Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.05.2020., 11:18   #991
sajko
Premium
Moj komp
 
sajko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 102
Držim se BitDefendera Total security za 5 uređaja dugi niz godina, otkako su izbili na vrh. (Rumunji danas imaju sjedište u Nevjorku.) Istina ima još par koji su mu uz bok. Odnedavno je MS-ov Windows defender poboljšan do izvrsnosti. Ja dugo pamtim: oni su znali sačiniti dobar AV, pa se ulijene te sve više zaostaje. Zato se držim BitDefendera i obnavljam ga svake godine slijedeći njihovu akcijesku ponudu i to plaćajući preko njihova slušbenog distributera. Slijedeći zdrav razum, koji nikoga ne smije napustiti pri korištenju računala, osobito interneta, smatram da je AV dodatni najvažniji alat, ali samo ako je autentičan (legalna licenca) a ne originalan ali sa sumnjivom licencom. Ponavljam ovo je stvar zdravog razuma a ne morala.
sajko je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 11:35   #992
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Preporuka za kucnu upotrebu: nista, windows default defender i tu i tamo malwarebytesom proskenirat.

Kod mene doma funkcionira ovako vec godinama bez problema.
Također, po meni su antivirusi nešto što je izumrlo, nešto kao cd čitači.

Ne sjećam se kad sam zadnji puta imao virus ili neku sličnu glupost na pc-u, možda tamo davnih dana na XP-u.
Sa pojavom Windows 7, a pogotovo Win 10, čini mi se da se nemoguće zarazit i sasvim su dovoljna ugrađena riješenja od strane Microsofta.

Pokupit neku glupost na PC je 99% do korisnika, jer me često zovu ljudi koji jedva znaju upalit PC da im maknem onaj policijski virus i sl., a meni nije jasno gdje oni to pokupe??
AV je potreban samo onome tko nema blage veze šta klika, kakav fajl otvara i gdje ide po internetu.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 11:38   #993
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Eto, ja koristim i DVDRW pogon i AntiVirus. Šta ćeš, dinosaur, Manolić, navika
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 11:47   #994
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Dobar je bitdefender ali imam par zamjerka.

Integracija u directory opusu - nema desni check file/folder.
Firewall - nema allow/deny until program quit.
I ne vidi se cijelo ime/path programa koji želi na net.

I još jedna stvar koju vjerojatno svi antivirusi namjerno rade - oteža stavljanje na exception listu pa se mora u postavke ručno...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 13:01   #995
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Vec 10-ak godina na ESET Smart Security (po novom ESET Internet Security. Prezadovoljan sam.

Klijentima i rodbini ne stavljam nista 3rd party. Defender radi sasvim OK.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 16:35   #996
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Malo san se štufa šta se ovoga tiče, a ne proučava mi ovoliko (malo sam ga pretjero).
Tako da san uzea Bitdefender Total Security 2020 za 30kn 6 mjeseci za 5 uređaja.
To mi je ok cijena po meni.
https://www.gamivo.com/product/bitde...6-months-5-dev
Scroll dole na Sosoftware di piše 2.99€
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 17:07   #997
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Ja imam Avast Premium Security u kombinaciji sa Malwarebytes Premiumom vec godinama. Nikada nisam imao niti najmanji problem, niti znas za njih jer rade izvrstan posao u background-u. Takder, nema impact-a na gaming.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 17:25   #998
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Nažalost, Avast/AVG (isti vlasnik) (1 - 2 - 3 - 4 - 5) je malo žešće smetje, a Avira je na dobrom putu da to postane otkad su ju kupili Turčini, jer čim je ta akvizicija prošla - krenule se reklame i "silovanja" korisnika Free varijante koja je do onda bila i više nnego OK, pogotovo, jer je koristila isti engine i glavnu komponentu ko i skuplje Pro verzije. Sve u svemu, većina korisnika je sasvim sigurna s Windows Defenderom, jer su ga stvarno doveli na fini nivo, a i cijelo vrijeme implementiraju nove mogućnosti, samo jebiga - treba tu i tam koju opciju provjeriti i podesiti. I na kraju dana, nema tog AV rješenja i zaštite koja bude krajnje korisnike zaštitila od ljudske gluposti.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 19:00   #999
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Eto, ja koristim i DVDRW pogon i AntiVirus. Šta ćeš, dinosaur, Manolić, navika
Antivirus, HDD i DVDRW su za muzej. Točka.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 19:12   #1000
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Antivirus, HDD i DVDRW su za muzej. Točka.
Good 4 U
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 19:16   #1001
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Također, po meni su antivirusi nešto što je izumrlo, nešto kao cd čitači.

Ne sjećam se kad sam zadnji puta imao virus ili neku sličnu glupost na pc-u, možda tamo davnih dana na XP-u.
Sa pojavom Windows 7, a pogotovo Win 10, čini mi se da se nemoguće zarazit i sasvim su dovoljna ugrađena riješenja od strane Microsofta.

Pokupit neku glupost na PC je 99% do korisnika, jer me često zovu ljudi koji jedva znaju upalit PC da im maknem onaj policijski virus i sl., a meni nije jasno gdje oni to pokupe??
AV je potreban samo onome tko nema blage veze šta klika, kakav fajl otvara i gdje ide po internetu.

Vidi se da nisi nikad radio u supportu Najzesca situacija koju sam imao pred 3 godine - Ransomware zahvatio Windows Server i backup servera + pola kompova u firmi (Win 10 + Avira Pro). 3 dana se zajebavali sve pocistiti. Za tjedan dana opet. Na kraju se ispostavilo da je neka gospoda samo htjela na "nekom sajtu" pogledat " neke recepte"...a ak su vec nudlili dildo - zato ne
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 20:32   #1002
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Za takve "stranice" je firewall + VLAN bolje i učinkovitije rješenje, pa se onda kasnije lakše doda neka false-positive stranica na excluded listu, nego da biseri slobodno surfaju netom.

Nažalost, ova komercijalna (kućna/besplatna) AV rješenja su sama po sebi više natrpana reklamama i bloatwareom, nego prave maliciozne stvari od kojih bi trebali zaštititi korisnike.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 21:18   #1003
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,077
ljudi i firme oko mene su na nod32 (endpoint security). mi doma smo na nod32 antivirusu zadnjih 8-9 godina i plaćam 160kn renewal godišnje.

dal vrijedi? vrijedi. samo to šta mi ne iskaču pizdarije i buy me reklame od tih samih antivirusa vrijedi tih para.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 21:19   #1004
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ma antivirusi su postali bezvezni.
Ne sjećam se kad je zadnji put mene zaštitio od nečega... samo pokušavaju štititi softwarske kompanije i time postaju praktički nekorisni.
Samo čekam kad će i moje riječi početi ispravljati u politički korektne....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 22:03   #1005
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Mislim da su sami browseri do danas napredovali jako puno što se tiče sigurnosti i ne daju korisniku da pokupi neko smeće, čim je sumnjiv sajt ne daju dalje, preko adblokova zatvaraju sve pop-upove i sl...
Stalno sam na netu, svugdje surfam i opet mi nije jasno gdje ljudi u današnje vrijeme, na modernom OS-u i browseru pokupe te viruse i kako.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 23:25   #1006
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor elance Pregled postova
Mislim da su sami browseri do danas napredovali jako puno što se tiče sigurnosti i ne daju korisniku da pokupi neko smeće, čim je sumnjiv sajt ne daju dalje, preko adblokova zatvaraju sve pop-upove i sl...
Stalno sam na netu, svugdje surfam i opet mi nije jasno gdje ljudi u današnje vrijeme, na modernom OS-u i browseru pokupe te viruse i kako.
Da bi to skužio probaj se ponašati kao joe user...

da vidimo, Joe sjedi i razmišlja - ja bi gledao besplatne filmove i serije... pa bi pogledao stream utakmice... pa onda upiše to u gugl i bude : o vidi, nudi mi player u exe formatu, samo instaliram...
Pa onda - ja bi skinuo koju "videoteka" igricu...
Pa mu se pojavi reklama sa klikni me, ja sam jessica (18) iz zagreba....

Itd, itd... nemoguće je sve to zatvoriti, a ljudska glupost je beskonačna....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2020., 23:29   #1007
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
I naravno to sve ide prek Internet Explorera, jer ikona je već na desktopu i ne treba im više od toga.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 00:10   #1008
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Upravo tako.

A kolege ovdje sude svima po sebi, kao i što se događa u skoro svim temama po forumu. "moje potrebe = jedine razumne i normalne i tako trebaju svi".

Ja šeram svoj account sa još 4 osobe. Meni najmanje treba BDF, a znam kakva sranja bi si navukle ostale 4 osobe. Svatko drugačije gleda na to i treba li imati 3rd party AV/FW softver ili ne treba.

Vi koji koristite samo Windowsov sustav, OK, super, drago mi je da ste sretni sa njime. To ne znači da su firme koje rade taj softver budale jer ne znaju da je Windows Defender skroz OK niti da asu još veće budale oni koji kupuju taj softver
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 06:01   #1009
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
PC je poput mobitela, auta ili žene...ne dijeli se.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 08:35   #1010
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Što se tiče kakav je koji AV nisam kompetentna osoba za to zato i pitam za vaša iskustva i gledan po netu testove itd., ali pretpostavljam da postoje ljudi koji su više u tome i rade AV programe sa razlogom. (pa nije valjda sve u životu navlakuša)

Recimo ja ne surfam po xxx stranicama i ne klikam po reklamama ali tražim „jugurte“ po netu i ukućani vole pogledat film tu i tamo pa vjerujem da ispod radara postoji neko govno koje mogu skupit bez obzira što blokiram popup-ove.

Do sada mi ni jedan AV nije sam naša „jogurt“ na kompu tj. Našao bi ga tek kada bi otvorio folder di se on nalazi, dok ovaj Bitdefender mi je skužia jedan (nije sve) na drugom disku od Win-a (AAct) bez da san ja dira disk a kamoli ga pokrenia. E sad dali se ta govna pale u pozadini i šta rade ne to ne bi znao.

U ova 24 sata radi ok i ne skužim da je tu. Javim se kad prođe malo vrimena ili prije isteka licence ako koga bude zanimalo kakav je
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 11:00   #1011
elance
Banned
 
elance's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: cro
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
To ne znači da su firme koje rade taj softver budale jer ne znaju da je Windows Defender skroz OK niti da asu još veće budale oni koji kupuju taj softver
To nitko nije ni rekao, ali nije ni budala onaj koji nema kupovni AV, jer da ima potrebe za njime onda bi ga apsolutno svi imali, a znam da je hrpa ljudi batalila te AV, ja prvi - i nikad ni jedan problem.

Firmama koje štancaju taj softver je normalno u interesu da zarađuju pa će ga štancati i dalje, i njima su ipak primarna zarada firme koje su još uvijek ostale na starima sustavima i okruženju.
Ljudi koji kupuju AV su jednostavno navikli iz nekih prošlih dana imati AV na pc-u.
To nije nikakva potreba to je navika, i barem se to lako dokaže.

Možeš to i sam isprobati tako da isključiš taj "kupovni" AV i probaš neko vrijeme bez njega, pusti windows defender i browser da te štiti pa ćeš vidjeti da ti ništa više od toga ne treba.

No dobro, ako će netko mirnije spavati jer je kupio i instalirao neki svoj AV s kojim se upoznao prije 15 godina, to je ok.
Ali nekako mislim da onaj tko je napravio OS, je taj koji zna i kako ga najbolje zaštititi - besplatno.

Još onaj besplatni Microsoft Security Essentials koji se pojavio sa Windows 7 je bio odličan i sasvim dovoljan.
elance je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 12:11   #1012
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
PC je poput mobitela, auta ili žene...ne dijeli se.
Matori, o čemu ti sad? Umro Drug Tito na sutradan pred 40 godina pa parole umjesto njega bacaš?

Tko piše o dijeljenju PCa? Govorio sam o dijeljenju accounta od BitDefendera. Ide na 5 račnala, jedan komp je moj + još 4 korisnika svatko na svom kompu.

Citiraj:
Autor elance Pregled postova
To nitko nije ni rekao, ali nije ni budala onaj koji nema kupovni AV, jer da ima potrebe za njime onda bi ga apsolutno svi imali, a znam da je hrpa ljudi batalila te AV, ja prvi - i nikad ni jedan problem.

Firmama koje štancaju taj softver je normalno u interesu da zarađuju pa će ga štancati i dalje, i njima su ipak primarna zarada firme koje su još uvijek ostale na starima sustavima i okruženju.
Ljudi koji kupuju AV su jednostavno navikli iz nekih prošlih dana imati AV na pc-u.
To nije nikakva potreba to je navika, i barem se to lako dokaže.

Možeš to i sam isprobati tako da isključiš taj "kupovni" AV i probaš neko vrijeme bez njega, pusti windows defender i browser da te štiti pa ćeš vidjeti da ti ništa više od toga ne treba.

No dobro, ako će netko mirnije spavati jer je kupio i instalirao neki svoj AV s kojim se upoznao prije 15 godina, to je ok.
Ali nekako mislim da onaj tko je napravio OS, je taj koji zna i kako ga najbolje zaštititi - besplatno.

Još onaj besplatni Microsoft Security Essentials koji se pojavio sa Windows 7 je bio odličan i sasvim dovoljan.
Ne mislim se ovdje nadjebavati i tražiti razloge zašto platit ili zašto ne platit. Rekao sam sve u prethodnom postu. Tko hoće, nek kupuje, tko neće, nek ušpara tih 50 kn na godišnjoj bazi i sve u redu.

Imam 3 svoja računala, na jednom je BF, na ostala 2 je Windowsov Defender. Kao što rekoh, lako za mene. A ta 4 korisnika znaju zašto koriste BD. Iz istih razloga o čemu su pričali Alfa i Exiled. Jednostavnije je instalirat BD nego se smorit sa raznim stvarima.

EOD od mene na ovu temu.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2020., 12:44   #1013
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Tko piše o dijeljenju PCa? .
Ma sam preletim okom preko posta, ni ne čitam pažljivo jer mi je dosadna tema
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2020., 13:20   #1014
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Samo da rećem do sada iskustvo sa Bitdefenderom da vata sve živo i neživo tako ako mislite imat jogurte po kompu nemojte uzimat bitdefender , a ako želite bit sigurni onda preporuka bar za sada.
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2020., 13:41   #1015
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Bitdefender je definitivno preosjetljiv ne samo na jogurt, reagira čak i na trainere za igre, čim je code injection odma poludi.
Paranojom do visokih rezultata.

NOD32 nije bio toliko osjetljiv na te stvari, a kad sam imao false positive na jedan trainer poslao sam file preko forme unutar NOD-a i dobio odgovor da će ispraviti u novoj definiciji i kroz par sati je tako bilo.
Nažalost NOD je dosta skuplji ako trebate vise od 1-2 licence.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 12:12   #1016
eduard7
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 6
Pozz ekipa..

Molio bih samo za jedan provjereni odgovor... Čuo sam, a i čitao negdje da ukoliko se odluci na reinstal wina i ponovne instalacije bitdefendera on na svježoj instalaciji wina postaje neupotrebljiv? Jel to istina?
eduard7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 13:58   #1017
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor eduard7 Pregled postova
Pozz ekipa..

Molio bih samo za jedan provjereni odgovor... Čuo sam, a i čitao negdje da ukoliko se odluci na reinstal wina i ponovne instalacije bitdefendera on na svježoj instalaciji wina postaje neupotrebljiv? Jel to istina?
Ne. Ja sam radio reinstall, instalirao BD, ulogirao se sa svojim podatcima i sve šljaka.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 14:02   #1018
eduard7
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 6
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ne. Ja sam radio reinstall, instalirao BD, ulogirao se sa svojim podatcima i sve šljaka.

Hvala!
eduard7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 21:58   #1019
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Jel pametno umisto antivirusa uzeti malwarebytes premium? jel ista zaštita on ko antivirus ili se ipak razlikuju?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 22:30   #1020
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Čitao sam na više mjesta da ga nije pametno imati samoga, nego više kao suplement klasičnoj AV+FW kombinaciji. Iako ga reklamiraju kao stand-alone rješenje.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na