Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2016., 15:35   #1
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,172
(riješeno) ASRock B85M Pro4 spor boot

Poz raja. Ovu ploču sam dobio u zamjenu dok se ne razmrsi garancija. Moja je inače bila bez "M" u nazivu tako da sam spojio sve sta je na prosloj bilo i pali i vozi. Problem je slijedeći: Kad kliknem power button do dolaska signala u monitor i Asrock loga kraj kojega pise hit DEL za setup,F8 za boot menu bla bla bla prođe skoro 20 sekundi. Reko bi čoek da se neće ni upalit... Nakon tog loga Windowsi krenu normalno i sve radi ok kao i prije ali me taj vremenski razmak od paljenja do starting Windows *ebe. Kad se "starting Windows" pojavi sve ide normalno... Jel netko ima iskusniji da mi po BIOS-u kaže šta da podesim jer je krcat svega i svačega pa da šta ne s*ebem. Fastboot i secure boot sam u svim kombinacijama palio/gasio al đaba...
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2016., 16:12   #2
Purica/Tamara55
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb,Sesvete
Postovi: 139
Istu stvar sam imao sa svojom Asrock AMD 970 pločom. Nijedna promjena u biosu nije pomogla, tek je update biosa riješio problem i sada taj dio prije samog bootanja windowsa traje kratko.
__________________
The Chase Is Better Than the Catch
Purica/Tamara55 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2016., 17:06   #3
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,172
Iritira strašno... Napravio sam downgrade na 2.40 (najnoviji BIOS je 2.50),ponovno podesio prioritet na SSD kao i dosad,Fastboot podesio na Fast (ima još Very fast ako se ne varam al to je za UEFI sra*nja) i Disabled) i sad radi ko pjesma... Onda me je žderalo zašto to ne radi na najnovijem BIOS-u pa sam ga opleo opet nazad na 2.50,podesio opet i sad i na najnovijemu radi... Svašta...
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na