Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2007., 15:08   #1
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Leonardo da Vinci - Atlantski kodeks

Svim onima koji nisu bili pogledati ovu izložbu u Muzeju obrta u Zagrebu, toplo bi savjetovao da odu. Lijepo je vidjeti koliko je taj Genije bio naprijed u odnosu na svoje vrijeme. Kao tehnički obrazovano lice, bilo mi je fascinantno vidjeti da se neki njegovi izumi i dan-danas koriste, naravno u nešto izmjenjenog obliku i od drukčijih materijala. Npr. kuglični ležaj (balinjera), nepovratni ventil, tenk, zmaj, padobran,... Zaista je bio multidisciplinaran naučnik jer je pisao o matematici, optici, ronjenu, letenju, hidraulici, hidrodinamici, oružju, civilnoj i vojnoj arhitekturi,... Na izložbi imate stranice iz Atlantskog kodeksa, koji je zbirka njegovih radova, i uz svaku stranicu imate višejezično objašnjenje o čemu se radi. Postoji i nekoliko funkcionalnih maketa njegovih izuma tako da možete uživo vidjeti što je izumio.
Izložba je otvorena do 27.2. Muzej se otvara u 10 sati, a karta je 30 kn. Za one koji ne znaju gdje se nalazi Muzej, želio bih reći da je prekoputa HNK tj. na Trgu M. Tita. Kako doći do javnim prijevozom, najlakše ćete vidjeti na stranicama ZET-a (www.zet.hr) gdje imate pdf kartu svih tramvajskih linija (http://www.zet.hr/pdf/mrezadan.pdf).
Svakako odite na izložbu. Nećete požaliti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 02:06   #2
BmwMPower
Premium
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: VG
Postovi: 1,125
Baš bi otišao pogledati. tnx
BmwMPower je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2007., 10:03   #3
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Ako bi netko iz varaždina ili okolice želio ići neka se javi ovdje, pa da se okupi čim više ljudi za bus.

http://foi.blackshtef.org/viewtopic....asc&highlight=
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2007., 10:10   #4
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
vec par dana gledam dok prolazim. otici cu s djevojkom svakako, jerbo nitko mojih konja nije bas za takve aktivnosti...
mat je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2007., 23:39   #5
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Evo pogledao sam izložbu, išao sa školom danas i mogu reći da je izvrsna, jedna od rijetkih u kojoj sam cijelo vrijeme slušao vodiča. One naprave su isto jako dobro reproducirane i cijeli postav je odlično postavljen. Mi smo kartu platili 15 kuna a bila nas je grupa od 30. Uglavnom da je i duplo isplati se vidjet svakako.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2007., 13:27   #6
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
topic je vec pao u zaborav pa sam zaboravio napisati. ali pricao sam s jednim frendom koji je bio na izlozbi u New Yorku. i s jos jednim koji je bio u Da Vincievom muzeju u Italiji. oboje kazu da je ovo nase smjesno naspram toga. tamo je navodno toliko vise eksponenata, toliko bolje i ljepse. sve zivo je u ogromnim velicinama pa se moze isprobati itd. uglavnom kazu da je ovo nase bezevze naspram tih izlozbi...
mat je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2007., 13:56   #7
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
nisam mogao odoljet...

mat, rijec koju trazis je _eksponata_, a ne eksponenata : lol2 :

on topic: bio, vidio, ok je.
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2007., 15:31   #8
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Kome nije ovdje dobro neka idem u NY. Kako ne volim ljude koji u ovoj našoj Hrvatskoj ne vide nikaj dobro. Neznam kaj ih sprečava da odu nekam drugam. NY ima nekoliko puta više ljudi kao cijela HR. A i sigurno je karta bila skuplja. Tako da sve ima svoje razloge zakaj je tak.

Nego ima li koga iz Varaždina i okolice tko bi išao? Pa da se organizira autobus. Čim više nas je to bolje (jeftinije). Javite se. Link je gore u prijašnjem postu.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2007., 16:57   #9
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
topic je vec pao u zaborav pa sam zaboravio napisati. ali pricao sam s jednim frendom koji je bio na izlozbi u New Yorku. i s jos jednim koji je bio u Da Vincievom muzeju u Italiji. oboje kazu da je ovo nase smjesno naspram toga. tamo je navodno toliko vise eksponenata, toliko bolje i ljepse. sve zivo je u ogromnim velicinama pa se moze isprobati itd. uglavnom kazu da je ovo nase bezevze naspram tih izlozbi...
A dobro sad, nije ovo Amerika (). Uglavnom ne možeš ni očekivat da će u onako relativno mali muzej stati toliko toga u pravim veličinama, ipak je to Da Vincijev muzej, a New York je New York - tamo je sve veliko. Ali da je i smješan, nije. Pogledaj samo sponzore - PBZ, Vip, Galleria Ferrari... I 19000 ljudi je dosad vidjelo izložbu.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2007., 21:39   #10
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
vidi ne pljujem ja po nasoj izlozbi. meni je bilo lijepo na izlozbi, samo prenosim iskustva drugih ljudi na drugim izlozbama istog tipa... to ti je kao da kazes "zasto ti Info nije dobar, sto pricas o CeBIT-u". pa jbga info je sve sto mi imamo i uvijek cu otici makar na "info dane" ali CeBIT je puno veci i sigurno da cu podjeliti iskustvo o njegovoj velicini, o izlagacima, gadgetima i slicnim stvarima tamo...
mat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na