoristit trenutno vise od 1gb memorije u trenutnim naslovima tako da bi performanse bile cak i slabije od gtx280.

za obradu 3d modela/animacija je vec druga pjesma, ali se meni cini da je prvenstvena namjena ovoga cuda, tj koristenje vise ovakvih kartica odjednom zbog izrazito velikog broja SPa
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2008., 07:36   #4
bibonzo
Premium
Moj komp
 
bibonzo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Znam ja za kaj je ali to nebrise cinjenicu da je najjaca grafa trenutacno.

I nemres iskljucit cinjenicu da ce se ipak nac u necijem kompu za igrice ko ima para ko blata jer se s njom mozes igrat.

Sad kom je namjenjena nije bitno.

To ko da velis nekom nemres kupit ferraria i vozit se po gradu s njim jer nije namjenjen za to, a svi znamo da ima takve ekipe i to ne malo.

Samo da se razumjemo da nisam neki nevidia fan jer si ubadam ATI grafu jer je trenutacno bolja da sprjecim sva buduca pljuvanja koja vidim da se uvijek pocnu desavat.

Ovo sam posto cisto tako da ekipa skomentira performanse svi kuze pa i ja koja joj je namjena i kolko je neisplativa za igrice ili kucnog korisnika.
bibonzo je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2008., 08:03   #5
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Priznaj da si se malo zaletio, tko prizna pola mu se prašta

Ti ovu karticu uspoređuješ sa ferarijem ja bi je uporedio sa kamionom (za trke)
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2008., 08:15   #6
bibonzo
Premium
Moj komp
 
bibonzo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
A kaj da vam velim nisam strucnjak pa sad da tvrdim nes ispo bi mozda jos gluplji

Grafa je jaka nemre se rec da nije, zato sam i posto tu da strucni ljudi daju komentare i procjene.

Pa ovo je ipak PC-E nije sve vezano uz igrice, valjda se mogu i neke poslovne komponente komentirat i kakva bi bila uloga da se upotrijebe za nes drugo poput igrica?

Ak vas bas smeta tolko naslov ili je neukusan budem ga maknuo.

Ustvari maknut cu ga da nebi sljedecih dan, dva, tri ... trpio ovak neke uvrede jer to fakat nemrem podnjet i bude bilo vatreno bio ja u prevu ili ne.

Evo neznam maknut ovo NVIDIA hits back iz naslova pa bi molio da se suzdrzi zlonamjerna ekipa. lol


EDIT - MIK ak briijes na ovakav kamion onda ok http://www.youtube.com/watch?v=HCD63...eature=related

Salim se

Zadnje izmijenjeno od: bibonzo. 11.11.2008. u 08:29.
bibonzo je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2008., 08:34   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor bibonzo Pregled postova
Znam ja za kaj je ali to nebrise cinjenicu da je najjaca grafa trenutacno.

I nemres iskljucit cinjenicu da ce se ipak nac u necijem kompu za igrice ko ima para ko blata jer se s njom mozes igrat.
Kartica je najjača u onome za kaj je i namijenjena, a u igrama bi se baš poput prijašnjih QuadroFX ili AMD-ovih FireGL/FirePro kartica, pokazala sporijom od modela temeljenih na istom čipu.
Taman da neko kupi tu karticu za igranje i bez obzira kolko taj neko imal para, napravil bi zayeb i pol i bacil bi se u očaj kad skuži da ga svako s najobičnijim GT200 čipom "dobi" u bilo kojoj igri/benchmarku.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 11.11.2008. u 08:48.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2008., 09:33   #8
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Iskreno sumnjam da je najjaca Pro grafa na svijetu.
Mislim da bi je trebalo usporediti s ovom:
http://3dprofessor.org/Reviews%20Fol...es/i7/i7P2.htm
Citiraj:
Move over X48 the i7 & the X58 are here to stay and the ATI FirePro V8700 is the new King of the Hill within the Professional Graphics arena.
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2008., 15:39   #9
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
bilo bi skroz kjut vidjet test na zivo v8700 i fx5800, opet bi se doduse pokazalo da je ati jaci na nekim podrucjima, dok nvidia na nekim drugim - vjerojatno uskoro.

prednost ati-a je 30-bitna boja (iako to podrzavaju sve od r600 pa nadalje i samim time ako je to najvaznije nema smisla kupovati ovako skupu karticu), ako su sredili drivere napokon, ali ako zelimo cuda-u koristit onda je nvidia ionako jedino rjesenje i vise se u tom slucaju ne koristi kao graficki procesor. Ati cak i da ima neku slicnu tehnologiju bi vjerojatno sporiji bio posto ima svega 160 "parova" od 5 pipeline-a koji hardverski obavljaju svaki svoj posao dok nvidia ima 240 komada koji su programibilni pa gube na brzini zbog toga, ali zato rade na puno vecem taktu.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2008., 11:11   #10
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
bilo bi skroz kjut vidjet test na zivo v8700 i fx5800, opet bi se doduse pokazalo da je ati jaci na nekim podrucjima, dok nvidia na nekim drugim - vjerojatno uskoro.

prednost ati-a je 30-bitna boja (iako to podrzavaju sve od r600 pa nadalje i samim time ako je to najvaznije nema smisla kupovati ovako skupu karticu), ako su sredili drivere napokon, ali ako zelimo cuda-u koristit onda je nvidia ionako jedino rjesenje i vise se u tom slucaju ne koristi kao graficki procesor. Ati cak i da ima neku slicnu tehnologiju bi vjerojatno sporiji bio posto ima svega 160 "parova" od 5 pipeline-a koji hardverski obavljaju svaki svoj posao dok nvidia ima 240 komada koji su programibilni pa gube na brzini zbog toga, ali zato rade na puno vecem taktu.
Da, FireGLovi su uvjerljivo bolji po pitanju cijena/performanse dok je quadro car u par najbitnijih strojarskih aplikacija(Catia i ProEngineer). Jos da se novi Radeoni daju "otkljucat" i sreci nema kraja.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na