Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2013., 13:28   #1
Tejo.Hr
Premium
Moj komp
 
Tejo.Hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Selim se od sajta do sajta
Postovi: 179
(riješeno) Testiranje problema sa PSU

**PROBLEM RIJEŠEN**

Pozdrav!

Eto nedavno mi riknuo HDD, bio je pod garancijom do 3 godine i zamjenjen, međutim jedan od simptoma koje sam pripisao njemu se i dalje pojavljuje. Imam ona tzv. mikroštekanja u igrama (problem koji postaje sada sve naglašeniji), RAM je provjeren i sa njim je u redu, pa se bojim da je riječ o Gigabyteovoj GTX 460 grafičkoj kartici. Kako je novi HDD tako imam i novoinstalirane Win7 i drivere (prvo sa najnovijim ima te simptome ponovno, onda sam prebacio na 314.22 da provjerim i opet ista stvar). Problem je što ne znam s kojim softverom da provjerim njezino stanje, pa bi zamolio za pomoć oko toga da povrdim (ili demantiram) da je problem u grafičkoj kartici.

Dodatnu pitanje mi je oko garancije. Prodavač je dao 2 godine što je isteklo, međutim na stranicama proizvođača (http://www.gigabyte.us/support-downl...r-service.aspx) stoji da grafičke kartice imaju 3 godine što mi još uvijek traje pa me interesira moguće li je to nekako iskoristiti?

Zadnje izmijenjeno od: Tejo.Hr. 16.11.2013. u 14:38. Razlog: nova dijagnoza
Tejo.Hr je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 21:16   #2
Tejo.Hr
Premium
Moj komp
 
Tejo.Hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Selim se od sajta do sajta
Postovi: 179
**PROBLEM RIJEŠEN**

Grafička je provjerena u drugoj konfiguraciji (pošto svi ti testovi ne mogu potvrdit problem ako ga ima) i pokazalo se da radi u redu. Sumnja sada pada na napajanje, pa tražim savjet kako provjeriti/potvrditi da je u njemu kvaka.

Novi simptom je da nakon gašenja kompjutora dok je bio vrti igre, čuje se piskavi zvuk (bilo prije pripisano da dolazi od grafičke čiji cooler ne tako daleko od napajanja).

Btw drugi problem koji sumnjam da je softverske prirode, ali da ga naveden ako netko misli da je povezano (ili zna riješenje): Imam nekoliko USB 2.0 i 2x USB 3.0. Za 3.0 su stavljeni driveri sa stranica matične i dobro rade. Ostali ne rade kada se kompjutor upali dok se ne ode u device manager (svi oni imaju žuti trokut pored ikone), uninstall sve i onda ode na scan za promjenom hardvera, nakon čega radi sve 5 do idučeg restarta. Inače micanje drivera za 3.0 ne riješi problem jer je bio i prije toga.

EDIT: Eto u početku zezao hard koji je najviše problema radio, onda krepao vent na cooleru od proca kojeg nisam niti primjetio uz hardovo zujanje (bios ima opciju da javlja ako rikne ali ništa od toga, osim toga ima smart fan opciju koja regulirala vrtnju pa je često bio nečujan), PSU i dalje zuji kad se kom ugasi ali osim toga ne stvara probleme u radu. Vidjeti ću da li je dovoljno za zamjenu, jer je još pod garancijom.

Zadnje izmijenjeno od: Tejo.Hr. 16.11.2013. u 14:41.
Tejo.Hr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na