Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.08.2012., 08:19   #781
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Pozdrav ekipa, huntam neku klimu si čopit jer je ovo ljeto overpowered
e sad namjena te klime bi bila naravno hlađenje i grijanje po zimi pa dali imate neke preporuke?

Pretpostavljam da ove jeftine od 1k kuna nisu isplativa investicija
Frend je tražil nekaj jeftino i uzel je Haier-a, 3 godine garancije, duže ni ne teba raditi, nekih 3000 s montažom
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 17:11   #782
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Haha, sorry pisao sam u pol tri. :P

Evo kak izgleda (sorry, mrvicu je losa slika al sve se vidi):
http://d.pr/i/ndpV

Sad tek vidim da je mogo fino premjestit početak cijevi odvoda kondenzata na drugu stranu klime i onda drito van kroz rupu, al valjda je svejedno...
Odlično je to montirano. Bolje da ti nije premještao odvod na lijevu stranu klime pošto je onda montaža masu zahtjevnija, a i dolazi do problema ukoliko moraš klimu odvojiti od zida pošto se odmah odvod čupa van iz klime pa može biti sranja. Tava je dovoljno dignuta i ima fini pad iza klime tak da tu nema problema. Jedino ako mu se na ulazu u rupu diže odvod, mada sumnjam pošto izgleda kvalitetno montirano.

Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Pozdrav ekipa, huntam neku klimu si čopit jer je ovo ljeto overpowered
e sad namjena te klime bi bila naravno hlađenje i grijanje po zimi pa dali imate neke preporuke?

Pretpostavljam da ove jeftine od 1k kuna nisu isplativa investicija
Ako ti treba i za hlađenje i za grijanje, obavezno mora biti inverter. Non inverteri griju do vanjske temperature od 0 celzija, Gree se reklamira da grije do -10 (lol), dok inverteri griju do -10 ; -15 vanjske temperature (ima i jačih, ali koštaju ko suho zlato).

Znači non-inverter ok grije u prijelaznim razdobljima (jesen-zima : zima-proljeće), dok inverter može grijati praktički čitavu zimu ukoliko si na moru, ili dobar dio zime ukoliko si oko Zagreba/Slavonije. S time da i inverteru pada kapacitet što je vani hladnije.


Preporuka:

High End:

Mitsubishi Super DC Inverter
Toshiba Suzumi Plus

Niži High End ili visoki Mainstream ():

Mitsubishi Standard DC Inverter
Toshiba Avant

Mainstream: - 3,5kW modeli, ne znam da li ti treba jače od toga.

Midea Alfa Plus (MSH-12HRDN1)
Gree Change (GWH12KF-K3DNA6A)
Samsung AQV12PWCN
Bartuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.08.2012., 18:46   #783
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Fala ljudi ^^
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 15:03   #784
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Zdravo ljudi, kako sam naručio klimu iz jednog od nasih webshopova, koga bi preporučili kao majstore za instalaciju ?
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 15:11   #785
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako ti ne treba ovlašteni, pukni pm frend se bavi s tim... ima tu na forumu dosta zadovoljnih mušterija.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 19:01   #786
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ako ti ne treba ovlašteni, pukni pm frend se bavi s tim... ima tu na forumu dosta zadovoljnih mušterija.
Trebam ovlašteni inače gubim garanciju
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2012., 13:54   #787
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Trebam ovlašteni inače gubim garanciju
Zašto bi je izgubio? Misliš da će ovi iz trgovine doć pratit ko ti ugrađuje ili?

Velka je stvar taj pečat za ovjeravanje garancije. Jesi se opće raspital kak idu reklamacije za klimu? Da li je trebaš demontirat pa dofurat k njima ili oni izlaze na teren ili šalju nekog trećeg?

Čekaj kaj je opće kome kada crkla klima?
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2012., 14:13   #788
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
Čekaj kaj je opće kome kada crkla klima?
Naranno da je, zna se dogodit da par dana/mjesec ne hladi dobro, ledi se, znoji, izbacuje kocke leda na prenjda vrata (Iscurio plin uslijed lose montaze i sl.). Moze procurit unutarnja jedinica, zastopat se odvod, crkne elektornika usljed nestanka struje etc. etc.. na desetke raznih "klima kvarova".

I vecina proizvodjaca/trgovaca uvjetuje garanciju "ovlastenom montazom" .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2012., 15:24   #789
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Naranno da je, zna se dogodit da par dana/mjesec ne hladi dobro, ledi se, znoji, izbacuje kocke leda na prenjda vrata (Iscurio plin uslijed lose montaze i sl.). Moze procurit unutarnja jedinica, zastopat se odvod, crkne elektornika usljed nestanka struje etc. etc.. na desetke raznih "klima kvarova".

I vecina proizvodjaca/trgovaca uvjetuje garanciju "ovlastenom montazom" .
sve su ti to greške LOŠIH Fušera, NEodržavanja itd i to što si nabrojio opće garancija ne pokriva....


Opet pitam kako se realizira garancija u slučaju da imaš kvar a klima je kupljena recimo u pevecu, metrou i sl? Tko izlazi na teren? Montažer koji je montirao klimu, trgovac koji ju je prodao ili je moraš demontirat zapakirat u originalnu ambalažu i odnijet na reklamaciju?
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2012., 15:29   #790
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
sve su ti to greške LOŠIH Fušera, NEodržavanja itd i to što si nabrojio opće garancija ne pokriva...
Ovlasteni servis za ugradnju garantira i ugradnju tako da u slucaju bilo cega od toga oni besplatno rejsavaju problem (znam iz osobnog iskustva za LG/Samsung klimama) plus sto u slucaju ovlastenog mozes redovitim godisnjim servisom (200-300 kn) produziti garanciju na klimu 3-5-7 godina zavisno od modela. Ako ti "fusher" ugradi to ne prolazi te imas samo 1-2 godine garanciju na uredjaj a obicno se zna ispostavit da ni to ne vrijedi bas tako lako ako skuze da je instalacija obavljena "nestrucno" - naranvo po njihovom tumacenju/kriteriju nestrucnog a za njih je svaki fusher (pa i onaj najbolji) nestrucan .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 22.08.2012. u 15:40.
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2012., 15:53   #791
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ovlasteni servis za ugradnju garantira i ugradnju tako da u slucaju bilo cega od toga oni besplatno rejsavaju problem (znam iz osobnog iskustva za LG/Samsung klimama) plus sto u slucaju ovlastenog mozes redovitim godisnjim servisom (200+300 kn) produziti garanciju na klimu 3-5-7 godina zavisno od modela. Ako ti "fusher" ugradi to ne prolazi te imas samo 1-2 godine garanciju na uredjaj a obicno se zna ispostavit da ni to ne vrijedi bas tako lako ako skuze da je instalacija obavljena "nestrucno" - naranvo po njihovom tumacenju/kriteriju nestrucnog a za njih je svaki fusher (pa i onaj najbolji) nestrucan .
OK slažem se ALI ti pričaš u slučaju da ti Trgovina koja ima i servis ugradi klimu. Tu je stvar idealna.

Opet pitam što kad klimu kupiš u nekoj trgovini koja nema servis za ugradnju tipa Metro?

I opet recimo kupiš u nekoj trgovini klimu, daš nekom drugom tko ima certifikat za ugradnju i servis klima da ti je ugradi. Zamisli sad situaciju da nakon pol god klima ne radi kak se spada. Što sad?
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2012., 15:59   #792
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
Opet pitam što kad klimu kupiš u nekoj trgovini koja nema servis za ugradnju tipa Metro?
Kao i za svaki drugi proizvod. postoji ovlašteni servis, ni trgovci nemaju obično "svoje".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2012., 16:00   #793
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
samo je pojam "ovlašteni" kod nas iznimno smiješan u svim granama... čast iznimkama koje su to šta jesu - iznimke.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2012., 16:02   #794
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
OK slažem se ALI ti pričaš u slučaju da ti Trgovina koja ima i servis ugradi klimu. Tu je stvar idealna.
Cuj, znas onu poslovicu da se kompjuteri ne kupuju u Pekari ili Konzumu, to je jos puno vise primjenjivo na Klime .

Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
Opet pitam što kad klimu kupiš u nekoj trgovini koja nema servis za ugradnju tipa Metro?

I opet recimo kupiš u nekoj trgovini klimu, daš nekom drugom tko ima certifikat za ugradnju i servis klima da ti je ugradi. Zamisli sad situaciju da nakon pol god klima ne radi kak se spada. Što sad?
Pa za ugradnju garantira taj servis koji ti je ugrad