Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2017., 12:06   #31
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Doduše ja imam Flashback pa mogu vratiti malo unatrag, na PESu tog nema.
Mada nemogu reć da je uvijek lošo, idem u zicer sa lukakuom pa kad mi freeza stigneš razmislit

A nekad te baš sjebe
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 12:09   #32
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Ja sam prekrižio CCleaner nakon što su počeli s onim active monitorig sranjima, eventualno izvrtim portable verziju i to je to. Bio je normalan lagan program, ali počeli su siliti tu pro verziju, active monitoring i updateove, a sad još i ova sranja...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 12:40   #33
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Da, to mi je i Google rekao kad sam ga pitao za CCleaner alternatives. Budem ga danas instalirao da vidimo.

Nego, znači cijeli Piriform je kompromitiran? Speccy isto? Ojojoj. To sam uredno ljudima preporučivao kad nisu znali koju matičnu imaju i to

@mob
Cek cek, sta je Speccy sad problematican? Ocita sta je u compu i adio. Il su i to nabili malwareom i govnima?
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 12:59   #34
Lepac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zg zupanija
Postovi: 105
Instalirao procces explorer i ko za qurac neće se više procesor opteretit na 100%. To traje već 4 dana. Nisam imao instaliran CC cleaner mada sam razmišljao da ga stavim i probam. Dobro da nisam.
Lepac je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 14:52   #35
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Cek cek, sta je Speccy sad problematican? Ocita sta je u compu i adio. Il su i to nabili malwareom i govnima?
Nemam pojima. Osobno ga nemam na kompu. @TheExiled je rekao da je Piriform zakačen tako da tko zna, možda je i Speccy u talu.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 17:27   #36
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nego, znači cijeli Piriform je kompromitiran
Sustav im je hackiran prije skoro tri mjeseca, tj. za vrijeme prije nego ih je kupil Avast. Ako su dosad šutjeli o zaraženom CCleaneru, onda znaš da ne budu na prvu priznali kakvo je stanje s ostatakom njihove softverske ponude.

Ni ovo s CCleanerom ne bi došlo u javnost da treće strane nisu digle uzbunu.
Avast Clarifies Details Surrounding CCleaner Malware Incident
Citiraj:
July 3 - Evidence suggests hackers breached Piriform's IT systems.
July 18 - Avast decides to buy Piriform, the company behind CCleaner.
August 15 - Piriform, now part of Avast, releases CCleaner 5.33. The CCleaner 5.33.6162 installer included the Floxif trojan, but the malware executed only on 32-bit systems.
August 20 and 21 - Morphisec's security product detects first instances of malicious activity (malware was collecting device details and sending the data to a remote server), but Morphisec does not notify Avast.
August 24 - Piriform releases CCleaner Cloud v1.07.3191 that also includes the Floxif trojan.
September 11 - Morphisec customers share detection logs detailing CCleaner-related malicious activity with the company's engineers.
September 12 - Morphisec notifies Avast and Cisco of the suspicious CCleaner activity. Avast starts its own investigation and also notifies US law enforcement. Cisco also starts its own investigation.
September 14 - Cisco notifies Avast of its own findings.
September ?? - Cisco had registered, in the meantime, all the domains that the malware would have used in the future to determine and calculate the C&C server IP address.
September 15 - Following a collaboration between Avast and law enforcement, the malware's C&C server was taken down.
September 15 - Avast releases CCleaner 5.34 and CCleaner Cloud 1.07.3214 that remove the Floxif malware.
September 18 - CCleaner incident becomes public following Cisco, Morphisec, and Avast/Piriform reports.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 24.09.2017. u 17:53.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 18:33   #37
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 18:45   #38
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
No, i dalje nitko nije rekao je li CCleaner nešto za sobom ostavio u OS-u i nakon deinstalacije te ako je, kako to ukloniti ?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 18:59   #39
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Ne znaju da li je ostalo još nešto. Sam malware je bio dio CCleanera, ali u međuvremenu je otkriveno da je to samo dijelić puno veće priče o potencijalnom napadu nalik na nedavni WannaCry/NotPetya. Uglavnom, generalno sranje.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 19:07   #40
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
No, i dalje nitko nije rekao je li CCleaner nešto za sobom ostavio u OS-u i nakon deinstalacije te ako je, kako to ukloniti ?
Ne zna se. Cini se da je spyware bio usmjeren na industrijsku spijunazu velikih firmi i imao je i opciju skidanja i instaliranja dodatnog malwarea.

Ja bih reinstalirao OS i promijenio passworde na svemu bitnome na sto si se prijavljivao.

I BTW ne kuzim sto ce vam tocno CCleaner i slicni programi. Ta ideja da registryu treba nekakvo ciscenje je totalna budalastina. Svi ti programi za "ciscenje i ubrzavanje Windowsa" su prodavanje magle koje donosi vise stete nego koristi.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 19:15   #41
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Ne zna se. Cini se da je spyware bio usmjeren na industrijsku spijunazu velikih firmi i imao je i opciju skidanja i instaliranja dodatnog malwarea.

Ja bih reinstalirao OS i promijenio passworde na svemu bitnome na sto si se prijavljivao.

I BTW ne kuzim sto ce vam tocno CCleaner i slicni programi. Ta ideja da registryu treba nekakvo ciscenje je totalna budalastina. Svi ti programi za "ciscenje i ubrzavanje Windowsa" su prodavanje magle koje donosi vise stete nego koristi.
tocno to, godinama vec windows je na ssd-u, posten antivirus i to je to, nikakvih problema, usporavanja i sl.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2017., 19:36   #42
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Ja bih reinstalirao OS i promijenio passworde na svemu bitnome na sto si se prijavljivao.
.
Passworde inače mjenjam svakih mjesec dva tako da i nije to neka greda, ali reinstaliranje winsa bude sigurno vrlo vrlo uskoro.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 19:39   #43
Lepac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zg zupanija
Postovi: 105
Opet ja.
Opet mi se to sranje javilo i imam sad detaljniju sliku procesa šta zeza.
https://ibb.co/eznGdk
Pa ako tko zna s čime se to ovo moje čudo bori, jer već sam nanovo stavljao windoze i ni to mi nije pomoglo.

update: https://ibb.co/eGi3r5

Zadnje izmijenjeno od: Lepac. 25.09.2017. u 19:48.
Lepac je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 20:10   #44
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,979
Ignis.sys je dio bitdefendera. Barem po slici on zdere 23% cpua.
I, no offense, al rijesi taj nered. Imas pokrenuto i Origin, i bnet, i Galaxy klijent (GOG) i live update i msi update. Nije bitno sta imas rama, al ta govna stalno nesto glodju u pozadini, mozda je neko od njih izludio bitdefenera pa ovaj scanira stalno.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 21:55   #45
Lepac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Zg zupanija
Postovi: 105
Citiraj:
Ignis.sys je dio bitdefendera. Barem po slici on zdere 23% cpua.
I, no offense, al rijesi taj nered. Imas pokrenuto i Origin, i bnet, i Galaxy klijent (GOG) i live update i msi update. Nije bitno sta imas rama, al ta govna stalno nesto glodju u pozadini, mozda je neko od njih izludio bitdefenera pa ovaj scanira stalno.
Ne zahebava više. Ne mogu vjerovati šta ga je zezalo. Nikad se ne bi sjetio da me antivirus opet u glavu ....
Hvala.
Lepac je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2017., 22:01   #46
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Nastavak priče o CCleaner malwareu i očito sve popularnijem Coinhive JavaScript (1 - 2) rudarenju.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 17.10.2017., 14:12   #47
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
The Exiled je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na