Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2018., 11:19   #1
vahha
Premium
Moj komp
 
vahha's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 490
Ion Maiden by 3d Realms

FPS igra na Đuka 3d engine-u by 3Drealms

https://3drealms.com/news/ion-maiden-reveal-trailer/




Koja je fora da se u zadnje vrijeme sve više rade igre sa usranom grafikom? Nije samo primjer ova igra. Spmenut ću još samo dvije novijeg datuma "Into the breach" ocjena 9.1 i "Celeste" gdje je ova dobila ocjenu 10 by IGN!!!
Zar kao novinar ne bi trebao objektivno ocjeniti sve elemente u igri i onda ih uvrstit u konačnu ocjenu. Grafika bi trebala bit ocjena 1 i nikako onda ocjena ne može bit 10!!!
Ovo plakanje za starim vremenima kad su igre imale "dušu" valjda proizlazi jer je većina proizvođača nesposobna da napravi nešto novo?
Old school sam gamer i prošao sam sve od Wolfa 3d,Đuke3d,Quakea,Blooda,Wormsa, Cannon foddera itd itd davnih dana ,ali sad želim vidit inovacije u Fizici,AI-u,a ne pixele kako skakuću po ekranu.

Uglavnom imam osjećaj da će onaj Worth A Buy svršavat na ovu igru
vahha je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 11:27   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Tu grafika nema nikakve veze. Loša grafika ne znači ujedno i lošu igru.

Ovo je čisto plakanje za "dobrim" starim vremenima, cijela igra je napravljena u tom smjeru. Skidam kapu Doom, Quake-u, Duke Nukemu, ali ako netko kaže da su to bolje igre od današnjih, priča gluposti.
Bile su van serijske, bile su van vremenske, bile su drugačije, nove, nije bio takav izbor igara, nije PC bio u svakom kućanstvu, nije bilo interneta kakvog danas poznamo (ili uopće) itd., ali to vrijeme je bar 20 godina iza nas. Ne pada mi na pamet da kupim/skinem/igram takvu igru, ma da ima ocjenu 11/10, samo iz tog razloga.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2018., 12:02   #3
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Isti vrag je i sa WW1/2 tematikom u pucacinama. Ekipa place za tom tematikom ko klinkice za Bieberom. Kada dobiju sto zele, onda im ne valja jer nemaju onaj osjecaj koji su imali prije 15 godina. Ne kuze da prije 15 godina nismo ni znali za ista bolje. Ljudi su se zasitili svega i sada im sve smeta. Da je TC Division izasao prije 15 godina, bila bi najbolja igra svih vremena...
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 13:44   #4
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
Ja bas instalirano NFS: Underground 2 i bas gustam cijeli dan!
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 15:03   #5
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Ja baš imam suprotno mišljenje - neka igra će biti dobra bez obzira kakvu grafiku imala. Ja ću prije odigrati No one lives forever 2 nego Crysis 2. Prije ću odigrati Medal of Honor Allied Assault nego najnoviji Call of Duty. Važna je količina zabave koju dobijem u igri, a ne autentičnost zvuka strojnice koju je netko tjedan dana snimao na streljani i potrošio hrpu novca samo kako bi to mogao napisati pod opis igre. Više sam se zabavljao igrajući Soldier of fortune nego barem 80% FPS-ova u zadnjih 10 godina od kojih u nekima, zamisli, nije postojala niti Jump opcija, a izgledali su 10 puta ljepše od Soldier of fortune igre. Budimo realni, igre na mobitelima također ne izgledaju spektakularno, pa se ljudi navuku na njih jer su im zabavne. Svatko traži nešto u igri što mu se sviđa i odustaje od igre iz specifičnih razloga (repetitivnost, težina, linearnost, nedostatak sadržaja....), ali još nisam čuo da je netko igrao igru i onda odustao jer mu je grafika bila ružna. To je po meni blesav razlog. I na kraju krajeva, meni je najdraža arkadna trka Need for speed: Most wanted iz 2005. i ne bih mijenjao tu igru, dizajn, količinu sadržaja i igrivost s nijednom arkadnom utrkom koje su izišle 13 godina nakon nje jer nemaju ni približnu igrivost. Pogledajte kako izgleda najnoviji Doom? Ljudi su ga prihvatili s oduševljenjem - igra je praktički pljunuta kopija starih igara, skoro pa je možemo nazvati remasterom na novog engineu, no sigurno se nije dobro prodavala zbog grafike, već igrivosti.

Slažem se samo s jednim, a to je da grafiku i zvuk u ovakvim igrama treba ocijeniti u skladu s vremenom. Od 1 do 10 igrivost može 10, level design može 10, ali grafika nikako ne može 10 i točka.
__________________
Free your mind and open your eyes

Zadnje izmijenjeno od: Morpheous. 02.03.2018. u 15:18.
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2018., 15:25   #6
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
@vaha
Krivo gledaš na grafiku kao jedan sastavni dio igre. Grafika nije samo tu da teksture budu što realističnije, da bude na miljun particle efekata, da zraka sunca pravilno prolazi kroz lišće, itd. Pored svega toga, tu je i da igre imaju svoj vlastiti vizualni stil i osobnost.

Celeste savršeno izgleda za ono što su htjeli postići igrom, isto tako i Crysis (1) izgleda savršeno. Hotline Miami npr. je s vizualne strane jedna od naboljih igara ikada napravljenih i definitivno nema lošu grafiku u što bi je ti sigurno svrstao. Sve ovisi o tome na što se igra fura, na koji stil, što žele pobuditi kod igrača, itd. Za Celeste i recimo spomenuti Hotline sigurno nam ne treba realistična grafika kakvu ima ArmA, ali sigurno ne bi ni obrnuto funkcioniralo da je ArmA fps/tps s 8 bitnom grafikom.

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 02.03.2018. u 15:54.
xGAME je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na