Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2002., 19:04   #31
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by Frane


Pa ne znam aj ti meni reci sto je bolje da mos vise kloknit, memoriju ili GPU ? Koje perfomanse donosi visa memorija ? (BTW ovo ne znam tako da ozbiljno pitam). Znam da bi veca frekvencija GPU donijela vecem broju frejmova dok ce veca frek. memorije donijeti veci interni bandwith.
Bas sam opet gleda cijene i sada se razlika spustila na 300kn tako da definitivno iden na 128 ))
Bitnije ti je kloknut memoriju jer je (i dalje) memorijski bandwidth najvece usko grlo za graficke kartice (kak dizes rezoluciji, kak texture postaju sve vece, tak ti treba sve veci bandwidth - izvrstan primjer toga je asinotropic filtering i FSAA). Kaj mislis zakaj bi Parhelia trebala imati 20+GB/s? GPU moze biti ne znam kak brz ak mu memorija ne obavlja stvari brzo on nemre nish... I to ti je to.

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2002., 22:00   #32
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Decki igre koje traze GF3 ili nesto jace niti ne postoje a ove koje sada izlaze ionako nisu optimizirane pa trzaju na bilo kakvoj kartici. Tako recimo jedino je igra Aquanox kao bila pisana za GF3 a vis problema ja sam je sasvim fino igrao na mojoj GF2. Tako svi ti testovi na Netu su samo patka za kupce. Za tri mjeseca ionako cemo svi morati kupiti R300 ili N30 (kao fol) da bi igrali "napucaj me njezno" igru. Zato savjet kupiti samo karticu koja je do 1.600 Kn a tu spada 4200 ili Ati 8500. To jest bolje Ati pa se u Doomu klati.
schofter je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na