Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.07.2015., 00:03   #121
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Uvjet 2: Lova na tekući, kad je vidim, šaljem robu. Princip oš-neš te primjena pravila "drugi kupac". Dakle, ako neš ti, došće drugi, peti, osmi... prodaće se.
Pa ok, tako sam ja i išao. Pošteno uplatio novac a mob nije došao. Eto, mogao si me i ti zeznuti da si htio.
Fascinantno mi je da većina ljudi ne želi slati pouzećem što je super za obje strane.
Ja vidim robu, dam pare čiki poštaru i pošta da tebi.
Ako nedam pare, vraća ti se paket.
Nakon ovoga što mi se dogodilo niti adminu PCE foruma ne uplaćujem novac unaprijed, samo uživo face to face ( mano a mano )
burmuz je offline  
Staro 08.07.2015., 01:00   #122
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
Ja sam neki dan prodavao iPhone 6 Plus rabljeni, zove ženska iz gunje kaže da pošaljem mob pouzećem, ja njoj nemojte se ljutit, mob je rabljen želim da ga vidite i da bude primopredaja

žena stigla iz gunje idući dan vlakom, vidla mob, platila i ošla nazad
__________________
mamutarka je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2015., 07:29   #123
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Meni se ne da (i nemam vremena zbog posla) nekome slati nešto pouzećem pa da mi on/ona to vraća. Slike su uvijek detaljne i iskreno sve napišem o uređaju pa oš/neš
Prvo pare pa jare
Kal-EL je offline  
Staro 08.07.2015., 07:50   #124
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Ja sam do sada imao sve super iskustva, čak sam puno više stvari prodao preko Njuškala nego ovdje, a prodavao sam od mobitela pa sve do rastrganih tenisica (oglas sam stavio iz zafrkancije, a na kraju ih je kupio lik za u vinograd haha).
Preveslao me neki lik iz Komiže (prvo sam bio u postu napisao Korčule). Prodavao sam HDMI kabel, stavio sam cijenu od 20 kn za kabel iako je bio kupljen za 59 kn i bio još zapakiraj. Komunikacija je išla normalno, lik uplatio novce, ja mu poslao Tiskom kabel da bi nakon jedno tjedan dana lik rekao kako mu je kabel prekratak. Rekao sam mu kako to nije moj problem, ali me molio da li bi mogao kabel uzeti natrag. Na kraju sam pristao i nakon 2-3 dana mu uplaćujem 25 kn na račun (Tisak koverta je 10 kn pa smo se dogovorili kako ćemo podijeliti poštarinu).
Nakon tjedan dana kabel nije stigao, ja ga kontaktiram da bi mi on rekao kako mu je taj kabel spojen na tv (na kraju mu je veličina ipak dobra), ali da je naručio novi, duži s ebaya pa će mi mog poslati čim mu stigne novi. Evo, danas je točno 61 dan, nema glasa ni od novaca ni od kabla..Sad više ne odgovara ni na mailove..Mislim, neću propasti za 20 kn, ali za što se neki likovi cigane, to nije normalno...

Zadnje izmijenjeno od: sibica. 08.07.2015. u 10:46.
sibica je offline  
Staro 08.07.2015., 08:23   #125
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor sibica Pregled postova
Preveslao me neki lik iz Korčule. Prodavao sam HDMI kabel, stavio sam cijenu od 20 kn ...
..Mislim, neću propasti za 20 kn, ali za što se neki likovi cigane, to nije normalno...


Nije da generaliziran brale, ali onoooooo
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Staro 08.07.2015., 08:52   #126
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Što se tiče uplata i sjedanja sredstava sve je točno napisao Garro i slični. Možete naći podatke na netu, možete na kraju i u svim internet bankarstvima dobiti obavijest kad je kasno za realizaciju naloga (kod različitih banaka) isti dan i povrh toga obavljao sam i primao uplate preko zabe,pbza,otpa,rba... ako nije sjedalo kad je trebalo radilo se u pokušaju muljanja ili kasnijoj uplati.

A što se tiče trgovinskih iskustava dobijem system overload i aneurizmu na mozgu kad se samo pokušam prisjetiti nekih iskustava...

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 08.07.2015. u 09:07.
Munjara je offline  
Staro 08.07.2015., 09:09   #127
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Evo i jednog mog prijašnjeg iskustva, c/p sa iPhone threada:

Jedno od luđih iskustava na Njuškalu, a vezano za iPhone 5S od 64 gb. Lik prodavao za 2.999 kn, ali mi je spustio na 2.800. Rekoh, uzimam!

Tip mi tvrdi da mob ima garanciju još pola godine i da ga je otključao o svom trošku, da će mi dati kopiju računa jer je kupljen na firmu i da je upravo u VIPu da uzme jamstveni list koji je isto izgubio. Već prije sam ga zamolio da mi da IMEI mobitela, pa da i sam napravim provjeru. Broj mi je uredno dao danas popodne i kad sam ga ubacio u IMEI checkere, imao sam što vidjeti.

Mob nije star pola godine nego godinu i dva mjeseca, pa nema garanciju. Suočen sa mojim pitanjem, odjednom prodavač priznaje da je mob zbilja tada kupljen, a da mi je za garanciju rekao jer je mislio da bez garancije za njega neće dobiti lipe (!?), da je pažen i mažen "kao oko u glavi jer mu je to prvi iphone", da je plaćen 8-9 tis. kn i da vrijedi sigurno 3 tis. kn (kako kada je maloprije mislio da neće dobiti ni lipu za njega). Kažem mu da tko god je radio unlock je napravio loš posao, jer vidim i da je lockan. Tu se isto pravio grbav i "njemu to nije ništa jasno"... da, meni bi bilo jasno da sam napravio upgrade iOSa, pa ostao sa zaključanim mobom na VIP...

Uglavnom, na kraju sam negdje u siječnju kupio space grey 5S sa 32 Gb memorije, 7 mjeseci Apple gare + 1 godinu od T-coma jer je kupljen na firmu (tu neku kombinaciju mi je netko već objašnjavao), bez ijedne crtice, sa novim sluškama izvađenim iz kutije 6-ice, sa svim što ide, originalnim računom i dvije rabljene TPU maske za 2.600 kn!

Nakon svih likova sa Njuške, na kraju naletio na normalnu ženu koja je dobila 6icu i odlučila prodati svoj 5S. Sjeli na cugu, ja pregledao mob, provjerio ga putem IMEI-a, isprobao iCloud, izbrojao pare i svi sretni i zadovoljni.

Sve u svemu, tko čeka, dočeka. Čak i na Njuški.
Garro je offline  
Staro 08.07.2015., 09:14   #128
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Alph4Dawg Pregled postova
Brkenzi, vodit cu te u birtyu i ima da te zenim, kevine mi mame.

Kakav kralj. Majstor punch lineova, jebes mi Lonjsko polje.
Hahahahahahahahahahaha

Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Pa ok, tako sam ja i išao. Pošteno uplatio novac a mob nije došao. Eto, mogao si me i ti zeznuti da si htio.
Fascinantno mi je da većina ljudi ne želi slati pouzećem što je super za obje strane.
Ja vidim robu, dam pare čiki poštaru i pošta da tebi.
Ako nedam pare, vraća ti se paket.
Nakon ovoga što mi se dogodilo niti adminu PCE foruma ne uplaćujem novac unaprijed, samo uživo face to face ( mano a mano )
Sve OK.
No, mene kao prodavača to je dira. Zaobiđeš moj oglas i prošećeš dalje kao i 4 potencijalna kupca za Xperiju Z i NHF. Doći će 5. 8. ili 17. koji će pristat na uvjete koje iziskujem.
No, da imaš volju doći po to, tada nema problema.
Brko je offline  
Staro 08.07.2015., 09:22   #129
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
ja sam svoj stav o tome jednom napisao pa me bas Brko napao....kakvo slanje unaprijed nekome.....i to cifre za koju ekipa radi mjesecima.....pare unaprijed mogu poslati samo starcima i ženi.....iako se neki ne bi slozili oko ovog djela sa ženom

Ne volim ljudima govorit da su si sami krivi za takve stvar jer su prevareni, ali mi stvarno nije jasno kako se tako olako salju pare ljudima koje nikad niste vidjeli u zivotu....

Tim više što je to danas, sa popularizacijom slanja problem broj 1. Tipične prijevare kad se nekom pošalju pare a ovaj nikad ne pošalje, ili kad se pošalje cigla umjesto moba....

Skuzio sam na faksu maxwellove jednadžbe elektromagnetskih polja ali da ga jebeš ovo nemogu razumjeti

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 08.07.2015. u 09:29.
Master_Hrc je offline  
Staro 08.07.2015., 10:14   #130
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,167
Citiraj:
Autor sibica Pregled postova
Ja sam do sada imao sve super iskustva, čak sam puno više stvari prodao preko Njuškala nego ovdje, a prodavao sam od mobitela pa sve do rastrganih tenisica (oglas sam stavio iz zafrkancije, a na kraju ih je kupio lik za u vinograd haha).
Preveslao me neki lik iz Korčule. Prodavao sam HDMI kabel, stavio sam cijenu od 20 kn za kabel iako je bio kupljen za 59 kn i bio još zapakiraj. Komunikacija je išla normalno, lik uplatio novce, ja mu poslao Tiskom kabel da bi nakon jedno tjedan dana lik rekao kako mu je kabel prekratak. Rekao sam mu kako to nije moj problem, ali me molio da li bi mogao kabel uzeti natrag. Na kraju sam pristao i nakon 2-3 dana mu uplaćujem 25 kn na račun (Tisak koverta je 10 kn pa smo se dogovorili kako ćemo podijeliti poštarinu).
Nakon tjedan dana kabel nije stigao, ja ga kontaktiram da bi mi on rekao kako mu je taj kabel spojen na tv (na kraju mu je veličina ipak dobra), ali da je naručio novi, duži s ebaya pa će mi mog poslati čim mu stigne novi. Evo, danas je točno 61 dan, nema glasa ni od novaca ni od kabla..Sad više ne odgovara ni na mailove..Mislim, neću propasti za 20 kn, ali za što se neki likovi cigane, to nije normalno...
Daj mi ime na PM. Ja sam odavde pa da znam ako lik naleti.
smuchac je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2015., 10:20   #131
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Bogme svašta se da pročitati ovdje, ja sam u svojem slučaju imao samo dobra iskustva sa samim oglasima i prodajom, ali sam imao velike p**zdarije oko druge stvari.

Netko je zaključio da bi bilo jako smiješno na lažni oglas prikačiti moj kućni broj telefona. Da je lik stavio moj broj moba bi jednostavno blokirao pozive, ali debil ostavi broj od fiksnoga telefona pa su ljudi zvali u svako doba dana i uznemiravali roditelje, što nikako nije ok. Išla je prijava njuškalu i oglas je ubrzo maknut, ali sam imao još par dana sranja sa pozivima koji su zamrli poslije toga.
__________________

potemkin.hr je offline  
Staro 08.07.2015., 10:24   #132
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
hahahaha, taka sranja su se radila i prije vremena njuskala, ovdje kod mene su na oglasniku kao pranks bili popularni traktori i trazi se za druzenje a to je u tiskanom izdanju bilo malo teže za riješiti nego danas klikom, pozivom ili mailom...
Munjara je offline  
Staro 08.07.2015., 10:29   #133
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Prodavao sam usb stick od 128Gb. Javi mi se lik porukom na Viber (?!) da će ga uzeti.
- Evo ti moji podaci. Kad mi legne lova na račun tj. to vidim na netbankingu, šaljem stick.
- Poslati ću ti moju osobnu i karticu banke.
- Ne trebaju mi. Treba mi samo tvoje ime i adresa za slanje. Na netbankingu vidim tko je uplatio.
- Aj ti meni pošalji svoju osobnu i karticu banke.
- Ajde bok.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 08.07.2015., 10:36   #134
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ne znam za vas, ali meni ovo postaje najzabavniji thread u jako dugo vremena.
Garro je offline  
Staro 08.07.2015., 10:46   #135
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Daj mi ime na PM. Ja sam odavde pa da znam ako lik naleti.
Sad vidim kako je KOMIŽA, a ne KORČULA )..Znao sam kao je na KO, a lik se zove Nikša....
sibica je offline  
Staro 08.07.2015., 10:46   #136
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,167
Zaqurac mi Nikša ako nije odavde.
smuchac je offline  
Staro 08.07.2015., 10:57   #137
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Dečki, ako se slažete, mogli bi ponekad za ove muljatore napraviti igru. Recimo, preko pm izmijenimo brojeve muljatora i krenemo ga zvati svakih par minuta. Ionako imaju mnogi besplatne minute, svako od nas obavi recimo 2-3 poziva, ako samo tridesetak nas pristane na igru lik u jednom danu dobije okvirno 80-ak poziva s upitima o Iphoneu i sl. stvarima i mislim kako će mu brzo prestati volja za muljanjem..
sibica je offline  
Staro 08.07.2015., 11:00   #138
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Evo i jednog mog prijašnjeg iskustva, c/p sa iPhone threada:

Jedno od luđih iskustava na Njuškalu, a vezano za iPhone 5S od 64 gb. Lik prodavao za 2.999 kn, ali mi je spustio na 2.800. Rekoh, uzimam!

Tip mi tvrdi da mob ima garanciju još pola godine i da ga je otključao o svom trošku, da će mi dati kopiju računa jer je kupljen na firmu i da je upravo u VIPu da uzme jamstveni list koji je isto izgubio. Već prije sam ga zamolio da mi da IMEI mobitela, pa da i sam napravim provjeru. Broj mi je uredno dao danas popodne i kad sam ga ubacio u IMEI checkere, imao sam što vidjeti.

Mob nije star pola godine nego godinu i dva mjeseca, pa nema garanciju.
Suočen sa mojim pitanjem, odjednom prodavač priznaje da je mob zbilja tada kupljen, a da mi je za garanciju rekao jer je mislio da bez garancije za njega neće dobiti lipe (!?), da je pažen i mažen "kao oko u glavi jer mu je to prvi iphone", da je plaćen 8-9 tis. kn i da vrijedi sigurno 3 tis. kn (kako kada je maloprije mislio da neće dobiti ni lipu za njega). Kažem mu da tko god je radio unlock je napravio loš posao, jer vidim i da je lockan. Tu se isto pravio grbav i "njemu to nije ništa jasno"... da, meni bi bilo jasno da sam napravio upgrade iOSa, pa ostao sa zaključanim mobom na VIP...

Uglavnom, na kraju sam negdje u siječnju kupio space grey 5S sa 32 Gb memorije, 7 mjeseci Apple gare + 1 godinu od T-coma jer je kupljen na firmu (tu neku kombinaciju mi je netko već objašnjavao), bez ijedne crtice, sa novim sluškama izvađenim iz kutije 6-ice, sa svim što ide, originalnim računom i dvije rabljene TPU maske za 2.600 kn!

Nakon svih likova sa Njuške, na kraju naletio na normalnu ženu koja je dobila 6icu i odlučila prodati svoj 5S. Sjeli na cugu, ja pregledao mob, provjerio ga putem IMEI-a, isprobao iCloud, izbrojao pare i svi sretni i zadovoljni.

Sve u svemu, tko čeka, dočeka. Čak i na Njuški.
Nevezano za njuskalo, ali npr meni je crko iphone 4s i u tmobilu sam dobio novi s folijama (refurbished naravno).Odem na stranicu od apple i pise da je garancija po imei istekla ali od tcoma garantni list ovjeren na datum kad sam ga zaprimio i oni daju g dana garancije tako da i na to treba gledati



Sto se mojih iskustava s njuske tice, nitko me jos nije ni probao zavaljati jer sve sto uzimam iskljucivo uzimam u svojoj zupaniji ili osjecko baranjskoj i pregledavam na licu mjesta, ista stvar i s prodajom, ne saljem pouzecem. Jedina stvar koju sam slao su bile ljetne gume na brač i nije bilo problema jos je covjek zvao da potvrdi da su stigle i da je sve kako smo se i dog. PCE je druga pjesma, ovdje mogu slat i prije uplate.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 08.07.2015., 11:09   #139
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Možda se nisam dobro izrazio, ali tip je SVJESNO rekao da IMA garanciju kada je znao da NEMA garanciju, misleći valjda da ću ga kupiti pa se kasnije s njime natezati zašto je nema.
Garro je offline  
Staro 08.07.2015., 11:16   #140
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Jednom davno biješe na Njuškalu:

Situejšn br. 1:

- kmet oće grafičku karticu zbog moje osobne dostave, ugradnje i testiranja iste (bikoz cijena je veća, ali papčina želi bit miran i komotan)
- u dogovoreno vrime cca 10km dalje, u nekoj vukojebini jedva ga nađem
- sve divno krasno, ljubazno, ugrađeno, testirano, kmet zadovoljen
- dajemo si ruku, a onda opet pružam ruku za novce
- kmet iz topa pokunjeno: "Može li niža cijena?"
- ja sa usiljenim smješkom odlazim do njegovog kompa po svoju karticu (a u sebi mu yebem svu familiju, pretke, buduća pokoljena i svu imovinu pokretnu i nepokretnu...)
- kad je vidija da ne popuštam, i rolete koje mi lagano padaju pred očima, brže bolje se zahvali, plati puni iznos i isprati me iz kuće

Da bar nije bija tih 10tak kilometara daleko.....



Situejšn br. 2:

S drugim likom sam iša u policijsku postaju, jer mu nisam tija izać iz auta.
Na kraju sam naplatija svojih 300kn, ali bolje da ne pričam detalje jer je gotovo tragikomično.

Navodno je lik toliko dobija batina u životu (radi muljanja ljudi) da ga prijetnje uopće, kao i sam čin šaketanja uopće ne diraju, kao ni dolazak na njegovu kućnu adresu.
Njega je zapravo iživciralo šta mu nisam tija izać iz auta, pa me sam odveja u policiju.

Žena mi je zabranila da mlatim nekoga radi 300kn, a ja nisam tija popustit, pa smo ja i muljator iskompenzirali tih 300kn.


Situejšn br. 3:

Nije ih više bilo, ali da sam moga izgorit još barem 3-4 puta - jesam.

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
..Sto se mojih iskustava s njuske tice, nitko me jos nije ni probao zavaljati jer sve sto uzimam iskljucivo uzimam u svojoj zupaniji ili osjecko baranjskoj i pregledavam na licu mjesta...
Ono iz situejšn br. 3 se odnosilo upravo na ovo - 1 matična, i 2 grafe (pregledom se možeš lako zayebat - izgleda super očuvano i lik koji prodaje ok, ali dok sam ne isprobaš proizvod...) - mobiteli su druga stvar
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Staro 08.07.2015., 11:21   #141
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Arrow

Najveca je mogucnost prijevare na njuskalu kod ponuda zamjena, pogotovo kada si ti trgovac i o kupcu prakticno nista ne znas.
Probali su me nasanjkat par puta, jednom sam se skoro dao, tj. jesam, ali sam intervenirao.
Dugacka je prica, kontaktirao me za razmjenu, razmijenili smo 50tak mailova, dobio trazene slike tocno specificiranih dijelova moba, jednom kontaktirao na mob, probao se osigurati da "kupac" prvo posalje svoj paket, pa onda ja svoj...ali je on svaki dio vjesto odigrao, a kako se njegovo klupko lazi polako odmatalo tako se moja ustrajnost povecavala. Sreca u nesreci je bila da smo jedno drugom slali preko tiska i da je trebalo 3 dana da stigne.
Kako njegovog paketa ni na koji nacin nije bilo u sustavu, a kontaktirao sam par puta sluzbu, odlucio sam svoj paket zaustaviti i vratiti natrag. E tu je bila muka isusova. Tel. sluzba je prihvatila moj zahtjev za povratom paketa, ali je nisu proveli u djelo. Dosao je vikend, subota, i status je postao zaprimljen. Panika. Bilo mi je receno da nece doci do tog statusa, da se odmah vraca nazad i da ce biti takav status. Sluzba subotom ne radi. Taj tisak nema broja telefona. Moj tisak ne zeli intervenirati ni na koji nacin. Nisam se mogao dokopati tocne adrese jer je nekakvo selo bilo u pitanju. Sjetio se google mapsa, i da nadjem nekako tu adresu i sukladno tome nekako kontaktiram taj tisak. To nije bilo od pomoci pa sam kliknuo na street view i doslovno isao od ulice do ulice i trazio sliku tog tiska. Ok, nasao ga. Kaj sad? Ok, ajmo naci nesto u okolini, a da bi imalo broj telefona. Vidim croatia osiguranje, mislim si subotom u selu sigurno ne radi. Dokopam se broja, ali se naravno nitko ne javlja. Idemo dalje. Gostiona, ne vidim bas ime da bi mogao prosurfat. Hmm, pekara Edi. Oni bi mogli imat broj telefona. Prosurfam, nadjem, nazovem. Javi se gospodja na privatnoj liniji u stanu, objasnim situaciju, da se radi o prijevari i da bih je molio da me nekako dovede u kontakt s osobom iz susjednog tiska. Pristane, kaze nazovi za 5min. Nazovem, javi se gospodin i kaze da je ostavio otvoren tisak, da kazem sta imam. Objasnim cim krace i vjerodostojnije situaciju i zamolim ga da blokira isporuku do pon. jer ce mu se tada javiti sluzba sa zahtjevom da ga vrati nazad. Nevoljko i neuvjerljivo pristane. Preostali vikend sam refreshao tisak status i molio se da iz zaprimljen ne predje u predan. Dosao je ponedjeljak i 9h jer tada pocinje radit sluzba, javi se druga osoba, prihvati moj zahtjev i unutar 10m promijeni status u "povratak".
Kroz par sati stize mail od "kupca", da sta se dogadja, da je dosao do tiska i da su mu rekli da se paket vraca nazad, a da se njegov misteriozno vratio na taj tisak (op. poslao je s drugog )
Napisah mu, izgleda da sudbina nije htjela da se odvojimo od svojih stvari...neka bude svakom svoje...pozdrav...

Mozda ce netko ovo stivo i procitat...tijek misli je, pa isprike
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline  
Staro 08.07.2015., 11:49   #142
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Možda se nisam dobro izrazio, ali tip je SVJESNO rekao da IMA garanciju kada je znao da NEMA garanciju, misleći valjda da ću ga kupiti pa se kasnije s njime natezati zašto je nema.
Ma sve stoji, znam sto si zelio reci, samo eto ovo je moje iskustva gdje sam ja mislio da me tmobile zajebo a nije pa sam zato to napisao. Ovo gore je no comment

Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ono iz situejšn br. 3 se odnosilo upravo na ovo - 1 matična, i 2 grafe (pregledom se možeš lako zayebat - izgleda super očuvano i lik koji prodaje ok, ali dok sam ne isprobaš proizvod...) - mobiteli su druga stvar
Nista bez garancije ne kupujem, kao sto ni rabljeno ne kupujem ako nisam vidio da to sto kupujem ekšli radi. Zadnje sto sam kupio je bio monitor, otisao kod lika kuci , on ga raspakirao, spojio na pc, kresnuo, i to je to. Reko daj racun, jamstveni, pregledao sve i platio.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 08.07.2015. u 11:54.
JuiceBox je offline  
Staro 08.07.2015., 12:16   #143
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Los Sam Pregled postova
...

Radit zamjenu/razmjenu sa ekipom s njuskala i to preko Tisak kisoka, to spada u posebnu skupinu trgovačkih vratolomija
__________________

srale7 je offline  
Staro 08.07.2015., 12:34   #144
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Los Sam, to si u Petrinju slao, ha?
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline  
Staro 08.07.2015., 12:45   #145
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Nope, Knezevi Vinogradi, frajer je iz Zmajevca, susjednog sela kod Osijeka. Bez da se itko uvrijedi, ali uglavnom su sumnjivi prijedlozi pristizali iz Slavonije i Baranje.

Iz sadasnje perspektive je to bilo ludo, ali kada pocnes ustogljen pa se usljed puno dobrih iskustava sve vise i vise opustis treba ti nesto da te ponovno stisne.
Sada vise nema zamjena osim preko primoporedaje ili foruma, ali sam imao lijepih iskustava zato i ta vratolomija...al ono, nisam isao u detalje, lik je majstor zanata
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline  
Staro 08.07.2015., 12:56   #146
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
@ Los Sam

Zanimljivo, ja sam npr. imao skoro pa neugodna iskustva s par tipova iz Varaždina i Zagreba - pa mi ne pada na pamet misliti da su svi od tamo gamad. To je tek par debila kakvih ima baš svugdje i zdravo, nikakva generalizacija.

Komentari tipa "bez da se itko uvrijedi, ali.." su u najmanju ruku suvišni - a često se okolo čuju takve gluposti, "nikad više ne prodajem/kupujem tamo i tamo, sve neki lopovi" i slično.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline  
Staro 08.07.2015., 13:06   #147
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova

Žena mi je zabranila da mlatim nekoga radi 300kn, a ja nisam tija popustit, pa smo ja i muljator iskompenzirali tih 300kn.

Genijalno.

A jel ti bar dala neki limit od kolko smiješ?

Pridružujem se primjedbi da ova tema mami na smijanje

Osobno, nisam imalo loših iskustava sa Njuškala, ni kao kupac niti kao prodavač
lowrider je offline  
Staro 08.07.2015., 13:11   #148
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
..A jel ti bar dala neki limit od kolko smiješ?...
Ma to je prava kršćanka, očekuje da okrenem uvik drugi obraz pa makar bilo 3000kn u pitanju

Ali rješija bi ja to bez njenog znanja ubuduće, jer kako pisma kaže:

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Staro 08.07.2015., 13:29   #149
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
@fler ok, znaci uvrijedio si se. Svatko, svoga brani Ne generaliziram vec cinjenicno konstatiram da sam osobno najvise takvih prijedloga zaprimio iz te regije. Lako je moguce da je netko iz drugih krajeva, pogotovo Zagreba kada je ogroman. I nema diskriminirajuce politike, nikome vise ne saljem/kupujem s njuskala bez da sam zasticen maksimalno.

Naletio sam i ja na nekog frajera iz Vž-a, dok jos nisam bio u VŽ, htio se mijenjati preko poste, dogovorili sve, no u zadnji cas sam saznao da prekosutra idem za VŽ i tada je odjednom uslijedila promjena price

Evo jedna pricica od frenda, klasicna navlakusa.
Prodavao je nesto preko njuskala, kontaktirao ga covjek iz Petrinje, da jel bi se mijenjao. Dao mu odlicnu ponudu, kako nije imao iskustva pitao je mene za savjet. Rekoh mu salji ako on tebi prvo posalje ili obojica otkupno...Dogovori on s njim da mu posalje te tek nakon sto dodje i provjeri sadrzaj, ce on njemu poslat svoje. I zbilja, dodje, bude sve ok, posalje on njemu... Nakon tjedan-dva opet se javi isti covjek, opet nekakva zamjena, ali buduci da mu je hitno da si posalju istovremeno, jer se sada vec i znaju...I pristane frend, posalje mu, a nikada ne primi zamjenski paket...
Za par dana tipka on adresu na koju je slao i veli google: "Udruga Roma".
Zove mob, javi se neki covjek te kaze; oprostite, ne znam o cemu pricate, ja sam ovaj broj kupio pred 2 dana...Nakon toga veli frend; izvrsio sam donaciju...
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline  
Staro 08.07.2015., 14:09   #150
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Nisam se ja uvrijedio (nemam razloga se osjećati na bilo koji način prozvanim) niti branim Slavoniju (dapače, jako dobro znam kakvog šljama ovdje ima, ali ponavljam: tako je svugdje, bez izuzetka), samo me smeta često povezivanje djelovanja pojedinaca s lokacijom na kojoj se igrom slučaja nalaze. Naprosto, ovdje na forumu je aktivna gomila poštenih ljudi iz S/B, i nitko od nas nikako nije odgovoran za sumnjivo ponašanje pojedinaca niti može s njima biti trpan u isti koš.

Ako tvoje spominjanje porijekla sumnjivih prijedloga nije generalizacija, čemu to uopće navoditi u ovom konkretnom kontekstu, i to na taj način?
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder



Zadnje izmijenjeno od: fler. 08.07.2015. u 14:20.
fler je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na