Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2016., 22:26   #1
Lemi87
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Srbija
Postovi: 1
Hard disk WD 10EADS 1TB

Pozdrav narode,imam eksterni hard disk WD 10EADS 1TB koji je izgleda crko.Sad pitanje je posto sam ja skinuo SATA prikljucak za usb povezivanje,elektronsku plocu sa njega,da li bi to funkcionisalo sa uredjajem drugog tipa,na primer WD 10EARS 1TB ili mora biti iskljucivo isti tip..?Hvala unapred
Lemi87 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2016., 23:44   #2
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Ne bi funkcioniralo niti s elektronikom sa istog diska, a kamoli sa razlicitog modela.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2016., 06:18   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Pitanje je šta je riknulo - elektronika kućišta ili diska. Ako je riknula elektronika kućišta (čest slučaj kod WD externih diskova), hard se može i dalje upotrebljavati. U slučaju da je bila uključena hardverska enkripcija, tada se možeš pozdraviti s podacima na disku, ali ga možeš i dalje koristiti nakon formatiranja.

Ako je riknula elektronika diska, isto se možeš pozdraviti s podacima jer zamjenom elektronike nećeš postići ništa. Ako su ti podaci vrlo važni, nosi ga u neku firmu koja je specijalizirana za vraćanje podataka, ali računaj da je to prilično skup sport.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na