Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2011., 20:05   #1
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Pomoć - tražim nekoga tko popravlja napajanja

Otkazalo mi je napajanje. Treba promijeniti ovo:

http://www.falk-willberg.de/Elko-NVidia.jpg
http://home.pages.at/knalle/bilder/mk/elko1.jpg

Znam da ćete mi savjetovati da kupim novo, ali ne mogu jer se radi o napajanju za mediaplayer Popcorn Hour C200 i novo se ne može kupiti, a standardna ATX napajanja od kompa ne stanu u kučište.

Jel ima nekoga da radi ovakve popravke?
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 20:11   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313


to "nesto" je elektrolitski kondenzator, prakticki bilo tko s lemilicom ti to moze promjeniti. nista posebno, vjeruj mi, casak posla uz ~10 kuna (ako i toliko) za materija.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2011., 20:14   #3
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova


to "nesto" je elektrolitski kondenzator, prakticki bilo tko s lemilicom ti to moze promjeniti. nista posebno, vjeruj mi, casak posla uz ~10 kuna (ako i toliko) za materija.
Ok, hvala, molio bih nekoga tko to zna raditi (odnosno nekoga tko se inače time bavi) da se javi ovdje.

Može i preporuka nekog dobrog servisa koji ovo radi? Večina servisa samo mijenja čitave komponente pa zato pitam ovdje da mi preporučite nekog tko se bavi ovim stvarima.
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 20:21   #4
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Imaš li kakav old school TV servis u okolici?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 20:22   #5
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova


to "nesto" je elektrolitski kondenzator, prakticki bilo tko s lemilicom ti to moze promjeniti. nista posebno, vjeruj mi, casak posla uz ~10 kuna (ako i toliko) za materija.
Meni su jednom poznaniku za izmjenu 5 (pet) kodenzatora na pločici (koju je BTW donio u servis) od LCD monitora tražili 150 (stotinupedeset) kuna i da se pokupi za 15 (petnaest) dana...


Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 15.11.2011. u 10:55.
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 20:28   #6
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Imaš li kakav old school TV servis u okolici?
To još postoji

Ne znam stvarno. A volio bi da to netko napravi kak spada i da poslije testira stabilnost voltaže da mi se ne sprži ploča. Novi popcorn dođe 300$ + poštarina, ne bih baš eksperimentirao pa tražim preporuke.
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 20:29   #7
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
ako nema u okolici kondica previse SMD komponenata deda ima wellericu sa spicom pa ti mogu to sredit u roku par minuta za litru DONA soka od narance

edit:
ja mogu zalemit, a tesitranje prepustam nekome ko ima opremu, eventualno ako imas shemu i visine napona koji moraju biti na pojedinim izlazima ...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 21:11   #8
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
BTW kad je vec pokrenuto pitanje, kolega ima jednog chiefteca 400W kojeg je popravio, kako mogu testirati (ukoliko je to moguce doma) sve izlaze znaci da vidim dali je s strujom sve pet (i naravno s cime ga opteretiti do jaja)
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 21:15   #9
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
@fre@k
Što je popravio? Koji je bio kvar? Za početak vidi dal ima 5VSB ("+" od voltmetra spijit na ljubičastu, a "-" na crnu žicu na 20/24 pinskom konektoru).

@A-V
Svatko tko zna lemiti može promijeniti kondenzatore

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 14.11.2011. u 21:33.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 21:35   #10
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
@fre@k
@A-V
Svatko tko zna lemiti može promijeniti kondenzatore
Ok, shvatio sam, jednostavno je, no još uvijek čekam preporuku servisa koji to radi stručno, povoljno i brzo. A ne da idem kod Steve u garažu (bez uvrede ikome) pa da ako se što zdimi bude "e sorry frende"...

Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 15.11.2011. u 10:56.
A-V je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2011., 22:18   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,580
A na osnovu čega si zaključio da je samo x elektrolita u pitanju ?
Lako je moguće da je još nešto crklo.
Switching napajanja su dosta zeznuta za popravljati, treba znati kako rade, imat iskustva i opreme.
Neke kolege sa foruma ga sigurno imaju, pa ih probaj kontaktirati.
Mislim da sam na eBay - u vidio psu modul za cca $45.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 22:39   #12
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A na osnovu čega si zaključio da je samo x elektrolita u pitanju ?
Lako je moguće da je još nešto crklo.
Switching napajanja su dosta zeznuta za popravljati, treba znati kako rade, imat iskustva i opreme.
Neke kolege sa foruma ga sigurno imaju, pa ih probaj kontaktirati.
Mislim da sam na eBay - u vidio psu modul za cca $45.

Vidio sam na NMT forumu mnogo slučajeve gdje ljudi prijavljuju identične simptome kao što ih imam i ja - kod paljenja na matičnoj blica crveno svjetlo uz klik zvuk - i problem je uvijek bio PSU. S time da kod mene ponekad čak i uspije startati, samo što reba čekati nekih par minuta dok matična ne dobije dovoljan napon - valjda dok se malo zagrije proradi.

Kod ovog mediaplayera je to poznata boljka, pogotovo kod prvog batcha iz kojeg je i moj, kasnije su čak promijenili PSU unit koji se isporučuje s uređajem. Tako da sam prilično siguran da je upravo ovo. Ljudi su postali slike tih problematičnih kondenzatora koje su mijenjali da bi proradilo i izgladaju isto kao i kod mene - na vrhu je procurena žučkasta smjesa.

Tražio sam na ebayu C200 PSU unit i ništa nisam dobio.

Ako znaš nekog s foruma koji ovo provjereno popravlja (i kao što kažeš ima iskustva i opreme) javi da ga kontaktiram.
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 22:42   #13
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Malo gledam temu pa bi se nadovezao
Gledam uzeli su za promjenu 5 elektrolita 150kn....Pa neka su
Tko misli da može za manje lemilicu u ruke....Mislim da neki ne razumiju da elektronika nije mehanika. Mehaničar kad rastavi motor on vidi da je klip loš i čeka ga još puno posla
Kod elektronike je stvar drugačija, kad rastaviš neznaš ništa(uglavnom) a kad nađeš kvar ćeka te još samo malo posla
Promjenit kondenzatore stvarno nije teško ali kao što Nikky kaže šta ako je neš drugo?
Dakle 150kn nije puno
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 22:45   #14
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Malo gledam temu pa bi se nadovezao
Gledam uzeli su za promjenu 5 elektrolita 150kn....Pa neka su
Tko misli da može za manje lemilicu u ruke....Mislim da neki ne razumiju da elektronika nije mehanika. Mehaničar kad rastavi motor on vidi da je klip loš i čeka ga još puno posla
Kod elektronike je stvar drugačija, kad rastaviš neznaš ništa(uglavnom) a kad nađeš kvar ćeka te još samo malo posla
Promjenit kondenzatore stvarno nije teško ali kao što Nikky kaže šta ako je neš drugo?
Dakle 150kn nije puno

Gle, meni nije problem platiti koliko treba samo da se napravi kak spada. I slažem se da 150 kn nije puno. Novi uređaj je 300$ plus put i carina iz Kine tako da mi se svakako isplati.
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 23:08   #15
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Imaš li kakav old school TV servis u okolici?
Dobra preporuka, ako nemaš iskustava počekaj malo već će ti netko preporučit dobar rtv servis u zg
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 23:28   #16
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Gledam uzeli su za promjenu 5 elektrolita 150kn....Pa neka su
bogme, cini mi se da ja imam jako povoljne cijene, tipa za promjenu prakticki cijelog izlaznog stupnja nekog RIZovogo pojacala sam naplatio 150 kuna....... a materijala bilo za nekih 70-80 kuna...........

ne znam, promjena elektolita vrijednosti 15 kuna naplatiti 150 kuna, sto je posao od par minuta po komadu je ok?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 08:10   #17
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ne znam, promjena elektolita vrijednosti 15 kuna naplatiti 150 kuna, sto je posao od par minuta po komadu je ok?
Meni je limar s mojim materijalom napravio opšav oko dimljaka i za sat vremena uzeo 500kn
To je bila najeftinija ponuda....
Interesantno kako kod njih nisam susreo nikog ko će to napravit za "manje"
Ljudi ne podcjenjuju svoju struku
Neznam koliko si znanja i alata uložio u svoj posao ali znam da si za sredit izlaz izgubio sat vremena ako još daš od tih 70 neš državi koliko ti cijeniš 1 sat elektroničara?
Ja sam nedavno mijenjao ssr na uređaju od 100 000 eura
Materijal je koštao 100kn a sama promjena dobrih 5min, koliko vrijedi po tebi taj posao?
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 08:39   #18
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
cek', sta sad napadas ili se osjecas napadnutim?
i mislis li da je limar uredno prijavio rad, dobio si racun i iznosom PDV-a za tih 500 kuna?

ne, ja pricam o fusu, i da, znam da odradeni posao svejedno vrijedi vise. isto tako znam za cijene limara, nedavno sam imao bliski susret s zenskom u meganu, znam koliko je materijal koji ce limar "uloziti", i znam koliko je rad naplacen. i mogu ga 'ebat, jer mi frend nudi istu cifru u limariji gdje on radi, naravno van radnog vremena, naravno u fusu.


ja sam kazem da mi je za promjenu 5 kondenzatora cija vrijednost ne prelazi par kuna po komadu pomalo smijesno naplatiti 150 kuna, to je sve. u tom slucaju bi elektronicari bili itekako bogati, zamisli, sredis ovakih 5 poslova tjedno, das drzavi 23% (35 kuna) i tebi ostaje svaki dan (na ulozenih recimo 20 kuna) cifra od 115 kuna. pet poslova dnevno je 575 kuna, neka bude 22 radna dana (iako manje-vise svi rade subotom prijepodne barem), 12500 kuna (minus materijal ajd, 22x20, neka bude 500 kuna).
a pazi, govorimo o "popravku" koji se svodi na odlemiti 5 kondenzatora i slemiti ih nazad . koliko onda bi kostao neki zesci kvar?


EDIT.
promjenio bi ja autoru kondice za kutiju pljugi, racunajuci moje kondenzatore. jer to prakticki ja ne racunam kao popravak. toliko o mojim cijenama.........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 08:51   #19
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,580
@Alvin
Primjer ti je i nije dobar, profi oprema i uređaji imaju neka druga pravila pa tako i cijene, trebao si uzest 500 kjuna minimalno.

@A-V
Prije nisi jasno napisao tj. da su elektroliti iscurili, nemaju potreban kapacitet i sklop ne radi kako je zamišljeno. Inaće opisani kvar / ponašanje je karakterističan kada sklop ne uspjeva startati kako treba. Bilo bi dobro onda promjenit sve elektrolite u psu sklopu da budeš siguran na duže vrijeme. Prije odlaska u xy servis probaj pronaći info (možda ima na tom NMT forumu) specifikacije, izlazne napone i sl, pa će ga striček serviser moći testirat, opteretit i provjerit rad.
Ne padaju mi na pamet koji al neke kolege su govorile da imaju iskustva "krpanja i kopanja" po pc switching psu - ima.

Eto, ako ne nađeš nekog u Zg (a trebao bi), onda organiziraj izlet u Sisak kod kolege

EDIT: Evo sam se potrudio potražit o čemu se tu radi pa evo report.
Izgleda da je poznat problem sa psu na prvim serijama C-200 i evo tema gdje govore o tome:
http://www.networkedmediatank.com/sh....php?tid=47506
http://www.networkedmediatank.com/wi...%26_PSU_Repair
http://www.networkedmediatank.com/sh....php?tid=48320
Sve je opisano i slikom dokumentirano šta treba provjerit i promjenit.

Po slici tj. konektoru vidim da je vjerojatno pc atx psu u igri, treba provjeriti !
Ako je postojeći psu po atx specifikaciji (raspored žica / naponi) onda se može testirati sa onim psu testerima.

Također ako je ovo točno onda je alternativa čuveni pico-PSU kompleti (modul + cigla na žici ispravljač):
http://www.mini-box.com/Power-Supplies-Kits
http://www.mini-itx.com/store/psu
Trebalo bi otkriti specifikacije (snaga) postojećeg psu i po tome odabrati odgovarajući.


That's all

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 15.11.2011. u 10:23.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2011., 13:43   #20
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
cek', sta sad napadas ili se osjecas napadnutim?
Naravno da ne, pa razgovaramo

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
ne, ja pricam o fusu, i da, znam da odradeni posao svejedno vrijedi vise.
Naplati posao koliko vrijedi a ako ne naplatiš nemoj ismijavat onog tko to radi
Da budemo jasni ja se slažem s tobom u većini stvari samo sam ti prikazao drugu stranu priče



Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
EDIT.
promjenio bi ja autoru kondice za kutiju pljugi, racunajuci moje kondenzatore. jer to prakticki ja ne racunam kao popravak. toliko o mojim cijenama.........
U tom slučaju, evo tko će napravit posao...sve se da poštom poprilično lako dogovorit
Alvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na