Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2010., 00:32   #1
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
konica minolta laser

imao sam ovih dana veselo iskustvo sa printerom, tinte po svuda, po printeru izunutra, po papirima, po svemu. imam još jedan multifunkcijski sx100, ali pitanje je koliko će on izdržat, i popije mi tintu dok kažem keks.
s toga sam mislio kupiti laserski mono printer, kolor ionako ne printam.
gledam malo jeftinije printere sa jeftinijim tonerima, koliko sam vidio to ne ide zajedno. printer za 400njak kn ima toner koji košta 700+, oni od 500 imaju tonere po od 300 kn na gore, ali za 1500-1600 stranica. i sad sam naišao na konicu minoltu PP1350W za 600 kn, ali nigdje se ne prodaje toner osim u nekom refill-bar.hr-u, i to samo zamjenski, ali je cijena super, 450 kn za toner za 6000 stranica. mjesečni ispis mi je cca 500 stranica, tekst, grafovi, tablice, i dosta ppt prezentacija (s time da printam 2 po stranici). to vjerojatno troši više tinte od onoga šta deklariraju kao "stranica".
dosadašnji epson c86 mi je uspijevao isprintat cca 500-700 stranica sa jednom tintom (ali koristim fake, pa bi nešto tinte otišlo na čišćenje glava, ali 1 tinta me košta cca 15-20 kn). prema tome 1 stranica me koštala cca 2-3 lipe, a ako uzmem ovu konicu onda to ispada duplo. ako gledam neke druge printere, to izađe i 20-25 lp po stranici, u tom slučaju ću rađe printat u fotokopirnici.
pitanje je dali se isplati kupit printer za kojeg već sad nema nigdje za kupit tonera osim u tom jednom dućanu? na ebayu se nađe, 2 u kompletu, za 100 eura. a to je 12 000 stranica, šta smatram da bi moglo potrajati duže od samog printera?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2010., 21:19   #2
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
nitko da riječ napiše.
sutra ga kupujem pa šta bude bude
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2010., 15:44   #3
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
nitko da riječ napiše.
sutra ga kupujem pa šta bude bude
Refil za njega ti je 200 - 280 kn . 2 - 4 k otisaka
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2010., 19:10   #4
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
kupio ga jučer jutro. još sam dobio i novogodišnji popust
ps - dali se toner (ili bubanj, mehanika, bilo šta) više troši ako printam stranicu po stranicu, ili je bolje da mu napunim printer queue sa 10tak jobova pa da ih odvrti u komadu?
a sad mali review.
strojčić je - malen. bio mi je malen kad sam ga vidio u dućanu, a doma je još manji. do sad sam bio naviknut da kad se kaže laser = gromada. a ovaj to nije, šta lagano smeta, jer je sve stisnuto, najgore šta nema mjesta za izlazni papir, kad se potegne ona ručka ili šta je već umjesto da se izvuče horizontalno ona se izvlači skoro vertikalno.
i ono najgore od svega - printer stalno vrti kad je upaljen. mislio sam da ću montirat printer i zaboravit na njega, kao šta je bilo sa inkjetom, spojen na kućni server i nitko se nije brinuo o njemu, uvijek je bio upaljen. ovom laseru se stalno vrti ventilator, ili dva. a on/off prekidač je bočno umjesto sprida.
iduća mana mu je stop botun - ne radi. ako zayebem print moram potegnut papir umjesto da samo stop pretisnem. to je možda povezano sa driverom,za win7 nema original drivera nego windows update pokupi driver od microsofta. nemam niti prikaz stanja tonera. mogu ga spojit na server, ali tada se treba ustat za ga upalit, pa sjest i isprintat, pa se opet ustat i ugasit printer (zato mi je sad u sobi na dohvat ruke).
šta se cijene tonera tiče, u firmi di sam ga kupio dotični košta 1000 kn. fake sam našao sam u refill baru, 450 kn za 6k stranica. koristim toner saving opciju pa možda potraje više.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 15:33   #5
pocketGM
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
isti taj printer

Imam isti takav printer već dvije godine i sa ispisom nisam imao problema.
Zna nekad povući više papira, pa ih moraš vadit van.

Dosta sam printao sa njime i uvijek je otisak odličan.

Pazi si na plastične pokretne dijelove - plastika koja glumi ladicu za papir može puknuti (ali ja sam ga agresvno i koristio), kao i ona gdje papir izlazi iz printera.

Imaš čovjeka na remizi koji ti refilla toner i resetira mu chip, ja zadovoljan.

A što se tiče ventilatora - ne vrti on baš stalno. Pusti si ga 5-10min bez printanja i trebao bi se ugasiti. Procunjaj malo na netu i možda je moguće update-at firmware da se gasi nakon 1min nekorištenja.
pocketGM je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na