Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2013., 11:19   #1
rsamec
Premium
Moj komp
 
rsamec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166
Nvidia FX 5200 pitanjce

Pozz, zanima me da li moze racunalo stekat ako je prevelika temp na grafickoj?ima pasivni hladnjak i u idle-u je tolko vruc da jedvo drzim ruku gore! Da li se isplati mjenjat pastu ili kupit neku drugu iz oglasa? I koju! Ovo je 128Mb agp, ploca je asrock p45ixxxx socket 478!

Racunalo se koristi samo za web i nes sitno excel!
rsamec je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 12:36   #2
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Kupi drugu pastu (arctic ceramique preporuka) i zamjeni ju, i bubni nekakav vent na taj pasivni hladnjak, i temp ce ti bit dobre.
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2013., 14:33   #3
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Ako je hladnjak toliko vruc, onda pasta u principu dobro radi svoj posao.
Stavi samo neki ventilator da puse po hladnjaku.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 14:38   #4
rsamec
Premium
Moj komp
 
rsamec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166
a jel postoje neki ventovi koji imaju neke posebne prihvate da se stave n apasivni hladnjak? ili moram kemijat..busit kuciste i stavljat vent?
rsamec je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 14:41   #5
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Daj malo više detalja o toj kartici...kak izgleda? Dal je LP ili normalna? Kakav je hladnjak na njoj?

Edit:
Možeš staviti mali ventilator (dreq puše), a možeš i veči (8 cm) . Moglo bi se promijeniti hladnjaka, odnosno, uzeti veći chipset hladnjak s krepane ploče, samo da rupe pasaju. No ako sam dobro razumio, tebi grafička radi normalno. Tako nema potrebe za tako nečim.

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 26.02.2013. u 15:12.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 14:46   #6
rsamec
Premium
Moj komp
 
rsamec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166


Evo to je ta!
rsamec je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 15:10   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Nabaviš neki 60x60 vent, zavidaš ga pleh vijcima u postojeći hladnjak tako da vijak uhvati između rebara, napajanje izvadiš sa molexa, dodaš predotpor za smanjit napon venta a time i buku, ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 10:55   #8
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Čekaj 5200 ona dvocijevka ? Baci to u pm ........
Radije kupi neko novije polovno pasivno rješenje , neka ti netko ovdje preporuči.
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 14:08   #9
rsamec
Premium
Moj komp
 
rsamec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166
ostavil sam je u kompu valjda bude ok hehe

Nego nema za nju win 7 drivera, ima onaj od Viste, ali nakon koju minutu u idle baci error!

A sa generic win 7 driverom, nemogu igrat ni one karte sto dolaze sa windowsima heheh
rsamec je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 14:59   #10
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
mah. isto kao sa atijevkom 9200, kakti genericki driveri su the best one za nju, vjerovatno je isto sa ovom nvidijom 5200.

uglavnom, pod w7 ces relativno lako vidjeti da li uopce driveri ista odraduju, zavrti windows experience index. ako ti pod grafiku i pod gaming bude oboje na 1.0, driveri ne rade bas nista .


mislim, ja ti pricam za 9200 aijevku koju sam imao proceduru. dalje sam kopao po netu i nasao par MB samo dll-ove i njih rucno instalirao (have disc ili kako vec) za ati 9200, nakon toga sve radilo 5/5 bez ikakvog problema, aero, sve super bez resetiranja.


e sad, postoji velika mogucnost da ovo treba napraviti i za fx 5200. guglaj malo, rezultata mora biti. vista nije isto sto i w7, zna raditi kod zvucnih, no kod grafickih kartica - ne bi isao na "mozda prode" .



EDIT.
uglavnom, najlakse je nakon svakog drivera zavrtiti windows experience index. ako je grafika veca od 1.0 - to je prakticki to. ja se sjecam da je ona atijevka 9200 imala cak 1.9 za gaming, ali tko mari, kada je npr flash napokon radio, aero (iako moram reci - ne potpuno), obicni divx nisu stekali....... . kuzis sto hocu reci .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2013., 07:47   #11
rsamec
Premium
Moj komp
 
rsamec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166
morat cu se igrat malo stim, ak ne uspijem ide nazad XP gore!

al opet, razmisljao sam da ipak stavim neku drugu grafu unutra, ali da bude pasivna..sad trebam googlat da nadem modele - i jos obratit pozornost na voltazu, jer sam vidio napomenu kod maticne ploce da se ne smiju stavljat graficke napona 3,3V..

Mislim da ploca ima AGP 4x
rsamec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na