Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2015., 19:46   #61
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Jedino ako volite baciti 200 kn onda kupujte sa G2A.Tako sam i ja bio pametan i kupio "Retail Win 7" za 14.99$. Radio pola godine,i nakon toga radio reinstalaciju i nece da mi registrira windowse.

Nisam zvao MS podrsku jer nisam tupav.Poucen prethodnim iskustvom od prije par godina,MS agent mi je trazio racun da im skeniram gdje sam kupio OEM windowse i uslikam naljepnicu sa tim keyem i posaljem na email.

Nakon toga sam primio email da mi je cd key ponovo aktiviran. Moram samo napomenuti da sam mijenjao plocu te da mi se zbog toga kljuc nije htio aktivirati i da mi je microsoft agent izasao u susret zbog OEM verzije jer ipak nisu tako rigorozni i razumiju da ipak u HR nije moguce kupovati nove vindowse sa novom plocom i ako budem opet imao problema da ih slobodno kontaktiram.Fair, Bro.

To sto oni prodaju na G2A su MSDN kljucevi koji nisu za preprodaju,ili se radi o retail kljucu prodanim po par puta,pa kad sistem registrira da se koristi na par mjesta istovremeno onda ga disejbla. Ima tu i studentskih win kljuceva,pa ukradenih iz boxanih kutija,pa ruskih itd

Ajmo biti realni i reci windowsi za 100 kn? Pa normalno da je kljuc nelegalan bez racuna od ovlastenog MS partnera. Samo je pitanje vremena kad ce kljuc biti flagan kao ilegalan,moze proci pola godine,godinu,dvije,dok sistem ne skuzi gdje se kljuc koristi,gdje je nestao,a gdje je prodan. Na amazonu brate imate po 60$ kad su akcije.To je 450 kn,i znate da ste sigurni.

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 17.04.2015. u 19:52.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 10:32   #62
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Jedan kljuc ne mozes aktivirati na XYZ kompova.
Dakle, ako imas aktivirane Windowse, i ides mijenjati recimo maticnu - trebao bi prvo deaktivirati kljuc, zamijeniti maticnu i opet aktivirati kljuc.
U suprotnom ces imati dvije instalacije windowsa aktivirane.
Isto je i sa reinstalacijom, itd....

To vecina ljudi rjesava tako da zove M$, ali mozes i sam ako deaktiviras kljuc prije nego sto reinstaliras komp, ili sto vec.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2015., 12:16   #63
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
a kako ga "deaktiviraš" ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 13:04   #64
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Mijenjao sam maticnu, proc i ram prije 2 mjeseca i uredno je priznao kljuc koji sam 2010. kupio sa novim kompom.
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 13:27   #65
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
a kako ga "deaktiviraš" ?
Windows key deactivation:
Click Start, type: CMD
Right click CMD
Click Run as administrators
slmgr /dlv *product ID KEY READ

To uninstall your product key you need to use the /upk switch, along with your activation ID:
slmgr /upk *product ID KEY UNINSTALL

To install your product key
slmgr /ipk *product ID KEY REG
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 20:53   #66
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Koja je najjeftinija opcija za tvrtke i potpunu legalnost u tom smislu?
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 21:43   #67
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ovisi gdje kupuješ. Najsigurnija opcija izvana je kupnja retail verzije (možda bi mogla proći i MAR verzija) jer dobiješ sve - kutija, mediji, ključ,...
Kod nas bi ti prošla i OEM verzija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 13:35   #68
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Force Shut down

Instalirao sam nove win7,drivere i office.Ništa drugo. Problem je šta win na gašenju radi force shut down. U onom prozoru ne piše da radi nijedan program,nego samo to digne to, proleti preko toga i ugasi računalo. U msconfig sam ugasio sve na startup-u. Nema nikakvih drugih programa instaliranih. Računalo je PC,Asus mb,8GB ram,Gigabyte 740 grafika,SSD 120 gb.
Ima li tko kakvu ideju kako to isključiti?
Hvala
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 15:27   #69
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
1. Press "Window +R" keys to start "Run" dialogue box and type "gpedit.msc" in the dialogue box.

2. Click "OK", "Local Group Policy Editor" window will pop up.

3. Navigate to "Computer Configuration" --> "Administrative Templates" --> "System" --> "Shutdown Options". Double-click "Turn off automatic termination of applications that block or cancel shutdown" on the right panel. In the new dialogue box popped up, set configuration option as "Enabled".

4. Next time when you shut down your machine, the machine will be shut down directly without prompt.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2015., 17:01   #70
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 1,995
Veliko HVALA !!!!
Stipest je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2015., 15:39   #71
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ovisi gdje kupuješ. Najsigurnija opcija izvana je kupnja retail verzije (možda bi mogla proći i MAR verzija) jer dobiješ sve - kutija, mediji, ključ,...
Kod nas bi ti prošla i OEM verzija.
Zvao sam ja prije par godina u MS Hrvatska: OEM da, ali samo uz hardver s kojim su Windowsi kupljeni. Ovako OEM bez icega ne vrijedi.
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2015., 09:46   #72
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 12:00   #73
luka_os
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 85
Procitao sam temu i posto nisam strucnjak sve mi je dosta zbunjujuce. Trebao bi legalne windowse i office. Do sada sam radio na win 7, koji me u potpunosti zadovoljava. Gdje je najpovoljnije to kupit i koju verziju, a da kasnije nemam problema sa mijenjanjem hardvera?
luka_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 12:10   #74
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako misliš mijenjati hardver, obavezno uzmi Retail verziju windowsa. Gde uzeti? Navodno je na Redditu najjeftinije i pouzdano.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 14:12   #75
luka_os
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 85
Hvala puno. Bacam se u privatnike pa mi je pao mrak na oci kada sam procitao popis inspekcija. Mogao bi to sve sloziti i na stariji komp pa vise ne dirati, no kako ce mi operativni sustav vjerojatno vjekovima sluzit ne zelim ogranicenja hardvera.
luka_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 14:57   #76
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor luka_os Pregled postova
Hvala puno. Bacam se u privatnike pa mi je pao mrak na oci kada sam procitao popis inspekcija. Mogao bi to sve sloziti i na stariji komp pa vise ne dirati, no kako ce mi operativni sustav vjerojatno vjekovima sluzit ne zelim ogranicenja hardvera.
Nemoj ni slucajno uzeti na Redditu ako ti "bacanje u privatnike" znaci otvaranje pravne osobe, jer ces popusiti laganu kaznu kad te čiča inspektor pita gdje ti je racun za licencu a ti mu pokazes PayPal izvadak od 10$ prema čangšlang@smrtfašizmu.cn za MSDN AA kljuc koji je doticni maznu kao student jugoslovistike i bohemistike pri Filozofskom fakultetu Univerziteta u Pekingu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 15:05   #77
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Mene inspektorica niti je pitala niti je gledala racune niti stavljala stick u blagajnu.. Ali je provjeravala naljke za laptope koji su bili u prodaji izlozeni Ima dve godine.. Ali mi je jedan inspektor jednom iako je bila i naljepnica i racun inzistirao da vidi gdje je orginal cd ..prije cca 7 godina..

Nisam siguran koliko je potreban racun ako prilikom otvaranja firme svoj privatan komp dajes firmi u inventar, ali ako kupujes windows komp onda kupi i win na r1 i amen. Em si cist em ti je pdv oprosten
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 15:13   #78
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Ali mi je jedan inspektor jednom iako je bila i naljepnica i racun inzistirao da vidi gdje je orginal cd ..prije cca 7 godina..
Toga bih lagano nabio na svoj posteni hrvatski milokliz i izletio bi zajedno sa znackom kroz zatvorena vrata.

Citiraj:
Nisam siguran koliko je potreban racun ako prilikom otvaranja firme svoj privatan komp dajes firmi u inventar, ali ako kupujes windows komp onda kupi i win na r1 i amen. Em si cist em ti je pdv oprosten
Da je M$ Hrvatska cista ciganija, slazem se. Ali isto tako, ako imas za firmu, a nemas za Vindouze, vec vidim da ce biti stvoren novi jak poduzetnik j.(a.)d.o.o.!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 15:20   #79
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Ako tko razumije ljude koji se bore od nule sam ja. Ako mislis da mozes na neki nacin ustediti, npr znas moje misljenje o linuxu i alternativama, i ako je to realno i znad da ce ti drzat vodu za to cime se vavis, zasto ne. Ali ako je previse gubljenja vremena, rizik s inspekcijama, itd. Onda trebas platit i zaboravit i koncentrirat se na posao i to je tako.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 15:28   #80
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Ako mislis da mozes na neki nacin ustediti, npr znas moje misljenje o linuxu i alternativama, i ako je to realno i znad da ce ti drzat vodu za to cime se vavis, zasto ne.
Sve pet.

Ali kupovina nelegalne licence nije usteda, nego jednostavno los poslovni potez - ako se na tome gradi pocetak firme, kuku lele.

Ja sam kupio za $10ak faking Irfan licencu, ne zato jer sam prljavo bogat, ili zato da te pare radje ne bih ispizdio na kafu i cigare, nego zato sto ne zelim razmisljati. Realno, sansa da inspektor zna kako se IrfanView ne moze koristiti besplatno za komercijalnu upotrebu je ravna tome da Hrvatska postane uredjena zemlja, ali ja za 50-60kn mirno spavam.

Citiraj:
Ali ako je previse gubljenja vremena, rizik s inspekcijama, itd. Onda trebas platit i zaboravit i koncentrirat se na posao i to je tako.
A kako drugacije? Pogotovo ako ti je racunalo glavno sredstvo za rad, sto u 90% slucajeva je.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 15:39   #81
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Upravo to sam i rekao.

I ja sam bio u situacijama gdje sam sebi platio i windows za operativno racunalo i windows server itd. Pa i za software koji mi treba. Stedio sam eventualno kroz slobodni besplatni software kad mi je to bilo moguce.

Neka racunala su radila i na linuxu, neki poslovi i s tableta.

Ali nikad nebi petljao , kad mi nesto je trebalo, r1 i nema druge.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 17:58   #82
luka_os
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 85
Sa linuxom sam se jednom susreo. Ne znam koliko bi mi trebalo vremena da mu se prilagodim. Komp mi treba za knjigovodstvo, unos podataka, prinatanje nekakvih gluposti i sl. Dakle nije nesto zahtjevno. No opet pocetnik sam i stedim na svakom koraku.
luka_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2015., 18:09   #83
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor luka_os Pregled postova
Sa linuxom sam se jednom susreo. Ne znam koliko bi mi trebalo vremena da mu se prilagodim. Komp mi treba za knjigovodstvo, unos podataka, prinatanje nekakvih gluposti i sl. Dakle nije nesto zahtjevno. No opet pocetnik sam i stedim na svakom koraku.
drz se win
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2015., 10:26   #84
luka_os
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 85
Evo jedan link ako nekom moze pomoci. Nisam se jos nista konkretno raspitivao, jer planiram startat za 3-4mj. No mogu se prijaviti i firme koje otvorene u zadnje 2 god.


http://www.poslovni.hr/mobile/hrvats...tranice-301606
luka_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2015., 10:37   #85
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Nije Linux baš toliki bauk, pogotovo ne oni čiji je GUI prilično sličan windozama. Mislim da bi se mnogi na Ubuntu prilično brzo naviknuli. Pitanje je dostupnosti Linux softvera koji tebi treba jer većina distribucija dolazi sa brdom programa integriranim u sebe (browser, mail klijent, office paket,...) tako da se odmah može započeti s radom u Linuxu. Za osnovne stvari i on poslužio bez problema.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 23:34   #86
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Malo o legalnosti preprodaje originalnih licenci i zašto je dovoljan i za tvrtke samo račun od onoga koji ju je prodao, a naši inspektori ne mogu biti iznad zakona EU!

Gebrauchte Software
Gebrauchtssoftware unterscheidet sich in den wesentlichen Punkten nicht von neuer Software. Die Nutzbarkeit ist nicht eingeschränkt.


Der Handel mit gebrauchter Software beruht auf § 69 c Nr. 3 Satz 2 UrhG (Urhebergesetz), der besagt, dass sich das Verbreitungsrecht des Herstellers hinsichtlich seines Produktes in dem Moment erschöpft, in dem es erstmals mit seiner Zustimmung in den Verkehr gebracht worden ist. Diese Rechtsfrage, ob einem Hersteller die Beschränkung des Erschöpfungsgrundsatzes durch die Regelung besonderer Lizenzbestimmungen möglich ist, hat der Bundesgerichtshof im Juli 2000 negativ beschieden (I ZR 244/97). Auch der Europäische Gerichtshof (EUGH) hat den Gebrauchtsoftwarehandel in seiner Entscheidung vom 07.02.2012 (C 128/11) für grundsätzlich zulässig erachtet, womit sich gegenteilige Rechtsauffassungen als offenkundig falsch herausgestellt haben.
Gültigkeit besitzt der Erschöpfungsgrundsatz des Urheberrechtes sowohl in Deutschland als auch auf dem gesamten Gebiet der Europäischen Union und er existiert in vergleichbarer Weise auch in der Schweiz.

Postoje i tvrke koje legalno prodaju takve licence i kojima se koriste tvrtke koje dalje taj softwer koriste poslovno u svojem radu i ne uljeću im primitivni inspektori koji misle da su uhvatili boga za jaja time što im je država dala značku i moć u ruke! Softwer se skida sa interneta, a registracijski kod se dobije mailom, a tvrtka izdaje i legalan račun za taj softwer. To su tvrtke koje uredno posluju već dvadesetak godina i sigurno se ne bi na zapadu igrale sa takvim stvarima, jer bi ostale bez gaća! Dakle ima i MAR ali ima i samo čisti download i izdavanje računa za tvrtku, ali nema ničeg drugog i opet je sve legalno, jer na kraju krajeva zvao MS HR i oni mi sami ponudili takvu mogućnost, naravno uz cijenu koja je jednaka oriđiđi njihovom sofrweru kaji dolazi na CD-u i uz sve ostalo što uz to ide. Pa ako može MS prodavat svoje proizvode bez CD i naljepnica i izdavanje samo računa onda to mogu i njihovi partneri a i oni koji odlukom suda prodaju korišteni legalni softwer, jer licenca se ne gasi time ako vam se pokvario HD na kojem je instaliran originalni OS.

I što mislite koji je razlog da je MS prešao na iznajmljivanje softwera s naplatom na mjesečnoj bazi, a ne prodaji istog? Očito da se tu pita i EU sud koji je rekao to što je rekao, a naši inspektori ne mogu biti iznad suda EU koji je donio takvu odluku, tako da nabavljam po tri jeftine rabljene verzije od svega, pa neka se nađe, a za inspektore mi je dovoljan i račun tvrtke koja mi je to prodala i koja se bavi legalnim biznisom sa recikliranim softverom, a inspektori neka idu malo u školu i ponove gradivo!

Kao što neki napuhanci kada se pitaju za neki savjet pa djele svakakve neugodne komentare, tako bi ja sad mogao isto tako na ovo sve do sada napisano, ali imaju prijatelja Googla!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 30.10.2015. u 23:48. Razlog: greske
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2015., 23:56   #87
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
a tvrtka izdaje i legalan račun za taj softwer.
Prodaje se licenca a ne softver.

Na nekoliko mjesat u EULA-i pise da se isti moze nabaviti jedino putem "authorized (electronic) supplier of genuine Microsoft software".

Takodjer,
Citiraj:
Can I transfer the software to another computer or user? You may transfer the software to another computer that belongs to you. You may also transfer the software (together with the license) to a computer owned by someone else if a) you are the first licensed user of the
software and b) the new user agrees to the terms of this agreement. To make that transfer, you must transfer the original media, the certificate of authenticity, the product key, and the proof of purchase directly to that other person, without retaining any copies of the software.
Nije problem u tome kako ces preuzeti softver, problem je u tome kako i od koga si kupio licencu i je li ta licenca prije tebe legalna po Microsoftovim licencnim ugovorima za prodaju. Sto ce reci da ti ja kao "Mala Frima d.o.o." mogu prodati licencu a da nisam autorizirani partner, no moram ti uz nju dati i svoj "proof of purchase".

Poanta sve ga je da nema smisla da nesto kupis za 10$ kada ta licenca kod Microsofta i partnera stoji barem 10 puta vise i vjerojatno nije namjenjena takvom koristenju.

BTW, ocito kuzis njemacki pa mozes li (mimo Google translatea) dati otprilike sukus onoga sto je napisano u tekstu kojeg si kopirao?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 00:32   #88
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Mislim da su njemački sudovi to srušili i da je tamo dozvoljena zakonski preprodaja licenci. Pitanje je samo da li se to ikako odnosi na nas, u što sumnjam.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 08:04   #89
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Mislim da su njemački sudovi to srušili i da je tamo dozvoljena zakonski preprodaja licenci. Pitanje je samo da li se to ikako odnosi na nas, u što sumnjam.
Nije bit u Njemačkim sudovima već je takvu odluku donio EU sud i to bi po tome trebalo vrijediti za cijelo područje EU, osim ako je naš lokalni sud i lokalno pravosuđe po zakonu viša instanca od ovog suda, a mislim da nije!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2015., 08:16   #90
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Kao što rekog Google je tvoj prijatelj evo odluke na Engleskom i to na stranici gdje je to siguran dolument a ne na Wiki stranicama, pa uputite inspektore na ovaj link kada vam dođu a imate samo račun i ništa drugo!

http://europa.eu/rapid/press-release_CJE-12-94_en.htm

http://curia.europa.eu/juris/documents.jsf?num=C-128/11

Nažalost nema na hrvatskom, ali ima na svim ostalim jezicima EU!

Kao što rekoh kada netko ovdje postavi neko pitanje onda mu se neki ljudi izruguju i prave pametni, a umjesto da daju odgovore ovako kao što sam ja dao upućuju te na Google ili ti ljepe razne etikete spominjući telefone raznih zdravstvenih ustanova koje će biti prije njima potrebne nego meni, a samo sam rekao i to još jednom ponavljam nema glupih pitanja ima samo glupih odgovora i to glupih i bahatih ljudi (tipa Zorana Milanovića i sličnih, ali takvih viđam i ovdje na forumu dosta često)!

Odgovor na ovo je MS-ov najam softwera a ne prodaja licenci. A kako onemogučiti vlasnike lincenci da im i dalje softwer služi je primjer da država donese zakon da se iz sigurnosnih razloga zabrani pristup ljudima koji koriste stariji licencirani OS do npr. bankovnih servisa, pa jelte izvolte nabavite licencu ops neće ići jer sud EU nije na strani proizvođača softwera, pa ćemo vam sada nadalje iznajmljivati softwer a ne prodavati licence.

I možete zatvarati teme jer vam se na da raspravljati ili čitati zbog nečijeg načina pisanja, ali vam zato političari i monopolisitičke tvrtke redovno zavrću ruke i vade vam novce iz đepa!

Inače zašto bih smatrao 200 kuna bačenim ako sam licencu kupio od registrirane tvrtke koja uredno posluje sa preprodajom licenci i za to dobio račun. Garancija mi je ista kao i kada kod bilo koje kompanije kupim bilo kakav proizvod, jer ništa nije vječno pa i najveće tvrtke propadaju tu i tamo sjetimo se Enrona i poslovanja naše države s tom kompanijom preko naše famozne poduzetnice koja se naslikavala po novinama i TV i koja nam je obečavala brda i doline neposredno prije kraha kompanije. Dakle teorije zavjere kako netko reče (ako se ne varam mislim da je u igri bile TE Jertovec)!

P.S. Ja sam Jare i cijenim pare koje sam zaradim, a znaš kakvi su oni, uvijek su u pravu i klade se na sigurno!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 31.10.2015. u 09:37. Razlog: dopuna
sakomako je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na