Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2007., 21:12   #1
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Zamjenska tinta za Pixmu ip4300 - DA ili NE?

Nije da nešto puno printam, evo ovo originalno pakiranje mi je potrajalo 8-9mj, no sad je došlo vrijeme da zamjenim 2 kanistra (plava i magneta).

Original košta oko 80kn/kom, dok zamjenska košta 20-30kn (Orink/Inkrite).

Tip u refill shopu mi je reka da mi je bolje uzeti novu ako malo printam jer sa zamjenskim može doći do začepljenja glave ukoliko se ne koristi malo duže vrijeme, također s zamjenskom nema nadgledanja statusa količine.

Printam uglavnom na printabilne medije i ponekad slike, manje klasični tekst na A4.

Je li možda bolje ne riskirati (kvalitetu otiska i printer) i uzeti original pošto ne trošim puno tinte pa da mi prestavlja veliki trošak tokom godine, ili je zamjenska tinta (Orink recimo) vrlo slična, te ne bi bilo zamjetne razlike u radu printera?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 21:44   #2
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
U taj ip4300 idu CLI-8 tinte?
Koliko sam cuo za Orink zamjenske tinte serije 8 trebash umetnuti chip sa originalne u tu zamjensku jer dolaze bez njega. E sad nemoj me drzati za rijec, cuo sam da narod prica pa prenosim.

Ako ti tak dugo izdrzi tinta onda bolje mozda da uzmes originalnu pa imash mir.

Ja sam uzimao BCI-24 od Orinka kada sam imao vise toga za printati i kada bih ju potrosio veoma brzo. Kosta nekih 14 - 15kn pa uzmem 2 - 3 i isprintam sto trebam. Vjerujem i da boje nisu toliko dobre kao kod originala ali uvijek mozes probat, ne kosta te puno.
Ipak ja ju ne bih drzao nekoliko mjeseci u printeru.
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2007., 23:17   #3
ZCracker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 81
I da naravno s zamjenskim tintama gubiš jamstvo.

A što se tiče ispisa orginal je orginal pogotovo kod canona koji kaže da ako imaš orginal tinte možeš godinu dana ih držat u printeru bez začepljenja glave tak da ak ti tih nekoliko desetaka kuna ne igra neku preveliku ulogu definitivno preporučam orginal.

I da fora kod zamjenskih tinti je da tu uvjek ostane oko 30% unutra neiskorišteno, dok kod orginala je stupanj iskoristivosti oko 95%
__________________
BY ZC
ZCracker je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 23:45   #4
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Ovo je istina za neorginalne i stajanje , imam jos uvijek canona i455 u koji idu bci-24 tinte i ako je upaljeno kolor printanje onda mi packa svaki peti red ako printam recimo crni tekst , dok recimo slike vise uopce nece a kad je bio novi printao sam sa njim fotke na foto papir a4 i 10x15 i jos uvijek imam te ispise koji su odlicni kao i hrpu raznih cd covera ,naravno to sve je bilo sa orginal tintama koje sam nekad povljno dobivao, a cim stavim crno bijelo printanje onda je ispis ok , nije ko kad je bio novi ali prolazi za citanje , a jedna crna kosta oko 12kn i drzi nekih 70-100 stranica .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 23:54   #5
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ma to me iznenadilo kod ovog printera i originalnih boja - poprilično je efikasan i ekonomičan

Ma bolje da uzmem original, bar znam na čemu sam (i to mi se dopada), a ne ići na ove zamjenske kod kojih će sigurno nakon nekog vremena doći do problema.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2007., 00:02   #6
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ma to me iznenadilo kod ovog printera i originalnih boja - poprilično je efikasan i ekonomičan

Ma bolje da uzmem original, bar znam na čemu sam (i to mi se dopada), a ne ići na ove zamjenske kod kojih će sigurno nakon nekog vremena doći do problema.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 19:22   #7
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Nije da nešto puno printam, evo ovo originalno pakiranje mi je potrajalo 8-9mj, no sad je došlo vrijeme da zamjenim 2 kanistra (plava i magneta).
Nije da nesto puno printas? Pa ti si na listi najstedljivijih korisnika godine Jel koristis onda neki laser za uobicajeno printanje kad je ovaj toliko u upotrebi? Svog C86 Epsona isto ne koristim jako puno. Ali opet, svakih par mjeseci potrosim tinte. Isto za slicne namjene, ostalo radi korisniji laser. Ali 8-9 mjeseci? Jel tebi onda trebao bas ip4300?


Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Tip u refill shopu mi je reka da mi je bolje uzeti novu ako malo printam jer sa zamjenskim može doći do začepljenja glave ukoliko se ne koristi malo duže vrijeme, također s zamjenskom nema nadgledanja statusa količine.
Iskustvo ulice kaze da je ovo fama vise za Epsone. Posebno C seriju. Doduse, koliko ti koristis, meni se cini da si u opasnosti i sa originalima. Mozda Canon ima neku posebnu seriju za ovakve stedljivce kao ti. Hm, Mar-ocel Durabrite serija

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Je li možda bolje ne riskirati (kvalitetu otiska i printer) i uzeti original pošto ne trošim puno tinte pa da mi prestavlja veliki trošak tokom godine, ili je zamjenska tinta (Orink recimo) vrlo slična, te ne bi bilo zamjetne razlike u radu printera?
Neznam sto drugi kazu, ali taj Orink mi se nesto zamjerio na Epsonu. Uzmi onda originale i gotovo.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 19:26   #8
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,987
Ajde da i ja kažem koju o orink tintama buduči da imam navedeni printer.
Neznam na koju foru al originalne tinte sam uspio potrošit istovremeno (jedino mi ona photo crna ostala). Buduči da nisam baš sa lovom odlučio sma uzet zamjenske tinte. Prebacio sam čipove bez problema. Stavio tintu, isprintao neke slike koje sam prije imao ispirntane sa original tintama i nisam primjetio neku razliku u kvaliteti.
S vremenom su se počele javljat one poruke da je tinta na kraju, dali preuzimam printanje na vlastiti rizik ... uglavnom isključio sam detekciju razine boje, i sve je bilo super dok nisam potrošio prvi set tinti.
E sad sa 2 setom se počeli javljat problemi, svako malo ink error, ne prepoznavanje tinti ... pol sata ga nemogu nagovorit da počne printati... zlo, al kad počne printati sve printa čisto ko suza i bez problema. Sad več imam 3 set zamjenske tinte i jedina mana je to "neprepoznavnje".

I još jedna stvar; imal sam dosta printanja skripti za fax, i tak sam jedno nepunih 400 stranica isprintao sve crno bjelo, i kad pogledam nema više boje (nijedne od onih 5) u spremnicima nego samo na spužvi onoj. A na papiru nisam primjetio da je mokra boja ili sl.
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 19:41   #9
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nije da nesto puno printas? Pa ti si na listi najstedljivijih korisnika godine Jel koristis onda neki laser za uobicajeno printanje kad je ovaj toliko u upotrebi? Svog C86 Epsona isto ne koristim jako puno. Ali opet, svakih par mjeseci potrosim tinte. Isto za slicne namjene, ostalo radi korisniji laser. Ali 8-9 mjeseci? Jel tebi onda trebao bas ip4300?
Ma dobro, možda sam malo pretjerao s razdobljem, jednostavno se više ne sjećam kad sam kupio printer
Uobičajeno (skripte za faks itd) ne printam doma jer većinu stvari nabavim na faksu, nije skupo, a i otisak je bolji nego inkjet.

iP4300 je bio jedini dobar za tu svrhu u tom cjenovnom rangu (CD print - oko 800kn), a opet volim da mi fotografije lijepo ispadnu.

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Iskustvo ulice kaze da je ovo fama vise za Epsone. Posebno C seriju. Doduse, koliko ti koristis, meni se cini da si u opasnosti i sa originalima. Mozda Canon ima neku posebnu seriju za ovakve stedljivce kao ti. Hm, Mar-ocel Durabrite serija
Mislim da ovi odvojeni kanistri dobro dođu jer mislim da zajedno ipak imaju dosta više boje nego jedan tricolor.

Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Neznam sto drugi kazu, ali taj Orink mi se nesto zamjerio na Epsonu. Uzmi onda originale i gotovo.
To i hoću
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2007., 20:05   #10
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
iP4300 je bio jedini dobar za tu svrhu u tom cjenovnom rangu (CD print - oko 800kn), a opet volim da mi fotografije lijepo ispadnu.
Dobro i ja se povodim slicnim razmisljanjem. Samo sto su mi photo stampaci postali davez.

Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Mislim da ovi odvojeni kanistri dobro dođu jer mislim da zajedno ipak imaju dosta više boje nego jedan tricolor.
Ti se za boju vise nemas zasto brinuti. Vec je Canon cuo za tvoju stedljivost i opasno se zabrinuo. Kud bi stigao kad bi imao sto tisuca Mar-ova? Doduse, konkurencija je vec pocela i koristiti tvoj logo :


Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2007., 16:56   #11
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
tebi je jako zanimljivo u zivotu
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 18:04   #12
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
tebi je jako zanimljivo u zivotu
Kad bi imao samo dva posta i bio tek od jucer logiran na PCE,mozda bih shvatio ovu neuspjelu ironije bez pokrica.

Ali 800+ postova?

Katkad poveci broj teksta (sposobnost brzog pisanje) navodi ljude da netko pise storije, posebno ako ga usporedjuju sa samima sobom, a recimo nisu istome vicni.

Slicno je i sa ovim malim posalicama za koje treba 3-5 minuta i koje smatram humoristickim dodatkom forumu. Stavise, mnogi me svako malo mole da uploadam sve sto mogu naci od prijasnjih montaza. Nedavno (u mom sig-u) napravio malu privremenu galeriju uradaka koje sam mogao naci za sad. Hvala ti da si me podsjetio.

>>>>>>

Ovaj gore Mar-ov uradak, jedva da se moze tako i nazvati, paste~spray aktivnost od pola minute. Koliko se dugo graficki sluzis racunalom?
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 19:06   #13
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Visage voli zezat ljude, kako na printerima tako i na žderonjama (AMD ne spava mirno zbog toga ).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 19:17   #14
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Visage voli zezat ljude, kako na printerima tako i na žderonjama (AMD ne spava mirno zbog toga ).
Jesam li ja izbivao dva ili vise dana s ovog foruma?

Cekam Tor-a da me oraspolozi i obrani cast uspavalog forumskog humora
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2007., 19:54   #15
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
nekako mi je loša šala pa ono...
moro sam pitat nisam mislio na tvoje grafičke sposobnosti
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 21:47   #16
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
naslov je idealan pa nema smisla za novu temu (eto zašto ne treba lockati stare teme ).

UPrint zamjesnke - isprva dobre, sada katastrofa, skoro nijedan catridge ne radi. katastrofa.

nego da pitam, krako i jasno - je li netko koristio InkTec za Canon PiXma ip4300, naročito refill od 100ml ili pak od 1L?

http://www.jeftinispis.com/jeftin_is...=2&tiskal=2894
Crna od 1L
Plava od 1L
Roza od 1L
Žuta od 1L
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2009., 08:42   #17
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Neznam, meni se taj refill zamjerio. Jednom sam probao pa je bilo tinte po svuda a najviše po mojim rukama. Tak da refill sad čami u mojoj ladici a ja kupujem zamjenske cartridge i samo selim čip. Orink uvijek.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2009., 15:11   #18
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
ajd probat ću s njim 12,00kn/kom.? odma dva paketa ima ga u linksu vidim.

usput da pitam, trebal bi sprintat oko 50-ak CD-ova, u boji, iako prvih 30-ak je pola bijelo,pola boja te 8-9 full A4 u boji. ip4300 ima mogućnost printanja na cd, radio sam to i prije nego me zanima bi li izdržalo jedno/dva/tri pakiranja (sve 3 boje + 2 crne) takvu torturu?

iako kad sam sad videl 12,00kn, neće bit problem dokupiti par komada, ali pitam ako bi netko znao procijeniti
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2009., 15:16   #19
Seba78
Premium
 
Seba78's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 155
Torturu?

Izdrzat ce on i vise sa jednim setom.

Ja uglavnom printam samo 10x15 fotke i jedan set mi izdrzi cca 160-180 papira.
Seba78 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2009., 15:24   #20
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor Seba78 Pregled postova
Torturu?

Izdrzat ce on i vise sa jednim setom.
neznam, 50 cda i 8-9 papira punih bojom mi se cini puno (to valjda jer sam prije imal HP sa nekim "mini"-catridgeom, koji se trošil ko lud)

Citiraj:
Autor Seba78 Pregled postova
Ja uglavnom printam samo 10x15 fotke i jedan set mi izdrzi cca 160-180 papira.
nisam nikad mislil (imal dojam) da moze tolko potegnut...

lijepo fala na odgovorima

EDIT: evo posta o zamjenskim tintama baš na Canon PiXma iP4300
Canon PiXma iP4300 - zamjenske tinte

Zadnje izmijenjeno od: svebee. 28.07.2009. u 11:20.
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2009., 12:41   #21
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
zanima me još jedna stvar - na kutijicama piše "Use before:" te najčešće 5. mjesec 2012. godine. koliko je to vjerodostojno?

je li ih netko držao "par" mjeseci u ladici, izvadio i da su radile kako treba?
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2009., 17:22   #22
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
pozdrav,imam epson dx4450,potrosio crnu,,i uzeo original novu,85kn,isao gledat cijenu zamjenske,velika razlika,ona je 21kn..pa me zanima da sam uzeo nju,jesu li velike sanse da se nesto dogodi printeru?
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2010., 11:10   #23
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
...jel ima ko iskustva sa Speed zamjenskim tintama...cijena im je super (sa čipom), kakva je u odnosu na Orink
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 14:50   #24
toniii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
Imam canon pixma ip 330 i koristim samo zamjenske digital revolution
toniii je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 23:59   #25
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Molio bih da mi netko odgovori koju marku od dvije zamjenske tinte da koristim za Pixmu IP4300. Da li Orink ili Print Team, oba dvije tinte dolaze sa čipovima.Hvala
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 01:24   #26
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Evo da se i ja javim sad kad me je Hal podsjetio...
Zadnji set tinti koji koristim je orink bez čipa za neku siću i tinta radi uredno bez pogovora, čak je i ok na nekim slikama, iako slike više ne printam na printeru nego razvijam u studiju.

Čip nije problem stavit, jeftine su (Hal - u Diska), jedino ne vidiš stanje no to nije neki problem.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 19:50   #27
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Uzeo sam Orink tinte sa čipom koije su stajale oko 27 kn, bez čipa su jeftinije nekih 7-8 kn pa mi je ovo bolja solucija jer nema problema oko mjerenja količine tinte.Zasad sve radi kako treba, i ne vidim neku razliku na običnom papiru između ovih i orginala.Vidio sam kasnije da je Print Team naša marka koja je od Orinka skuplja neku siću, pa mi je bilo malo i žao što njih nisam uzeo, ali drugi put ćemo i njih isprobati.

http://www.microteam.hr/shopcontent.asp?type=printeam
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 17:59   #28
Slim
Premium
Moj komp
 
Slim's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 69
Preporuka za printeam.
Slim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na