Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2019., 22:44   #8851
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Jedna od opcija je uzeti i evo tv na mjesec dana za probu (da vidim kakva im je slika), oni imaju karticu


Inače, jednom od ljudi iz SZK je u razgovoru izletjelo da ne mogu pratiti navike korisnika ako korisnici imaju karticu... na moje protupitanje kako prate korisnike i s kojim pravom prikupljaju moje navike, lik je počeo petljati da nije to praćenje u smislu praćenja već kao poboljšanja usluge..

Da to je jedina opcija osim parice-zice, ali onda obavezno vanjsku antenu riblju kost na prozor.
Hehe, da prate korisnike radi poboljsanja usluge, mos misliti, muljatori.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 22:49   #8852
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
@Nikky, kaj bi se naljutio, pa nije bitno jel' je propuh dok je brzina WiFi-a postojana

Šalu na stranu, kad sam prije 20-ak godina kupovao stan uvjeti su mi bili da je stan u staroj zgradi koja je napravljena kako treba (da sam morao full adaptirati stan prije useljenja sam znao i to je bilo uračunato u troškove kupnje stana), da ima punoooo zelenila (@Cilim zna o čemu pričam)... i najbitnije da nema mogućnosti da mi za godinu ili dvije nikne nova zgrada do moje pa da mogu kroz prozor zamoliti susjeda da me počeše po leđima
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2019., 03:25   #8853
Anonimi
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 80
Ja na tc7200 imam 70mbita brzinu i to na 2.4 ghz. Testirano na macbook air 2015. Mozda bi moglo i vise, ali brzina interneta koju placam je 70.

Valjda sam i ja dobio izvrstan primjerak.
Anonimi je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 17:12   #8854
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
@Nikky, kaj bi se naljutio, pa nije bitno jel' je propuh dok je brzina WiFi-a postojana
Vidim da si podlegao TAFT reklami, "i dalje postojana"
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 16:24   #8855
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Javili mi danas da su zaprimili zahtjev za raskid ugovora i da je proslijeđen na obradu u nadležni odjel (ma što im to značilo)
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 18:50   #8856
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Javili mi danas da su zaprimili zahtjev za raskid ugovora i da je proslijeđen na obradu u nadležni odjel (ma što im to značilo)
Ah sad ce te sigurno nazvati iz odjela za zadrzavanje korisnika i predloziti ti nesto povoljno (povoljno ono vise njima nego tebi), ali normalno samo ako im vratis B.net karticu i preuzmes STB Kaon.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 22:52   #8857
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Pa mislim da će nakon što pročitaju što sam napisao samo reći hvala i doviđenja
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2019., 18:27   #8858
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Inače, istekao ugovor na 2d ---net+tv 40 programa +120mbit/s--- ,ukupno bilo 130kn.
Raskinia ugovor nekidan,jer nisu davali ništa, nego tražili 205kn/mj za istu stvar.


Danas zvali "zašto raskidate", rekao sam jer ne nudite nikakav popust, pa je ponudila odmah bez pregovaranja 167kn --- tv 90 programa, net 150mbit/s --- na dvije godine.
Potpisano!


Tako da isplati se raskinit ugovor i čekat par dana da zovnu. Premda mi je momak u A1 dok sam raskidao ugovor rekao da neće ništa ponudit kad budu zvali.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 16:20   #8859
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Koliko košta najam dodatnog prijemnika u A1 ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 17:03   #8860
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
60 kn mj. Uz ugovor na 24 mjeseca prvih 12 mj. 30 kn.
Stipest je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.07.2019., 17:03   #8861
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Zavisi šta uspiješ "iskamčiti", ako se ne varam ekipa je uspjevala u rangu 70 - 30 Kn.
Eto kolega bio brži.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 17:58   #8862
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Zvali danas iz SZZK i da ne dužim sa detaljima dvadeset minutnog razgovora, ponuđeno je: net od 150 Mbps, osnovni+prošireni TV+telefon za 212 kn mjesečno.

Sažeto što se tiče financijskog dijela:
  • 7104 kn sam plaćao do sada
  • 6768 kn bi plaćao da sam prihvatio ugovor od prije 10-ak dana
  • 5088 kn ću plaćati ako prihvatim novi ponuđeni ugovor
Bed je što ako prihvatim ostajem bez kartice dobro je što mi mijenjaju samo TV box i ostavljaju ovaj super TC2700 kojeg imam
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 18:46   #8863
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Sam ti rekel da te budu zvali.



I koja je konacna odluka obiteljskog vijeca, vracas B.net karticu i uzimas evotv karticu, ili prelazis na novi B.net-A1 STB Kaon.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 19:07   #8864
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Nema ga, sjednica zakazana kasno navećer

Ajd, nije sve tako crno, ako imaš Zamzung tv onda imaš opciju da koristiš samo 1 daljinski
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 19:22   #8865
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ajme koliko panike zbog te kartice

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 20:16   #8866
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Kaon ? Šta više ne dijele Albis 9300 u A1 ?

Imao sam Albisa 9300, odličan stb, pouzdan i sa odličnom slikom. Jedino nije imao CEC, osim ako nije stigao poslije sa nekom nadogradnjom.

Kakav je taj novi KAON u usporedbi sa njim ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 20:40   #8867
Nome
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ajme koliko panike zbog te kartice

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ne znam kaj bi ti rekao ali ja sam u istoj situaciji. Jednostavno ne volim te stb-ove jer pazi, dosta ljudi ima smart tv i onda bez obzira na to mi moramo uzimati njihove stb-ove najjeftinijeg ponudjivaca i moram trpit loše sučelje, restarte ili neke druge probleme koje sa conax karticom u tv-u nemam, plus kod kartice je moguce snimanja svih kanala a ne onih koje A1 dopusti.
Ne kažem da svi imaju probleme sa stb-om...

Uglavnom da A1 zeli dopustio bi conax kartice ali neće jer im je to neisplativo jer onda nema mogu progurati svoje dodatne usluge.

Naravno nitko nas na ništa ne sili, stisnemo zube, uzmemo/neuzmemo stb i sebi ustedimo novce kao što je netko već naveo.
Nome je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 20:40   #8868
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Sve smo to prožvakali u temi, sve piše.
Onaj "bolji" Albis (nisam sad siguran koji broj) je ok, daje dobru sliku,
onaj lošiji i nije nešto.
Oba su ispala iz igre, ne nabavljaju ih više, bit će da im je skupo.
Za Kaon smo sve napisali pa potraži, vrag zna koliko kontejnera ih je stiglo / stiže ...
čak su ih složili da rade kao stb na xDSL liniji.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 21:26   #8869
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Nome Pregled postova
Ne znam kaj bi ti rekao ali ja sam u istoj situaciji. Jednostavno ne volim te stb-ove jer pazi, dosta ljudi ima smart tv i onda bez obzira na to mi moramo uzimati njihove stb-ove najjeftinijeg ponudjivaca i moram trpit loše sučelje, restarte ili neke druge probleme koje sa conax karticom u tv-u nemam, plus kod kartice je moguce snimanja svih kanala a ne onih koje A1 dopusti.
Ne kažem da svi imaju probleme sa stb-om...

Uglavnom da A1 zeli dopustio bi conax kartice ali neće jer im je to neisplativo jer onda nema mogu progurati svoje dodatne usluge.

Naravno nitko nas na ništa ne sili, stisnemo zube, uzmemo/neuzmemo stb i sebi ustedimo novce kao što je netko već naveo.
Znam znam, netko mi je objasnio prednost te kartice. Osobno nisam probao pa nisam iskusio te beneficije.

Ali ovo su nemoralne ponude. Preko 100 kn mjesečno ako vratiš karticu. To je već za ozbiljno razmisliti.

Iako, sa nebi ispalo da branim A1 ekipu, moji matorci stvarno gledaju TV, svaki ima svoj TV i STB i ako ne gledaju, TV-i zuje tek toliko da rade ako oni vele da nemaju problema sa ničime (pred 2 godine bilo malo smrzavanja) onda to stvarno dobro dela.
Ja ne znam, kod mene je 95% vremena STB ugašen. Slabo gledam TV, a kad gledam, palim 3 aplikacije na TVu: Plex, Smart IPTV i Netflix tako da ne mogu ništa reći za A1 Bnet TV. Kad se i koristi, koristi se za neki rerun. To mu i namjena da se nešto vrari kaj se propustilo

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 23:54   #8870
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Kaon ? Šta više ne dijele Albis 9300 u A1 ?

Imao sam Albisa 9300, odličan stb, pouzdan i sa odličnom slikom. Jedino nije imao CEC, osim ako nije stigao poslije sa nekom nadogradnjom.

Kakav je taj novi KAON u usporedbi sa njim ?

Je, odličan je Albis 9300 , ali nema Albisa već odavno. Ja sam svoga jedva ''nabavio'' prije skoro dvije godine. Sada idu samo Kaoni. Dobar je Kaon. Meni malo prebrz i nema sat , ali bitno da ne smrzava i ne trebe ga restartirat svako malo kao što je trebalo Albisa 8100.
Stipest je online   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 23:56   #8871
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Zvali danas iz SZZK i da ne dužim sa detaljima dvadeset minutnog razgovora, ponuđeno je: net od 150 Mbps, osnovni+prošireni TV+telefon za 212 kn mjesečno.

Sažeto što se tiče financijskog dijela:
  • 7104 kn sam plaćao do sada
  • 6768 kn bi plaćao da sam prihvatio ugovor od prije 10-ak dana
  • 5088 kn ću plaćati ako prihvatim novi ponuđeni ugovor
Bed je što ako prihvatim ostajem bez kartice dobro je što mi mijenjaju samo TV box i ostavljaju ovaj super TC2700 kojeg imam

Bez obzira na super TC7200, mislim da bi ti bilo bolje uzeti Ubee-a. Ako ništa drugo, onda radi 5GHz.
Stipest je online   Reply With Quote
Staro 11.07.2019., 00:34   #8872
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ja imam nekakav Kaon, ne gasim ga nekad po tjedan-dva (ugasim samo TV ili se TV sam ugasi radi neaktivnosti pa zaboravim na Bnet) i nikakvih problema nema.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2019., 01:10   #8873
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Sam ti rekel da te budu zvali.

I koja je konacna odluka obiteljskog vijeca, vracas B.net karticu i uzimas evotv karticu, ili prelazis na novi B.net-A1 STB Kaon.

Nema još odluke vijeća, otišao sam na posao i još sam tamo


Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nema ga, sjednica zakazana kasno navećer

Ajd, nije sve tako crno, ako imaš Zamzung tv onda imaš opciju da koristiš samo 1 daljinski

Sjednica možda tek sutra posljepodne kad se naspavam


Imam dva LG-a, kaj s njima ne radi?


Citiraj:
Autor Nome Pregled postova
Ne znam kaj bi ti rekao ali ja sam u istoj situaciji. Jednostavno ne volim te stb-ove jer pazi, dosta ljudi ima smart tv i onda bez obzira na to mi moramo uzimati njihove stb-ove najjeftinijeg ponudjivaca i moram trpit loše sučelje, restarte ili neke druge probleme koje sa conax karticom u tv-u nemam, plus kod kartice je moguce snimanja svih kanala a ne onih koje A1 dopusti.
Ne kažem da svi imaju probleme sa stb-om...

Uglavnom da A1 zeli dopustio bi conax kartice ali neće jer im je to neisplativo jer onda nema mogu progurati svoje dodatne usluge.

Naravno nitko nas na ništa ne sili, stisnemo zube, uzmemo/neuzmemo stb i sebi ustedimo novce kao što je netko već naveo.
Nije ni stvar u dodatnim uslugama koliko u tome da prek kartice ne znaju kaj gledaš.



Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Bez obzira na super TC7200, mislim da bi ti bilo bolje uzeti Ubee-a. Ako ništa drugo, onda radi 5GHz.
Pa nije mi 5 Ghz u životu bitno... barem mislim da nije
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2019., 11:01   #8874
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Imam dva LG-a, kaj s njima ne radi?
Upališ HDMI CEC pa probaš, s nekima radi, s nekima radi krivo a s nekima ne radi.
Ovo nekima mislim generalno na firme, jedino Zamzung radi 100%.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2019., 15:14   #8875
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Upališ HDMI CEC pa probaš, s nekima radi, s nekima radi krivo a s nekima ne radi.
Ovo nekima mislim generalno na firme, jedino Zamzung radi 100%.
U kratkom vremenu davno dok sam imao prikljucen stari STB TTC 861 (prije nego sam kupio Conax modul i B.net karticu stavio u TV) primjeti sam da daljinski upravljac od Samsung TV-a H7000 moze upravljati i sa funkcijama na STB-u TTC.
A kod kolege daljinski od Kaona odmah sam proradio i sa zadnja dva reda upravlja funkcijama na Samsung TV bez da se nesto posebno podesavalo.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2019., 15:45   #8876
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Rekoh, Zamzung radi 100%,
ima tu više štoseva / kombinacija:
- na daljinskom od Kaona botun za paljenje / gašenje (okrugli gore livo) > zajedno gasi / pali STB i TV
- na Sharp TV, pališ na daljinskom od TV (upalit će TV i Kaon), a gašenje na dalj. od Kaona (ugasit će oboje)
- zadnja 2 reda na daljinskom od Kaona nekad će se sami isprogramirati preko HDMI CEC a nekad neće,
tada ih možeš manualno isprogramirati po ovoj proceduri > http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=4309
- onom kome smeta takva automatika samo ugasiš HDMI CEC (koji i je po defaultu ugašen)
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 15:51   #8877
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Ima li tko kakvih sigurnih saznanja da se A1 polako poceo pripremati za uvođenje docsis 3.1 u HFC infrastrukturu?
Navodno na nekim mjestima gdje već postoji takva mreža provlače dodatne koaksijalne kablove.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 20:45   #8878
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Ima li tko kakvih sigurnih saznanja da se A1 polako poceo pripremati za uvođenje docsis 3.1 u HFC infrastrukturu?
Navodno na nekim mjestima gdje već postoji takva mreža provlače dodatne koaksijalne kablove.
Kolega neprovlače dodatne koaksijalne kablove nego paralelno sa njima dovlače i optičke kabinete malo bliže(kabinete) krajnjim korisnicima.Znači rade na rekonstrukcijama mreže i sad će im trebat malo vremena da sve ispregledavaju di treba da naprave rekonstrukciju i neke sitnije nadogradnje. Znači možda krenu sljedeće godine sa većim brzinama na HFC mreži.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2019., 00:07   #8879
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Oni su još na početku prošle godine bili spremni za Docsis 3.1

https://www.ictbusiness.info/telekom...e-brzinu-mreze

Nije problem u mreži, problem je u preskupim routerima.
Stipest je online   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 13:39   #8880
eseper
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: St
Postovi: 21
Dogovorio sam novi ugovor s A1-B.net-om po povoljnijim uvjetima. Prethodni je istekao u travnju i nudili su mi da iste usluge nastavim plaćati skuplje, naravno nisam htio. Posljednja dva računa su mi bila preko 330 kn.

Došao sam do broja Odjela za brigu o korisnicima, međutim tamo mi nisu htjeli dati popust jer u sistemu nisu imali ništa evidentirano (da sam zatražio raskid ili im je drugi operater poslao zahtjev za prijelaz). Nakon toga sam raskinuo uslugu i dva dana nakon toga su sami zvali i dogovorili smo Turbo 3D za 199 kn, Prošireni paket gratis, brzina 150 Mbps gratis i dodatni prijamnik za TV u 50% cijene 2 godine, odnosno 30 kn/mj. Ukupno 229 kn mjesečno. Više od toga nisam mogao, al zadovoljan sam
eseper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na