Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.07.2016., 11:46   #1
NateC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 195
Gubim mjesto kad reinstaliram Windowse + pitanje

Imam jedan jako čudan problem, i pitao sam frenda i rekao je da se ovo ne bi smjelo dešavati.

Ugl. imam Windows 7 i kad instaliravam, prikaže mi smanjeni prostor diskova. Imam npr hard od 1TB i uredno stavim 2 particije od 500GB svaku, i kada instaliram windowse i dođem u komp - uredno mi piše da su te dvije particije 250gb svaka npr, te pola datoteka mi fali i izgubi se, bez da sam išta dirao kod instaliravanja windowsa, tj samo formatiram disk od 300gb na kojem su mi windowsi.

Drugo pitanje koje imam je, ako se ovaj problem ne da rješiti. Jel' ok ako instaliram windowse na jedan hard, a drugi tjekom procesa iskopčam? Dal' ću ga morati formatirati i pri tome izgubiti podatke ili će mi ostati?
NateC je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 11:55   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor NateC Pregled postova
Imam jedan jako čudan problem, i pitao sam frenda i rekao je da se ovo ne bi smjelo dešavati.

Ugl. imam Windows 7 i kad instaliravam, prikaže mi smanjeni prostor diskova. Imam npr hard od 1TB i uredno stavim 2 particije od 500GB svaku, i kada instaliram windowse i dođem u komp - uredno mi piše da su te dvije particije 250gb svaka npr, te pola datoteka mi fali i izgubi se, bez da sam išta dirao kod instaliravanja windowsa, tj samo formatiram disk od 300gb na kojem su mi windowsi.

Drugo pitanje koje imam je, ako se ovaj problem ne da rješiti. Jel' ok ako instaliram windowse na jedan hard, a drugi tjekom procesa iskopčam? Dal' ću ga morati formatirati i pri tome izgubiti podatke ili će mi ostati?
Imas tu nelogicnosti, odnosno, napisao si zbrd/zdola post.
Citiraj:
Imam npr hard od 1TB i uredno stavim 2 particije od 500GB svaku,
Gdje i kad ovo "stavljas". Obzirom na ovaj dio dole.
Citiraj:
pola datoteka mi fali i izgubi se, bez da sam išta dirao kod instaliravanja windowsa,


Isključi dodatni disk, i bez straha ga dodaj kasnije, podaci ostaju.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.07.2016., 12:01   #3
NateC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 195
Da budem precizniji.
Imam 2 harda. Jedan je 300GB za Windowse, drugi je 1TB (dvije particije od 500GB). Na taj od 300 stavim windowse i normalno ga formatiram. Ovaj od 1TB uopće ne diram. I kad dođem u windowse nakon instalacije windowsa, uredno mi ove 2 particije od 500GB piše da imaju 250GB i pola datoteka je izgubljeno.

Nadam se da sam bio precizniji sad.

Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Isključi dodatni disk, i bez straha ga dodaj kasnije, podaci ostaju.
Ok, hvala.
NateC je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 12:04   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor NateC Pregled postova
Da budem precizniji.
....I kad dođem u windowse nakon instalacije windowsa, uredno mi ove 2 particije od 500GB piše da imaju 250GB i pola datoteka je izgubljeno.

Nadam se da sam bio precizniji sad.
Nisi.

Jednostavno uključi "show hidden files" pa vidi. Kakve datoteke nedostaju uopce?

Daj screenshot particije od 500gb za koju winsi kazu da ima 250gb.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 12:06   #5
NateC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: ZG
Postovi: 195
Ma zadnji put sam imao ovaj problem. Uskoro ću opet rušiti windowse pa ću se držati tvog savjeta.. ovaj od 1TB ću samo iskopčati. Hvala svejedno.

EDIT:

Čisto da odgovorim na pitanje. Bezvezne datoteke mi fale, igrice, muzika, filmovi i slične stvari koje trpam na 1TB hard.
NateC je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 22:53   #6
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
kak si zapravo došao na ideju particionirati disk na kojem imaš datoteke?

nije li ti u tom procesu "rečeno" da će sve datoteke biti izgubljene?
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na