Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2011., 23:34   #1
goran.knezevic8
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 54
(riješeno) ATI Radeon HD 2900XT blue screen

Pozdrav

Imam problem sa navedenom grafičkom. Do prije par dana radila je bez ikakvih problema, a onda sam krečio sobu, iskopčo komp iz struje i kad sam sve opet spojio, jednostavno mi neće ući u windowse, nakon boot screena baca blue screen i komp se resetira. Srušim Windowse, stavim ih nanovo i sa univerzalnim driverima od windowsa 7 sve radi kako treba, čim stavim službene drivere dolazi do navedenog problema. I čim upalim komp, na onom prvom crnom screenu, predpostavljam da je od biosa, gdje učitava memoriju, hdd, dvd itd, slova su isprekidana, zamućena, ništa se ne može pročitati.

Znam da je neki problem u grafičkoj jer sam ubacio drugu staru karticu na kojoj sve radi bez problema, pa me zanima jel ovoj radeonki ima spasa ili je otišla u vječna lovišta. Primjetio sam kad sam ju izvadio iz kompa da je bila dosta topla, a temperaturu kartice ne mogu provjeriti jer ne mogu s njom ući u windowse kad stavim službene drivere.
goran.knezevic8 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 23:40   #2
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
jako vjerovatno je memorija na njoj otišla...možeš probat popravit metodom pećnice a ta se grafa pošteno grije koliko se sjećam,znači >60c
SetH je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2011., 00:04   #3
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor goran.knezevic8 Pregled postova
Pozdrav

Imam problem sa navedenom grafičkom. Do prije par dana radila je bez ikakvih problema, a onda sam krečio sobu, iskopčo komp iz struje i kad sam sve opet spojio, jednostavno mi neće ući u windowse, nakon boot screena baca blue screen i komp se resetira. Srušim Windowse, stavim ih nanovo i sa univerzalnim driverima od windowsa 7 sve radi kako treba, čim stavim službene drivere dolazi do navedenog problema. I čim upalim komp, na onom prvom crnom screenu, predpostavljam da je od biosa, gdje učitava memoriju, hdd, dvd itd, slova su isprekidana, zamućena, ništa se ne može pročitati.

Znam da je neki problem u grafičkoj jer sam ubacio drugu staru karticu na kojoj sve radi bez problema, pa me zanima jel ovoj radeonki ima spasa ili je otišla u vječna lovišta. Primjetio sam kad sam ju izvadio iz kompa da je bila dosta topla, a temperaturu kartice ne mogu provjeriti jer ne mogu s njom ući u windowse kad stavim službene drivere.
Poigraj se sa driverima, iz safe mod-a brises one koji ne valjaju pa isprobavas razne verzije dok ne pogodis one koji rade.

Memorija zajebava neovisno o driverima, a ova grafa dobro radi s mikrošrotovim driverom.(zasad)
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 09.09.2011., 00:11   #4
gangxxxta
hustla
Moj komp
 
gangxxxta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 926
moja stara 9600 xt je bacala artefakte (crtica i zamucenja) jer nisam mjenjao termo pastu na njoj od kad je kupljena (6-7 god), nakon izmjene radi ko beba! tako da probaj, ili da ti neko reflasha bios od grafe
__________________
I don't need to "Get a life". I'm a gamer. I have lots of lives.
gangxxxta je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2011., 10:19   #5
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
Imam istu grafu i isti problem. Ja sam svoju ispekao i radi za sad. Nakon reparacije (pećnice) tokom igranja pojavili su se artefakti pa sam s afterburnerom smanjio taktove memorije i gpu-a za 100mhz i namjestio agresivnije vent, tako da grafa ne ide preko 80C i za sad tako radi.
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2011., 10:22   #6
NNikola
Premium
Moj komp
 
NNikola's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 44
Ako ti baca crtice po ekranu u biosu sigurno je memorija... ISti problem sam imao sa 9800GT i riijesio ga zagrijavanjem...nemoras cak ni pecnicom nego uzmi fen za kosu, jednom 5-8 minuta na najjace przi po ramima pusti da se ohladi i to je to. Ja svoju 9800 svakih 6-7 mjeseci moram i radi tako vec 2 godine skoro.
NNikola je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2011., 14:19   #7
kukuriku
Registered User
 
kukuriku's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Bolje uzeti onaj fen za kurenje farbe sa drvenarije. Dođe oko 80-tak kn, a bolje obavi posao.
kukuriku je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2011., 14:39   #8
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pakleno je ljeto.
Prije pečenja bi probao manje nasilne metode: promjena paste, agresivnije hlađenje.
  Reply With Quote
Staro 09.09.2011., 20:47   #9
goran.knezevic8
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 54
zamjenjena termo pasta i za sada radi bez ikakvih problema...kasnije ću ju malo testirati sa 3D markom i nekom igrom pa javim rezultate
goran.knezevic8 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2011., 21:05   #10
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
E to je to. Nemoj samo furmarkove i to, vozi što trebaš i sve 5.
Halos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na