Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2013., 20:05   #6841
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
da imas sveee ja slusam .977 hits chanel snimis si programe koje zelis u favorite i to je to.... ako te zanima naleti do mene posto si iz osijeka pa da vidis sve kako radi heheh
Pa i mogo bi, javim ti s ena PM. Thx
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 10:10   #6842
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Imao sam to na umu ali problem sa jeftinijim modelima nastane u broju HDMI konektora jer jeftiniji modlei ih imaju premalo z amoje potrebe (spojen je i P Ci WDTV i treb aponekad za mobitel/kamericu...) i tako te "natjeraju" da kupis jaci model cak iako ti netreba jaci .

Kupujem svakako na duzi rok (vidis da mi Yamaha sadasnj radi vec 15 godina, sad bi je mozda mogoa vec prodavati i po muzejsku vrijendost kolekcionarima ). Zato se i razmislajm da ipak sad ulozim nesot vise pa sam miran 10 godina .

Yamada 15 godina?? pa ta nema ni dolby digital!!

A jesi razmišljo o pioneeru? Govorim iz osobnog iskustva. Bio sam vrlo zadovoljan (stariji model nama ove nove điđe, al rado bi uzeo neki iz nove serije...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2013., 11:54   #6843
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
Yamada 15 godina?? pa ta nema ni dolby digital!!
Naravno da nema, Ima Dolby Prologic .

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
A jesi razmišljo o pioneeru? Govorim iz osobnog iskustva. Bio sam vrlo zadovoljan (stariji model nama ove nove điđe, al rado bi uzeo neki iz nove serije...
Iskreno nisam, imas preporuku za neki konkretan model ili ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 15:41   #6844
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Naravno da nema, Ima Dolby Prologic .



Iskreno nisam, imas preporuku za neki konkretan model ili ?
pa imao sam VSX 915, meni vrlo dobar za filmove, muziku slušam preko pojačala, DTS zvuk je fenomenalan, svaki kanal se može zasebno najmeštati + EQ za svaki kanal...nije imao HDMI ali meni to nije bilo bitno jer sam sve spojio preko optike i koaxa

od novih koje gledam je VXS 827, 922 ili 1123, skuplji modeli su uglavnom istih karakteristika, dok je ona bolja serija LX preskupa za mene

e, da - ne znam gdje si čitao da Denon i HK imaju loše ocjene - ja sam posvuda čitao da imaju najviše ocjene. HK mi je preskup od srednjih modela, dok oni višeg ranga su mi totalno nedostižni...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 16:02   #6845
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
e, da - ne znam gdje si čitao da Denon i HK imaju loše ocjene - ja sam posvuda čitao da imaju najviše ocjene. HK mi je preskup od srednjih modela, dok oni višeg ranga su mi totalno nedostižni...
Ne uredjaji nego Aplikacija za mobitele .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 11:03   #6846
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Zanima me kako funkcionira internet radio na ovim receiverima?
Jel se receiver sam spaja na servere i streama ili to sve mora ići preko PC-ja?

Ja sada imam HTPC i stereo pojačalo setup, koji uglavnom služe za internet radio, pa gledam kako bi se riješio PC-ja?!
Ako receiver sam streama, onda prodam PC i pojačalo, kupim samo receiver i onaj wireless dodatak da ne moram kablove razvlačit.

I još jedno pitanje- na koji način ide reprodukcija FLAC i MP3 datoteka sa npr. externog ili mrežnog diska? Trebam player tipa Ipod,PC ili receiver sam reproducira?

Zadnje izmijenjeno od: BojanZD. 09.11.2013. u 11:11.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 12:21   #6847
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
@BojanZD

AV pojačalo će i streamat neovisno o PCu i reproducirat FLAC/MP3 (ako su podržani u specifikacijama) bez ikakvog vanjskog playera.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 10:28   #6848
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
@BojanZD

AV pojačalo će i streamat neovisno o PCu i reproducirat FLAC/MP3 (ako su podržani u specifikacijama) bez ikakvog vanjskog playera.
da, u ovom slučaju potreban je samo modem/ruter, no ak imaš glazbu na PCju onda on mora bit upaljem i shareani folderi sa mjuzom.
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2013., 23:31   #6849
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Vidim da je Hi-Fi tema spojena sa HT temom, ali ok, ionako su obadvije zamrle

Preselio sam se u drugi stan i konačno sam svoj Hifi preselio u dnevnu sobu i sad kombiniram sta staviti na komp. Trebala mi bi neka postena zvučna i ciljam neke aktivne monitore. Preporuke/iskustva?

Naravno, sto jeftinije
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 01:39   #6850
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Vidim da je Hi-Fi tema spojena sa HT temom, ali ok, ionako su obadvije zamrle

Preselio sam se u drugi stan i konačno sam svoj Hifi preselio u dnevnu sobu i sad kombiniram sta staviti na komp. Trebala mi bi neka postena zvučna i ciljam neke aktivne monitore. Preporuke/iskustva?

Naravno, sto jeftinije
Evo ja uzea nedavno monitore m-audio bx5 d2 1666kn u audioproa s popustom. Stvarno za te novce bez zamjerke, precizni, bez distorzija sve do 100% pojačanog zvuka, ako je stvar s dosta basa distorzija na nekih 90%. Prilično su glasni. Kvaliteta i detaljnost zvuka dosta ovisi o položaju zvučnika. Po meni imaju dvije mane: nedostatak RCA utora i podešavanje low i high frekvencija. Konkurencija to ima (krk rokit 5) ali po cijeni od 2500 kn par, polovno nešto jeftinije ali meni nedovoljno da opravda kupovinu. Uzea ove i nije mi žaj. Zvučna na njusci, cijene su oko 500 do 700 kn za nešto sta ima balansirani TRS input(E-MU,m audio,scarlet...)
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2013., 14:59   #6851
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Guglanje sam počeo sa m-audio Stereophile av40, ali ubrzo sam skuzio da ti zvučnici bas i nemaju puno veze sa "studijskim monitorima", pa se logično rješenje nameće bx5 d2 za 1600 kn. Ali ima problem, a to je BR otvor koji je straga, a kod mene ce biti praktički na zidu.
Nista, trazim dalje, sjetim se krk-a, točnije rokit 5 (G3 je zadnja verzija), pogledam cjenik, 1250 kn- odlično, pogledam par reviewa, svi ih hvale, reko to je to, sretan ko malo dijete. I onda skuzim da je cijena od 1250 kn za komad, znači par je 2500 kn, sto mi je previse. Eventualno nesto polovno, ali to je lagana lutrija.

Sta mi jos preostaje da je neke pristojne cijene i kvalitete sa BR naprijed?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 17:38   #6852
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Guglanje sam počeo sa m-audio Stereophile av40, ali ubrzo sam skuzio da ti zvučnici bas i nemaju puno veze sa "studijskim monitorima", pa se logično rješenje nameće bx5 d2 za 1600 kn. Ali ima problem, a to je BR otvor koji je straga, a kod mene ce biti praktički na zidu.
Nista, trazim dalje, sjetim se krk-a, točnije rokit 5 (G3 je zadnja verzija), pogledam cjenik, 1250 kn- odlično, pogledam par reviewa, svi ih hvale, reko to je to, sretan ko malo dijete. I onda skuzim da je cijena od 1250 kn za komad, znači par je 2500 kn, sto mi je previse. Eventualno nesto polovno, ali to je lagana lutrija.

Sta mi jos preostaje da je neke pristojne cijene i kvalitete sa BR naprijed?
kupiš jedan, pa kad skupiš pare drugi

a jel ti baš trebaju ti? Mislim ona soba je mala i tam te već vidim kak ces gurat spuzvu po kutovima, BRu i generalno pizdid jer si pljunuo 2k kn, a prostor je zaqurac za slušat. Trebaju ti tak i tak zvucnici za ono - tek tolko da su tam, a da nije logitech sa wooferom i kutija šibica satelitima...

Realno kolko ces ti tam slusati muziku? Slusati ces vise u dnevnoj. Ja bi tu na tvom mjesu uštedio. Pogle ovo:

http://www.audiopro.si/index.php?opt...roduct_id=3338

http://www.audiopro.si/index.php?opt...roduct_id=3339

za 100€. I boli te uho.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 20:42   #6853
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
Kod mene je BR nekih 10 cm od zida, a kad ih pomaknen recimo na pola metra od zida zvuk ostaje isti. U nekom reviewu na netu san pročita da su dizajnirani tako da im ne smeta da su skroz uza zid, više im smeta ako si ti van sweet spota jer se tu osjeti pad kvalitete zvuka, dosta više nego kod hife.
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 21:05   #6854
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
U teoriji studijski monitori bi trebali biti dosta manje osjetljivi na prostor/smještaj od kućne hife, i vjerujem da jesu, ali opet postoji mogućnost da ce određeni zvučnici zvučat lose u mojoj maloj sobi.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 10:00   #6855
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
u teoriji se nemre ocijenit kvaliteta zvučnika na tečno muzici
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 10:40   #6856
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Nit ih čuo nit ih vidio uživo, ali u jednom trenutku sam došao u napast da vulgaris PC zvučnike zamjenim sa ovim:

http://www.audiopro.hr/proizvod/kurz...243&idPro=3153

Odustao sam i prije nego sam ih otišao pogledat jer zapravo ne koristim ni ove koje imam, ali za 100 ojra mi ovi izgledaju baš če-če mali retro monitori (bar na slikama).

Da trošim više vremena na zezanciju sa računalom i kad bih si uređivao kutak za to, uz neko fora industrial kućište i monitor uzeo bih ove, bez obzira kaj ne idu ispod 100Hz....
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 10:48   #6857
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
drugar to ti je po komadu cijena brijem

edit: zanemari, glup sam
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2013., 13:34   #6858
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
u teoriji se nemre ocijenit kvaliteta zvučnika na tečno muzici
Ja slabo slusam tečno, vise preferiram fluidno
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 00:56   #6859
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Da, mislim da se moze, ali imam samo spojen projektor, nemam TV, a bedasto mi paliti projektor samo da bi promjenio stanicu.

U biti, mogu preko daljinca upaliti zadnju stanicu koju sam slusao preko neta.

Jedno vrijeme sam se bio navukao na internet radio na procu. Uz to , često se igram s ekvilizacijom zvuka i imam potrebu prčkati po postavkama proca. Tva nemam a PJ mi ipak ne radi 24 sata na dan
Uglavnom , znam dobro kako izgleda ta situacija.

Ukoliko se ne radi o nekom kompliciranom grafičkom meniju resivera / sučelju tog internet radija...i ukoliko ti ne smetaju jeftina riješenja ,baci oko na parking monitore na ibeju.
Ja sam sebi uzeo jedan od 4.3". Slova se vidljivo upeču nakon nekog vremena a rezolucija je živa žalost. Bar je bila ovom mom. Ipak , bilo kakva kritika nema smisla jer je to ono što sam želio - što jeftiniju mogučnost da prčkam po meniju. A to me koštalo 15 dolara.



Ako nemaš plan za ugradnju u nešto -imaš i gotovih monitora veče dijagonale ...

Citiraj:
Autor sodom Pregled postova

Pišem ovo u nadi samo da ti skrenem pozornost kako se udaljavaš od glavnih i osnovnih opcija AV multikanalnog pojačala - prezentacije surround zvučne slike koja bi trabala po meni biti glavni i jedini kriterij. Ne misliš li da danas dovoljno uređaja podržava "samo po sebi" previše nepotrebnih pizdarija?
Prije nekih mjesec dana bio u Tehnomarketa i zastao ispred par resivera. Nagnio se ja nad resiver i evo ti prodavača u roku odmah. Kad ti netko treba obično nigdje nikog a kad ti ne treba onda obrnuto. Uglavnom , ovaj bez ikakvog pitanja krenuo meni nabrajat specifikacije i opcije a ja gledam kroz perforacije za hlađenje pa ga prekinem s "ovo je šuplje unutra". Čovjek zašutio i čudno me pogledao. Kao da je mislio da sam retardiran.
Bilo mi je čisto neugodno. :-/
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 19:13   #6860
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
J

Prije nekih mjesec dana bio u Tehnomarketa i zastao ispred par resivera. Nagnio se ja nad resiver i evo ti prodavača u roku odmah. Kad ti netko treba obično nigdje nikog a kad ti ne treba onda obrnuto. Uglavnom , ovaj bez ikakvog pitanja krenuo meni nabrajat specifikacije i opcije a ja gledam kroz perforacije za hlađenje pa ga prekinem s "ovo je šuplje unutra". Čovjek zašutio i čudno me pogledao. Kao da je mislio da sam retardiran.
Bilo mi je čisto neugodno. :-/
sad bar imaju o čemu pričat dok su na pauzi ili prije početka radnog vremena!!
još ak te tip zapamtio pa ćeš mu biti česta izvor šaljivih situacija
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2013., 19:50   #6861
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Ukoliko se ne radi o nekom kompliciranom grafičkom meniju resivera / sučelju tog internet radija...i ukoliko ti ne smetaju jeftina riješenja ,baci oko na parking monitore na ibeju.
Ja sam sebi uzeo jedan od 4.3". Slova se vidljivo upeču nakon nekog vremena a rezolucija je živa žalost. Bar je bila ovom mom. Ipak , bilo kakva kritika nema smisla jer je to ono što sam želio - što jeftiniju mogučnost da prčkam po meniju. A to me koštalo 15 dolara.
been there done that: https://docs.google.com/file/d/0B8wI...lfTXNsUnc/edit

počelo je tako da sam htio samo OSD, onda sam spajao i svašta drugo, sada mi je trenutno Dune D1 spojen (i proc), stvarno koristan dodatak za malo love.

Ali nakon svega za internet radio i dalje imam laptop na vrhu police

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Prije nekih mjesec dana bio u Tehnomarketa i zastao ispred par resivera. Nagnio se ja nad resiver i evo ti prodavača u roku odmah. Kad ti netko treba obično nigdje nikog a kad ti ne treba onda obrnuto. Uglavnom , ovaj bez ikakvog pitanja krenuo meni nabrajat specifikacije i opcije a ja gledam kroz perforacije za hlađenje pa ga prekinem s "ovo je šuplje unutra". Čovjek zašutio i čudno me pogledao. Kao da je mislio da sam retardiran.
Bilo mi je čisto neugodno. :-/
Joj , nemoj o Tehnomarketu. Bio jučer (na kao Crnom Petku jel, moš mislit) i znam da neću tako skoro u ovakvu vrstu dučana, svatko tko drži do svoje elektronike i to smatra hobijem vjerojatno razumije zašto. Eventualno po brijači aparat.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2013., 09:43   #6862
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova


Joj , nemoj o Tehnomarketu. Bio jučer (na kao Crnom Petku jel, moš mislit) i znam da neću tako skoro u ovakvu vrstu dučana, svatko tko drži do svoje elektronike i to smatra hobijem vjerojatno razumije zašto. Eventualno po brijači aparat.
pa ajd pojasni malo...izgleda da svi dućani imaju neke geekove retardose koji pojima nemaju a svi forumaši svih foruma koji dolaze kupit su pravi stučnjaci i poznavaoci tematike...
ali reci i zašto nećeš u takvu vrst dućana...

baš me zanima to se dogodilo....
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2013., 15:22   #6863
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
...izgleda da svi dućani imaju neke geekove retardose koji pojima nemaju a svi forumaši svih foruma koji dolaze kupit su pravi stučnjaci i poznavaoci tematike...
Ne bi to izdvoji kao generalno pravilo ali, da i neznam što ti je čudno u tome. Uzeo si specifičnu skupinu korisnika koja aktivno prati tehnologiju iz hobija/strasti i svakodnevno čita o toj tematici na specijaliziranim sajtovima i forumima (poput ovoga) te ih usporedio sa generičkim prodavačem koji to radi preko one stvari, ne iz želje i strasti nego na žalost iz potrebe.

Mislim da je to u samom startu jasno ali ja uopće nisam cilja na lošu uslugu od strane prodavača, na to sam hvalabogu dosad navikao.

Osobno znam što želim kada kupujem nešto od elektronike, znam prednosti i mane pdoizvoda prije nego sam nogom kroćio u dučan. I vjerujem da svi iz ove gore-spomenute skupine (forumaši,hobisti ,entuzijasti) znaju iste te stvari i netko je više a netko manje osjetljiv na "savjete i pametovanje prodavača" koja kada se i dogode budu kontraproduktivna. Ja sam na to potpuno oguglao, gledam na njih kao na ekstenziju svoje ruke kada želim nešto uzeti sa police. Ne zato jer su svi takvi , nego zato jer su me moja dosadašnja iskustva oblikovala u tom smjeru da više ne pitam ništa.

Od AV tehnike imam visoke zahtjeve i tu sam osjetljiv, sa druge strane boli me briga za felge automobila i slične stvari koje su drugima bitne.


Kako nemam dovoljno novaca da si priuštim tu "kvalitetu" i rang AV komponenata koju želim primoren sam na kupovinu u SH i 90% moje tehnike je tako kupljeno. Poštivajući odrežena pravila SH kupovine uspijevam se zadovoljiti i mogu reći da sam si želje uspio ispuniti.

Sa druge strane kada neka firma objavi tzv. "Crni Petak" naravno da će privući moju pažnju da konačno ubodem i nešto novo. Konkretno u ovom slučaju sam bacio oko na Wharfedale DX-1 za slaganje drugog sistema. Dakle sa redovne cijene od 4,5k komplet je koštao 2150kn.

Zvao sam na telefon više puta i bio uporan no ništa, nema odgovora. Ok, odlučio sam otić do dučana (potrošit benzin) na drugom kraju grada i sam ih preuzet (ako ih ima u poslovnici). Ima ih, našao sam komplet na polici. Još je čovjek prije mene gledao isti komplet i vidim skida mrežice, "provjerava" membrane i tako to.Nakon njega uzmem zvučnik u ruke (jedan od) i primjetim odma kako je sjajni bijeli klavirski lak na donjoj strani i rubovima izgreban. Drugi zvučnik (zakamufliran odostraga) ima udubljenje na kutu (pretpostavljam da je nekome pao). Zovem prodavača da bi uzeo jedan komplet ako ima zapakiran na skladištu, nema, on je meni mislio taj sa police upakirat. Dakle komplet zvučnika koji dolazi u paketu sa bijelim platnenim rukavicama on meni ovako skršen želi spakirat.Reko fino, ne hvala.
Propala mi kupovina i odlučim iskoristit priliku kad sam tu da uzmem nekaj u te pol cijene al niš nema osim AV kablova u 20% sniženja, Blaupunkt telke, nekoliko pečnica i frižidera.Ne zato jer se pokupovalo (bilo je to u 11 sati prijepodne) nego očito zato jer je dučan odlučio malo reklamirat svoje ime Crnim Petkom.
Na mobu pretražujem njihov PDF sa proizvodima na akciji, vidim Monitor Audio m1, uhvatim prodavača da ga pitam jel imaju dostupan koji paket...trebalo mu je punih pola minute da na temelju "Monitor Audio , model M1 - zvučnici" ustanovi kako su to "drveni zvučnici za HiFi" što uopče ne osuđujem i sve ok, ali da mi nakon toga kaže kako od ovog što na mobu gledam u glavnoj zagrebačkoj poslovnici nema ništa, a pitao sam za još 3 stvari.

Nemoj me krivo shvatit, nisam ja doživio nikakvo razočarenje i ne sudim prodavačima (makar se do sada znalo desiti da oni sude meni pa čak do te mjere da sam jednom dobio upit - pa što će to meni? -jer sam ja kao previše seljak za tako finu stvar). Moj negativan stav koji sam gore napisao nije temeljen na jednom ili dva događaja i loša iskustva , i sve to od dučana i takvih sličnih koji prodaju tehniku široke potrošnje ali u asortimanu imaju i ulazne klase nekih specijaliziranih brandova. Radije odem direktno zastupniku.

Zadnje izmijenjeno od: sodom. 01.12.2013. u 15:28.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2013., 22:53   #6864
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
eto, to su tvoje impresije...
moje su drugačije - zvao na onaj 0800 da vidim jel ostao još koji AV rec na akciji odma se javio tip, ošo pogledat uzo moj broj i javio mi (da su prodani) jer sam rekao da nisam iz ZG (a i nisam)...

a za one izložene zvulje - čuj jedan primjerak uvijek mora bit izložen da se vidi i opipa i proba, tak da nemre bit pod staklom...ako je nekome pao, a onaj ko se kuži i to želi kupti (neće naić ovca pa dat 2500kn za zvulje) odustaje, onda će prodavač morat objesnit šefu zašto se to ne prodaje iako je na akciji - pa kad ovaj prizna da je zvučnik pao - to će njemu uzet od plaće...

a za ovo da bi ti radije kod zastupnika: WTF!!!
upravo zastupnik dere cijene jer svi koji uzimaju od njega imaju rabat i ako to prodaju uz još XY stvari onda si mogu priušiti da budu čak i jeftiniji od gl. uvoznika (sjećam se da je veMil bio oho-ho jeftiniji u svemu za HI-Fi od uvoznika)

malo gledam večeras i Sonus i ACA i Nove boje zvuka i ronis - kata-faking-strofa koje cijene - zašto onda nebi čekao takve "Crne petke" i tu ušićario nešto???

a po netu je i kružila lista tih stvari na akciji u Tehnomarketu...

a ekipa koja radi na tim mjestima - pa to je stvar šefa koji odlučuje tko će raditi tamo (znalac ili neko podoban), meni je svejedno, je se prije informiram o karakteristikama toga što kupujem, tako da mi ne treba nitko tko će mi govoriti
bajke o tome ili me gledati svisoka (kao u već spomenutim trg. HI-FI) i nagovarati na 20% skuplju stvar.
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2013., 10:12   #6865
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
WTF!!!
Neću puno, samo na jednom primjeru. U prolazu Tehnomarketa sam snimio male Dali Zensor 1 za okruglih 1800kn, u Nove Boje Zvuka isti model košta 1790kn sa time da ako plačaš gotovinom dečki mogu nešto iskombinirat (provjereno) dok u Thnomarketu ne mogu - opet provjereno!

Osim toga sasvim komotno u ovaj drugi-specijalizirani dučan možeš doći sa svojim pojačalom kablovima i kaj sve ne i naravno bez obveze pikat po zvučnicima koji ti se svide, samo se moraš najavit.

Obzirom na takav pristup ja bi osobno bio voljan platit i nešto višu cijenu, a nemoram.

Mislim neću ti solit pamet ali kad kupuješ Hi-Fi klasu to se tako radi a ne ko na placu u onom govnu od dučana.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2013., 12:43   #6866
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
a za one izložene zvulje - čuj jedan primjerak uvijek mora bit izložen da se vidi i opipa i proba, tak da nemre bit pod staklom...ako je nekome pao, a onaj ko se kuži i to želi kupti (neće naić ovca pa dat 2500kn za zvulje) odustaje, onda će prodavač morat objesnit šefu zašto se to ne prodaje iako je na akciji - pa kad ovaj prizna da je zvučnik pao - to će njemu uzet od plaće...

a za ovo da bi ti radije kod zastupnika: WTF!!!
upravo zastupnik dere cijene jer svi koji uzimaju od njega imaju rabat i ako to prodaju uz još XY stvari onda si mogu priušiti da budu čak i jeftiniji od gl. uvoznika (sjećam se da je veMil bio oho-ho jeftiniji u svemu za HI-Fi od uvoznika)

malo gledam večeras i Sonus i ACA i Nove boje zvuka i ronis - kata-faking-strofa koje cijene - zašto onda nebi čekao takve "Crne petke" i tu ušićario nešto???

a po netu je i kružila lista tih stvari na akciji u Tehnomarketu...

a ekipa koja radi na tim mjestima - pa to je stvar šefa koji odlučuje tko će raditi tamo (znalac ili neko podoban), meni je svejedno, je se prije informiram o karakteristikama toga što kupujem, tako da mi ne treba nitko tko će mi govoriti
bajke o tome ili me gledati svisoka (kao u već spomenutim trg. HI-FI) i nagovarati na 20% skuplju stvar.

Crni petak i slični dani takvih privlačnih akcija i postoje da bi se doslovno riješili robe. Dosta je imati po jedan primjerak od 10 artikala i imaju dovoljno za akciju, a ne zarađuju oni na akciji koliko time što su privukli nekoliko puta više kupaca u prodajni prostor nego običnim danom. Doći će dosta ljudi koji će kao ti pogledati i odustati, ali će i kupiti nešto drugo.
Vjerojatno si i sam primjetio da što se više posvećuješ toj domeni da postaješ sve pedantniji, ali nekog uopće ne zanima što je jedna kutija izgrebana jer ju je dobio u pola cijene.

A što se tiče razlike cijena, veliki igrači kakav je bio ve-mil barataju velikim novcima i ujedno više garantiraju svojom "veličinom" i mogućnošću da puno više prodaju od jedne male radnje koja proda jedne zvučnike dnevno i ima manji rabat od proizvođača jer ima komisijsku prodaju...nisu interesantni jer ne donose velike novce, ali zato imaju entuzijaste koji će ti se posvetiti, savjetovati te i uvijek su spremni na dogovor oko cijene, pogotovo ako si kupovao kod njih. A u trgovačkom centru si samo broj, jedan od 1000 koji je došao pitati nešto a prodavaču je već muka od odgovaranja jednih te istih pitanja, pogotovo jer većina kupaca pita izrazito čudna pitanja.

Osobno, bez obzira na cijenu, uvijek ću radije otići u specijalizirani dućan, pa makar platio i skuplje, ali ću izaći zadovoljan jer sam obavio dobru kupovinu, a tih 2-5-10% cijene me neće obogatit, ali što je bolje nema onog gorkog osjećaja kad te samo ispraše van nakon što si platio i čekaš robu kod nekog skladištara koji ti istovari kutiju na stol i samo kaže doviđenja. I takvu lošu uslugu platiš 30-40% ukupne cijene proizvoda, dok u specijaliziranoj trgovini platiš 15-20% uslugu jer oni imaju manji rabat, a u 99,9% slučajeva ti se ponude da ti odnesu proizvod u auto.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2013., 12:47   #6867
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
-->
Ja si nekak mislim da će se u narednom razdoblju tu dešavat zanimljive stvari, i sve više će doći do izražaja ovo što dečki spominju, a to je da možeš doć negdje i poslušat stvar prije nego ju kupiš.

Na što mislim, skroz teoretski – mislim da će doći do izražaja stvar koju je napravio posao sa slušalicama, a to je da su nositelji tog projekta uspjeli komunicirati širokim potrošačkim masama da je ipak bitno na čemu slušaš glazbu.

Audio je dugo bio u problemu upravo zato što nije imao rješenje za adekvatan izvor zvuka na kojem široke mase slušaju glazbu, a to je računalo. I tak je ostao zatvoren u maloj tržišnoj niši, a ljudi su slušali glazbu na PC zvučnicima ili mp3 playerima.

Otkad je agresivno nastupila industrija slušalica, do masa je došla svijest o koncepciji u kojoj uspoređuješ karakteristike jednih s drugima, odnosno da su jedne su bolje od drugih (kolko god to imalo ili neimalo veze sa istinom).

Očito je da su i tradicionalni audio proizvođači tu ugledali šansu, pa samo blagi pogled na novitete najvećih otkriva da se većina njih ponovo vraća stereo sustavima, većinom sa DACovima ili pojačalima sa usb ulazom. Pioneer se vratio novim modelima, Yamaha ima čini mi se najviše modela stereo pojačala u zadnjih 10-tak godina, čak je i Sony izdao ove godine dva modela pojačala sa digitalnim ulazima (ne znam ima li ih kod nas u ponudi, ali vidio sam ih na webu i izgledaju zanimljivo). NAD bi mogao sa novim D3020 napravit …bački posao.

To će, po mom predviđanju, otvorit opet ulaz za proizvođače zvučnika, a i ostatak industrije će se šlepat uz to – na audiofilu upravo raspravljaju o novom jeftinom modelu VPI gramofona sa integriranim pojačalom za slušalice, dizajniranom „za studentske sobe“.

U konačnici očekujem više hi-fi komponenti u ovakvim velikim trgovinama, gdje ih do nedavno uopće nije ni bilo. A onda će biti i borbe sa cijenama ali i razlike u odnosu na uslugu. Kolko se sjećam, ona velika trgovina u Garden mallu koja je propala je imala mali i neadekvatni prostor za slušanje, ali ipak…..vjerujem da ako se ostvare ova predviđanja, možemo tako nešto očekivat u Pevecu i Elipsu J

Eto, ako će za koju godinu ova tema i dalje biti živa, moći ćemo raspravljati o tome je li Dr. Dre svojeručno spasio audio-industriju…
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2013., 12:52   #6868
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
A zapravo sam svratio u ovaj thread da vidim dal se itko bavio samogradnjom u zadnje vrijeme.
Zima je izrazito dosadno godišnje doba, a zadnju samogradnju sam radio prije možda 3-4 godine, a nisam se nikad okušao u trosistemskoj varijanti.
Zasad sam siguran da će tweeter biti ribbon jer sam pojeftino ugrabio 2 komada prije 2-3 godine i samo ih spremio u ladicu, ima tu još nekih jedinica jer sam često znao kupit nešto ako mi je bilo zanimljivo.
Za bass već imam neku viziju, no kad krenem stavim i poneku sliku.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2013., 12:56   #6869
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286

Sve napisano je i logično, a boldano bih samo prepravio u da ti neke bolje odgovaraju nego druge jer se radi o previše ukusa i poimanja kvalitete. Najbitnije je da "tebi" najbolje odgovara
-->
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Otkad je agresivno nastupila industrija slušalica, do masa je došla svijest o koncepciji u kojoj uspoređuješ karakteristike jednih s drugima, odnosno da su jedne su bolje od drugih (kolko god to imalo ili neimalo veze sa istinom).



Sve napisano je i logično, a boldano bih samo prepravio u da ti neke bolje odgovaraju nego druge jer se radi o previše ukusa i poimanja kvalitete. Najbitnije je da "tebi" najbolje odgovara
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2013., 09:42   #6870
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova

Osim toga sasvim komotno u ovaj drugi-specijalizirani dučan možeš doći sa svojim pojačalom kablovima i kaj sve ne i naravno bez obveze pikat po zvučnicima koji ti se svide, samo se moraš najavit.

Obzirom na takav pristup ja bi osobno bio voljan platit i nešto višu cijenu, a nemoram.

Mislim neću ti solit pamet ali kad kupuješ Hi-Fi klasu to se tako radi a ne ko na placu u onom govnu od dučana.

OK kad ti možeš plaiti ne 5% nego 20% veću cijenu bez da trepneš tvoja stvar...blago tebi...
Ali i slušanje u prodajnom prostoru bilo gdje NIJE kao doma tako da mi to slušanje od 10 minuta ne znači niš. A prije toga se nateglim sa svojim ampom ili zvuljama 1 sat...
a s druge strane ja nisam govorio o nekom HI-endu o 20 000kn nego konzum klasi.

Citiraj:
Autor Juan Pregled postova



Osobno, bez obzira na cijenu, uvijek ću radije otići u specijalizirani dućan, pa makar platio i skuplje, ali ću izaći zadovoljan jer sam obavio dobru kupovinu, a tih 2-5-10% cijene me neće obogatit, ali što je bolje nema onog gorkog osjećaja kad te samo ispraše van nakon što si platio i čekaš robu kod nekog skladištara koji ti istovari kutiju na stol i samo kaže doviđenja. I takvu lošu uslugu platiš 30-40% ukupne cijene proizvoda, dok u specijaliziranoj trgovini platiš 15-20% uslugu jer oni imaju manji rabat, a u 99,9% slučajeva ti se ponude da ti odnesu proizvod u auto.

OK to si ti...samo da još shvatiš kako oni imaju popriličnu zaradu na svakom artiklu...jer kad sam got došao dućan prazan.... pa kak imaju rentabilno poslovanje - imaju kad na AV rec od 8k kuna imaju zaradu bar 3 k kuna!! da ne govorim o nekim boljim stvarima od 25000 i više kn...no ovo nije tema o zaradi nego o tome kako se ipak više isplati malo sačekat i gledat okolo...

a i doživio sam da me u ACA gledaju malo podrugljivo jer, eto, nemam 10 000kn keš za neke zvučnike..
ali ipak i tamo dobiješ kutiju i "hvala doviđenja"...a kutiju mogu i sam ponijeti u auto. da mi oni nose, ne vidim nikakvu prednost.

dobro znam da ću sad ja opet pobrat hrpu podmijeha i sl jer eto nisam audiuofil sa duuuubokim đepom ..al nema veze - jer lako se na netu vidi koliko popusta daju spec. dućani HI-FI vani, a koliko ovdje.
i Ako mi Interšpar ili Konzum (eto pali mi prvi napamet) ponude PSB ili B&W zvulje za 30% manje nego ACA ili Sonus zašto to nebi tamo kupio...zato jer na susjednoj polici imaju podriguše salame??? Ne kupujem prestiž trgovine, nego proizvod koji meni treba...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na