Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2011., 16:46   #1021
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
A ko ti je rekao da se to moze?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 16:49   #1022
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Pozdrav!
Danas sam si kupio eksterni disk od 320gb,stavio filmova i probio spojiti sa max tv uredjadjem(scientific atlanta?),uglavnom nista se ne dogadja
Na tom uređaju preko USB-a možeš jedino punit mob
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2011., 20:37   #1023
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Steta,zaboravio sam dodati da li se uopce moze?
Kaj ce im onda USB i ti dodatni utori?
@Jelc aj barem neka korist
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2011., 21:09   #1024
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 988
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Steta,zaboravio sam dodati da li se uopce moze?
Kaj ce im onda USB i ti dodatni utori?
@Jelc aj barem neka korist
Sve te konzole koje daju IPTV operatori su uglavnom nekakvi univerzalni media boxevi koji imaju dosta mogućnosti, ali se software radi tako da se "višak" zaključa. Operater daje IPTV i to je to, zamisli da se t-comu, bnetu, optimi i ostalima da gnjaviti sa problemima "ne radi mi dvdrip skinut sa torrenta i snimljen na usb stick". Oni tu uslugu ne pružaju i zato ne radi.

*edit* ne zaključa se nego se mogućnost uopće ne ugradi.

Ako hoćeš univerzalni media box gledaj maxTV na PCu preko VLC playera ili nečeg sličnog, ugradi još DVB-T karticu, poveći hard i imaš što ti srce poželi.

Zadnje izmijenjeno od: Night. 10.03.2011. u 22:01. Razlog: dopuna
Night je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2011., 08:56   #1025
black one
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 25
DAli netko zna jel još vrijedi ona akcija za dodatan maxtv za 20 kn?
black one je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 19:10   #1026
comp
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 4
Max TV

ej ljudi. želio sam uzet max tv i ovi u t comu srali nemože propusnost mala, a prije dva tjedna ženska zvala i nudila. pa me zanima dali mogu promijeniti linije po kući i i dali ću onda moći? susjedi svi mogu a ja ne. kako to? molim vas pomozite

Zadnje izmijenjeno od: comp. 31.03.2011. u 19:35.
comp je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 01:50   #1027
Gogo1207
Registered User
 
Gogo1207's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 30
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
ja imam 2 recivera.. u pocetku sami problemi,2 puta je krepo,zblokirao xy puta .. sad radi sve ok,ali dok se jedan od recivera zblokira moras ugasiti drugi da bi taj prvi mogao podignuti..drugi reciver sam cekao 28 dana, a na moje divljanje svaki put kad bi nazvao szk je bio da moraju testirati liniju prije nego sto mi isporuce reciver.. to ti govorim samo zato da se ne zamaras sa trenutnom brzinom jer su meni rekli da ja trenutno dobivam izmedju 10 i 15 mb/s samo zato sto imam 2 uredjaja.. normalno da mi kod speed testa pokazuje 4 mb/s

Moro sam napisat nesto jer ekipa tu prica gluposti, 90% vas nema pojma a pisete svasta i zbunjujete ostat ekipe.

Oni puste brzinu od oko 10 Mbit/s to je tocno za 2 receivera (po receiveru je 5mbit), ali kroz DRUGU LINIJU koju moze samo iptv receiver prihvatit jer je tako ''kodirana''.
I nepise ti 4mbps jer imas 2 iptv receivera nego zato sto je to tvoja brzina linije interneta, a ostalih 10mbps ide na iptv liniju koju ti nemozes koristiti jer je ''kodirana'' SAMO za iptv.

Primjer ja imam 10 Mbit/s adsl brzinu za internet, i uvijek mi je u statusu veze dok sam se prijavio u postavke routhera prikazivalo download 10 Mbit/s (11837 kbit/s) upload je nekih 512kb/s , kada sam zatrazio max tv, nakon par dana mi je veze u statusu routhera podigla se na 15 Mbit/s (15840 Kbit/s) download, a upload na 1 Mbit/s (1127 Kbit/s) . Sto znaci da do routhera dolazi dodatnih 5 mbita, koji su pusteni samo za MaxTV uslugu. Na njihovim routherima je taj signal pusten samo na 3 i 4 port (tako je podesen routher da nebi bilo ''sudaranja'' linija).

Ja se trenutno igram sa svojim routherom kojeg sam sam nabavio jer je sa njihovim routherom pucala veza do 5 puta dnevno (to je zbog loseg firmwera kojeg su oni modali i lose ga narpavili pa nije stabilan i sam hardwer ga nemoze citat/pisat i zato dolazi do pucanja veze, dok je bio simensov original firmware nije nijednom pukla veza, a sa njihovim od t-coma znaci je pucala ucestalo).
Znaci igram se da dobijem tu DRUGU LINIJU za maxTV na 4. portu na routheru jer sa original psotavkama nema iptv liniju. Brzina je 15mbps, ali ja na kompu m ogu koristiti samo 10, jer je to brzina internetske linije, iptv je totalno druga linija.

Zadnje izmijenjeno od: Gogo1207. 05.04.2011. u 15:53.
Gogo1207 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 10:46   #1028
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Gogo1207 Pregled postova
Moro sam napisat nesto jer ekipa tu prica gluposti, 90% vas nema pojma a pisete svasta i zbunjujete ostat ekipe....
Onda i tebi ispravak. Nije routher, nego router. Da ne zbunjujes ostatak koji nije zbunjen.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 11:54   #1029
Gogo1207
Registered User
 
Gogo1207's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 30
hehe ma piso sam sinoc u ponoc to, i to sam htio onako ukratko i nabrzinu pojasnit neke stvari oko toga jer sam procito sve i svasta. hehe hvala na ispravku

Zadnje izmijenjeno od: Gogo1207. 05.04.2011. u 15:52.
Gogo1207 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 14:13   #1030
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
Meni je najjači paket onaj sa 20 mb/s a neskida preko 500 kb/s sto treba napravit?
Starsailor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2011., 15:40   #1031
Gogo1207
Registered User
 
Gogo1207's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 30
a i vecina stranica sa kojih skidas nema upload preko 500kb/s, pa ti nemozes skidat vecom brzinom od dopustene na serveru koji drzi stranicu. to jedino ''jace'' stranice poput megauploada, rapidshare, fileserve...dopustaju veliku brzinu. Male stranice nikada nece dopustit veliki download jer bi pao server koji drzi stranicu ili bi se jednostavno potpuno zagusila linija njihove veze (ako ima istovremeno 50+ korisnika koji skidaju istu datoteku)

Idi ovdje: http://www.speedtest.net/ odaberi server u Parizu ili Frankfurtu (oni su najbrzi a najmanji ping je do tamo) i testiraj brzinu, ako ti je brzina izmedju 17 ili 21 Mbit/s onda je sve uredu, ali ako ti je ispod toga znaci da ti parica nepodrzava vecu brzinu, u tom slucaju ti je najbolje zatrazit smanjenje dsl brzine, jer ti nevrijedi placat punu cijenu za 20Mbit/s, a dobivas samo 1/4 od pune brzine. Drugo nema sta biti. Koristis li njihov router ili imas svoj vlastiti?


Jednog dana, kazem jednog dana dok dodju opticki vodovi ovakvi problemi ce se rijesiti... Sve ce biti drugacije, pogotovo oko brzine i zagusenja mreze. Standardni vodovi, tj. linije koje koristimo mi obicni smrtnici jedva drze obican anex (do 24Mbit/s) kamoli anex2 ili ove jace brzine, ekipa koja drzi servere i tvrtke imaju zakupljen postotak koliko smiju ''zagusit'' linije, jer t-com nema previse zarade na nama privatnim korisnicima, nego na tvrtkama koje ima donose i po nekoliko milijuna kuna godisnje...naravno da ce njima pruziti bolju uslugu nego nama koji im po pojedincu dajemo nekih u prosjeku recimo 2500kn godisnje.

Ovo je off topic

Zadnje izmijenjeno od: Gogo1207. 05.04.2011. u 15:52.
Gogo1207 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 17:56   #1032
Starsailor
Premium
 
Starsailor's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: CRO
Postovi: 219
A jel moze biti do portova na routeru, imam utorrent instaliran citao sam da se to preko njega moze provjerit dali je pusten download ili ne, jer da na speedtesu mi ne idu ni blizu koliko placam. btw imam 2 maxtva jel moze bit do njih?
Starsailor je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2011., 18:59   #1033
Gogo1207
Registered User
 
Gogo1207's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 30
sam max tv dobiva dodatnih 5 Mbit/s, znaci za dva je 10, tih 10 Mbit/s nemaju nikakve veze sa brzinom Adsl-a koju placas za internet jer su nevezane jedna za drugu. Ako imas paket brzinr od 20 Mbit/s za Adsl onda bi ti tako trebalo biti, jedino ako placas 10Mbit/s onda ti u svim statusima veze pise da imas 20 Mbit/s jer ih programi i sam router zbroji kao propusnost kroz tvoje parice ali idalje su nevezane jedna za drugu. Ovo sa torrentom nema veze sa nicim ostalim, jer portovi za surfanje netom i download obican su otvoreni uvijek, odnsno zatvoreni ako radi firewal i otvaraju se sami dok se otvori mozzila, ie, opera... Torrent clienti sami po sebi mogu automatski otvarat port koji nema nikakvog prometa kroz sebe, a mozes i rucno otvoriti portove za torrent (Vise o torrentima es morat koristit trazilicu ovdje na forumu, ja sam ujutro cito danas neku temu ali ju nemogu nac trenutno). Ako je torrent client dodan u iznimku firewal-a onda firewal automatski otvara port koji mu zada torrent client, sve ostalo su gluposti sto se prica po forumu. Jer za torrent na primjer moze biti i po par tisuca sedova a nijedan od njih nema upload veci od 1 Mbit/s i odmah je brzina downloada jako mala jer ima puno ljudi koji skidaju taj torrent. Malo logike i razmisljanja i nije tesko shvatiti sto, kako i zasto (ovo se ne odnosi na tebe, nego na ljude koji pitaju svakakva glupa pitanja). Ako ti na speedtestu nije pokazalo brzinu vecu od 17Mbit/s onda nemas propusnost kroz parice. Jer speedtest koristi port kojim se inace surfa i on ima najvecu propusnost, tako da je tesko da je to zbog porta, gotovo nemoguce.
Gogo1207 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 14:18   #1034
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Kodovi za MaxTV daljinski za Siemens 7710 STB

Da li netko zna kodove od MaxTV daljinskog za STB Siemens 7710? Riječ je o kodovima u HEX formatu koje onda daljinski pretvara u IR (infra red) signal i njima upravlja sa STB-om. Radim jedan univerzalni daljinski i trebaju mi ovi kodovi kako bi mogao upravljati MaxTV-om.

"Učenje" kodova od jednog daljinskog na drugi nažalost nije opcija. Između ostalog među ovim kodovima trebali bi biti i oni za diskretni ON/OFF koji se učenjem niti ne mogu dobiti jer daljinski koristi "toggle" ON-OFF tipku.

Mislim da je moguće da oni koji imaju PRONTO univerzalce dođu do ovih kodova ako im PRONTO nudi u svojoj bazi Siemensa i onda jednostavno naprave njihov export u HEX oblik.


Ili, pošto su ovi STB uređaji svi prilično slični, možda netko zna neki drugi uređaj za koji postoje kodovi dostupni na webu, a da su isti kodovi kao i za Siemensa. Mislim da i Atlanta od MaxTV-a koristi iste kodove jer imaju iste daljinske upravljače.

Zahvaljujem na svakoj pomoći.
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2011., 22:23   #1035
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Uzeli starci Maxtv Sat, pošto je mala propusnost parice pa imam par pitanja.

Dali mogu ukljucit prijamnik bez aktivacije i tamo vidjet razinu signala samo da narihtam antenu na satalit. pitam jer se dobije 3 mjeseca besplatno jos neki paketi pa da aktiviram uslugu tek iduci mjesec da mi jedan mjesec nepropadne. znaci sve bi narihto a iduci mjesec tek aktiviro
__________________


Zadnje izmijenjeno od: pinkskin. 21.05.2011. u 00:38.
pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2011., 15:46   #1036
Ari
Registered User
 
Ari's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Cro
Postovi: 180
Max TV mi je nepoznanica. Frend mi je rekao da je njemu zastajkivala slika više puta na dan, ubiti glavna stvar je ta protočnost podataka do stana koju oni iz TCom-a mogu odmah provjeriti i reći jel u taj stan MaxTv dostupan ili ne. Jel ste vi zadovoljni slikom ? Jer što se kanala tiče ne mogu se požaliti

Čuo sam i nešto da ako ostali stanari također nabave MaxTv onda pada kvaliteta slike i smetnje su češće, jer je taj promet tada pojačan ?

Da su optički kablovi provučeni nebi bilo problema. Po nekim zgradama i jesu, no nije valjda sve do ulaza u stan riješeno, a i dovoljno je da na nekom malom dijelu na putu od stana do pošte nije optika i sve pada u vodu ?

I dal bi morao uz MaxTv imati i njihov net i telefon ili ? Kako je najbolje i najisplativije ?
Ari je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2011., 19:40   #1037
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
@pinkskin

mozes, nemoras aktivirati karticu

@Ari

Maxtv mozes uzeti samo uz telefon, ne moras net, uzme se npr halo mini opcija ( 45kn mj ), te maxtv standalone koji je onda minimalno 99kn mjesecno...
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2011., 21:12   #1038
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor h3lld Pregled postova
@pinkskin

mozes, nemoras aktivirati karticu
Tek sad vidim, al sredio sam juče sve. Zvao SZK dali mogu nać satalit i programe bez aktivacije, rekli nemožeš, a ja pametan pa ih nisam slušo, našo i DVB-S i DVB-T programe još samo aktivacija za 2 dana jer valjda se dobije 3 mjeseca sve besplatno.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 16:10   #1039
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
mislim da ti doslovno ide 3 mjeseca, znaci od trenutka kad aktiviras 3 mjeseca, znaci ako sada lupis da ti ide do 30.8, ali nisam 100% siguran, nazovi najbolje SZK i biraj info granu
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2011., 21:03   #1040
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ma aktivirat ću 1 ili 2. 6. ovima iz SZK baš i nevjerujem, svašt su mi gluposti napričali več.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2011., 12:17   #1041
skroby_17
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 67
Recite dal s ovakvom linijom imam šanse za HD kanale?




Status:Cable connected
Line mode:ADSL2+
Maximum line rate:14680 kbps (downstream) / 1191 kbps (upstream)
Noise margin:8.4 dB (downstream) / 18.4 dB (upstream)
Line attenuation:26.5 dB (downstream) / 14 dB (upstream)
Output power:17.4 dBm (downstream) / 12.6 dBm (upstream)



A maximum line rate mi se svako malo mijenja! Jučer bio 15100 danas 14680! Ne znam zašto!






skroby_17 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2011., 13:30   #1042
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Za HD kanale ti treba oko 12mbit, 8mbit za maxtv i 4 za net... tak da mislim da bi moglo bez problema ici, jedino mozda do atenuacije... nazovi SZK pa nek ti provjere
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2011., 20:30   #1043
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Aktiviro ja danas MaxTv, bezveze sam navlačio lan kabal jer netreba
DVB-T programi trenutno nerade dobro, signal sere, a na DVB-T prijamniku rade bez problema, neke programe nemam, stara antena a i malo sam ju bio popravljo, moro sam kad sam je bio bacio sa krova pa pala na stranu, a i čuo sam da taj eutelsat 16E ima opčenito dost slab signal, valjda prelaze na novi satalit.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 10:46   #1044
ninojoj
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: In the middle of nowhere
Postovi: 6
MaxTV preko WLAN-a

Ok, pročitao sam tonu threadova o potonjoj temi.

Uspio sam spojiti, i radi, naravno, uz trzanje. Spojio sam UTP-om iz routera na laptop(koji stoji do routera), i laptopom šaljem Wi-Fiem (posebnim WiFi adapterom, ne onim u laptopu) signal kompu kat niže. Na svakom WiFi adapteru su kantene, signal je punokrvan, excellent 54mbps ad-hoc.

Gledam sadržaj na laptopu preko Remote Desktop Connection. Oba kompa su Win7. Pretpostavljam da Rem. Desk. Conn. nije usko grlo.
Slika "trza", skoro pa da je gledljiva. Ali nije. Što mi je činiti?
Razmišljao sam i o sljedećem (o tome se već govorilo na forumima ali nije to nitko zapravo učinio):

Iz IPTV izlaza od routera UTP kablom spojiti na neki AP #1(bridge mode pretpostavljam), bežično to prevesti do drugog(client mode?) AP-a #2 na katu niže i iz njega opet UTP-om do kompa. Access pointovi #1 i #2 po mom mišljenju moraju bit N standarda. Ne pretjerano skupi, oko 150Mbps bandwith, koji ionako ovdje nije ključan, već stabilnost (54mbps je itekako dovoljna propusnost). Hoće li to pomoći? Da ih ne kupujem bezveze.
Naravno po toj teoriji onda bi radili i 802.11n adapteri (za kompove),ali, kad bi već išao u investiciju, rađe bi da laptop ostane slobodan, tj. da mi nije on potreban za gledanje.

Što vi mislite?
__________________
----
None
ninojoj je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 10:56   #1045
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ma koji mrtvi wlan za maxtv? uzmi 2x ovo i mir bozji
domis je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 11:00   #1046
ninojoj
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: In the middle of nowhere
Postovi: 6
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ma koji mrtvi wlan za maxtv? uzmi 2x ovo i mir bozji
skupo...(ali najpraktičnija ideja)
A i nešto sam čitao da mora biti unutar iste faze. Ne kužim se baš u struju, šta to znači? Unutar istog brojila jesu, da li je to dovoljno? Struja je u kući, ima prizemlje i ket, i 2 ona paketa osigurača na ulazu.

Zanima me da li je to moguće napraviti na na način nak koji sam ja opisao? Ne bi mi došlo preko 200kn(eBay), i imao bi 2 802.11N AP-a.

EDIT:
i sada sam tek vidio da si napisao 2x ovo! znači preko 600kn. hahahahahahaha
sigurno.
__________________
----
None
ninojoj je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 11:26   #1047
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
domis - ovo rješenje bi moglo radit ali:
- treba uzet 2 kom = 606 Kn
- treba pogodit istu fazu i nadat se da će modulirani signal "proći"
- kad bi mogao dogovorit posudbu / probu na lokaciji

Zaključci su ok, treba:
- uzet 2x 802.11n AP - a
- podesit ih u Bridge mode, to znači da ostvaruju konekciju od točke A do točke B
- postavit da rade samo u 802.11n ili kombinaciju g i n
- po mogućnosti prebacit im IP adrese u 10.0.0.x niz koji koristi MaxTv prijemnik, treba provjerit koji ip sada dobiva
- spajanje router MaxTv Lan > žica > AP1 > wireless > AP2 > žica > MaxTv prijemnik
- wireless konekcija između AP - ova treba biti "excellent" 150 Mbps
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 11:30   #1048
ninojoj
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: In the middle of nowhere
Postovi: 6
hvala care! jesi li siguran da će 150Mbps biti dosta? mislim, po meni bi isto trebalo biti, ali tko zna. a za excellent nadam se da će biti dosta okrenuti ovaj AP iz gornjeg stana "naglavačke", a ovaj iz donjeg normalno. ako ne, posuđe i aluminijska folija
__________________
----
None
ninojoj je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 11:46   #1049
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
A ćuj, danas ništa nije 100 % siguro. Kad bi mogao dobit AP - ove na probu (uz kauciju) bi bio posao i po.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2011., 12:08   #1050
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Jel mi može netko pojasniti zašto mora bit tolika propusnost wlan-a, kad maxTV koristi 4 Mbita za jedan kanal?
(Naravno, ako imaš 2 pretplate, imaš i dva uređaja, ali moraš 2 puta radit i bridge, pa me to ne zanima trenutno.)
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na