Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2006., 09:51   #1
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Zalman CNPS9500AT

gledajući testove i temperature box i zalmana na 3,6 360kn je bačen novac,jer i box cooller odlično hladi uz malo više buke.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2006., 10:34   #2
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
box cooler je sve samo ne malo vise buke , na visim okretajima skoro postaje neizdrzivo
opcenito su hladjenja -bilo za proc bilo za grafu - bacen novac , ali ipak bacamo jer je to gust imati cooler na grafi vrijednosti 1/3 grafe ili na procu 1/2 proca .
Router je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2006., 11:48   #3
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Ne znam zasto je zalmana gust imati, kad dobijes freezera pro u pola cijene, a mozda cak i bolje i tise hladjenje...taj zalman je po meni bezvezna investicija za kurcenje...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2006., 12:10   #4
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
box cooler je sve samo ne malo vise buke , na visim okretajima skoro postaje neizdrzivo
opcenito su hladjenja -bilo za proc bilo za grafu - bacen novac , ali ipak bacamo jer je to gust imati cooler na grafi vrijednosti 1/3 grafe ili na procu 1/2 proca .
Pa nisu, kad pogledaš koliko npr. Zalman Vf 900 bolje hladi od Stock coolera, a o buci da ne govorim.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2006., 12:26   #5
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
VF700 i VF900 su IMHO najbolji proizvodi Djure Zalmana.
Ovaj hladnjak mi se nimalo ne svidja, nema bas neke bajne performanse, sto Nicko kaze - Freezer je jeftiniji i odlicno odradjuje posao.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2006., 13:43   #6
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
onda frizera na test.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2006., 13:46   #7
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
box cooler je sve samo ne malo vise buke , na visim okretajima skoro postaje neizdrzivo
opcenito su hladjenja -bilo za proc bilo za grafu - bacen novac , ali ipak bacamo jer je to gust imati cooler na grafi vrijednosti 1/3 grafe ili na procu 1/2 proca .
u prijevodu kad se procesor ludo nakloka,box vrti ko lud,ako se recimo manje nakloka recimo 2,5-3 ghz?? isto vrti ludo.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2006., 19:36   #8
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
totalno bačen novac,ne shvaćam zašt bi zalman bio foliranje kad jednostavno freezer je tiši,hladniji,jeftiniji,prije bi se folirao sa tišinom i boljim temp. nego zalmanom
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2006., 00:16   #9
G0RKI
Premium
 
G0RKI's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Solin
Postovi: 1,753
Citiraj:
Autor nicko Pregled postova
Ne znam zasto je zalmana gust imati, kad dobijes freezera pro u pola cijene, a mozda cak i bolje i tise hladjenje...taj zalman je po meni bezvezna investicija za kurcenje...
Znas onu staru...? Veličina je važna!
G0RKI je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2006., 01:10   #10
slink
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Požega
Postovi: 12
Cujte ljudi... bez obzira sto je nesto super i sto je bolje od nekog zalmana, kad ja u svom kompu zelim SAMO I JEDINO zalman hladnjake...

Meni nitko ne moze u glavu utuviti da postoji nesto bilje, kad je za mene ZALMAN zakon nad zakonima... dobio je moje povjerenje i iz mog kucista ne ide nikad van... Ni jedan zalman...
slink je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2006., 12:24   #11
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
Blago tebi....na takvima industrija zaraduje...uzivaj sa zalmanima...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2006., 12:44   #12
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor slink Pregled postova
Cujte ljudi... bez obzira sto je nesto super i sto je bolje od nekog zalmana, kad ja u svom kompu zelim SAMO I JEDINO zalman hladnjake...

Meni nitko ne moze u glavu utuviti da postoji nesto bilje, kad je za mene ZALMAN zakon nad zakonima... dobio je moje povjerenje i iz mog kucista ne ide nikad van... Ni jedan zalman...
E pa ti si nenadhebiv.

Neznam. Ja to dozivljavam ko one budale kojima je jedini auto vw. Sve ostalo je srot. Jos ak je dizel....

Neznam zakej bit tak zatucan. Al dobro tvoj problem....
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2006., 20:50   #13
slink
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Požega
Postovi: 12
Nije mi samo jasno kak mozete brinuti o najmanjim mogucim temperaturama i minimalnoj buci, kad je to fetis odabranih, a rijetki su sretni da budu odabrani...

Kao sto rekoh prije u nekoj staroj temi, meni je izgled dosta bitan kad kupujem nesto za komp, tako da mi je (recimo) freezer 64, iako bolji od mog zalmana (i jeftiniji) Ruzan ko pas i to u moj komp NIKAD ne ide... prije box cooler nego on... nije freezer jedini, ima ih vise... Dok mi zalman ima lijepe coolere s pristojnim performansama ( za mene dovoljno)...

Nadam se da sad razumijete da nisam zatucan, samo zato sto zalman "buci" i sto ne hladi najbolje na svijetu i sto je skuplji od bolje konkurencije...
slink je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2006., 14:11   #14
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
No comment
maX je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2006., 20:02   #15
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
zalman
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2006., 20:10   #16
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Accelero vs. Zalman vf900. Slink reci! LOL
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2006., 00:42   #17
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
9500 serija Zalmana stvarno niš ne valja,sami dizajn je totalno nespretan za raspuhivanje temperature. Osobno imam 7700 Alcu seriju, i nenad*ebiv je. Imao i vf700cu i isto je bio za dušu
Svatko ima svoje dobre i loše proizvode.
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2006., 01:22   #18
Sky
Guest
 
Datum registracije: Apr 2003
Postovi: 4,085
Ah, Zalman...

Za razumijevanje Zalmana, moramo se vratiti par godina unatrag, u doba kipućih Radeon 9800 grafa sa svojim malim stock ventovima i AXP procesora hlađenih raznim inkarnacijama TT Volcano ili sličnih hladnjaka (a o box-evima da ne govorimo). Naravno, svi pogađati, zajednička odlika svih tih hladnjaka je bila BUKA.

Zalman je upravo tu prepoznao svoje kupce, ljude kojima buka smeta i koji su spremni izdvojiti veću cijenu za nižu razinu buke. Da, snižavanje buke je bio primarni cilj, ali je sve to imalo i jednu sekundarnu pojavu. Snižavanje temperatura. Sve je jasnije uzmete, recimo, TT Volcano 9 ili neki box hladnjak tog doba i Zalman 7000 (po meni, prvi doista dobar hladnjak, seriju 6000 neću spominjati). Razlika u težini, konstrukciji, obradi i disipacijskoj površini je uočljiva na prvi pogled. Sjetimo se i Sapphire Ultimate kartica koje su bile pasivne i uz to dodatno OCane i sva snaga hektara disipacijske površine dolazi do izražaja. Da, Zalmani su postali i OCerski hladnjaci.

No, vremena se mijenjaju...Intelovi Prescotti su bili kaloriferi te je Intel bio prisiljen napraviti daleko efikasnije coolere (usporedite Northwood i Prescott cooler i sve će biti jasno) te tu Zalman 7000 na najnižim okretajima (zapamtite - smanjenje buke je bila primarni cilj) jednostavno nije imao snage, Athloni 64 su pak ohladili do te mjere da čak i primitivni BOX cooleri su ih bili sposobni održati hladnima uz zadržavanje tišine, grafičke kartice su počele trošiti sve više struje i više ni nekoć moćni HP80-D nije mogao držati korak.

Za procesore je inače inovativni Zalman upotri***io metodu većeg čekića (7700 serija) dok su drugi u isto vrijeme počeli koristiti toplovodne cijevi na procesorskim hladnjacima (TR XP-120). Da ironija bude još veća, Zalman je na grafičkim karticama zamijenio proizvod koji je već imao naprednu koncepciju sa toplovodnim cijevima sa prokušanom i umanjenom koncepcijom procesorskog hladnjaka - VF700 i tek su se u novoj generaciji VF900 vratili heatpipeovi.

Najnovija serija 9500 procesorskih hladnjaka je dobra za ono što radi - smanujuje buku. To što nekima je preskup ili ne hladi dobro - gospodo, Zalman nikad nije bio jeftin proizvod, Zalman je koncipiran da smanjuje buku, superiorno hlađenje je sekundarno. Jednostavno je nerealno očekivati takvu dominaciju kao u to doba serije 7000 kada su stock cooleri bili na nižem stupnju razvoja nego danas.

No, da ne bi sve bilo lijepo i krasno, ma koliko Zalmanovci radili kvalitetne pasivnjake (čak i kada nisu vrhunski u performansama), toliko nemaju pojma u odabiru ventilatora. Još trebam čuti dobar Zalmanov vent.

Uglavnom, Zalman je po meni danas malčice precijenjen jer ima jeftinijih i boljih rješenja, imao je kolebanja u napretku (uvođenje heatpipova u cijelu gamu), no prvoklasna obrada i tišina kod mene daju jedan vrlo pozitivan dojam.

I ne, nisam nikakav Zalman fanboy, osobno seriju 9500 ne bih kupio jer znam bar dvije bolje alternative za istu cijenu.
Sky je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2006., 12:13   #19
LuXor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 752
Citiraj:
Autor Sky Pregled postova
Ah, Zalman...

Za razumijevanje Zalmana, moramo se vratiti par godina unatrag, u doba kipućih Radeon 9800 grafa sa svojim malim stock ventovima i AXP procesora hlađenih raznim inkarnacijama TT Volcano ili sličnih hladnjaka (a o box-evima da ne govorimo). Naravno, svi pogađati, zajednička odlika svih tih hladnjaka je bila BUKA.

Zalman je upravo tu prepoznao svoje kupce, ljude kojima buka smeta i koji su spremni izdvojiti veću cijenu za nižu razinu buke. Da, snižavanje buke je bio primarni cilj, ali je sve to imalo i jednu sekundarnu pojavu. Snižavanje temperatura. Sve je jasnije uzmete, recimo, TT Volcano 9 ili neki box hladnjak tog doba i Zalman 7000 (po meni, prvi doista dobar hladnjak, seriju 6000 neću spominjati). Razlika u težini, konstrukciji, obradi i disipacijskoj površini je uočljiva na prvi pogled. Sjetimo se i Sapphire Ultimate kartica koje su bile pasivne i uz to dodatno OCane i sva snaga hektara disipacijske površine dolazi do izražaja. Da, Zalmani su postali i OCerski hladnjaci.

No, vremena se mijenjaju...Intelovi Prescotti su bili kaloriferi te je Intel bio prisiljen napraviti daleko efikasnije coolere (usporedite Northwood i Prescott cooler i sve će biti jasno) te tu Zalman 7000 na najnižim okretajima (zapamtite - smanjenje buke je bila primarni cilj) jednostavno nije imao snage, Athloni 64 su pak ohladili do te mjere da čak i primitivni BOX cooleri su ih bili sposobni održati hladnima uz zadržavanje tišine, grafičke kartice su počele trošiti sve više struje i više ni nekoć moćni HP80-D nije mogao držati korak.

Za procesore je inače inovativni Zalman upotri***io metodu većeg čekića (7700 serija) dok su drugi u isto vrijeme počeli koristiti toplovodne cijevi na procesorskim hladnjacima (TR XP-120). Da ironija bude još veća, Zalman je na grafičkim karticama zamijenio proizvod koji je već imao naprednu koncepciju sa toplovodnim cijevima sa prokušanom i umanjenom koncepcijom procesorskog hladnjaka - VF700 i tek su se u novoj generaciji VF900 vratili heatpipeovi.

Najnovija serija 9500 procesorskih hladnjaka je dobra za ono što radi - smanujuje buku. To što nekima je preskup ili ne hladi dobro - gospodo, Zalman nikad nije bio jeftin proizvod, Zalman je koncipiran da smanjuje buku, superiorno hlađenje je sekundarno. Jednostavno je nerealno očekivati takvu dominaciju kao u to doba serije 7000 kada su stock cooleri bili na nižem stupnju razvoja nego danas.

No, da ne bi sve bilo lijepo i krasno, ma koliko Zalmanovci radili kvalitetne pasivnjake (čak i kada nisu vrhunski u performansama), toliko nemaju pojma u odabiru ventilatora. Još trebam čuti dobar Zalmanov vent.

Uglavnom, Zalman je po meni danas malčice precijenjen jer ima jeftinijih i boljih rješenja, imao je kolebanja u napretku (uvođenje heatpipova u cijelu gamu), no prvoklasna obrada i tišina kod mene daju jedan vrlo pozitivan dojam.

I ne, nisam nikakav Zalman fanboy, osobno seriju 9500 ne bih kupio jer znam bar dvije bolje alternative za istu cijenu.
Bravo Sky:clap:

Napokon netko objektivan!
__________________

LuXor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na