Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2009., 17:41   #1
Spreher
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: doma
Postovi: 48
TouchScreen mobiteli danas - help a lost soul

Bok ljudi. Trebao bi si kupiti novi mobitel, ali nikako se ne mogu odlučiti za neki. Za sada mi se najviše svidio Samsung S8000 Jet, ali daleko od toga da nema svojih mana. Naime da vam ukratko bolje opišem što tražim pa mi možda netko ovdje može preporučiti nešto

Što ja tražim:
-touchscreen mobitel (još bolje ako nema tipkovnicu, tj. nije slide ili preklopni) dakle tipa iPhone
-GPS
-dobar ekran i reprodukcija video sadržaja
-kvalitetni software za reporodukciju glazbe
-8+ GB memorije (interna + kartica)
-WiFi poželjan

ma to je otprilike to. Samsung S8000 iako nije smartphone ima sve to osim GPS software-a... Tu dolazi do problema jer nisam nigdje našao kako uopće čak i kupim legalno takvu navigaciju? Dakako slijedi pitanje jel postoji mogućnost da sam instaliram nekakav navigacijski software u njega?

Koji mobiteli bi bili alternativa? Koji su još glavni minusi S8000? Ekran ima savršenu rezoluciju i izuzetno je brz što je savršena stvar, ali ako ne mogu iskoristiti GPS kog vraga su ga onda stavili?

Znalci pomagajte
Spreher je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 17:48   #2
trixx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
ja imam omniu,to je WM mobitel...po funkcijama je super,wifi radi super,a GPS slozis u 5 min i radi besprijekorno...
al posto je WM nije bas brz i to mi smeta,al zato imas mogucnost da ga prilagodis po zelji,npr. mozes stavit meni od iphonea,od HTC mobitela itd...
trixx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2009., 18:16   #3
Spreher
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: doma
Postovi: 48
Citiraj:
Autor trixx Pregled postova
ja imam omniu,to je WM mobitel...po funkcijama je super,wifi radi super,a GPS slozis u 5 min i radi besprijekorno...
al posto je WM nije bas brz i to mi smeta,al zato imas mogucnost da ga prilagodis po zelji,npr. mozes stavit meni od iphonea,od HTC mobitela itd...
Ma ne sviđa mi se jer koliko sam vidio nema baš dobru rezoluciju... Ne znam ni sam jel mi dobro što ima WM ili ne

Omnia II izgleda odlično, ali nisam je vidio u hrv bar ne u tele2 ponudi...
Spreher je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 18:33   #4
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
gledam i ja sebi uzet slican mob. i za oko mi je zapeo zamzung S8000, ima li ga ko i kakav je ?
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2009., 23:52   #5
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ako zelite normalan wifi i surfanje i GPS onda u obzir dolaze nsamo Symbian telefoni Nokia/samsung,Wm telefoni i iphone. Moj izbor je iphone jer moze sve, ali moze recimo i Nokia 5800 xm. Ima sve sto trazis.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 02:24   #6
Spreher
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: doma
Postovi: 48
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ako zelite normalan wifi i surfanje i GPS onda u obzir dolaze nsamo Symbian telefoni Nokia/samsung,Wm telefoni i iphone. Moj izbor je iphone jer moze sve, ali moze recimo i Nokia 5800 xm. Ima sve sto trazis.
Jako dobro... Nju sam prvu ugladao jučer kad sam počeo tražiti, ali nigdje debili nisu napisali da je smart phone odnosno da koristi symbian OS... Ah... mislim da je dilema onda riješena... Komentari u vezi s ovom nokiom su dobro došli kao i usporedbe s S8000 itd...

Čitao sam nešto temu o njoj na ovom forumu i vidim da su ljudi uglavnom jako zadovoljni!
Spreher je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 02:24   #7
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Spreher Pregled postova
dakle tipa iPhone...
Evo prijedloga - iPhone?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 03:23   #8
Spreher
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: doma
Postovi: 48
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Evo prijedloga - iPhone?
previše novaca, mrzim apple, volio bi moći izvaditi bateriju, etc
Spreher je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 06:45   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Strpi se još malo da dođe Njoka X6 koja je modernizirana verzija 5800XM ((kapacitivni ekran, više memorije,...). Navigaciju nije problem staviti na nijedan mob sa Symbianom ili WM. Mene malo nervira ono aktiviranje/registracija aplikacija na Symbianu. WM ima puno zgodnije rješeno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 21:39   #10
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Samsung S5230 ili LG KU990 VIEWTY?

Jel ima netko ijedan od ta dva? Kakav je ekran? Malo sam skeptičan prema ovim touchscr. mobitelima.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na