Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2012., 17:48   #1
Mane
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Crni ekran nakon updatea nvidia grafičke

Pozdrav,

imam jedan problem, googlao sam sve živo na tu temu, i ima puno ljudi sa istim problemom, a nigdje dobre solucije.

Ovako, na laptopu MSI GX701X sa GF 9600M GT imam win 7. Driveri koji rade su neki 27x.xx, znači stari preko godinu dana.
Jednom u to vrijeme kad je izašao update drivera sa stavio nove (official nvidia) , naravno stare izbrisao, napravio clean install novih, i komp se boota, i nakon welcome screena od windowsa, taman se pojavi desktop i ekran ode na off, bas bi to bilo ko stand by da je monitor u pitanju (blinkala bi ledica), cujem da komp radi ali nema slike, da recimo stignem otvorit winamp on bi radio normalno iako slike nema.

Ok rekao sam driveri nesto stekaju, vratim stare i sve super.

Jucer onako bez veze odem skinuti najnovije drivere, 306.97 za x64 win7, opet znaci fino izbrisem stare, pokrenem cak i ccleaner, stavim nove i opet ista stvar, eventualno mi se pokazala pozadina na 2-3 sekunde i opet ekran otišao na stand by.
I sad me pomalo to ljuti, jer znači samo ti stariji driveri svi rade.
Nekima je pomoglo da su stavili u biosu plug n play os na OFF , i ono init display adapter na PCI, ali moj AMI bios je štur i nema tehnički ništa za mjenjati osim BOOT ordera hehe. Pokušao sam CTRL F1, i te kombinacije koje za AMI znaju radit ali ništa od nekih advanced opcija.

Sad po mome, meni se čini da laptop ko da se prebaci na drugi izlaz, mada sam i tv pokusao ukljucit ali isto nema slike. Nikako da sredim stvar i pomalo je iritantno. Ljudi govore da cak i clean install windowsa nece pomoc navodno... dal mozda ima netko kakvu ideju?

Sad pokušavam full windows update napravit, jer to nije rađeno godinu dana isto... pa ću opet pokušat nakon toga.

inace je laptop ispravan 10000% i tu nema pitanja da je graficka osla ili nesto takvo jer sa starim driverima radi ko urica.
Mane je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2012., 18:50   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Mane Pregled postova
Sad pokušavam full windows update napravit, jer to nije rađeno godinu dana isto... pa ću opet pokušat nakon toga.
To si prvo trebao napraviti. Ne znam šta dobiješ s time da ne update-aš winse odmah nego za godinu dana.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2012., 18:52   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Drajveri se ne mijenjaju samo zato jel je izašla novija verzija.
Ta novija verzija koja ti pravi probleme nije sa supporta proizvođača lapa jel tako ?
Pogledaj:
http://www.laptopvideo2go.com/
http://forums.laptopvideo2go.com/ind...&fromMainBar=1
Trebaš tražiti drajver po Device ID kako bi bio siguran da je točno ta grafa podržana.

Još jedna napomena, moguće je da ti novi drajveri po instalaciji forsiraju postavke slike (rezolucija, refresh) koje grafa / monitor nemogu prikazati.
Probaj po instalaciji prilikom prvog boot - a uči u Safe mode i tamo forsirati 800x600 ili 1024x768 i 60Hz.
Također probaj spojiti vanjski monitor pa prebaci sliku na njega i probaj, vidi koja je procedura (hotkey) za to.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2012., 21:03   #4
Mane
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
ma nisam updateao jer nisam često doma, a kad odem doma zaboravim. u stanu di sam bio nisam imao neku vezu predobru pa eto, zaboravljanje.

Nikky hvala na prijedlogu, ovo sam smetnuo sa uma skroz za pokusat smanjit refresh rate i rezu u safe modeu.
Btw MSI 2 godine već zatvorio support za taj laptop pa naravno da moram skidat sa nvidie... a ako je graf GF 9600M GT naziva, i tako ju driveri nađu, i za nju skinem najnovije, i pod supported devices je ona, ne znam zasto bi trebao biti problem. Pokušat ću sa tih stranica što si rekao, i onda safe mode pa se javim ako šta bude. Hvala još jednom
__________________
FX6300+, Radeon R7 260X 2GB, RAM: 16Gb
Mane je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2012., 21:19   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
Kvaka je šta drajveri za laptope imaju dosta specifičnosti u odnosu one za std kašete tj. std. grafe.
Javi rezultat.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2012., 18:07   #6
Mane
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Pozz...

Evo ovako, nakon sto su windows updateani, odem opet clean installation navedenih drivera, ali sam maknu kvacicu da se ne instaliraju phsyx driveri... i nakon toga uđem normalno u windose, pogledam opcije - refresh rate, reza, monitori... i sve radi i sve ok.
Resetiram komp nešto, odem otvarat neku stranicu i puf odjednom opet ista stvar... Na hdmi mi se nije prebacio (tv), sa hotkeyem sam pokušavao prebaciti izlaze ali nista... i tako da opet vratih stare drivere i ne da mi se sa ovima više pačat...
pokušati ću možda skinuti omega drivere pa možda bude bolje, ako ne sve ću ostavit na starima pa neka radi.
__________________
FX6300+, Radeon R7 260X 2GB, RAM: 16Gb
Mane je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na