Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2009., 19:08   #1
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Višekorisnički blog servis

Želio bih pokrenuti višekorisnički blog servis za određenu skupinu ljudi. Nešto takvoga još nema u Hrvatskoj, a nisam ni siguran da ima i drugdje. Vjerojatno će netko reći da to nema možda smisla da se tak nekaj radi kad ima pun kup blogova ali želio bih to napraviti, pa kak bude bude. Možda ima ali nisam uspio naći. Znači želim nešto ponuditi ljudima da besplatno i jednostavno naprave svoj blog. Želio bih da na blog mogu staviti i video kao recimo na youtubeu. Mislim da bi se u Hrvatskoj moglo naći nekoliko tisuća potencijalnih korisnika. Sumnjam da više jer je to dosta ograničeno za određenu skupinu ljudi. Ako da još bolje. Naravno i susjedi su dobrodošli. Makar ni ne bi trebalo biti jezično ograničeno. Mislite li da ima šanse da se nekaj takvoga napravi i da zaživi? Treba li još detalja da bi se moglo odgovoriti na ovo pitanje? (skupina ljudi koja bi to koristila je od kojih 20 na više, ima novaca za zabavu i uživanciju, voli poseban stil života i spremna je to platiti i zadnjom kunom...) Sve bih pokušao sam napraviti. Hosting i sve imam riješeno tako da je moje ulaganje vrijeme, trud i znanje. Pitao sam i na nekim drugim forumima koji se više bave s webom ali nisu mi baš pomogli tako da mislim da bi ovdje moglo biti više pomoći jer mislim da je ovo jedan od najboljih foruma koje znam. Vidjet ćemo dal će biti i za ovu temu.

I da. Koji od ovih platformi odabrati? Ili mi možete preporučiti neku drugu?

http://lifetype.net/

http://mu.wordpress.org/

http://b2evolution.net/
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2009., 20:19   #2
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
Nekako mi se cini da sam najvise tih wordpress vidjao, ali nisam bas kompetentan da dam precizan odgovor
__________________
P4 3.0 Prescott (Zalman 7000b-cu) @ Gigabyte 8ik1100
2x512 Apacer ddr400
AiW x800xt + vf900
Hitachi 80gb Sata2
Corsair HX520W
Linksys WRT54GL@Tomato 1.25.8515 RAF (Victek Mod)
Armand je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2009., 20:21   #3
majk
Premium
Moj komp
 
majk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ri
Postovi: 300
B2 evo ima brdo opcija, ali ima nekoliko stvari koje zivciraju:
- nema HR jezik nego treba slovenski namjestiti
- prilikom upgadea sa starije verzije poremetila su se sva žćčžčđšp slova jer je sad UTF-8 default način unosa
- nemoguce je komentirati anonimno (dobro zbog spama, ali netko ce odustati kad vidi da mora svaki put napisati nick, e-mail i web adresu)

Inace je B2 evo odlican, svaka verzija je sve bolja.

Po defaultu isao bih na Wordpress
majk je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2009., 16:50   #4
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
I očekivao sam da će ljudi reči za Wordpress ali želio sam provjeriti ako netko ima koju drugu opciju. Neki su mi predložili i http://buddypress.org/ ali to je možda i previše od onoga kaj tražim. Zamislio sam u početku samo blog, a sad bi se moglo i proširiti. Vidjet ću još kaj će s toga biti. Ako tko imam kakav savjet neka samo reče što se tiče bloga.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na