Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.03.2011., 22:56   #31
rog
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 68
Spojiš na drugo napajanje da potvrdiš da ploča pišti. Ako ti je to sveskupa tlaka, izvadi svoje napajanje iz kućišta i razmakni ga kolko ti kabeli daju od ploče. Tako bi trebao čuti jel pišti ploča ili napajanje.
rog je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2011., 23:10   #32
Spreher
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: doma
Postovi: 48
Citiraj:
Autor rog Pregled postova
Spojiš na drugo napajanje da potvrdiš da ploča pišti. Ako ti je to sveskupa tlaka, izvadi svoje napajanje iz kućišta i razmakni ga kolko ti kabeli daju od ploče. Tako bi trebao čuti jel pišti ploča ili napajanje.
Hvala plan mi je tako nešto napraviti ionako. Nije čak niti loša ideja ovo sa izvaditi napajanje iz kućišta... Ako ne upali morat ću isprobat s drugim napajanjem...

A možda bi bilo i vrijeme da bacim kantu i počastim se s nekom novom mrcinom...
Spreher je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 19:49   #33
Spreher
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: doma
Postovi: 48
Ah da nisam javio epilog cijele priče, sad je konačno petak, počinje vikend pa da u miru napišem što se dogodilo. Poslušao sam savjet i izvadio napajanje kolko su već kablovi dopuštali i otkrio da ono pišti. Rastavio sam ga i pokušao otkriti u čemu je fora i što pišti, ali nisam uspio shvatiti. Sad mi se više niti ne da zajebavat s tim, ali čim sam bio siguran da je napajanje otišao sam u adm i kupio mrcinu od napajanja (jer je u planu nekad i kupnja novog računala koje će vjerojatno dobit neku mrcinu od grafičke pa može podržati HD69xx ili nešto slično.

Kupio sam Corsair 650TX, valjda je ok, tolko sam bio lud da se nisam niti raspitao jel to dobro napajanje ili nije. Cijena je bila ok. Manja od kune po Watt-u. Veliki problem mi je predstavljala HRPA kablova, nisam uspio zatvoriti svoj MIDI tower kad sam ga stavio, evo sad sam si uzeo sat vremena, izvadio staru pržilicu koju ionako ne koristim i presložio sve najbolje što sam znao i sad sve stane i zadovoljan sam. Eto toliko od mene...

Sad kad je sve složeno i radi, baš bi mogao kupiti novi komp
Spreher je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 21:46   #34
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Obično prozviždi feritni trafo u napajanju. Nije zabrinjavajuće, ali stavljanje kvalitetnijeg napajanja je svakako dobar potez.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 21:56   #35
Spreher
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: doma
Postovi: 48
Iskreno nemam pojma otkad je to napajanje... Neki AOpen, kolko su mi rekli ok je to napajanje. Mislim da je 300-350 W bilo... Nikad problema s njim, a sigurno ima 5 godina... Ali eto... počelo je pištati pa je zamijenjeno
Spreher je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na