Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2019., 22:46   #31
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Kako izgledaju auto trke, tipa project cars, itd, jel i to nazubljeno, ofnosbo, da li treba biti posebna verzija igre za vr ili moze bilo sto?
Konkretno na Riftu i Vive
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 14:44   #32
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Kako izgledaju auto trke, tipa project cars, itd, jel i to nazubljeno, ofnosbo, da li treba biti posebna verzija igre za vr ili moze bilo sto?
Konkretno na Riftu i Vive
Nije točno što si pitao ali možda ti da mali uvid.
Probao sam na PS Vr utrke i recimo osjećaj iz kokpita je jako zanimljiv i
jednostavno napadanje protvnika i pretjecanje je jako dobar osjećaj. Pogotovo
kada te stisne brži auto a ti se mićeš i gledaš po retrovizorima gdje je.

Naravno na Vive-u će biti još bolja slika nego što je ovo itd. Rezolucije svih su preniske ali čini mi se da ništa ne izgleda toliko nazubljeno već nekako kao blur na neki način zamaskirano. Mozak ti stvarno sam dodava dosta informacije i čini ti da je sve kao "ok"... a onda kada recimo ideš nešto pročitati vidiš koliko je zapravo loše.

Mislim da iako je bolja rezoluciji sada na ovom novom Vive-u Pro da je to još uvijek jako jako loše zapravo. ( 4 k po oku mi se čini prvim stvarno ok iskustvom a do toga da igramo u fluidnom fpsu itd će vjerojatno proći još 10 godina )
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2019., 17:27   #33
Mičkec
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Karlovac
Postovi: 107
Gdje bi se moglo isprobati, Zagreb i bliža okolica? Bilo koji od VR setova?
Mičkec je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 10:11   #34
suba
Vozi katru :))
Moj komp
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 161
https://www.legame.hr/
Kod zlatnog mede..
Nisam bio nikad, ali sam vidio u prolazi i stavio si zadatak da nekad moram otići pogledat
suba je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 17:43   #35
Mičkec
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Karlovac
Postovi: 107
hvala, ali za vikend sam pokleknuo i narucio si Samsung Odyseyy+
https://www.bhphotovideo.com/c/produ...ows_mixed.html

za probu i half life ovo proljece ce sigurno posluziti
Mičkec je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2019., 18:00   #36
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 758
Nisam čuo nista dobro o tim HMD headsetovima,

svakako javi dojmove kad dodje!
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2020., 02:07   #37
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Old.machine je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2022., 17:10   #38
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,438
Malo da ozivim temu. Vjerujem da je dosta ekipe u međuvremenu nabavilo VR 😁
Ja za sam za nesrecu prije 20.ak dana uzeo Quest 2, te je par dana nakog toga stigao famozni update V39 te mi se Quest zakljucao na 72Hz. Dosta ljudi se javilo sa istim problemom:
https://forums.oculusvr.com/t5/Suppo...Hz/td-p/960103

https://forums.oculusvr.com/t5/Suppo...1FTlRJT05TfGhL

Iz supporta su mi sugerirali da odnesem na servis, sto sam i napravio ima desetak dana.
Jos cekam.

Sent from my SM-G986B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2024., 06:44   #39
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Jel' jos cekas?

Anyway, danas sam se odvukao do Appla da probam i to cudo, Apple Vision Pro. Pass trough je najbolji koji sam do sad vidio (a vidio sam skoro sve). Uredno sam vidio brojke na satu, mislim da bi se moglo cak i text citati. Kod pomicanja glave lag je mali al' blur je vrlo primjetan. Kvaliteta slike je stvarno vrhunska. 3D effect isto. Neki dinosauri, kad je dosao blizu osjecaj je bio da ga mogu dotaknuti a i da me moze ugristi Gledanje filma je impresivno, simulira kino al' za te novce se moze kupiti projektor ili veliki tv pa gledati sa obitelji i prijateljima.

Sucelje radi odllicno, dovoljno je pogledati na ikonu (eye tracking) i tapnuti kaziprstom i palcem. No virtualna tipkovnica je muka. U Safari sam utipkavao Google i ispalo je goole. Nema sanse chatati tako sa nekim ili bilo sto duze napisati. No text u Safariju je bio super ostar al' tko ce surfatu webom koristeci VR...

Moze raditi kao VR ili kao AR/XR i taj prijelaz su dobro napravili. Uostalom i kad je AR/XR i dalje buljimo u display tj. nije see trough kao vecina AR naocala. Ali nisu imali dobar demo kao sto ima Quest 3. Quest 3 ima super zabavnu igru, First Encounters, koja je mixed reality. Prvo skenira cijelu prostoriju i onda alieni padaju na pod, stol ili sto vec ima u prostoriji. Pistoljem se moze napraviti rupa u pravom zidu i sl. Samo je pitanje kad ce tako nesto, ako vec nije, biti dostupno i za Vision Pro.

Baterija lagano klizne u prednji dzep hlaca i bolje je nego sto sam ocekivao. Recimo da kabel i baterija ne smetaju. Headset nije tezak al' teziste je naprijed i to je potenijalno problem za duze nosenje. U pola sata demoa to nije bio problem.

Najveci problem je sadrzaj, u pola sata koliko sam imao na raspolaganju isprobao sam sve sto sam htio u 20 minuta. Nakon toga je bilo a sto sad pa mi je lik predlozio da probam igrati pinball. Pinball je bio vrlo, vlo rudimentalan al' odziv na tapkanje je bio trenutan.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2024., 10:33   #40
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Mene zanima kad ce ti VRovi postst zapravo Productivity tool, da se mogu zavalit u relax fotelju, nakeljit 3-4 monitora isprid sebe, tipkat na fizickoj tipkovnici ofc.

Mislio sam da ce apple odraditi bolji posao u tom segmentu, kad slabo i od njih
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2024., 18:33   #41
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,320
Vision pro bi bio vise nego dovoljno dobar za tako nesto. Mislim da se moze spojiti BT tipkovnica. Kao sto napisah gore, ostrina texta u virtualnom Safariju je bila odlicna. Moze se pomicati naokolo. Samo je pitanje imali smisla i koliko je ugodno a i zdravo imati to na glavi satima i raditi tako. Radije bih imao 3/4 monitora ako mi bas trebaju.

Zaboravio sam napisati, moze snimati i fotografirati u immersive mode. Nisam sjetio probati al' su mi pokazali snimak nekog djecjeg rodjendana. Fora je al' meni, a cini se i drugima i dalje nedostaje the killer app ili use case za koji bi uredjaj bio must have. Pada mi na pamet jedan koji je bio glavni use case za VHS, DVD, Blu Ray... Obicno se oznacava sa tri slova, nekad kao svedski akcioni ili sadrzaj za odrasle. Iz nekog razloga nisu imali takav demo
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
Moto One 5G Ace





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2024., 16:34   #42
Star Fox
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2024
Lokacija: Zagreb
Postovi: 147
Ovo je sjajna vijest da će Sony omogućiti PSVR 2 za PC

https://www.theverge.com/2024/2/22/2...c-support-2024
Star Fox je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na