Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2019., 22:52   #1081
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Zato jer kod aio kanali gdje prolazi tekucina su u sredini baze i na solidnom broju aio-ova ta baza ne pokriva cijelom površinom chiplete na ryzenu pa nije 100% ucinkovita odvodnja topline.
Proizvodjaci aio bi trebali povecati tu površinu kanala kroz koje cirkulira tekucina kako bi prekrili mjesto ryzenovog ihs gdje se nalaze chipleti.
Pa upravo to je bio moj primjer s TR i bazama coolera u pocetcima.. Ali to je na kraju ispao vrlo mali problem.
Ono sto si govorio o 7nm (izazovi/patenti) je zapravo zanimljivo


Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Problem nije bitan samo tvom Egu gdje je izgleda problem stati na kocnicu pa reci, da pogrijesio sam. Meni recimo to nije nikakav problem.

Usporediti sebe osobno sa coolerom od 100€ sa velikom vecinom korisnika i odmahnuti rukom i reci... cuj to nije problem, evo sve radi,
funkcionira kod mene ne razmisljajuci da tih 100€ i vrijedi nekoga vraga i da ostala velika vecina nema takav cooler, je problem samo tvog Ega kolega

Ne moras sudjelovati u raspravi ako nemas problema, imas fini sposoban cooler i posto nisi zahvacen istim nije nuzno da ostale uvjeravas kako nisu ni oni.
Je da, kada nemas argumenata onda idemo na osobnu razinu, pih.. koja to vecina korisnika ima probleme sa smjestajem cipleta i koji su to cooleri?
Nagadjas kako se u teoriji u budućnosti mozda moze malo još unaprijediti hladjenje, i od toga radis problem

Pa nema IHS 90*90cm k'o šporet pa da gledaš gdje ćeš đezvu stavit da si prije skuhas kafu
Sta mislis, da ako se neki pipe/kanalic pomakne za 2-3-4mm da ces dobiti 20°C?
Budi realan samo to
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 10.08.2019. u 22:59.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 23:05   #1082
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Pa nema IHS 90*90cm k'o šporet pa da gledaš gdje ćeš đezvu stavit da si prije skuhas kafu
Vidis, u svom neznanju ili odbijanju relavantnih cinjenica tocno si pogodio samu bit i nisi mogao ljepse objasniti.

Smanji sporet i vatru i djezvu Zasto mislis, a svjestan si da na sporetu postoji vrelo mjesto za zakuhavanje kafe, da to isto mjesto ne postoji na IHS-u ? Trebam daje objasnjavati... ?
Velicina nije bitna !! Bar ne u ovom slucaju...
Nema tu nikakve osobne razine u onome sto sam napisao, usporedjivati sebe sa drugim korisnicima a imas cooler od 100€ je samo stvar Ega i to nije "napad" nego ajd.. recimo moj osobni zakljucak koji nije nuzno da je tocan.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 23:12   #1083
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
silver_tip,si kupio auto pa nemaš za gorivo,ovaj,nemožeš proc ohladiti?
Prodaj auto ili kupi cooler,čemu nadjebavanje?
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 23:12   #1084
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Zato jer razumijem stvar bolje nego ti mislis, namjerno sam ti dao taj primjer. Itekako je bitna veličina... I ne samo veličina, ali ne zelim ici u detalje.. Pogotovo jer su temperature blizu sobne, ajmo reci cca 60-70-80-90°

Ili govorimo o 1000-5000°C ?

Još čekam da navedes koji to ljudi na kraju imaju probleme? I koji su to problematicni cooleri?
Koliko nize temperature ocekujes pomicanjem cipleta/kanalica/pajpa u tvoj savršeni odnos, 20°C?
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 10.08.2019. u 23:18.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 23:28   #1085
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Zato jer kod aio kanali gdje prolazi tekucina su u sredini baze i na solidnom broju aio-ova ta baza ne pokriva cijelom površinom chiplete na ryzenu pa nije 100% ucinkovita odvodnja topline.
Proizvodjaci aio bi trebali povecati tu površinu kanala kroz koje cirkulira tekucina kako bi prekrili mjesto ryzenovog ihs gdje se nalaze chipleti.

Ako AIO bakrena baza pokriva procesor kakve veze ima di se nalaze kanali za tekućinu?
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 23:29   #1086
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Vidis, u svom neznanju ili odbijanju relavantnih cinjenica tocno si pogodio samu bit i nisi mogao ljepse objasniti.

Smanji sporet i vatru i djezvu Zasto mislis, a svjestan si da na sporetu postoji vrelo mjesto za zakuhavanje kafe, da to isto mjesto ne postoji na IHS-u ? Trebam daje objasnjavati... ?
Velicina nije bitna !! Bar ne u ovom slucaju...
Nema tu nikakve osobne razine u onome sto sam napisao, usporedjivati sebe sa drugim korisnicima a imas cooler od 100€ je samo stvar Ega i to nije "napad" nego ajd.. recimo moj osobni zakljucak koji nije nuzno da je tocan.
Briješ čovječe

Fuma 2, cca 420kn

__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 23:44   #1087
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Fuma 2, cca 420kn
920 grama i 2 komada 120mm ventilatora za 64C i 4125GHz ? Meni bi to bila porazavajuca cinjenica a ne nesto s cime bi se pohvalio...
Uostalom Koji test opterecenja ? Ajde prime ili OCCT opali ali stavi stok cooler sa kojim ti je proc dosao pa da vidimo tih 4125GHz i koja temp...

Nista, onda mozemo ovakav zakljucak usvojiti: silver_tip prica gluposti, Zen2 je bezgresan, djevicanski dobar.... ali obavezno kupit min ~350kn cooler s njim.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 23:45   #1088
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Citiraj:
Autor hooligan.no1 Pregled postova
Ako AIO bakrena baza pokriva procesor kakve veze ima di se nalaze kanali za tekućinu?
A i mene sad cisto zanima posto mi radi dobro aio bez problema i to na 4.1 ghz max temp. 71 C.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 23:52   #1089
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa ne hladi se jednako bakrena ili koja god baza tamo gdje je voda u kanalicima i tamo gdje je cisto "meso" baze.
Iz "mesa" toplina mora nekako otici do drugog medija koji ce ju odvesti ( voda ) i to onda moze na nekima AIO biti problem.

Nitko nije rekao da su bas sva losa ili da ih treba zaobilaziti.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 23:53   #1090
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
920 grama i 2 komada 120mm ventilatora za 64C i 4125GHz ? Meni bi to bila porazavajuca cinjenica a ne nesto s cime bi se pohvalio...
Uostalom Koji test opterecenja ? Ajde prime ili OCCT opali ali stavi stok cooler sa kojim ti je proc dosao pa da vidimo tih 4125GHz i koja temp...

Nista, onda mozemo ovakav zakljucak usvojiti: silver_tip prica gluposti, Zen2 je bezgresan, djevicanski dobar.... ali obavezno kupit min ~350kn cooler s njim.
Bojim se da me je strah da bi tebi danas svaki rezultat bio poražavajući
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 23:57   #1091
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Nema straha, samo stavi stock cooler pa da vidimo...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 23:58   #1092
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
zašto ?
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 00:33   #1093
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
....
Još čekam da navedes koji to ljudi na kraju imaju probleme? I koji su to problematicni cooleri?
Koliko nize temperature ocekujes pomicanjem cipleta/kanalica/pajpa u tvoj savršeni odnos, 20°C?
..načekati ću se
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 01:00   #1094
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa ne hladi se jednako bakrena ili koja god baza tamo gdje je voda u kanalicima i tamo gdje je cisto "meso" baze.
Iz "mesa" toplina mora nekako otici do drugog medija koji ce ju odvesti ( voda ) i to onda moze na nekima AIO biti problem.

Nitko nije rekao da su bas sva losa ili da ih treba zaobilaziti.

A ja san uvik bija uvjeren da je Cu/Al/itd baza kod AIO samo "usisavač" topline procesora i da se ona prenosi na vodu koja je odvodi.
Baza AIO na sebe odjednom prima svu toplinu, a heatpipe-ovi ma koliko dobro bili napravljeni to ne mogu (segmentirano).



Nisu ni sva zračna hlađenja loša. U mom Power Macu pasivnih 1,8 kg aluminija još uvik bez problema odvode toplinu sa 2 PPC procesora.
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 01:46   #1095
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Dobro na kakvim je kemijama ovaj silvertip?

Isss kakve litanije pise oko polozaja jezgre jel malo lijevo ili desno ispod heatspreadera

Daj dosta je

Evo ja cu sa stock coolerom sve izmasakrirati i pratit temp, pa cu onda uzet noctuu dh15 pa opet.

64C je meni moj sada 4790k pod loadom u cinebenchu sa noctua uhs12 ili kako se zove

Jel trebam plakat sada za to??
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 08:10   #1096
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ne znam u cemu je problem wraith prisma, drzi proc na min ~4GHz i ok temp,....oces 150MHz više i manje buke, daj 800+kn za noctuu.

Što se tice aio, ekipa je okretala bazu tako da im onaj dio na koji ulazi/izlazi tekucina bude na chipletima jer je tamo izduženiji dio kanala, ugl dobije se oko 6/7 stupnjeva niza temp.

Za one koji kupuju aio evo hint...
Citiraj:
As you can see, the micro-fins are making full coverage (both orientations) of the chiplets and the io die.

The above diagram is of an Asetek gen 5 cooler. Asetek gen 6 also seem to have the same micro-fins coverage.

Any cooler with 23mm x 23mm micro-fins area will make full coverage for all the 3 dies.

I also agree with the 23x23mm min size to cover the die, though again you want something larger for best results.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 11.08.2019. u 08:31.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 08:33   #1097
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Čudno, ja sam ga uspio natjerati do 3200mhz bez problema. Iako ga manje više držim na 3000Mhz CL 16

Volim okrugle brojke
CPU 4000Mhz
RAM 3000Mhz
GPU 2000Mhz

Možda meni krahira zato jer je B350 ploča i R2200G. Kakogod, nikako iznad 3000, bez obzira na latencije i napon.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 08:34   #1098
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Evo ja cu sa stock coolerom sve izmasakrirati i pratit temp, pa cu onda uzet noctuu dh15 pa opet.
Pa nema potrebe, drugi vec jesu... ima cak i tu na forumskim testovima svasta za vidjeti.

Ryzen 1700X ima TDP 95W - stock cooler 74C i cucla 162W struje.
Ryzen 3700X ima TDP 65W - stock cooler 86C i cucla 160W struje.
Ryzen 3600X ima TDP 95W - stock cooler 97C i cucla 162W struje.

Citiraj:
Ryzen 2600X ima TDP 95W - stock cooler 78C i cucla 170W struje. ( Wraith Prism )
Dakle SVI jednaki potrosaci struje neovisno o broju jezgri za sto se neki kace jer nema apsolutno veze koliko jezgri je u pitanju nego koliko one bilo 4 ili 16 u procu, izvlace struje u W !

Ryzen 1700X je monolitan dizajn a ovi nisu, ne moze se cjelokupno povecanje zagrijavanja prebaciti samo na 7nm proizvodni proces i probleme koji
dolaze s tim i sigurno da "nesretan polozaj" cpu chipleta ima i te kako svoju ulogu u povecanom zagrijavanju i problem proca da sa stock coolerom
radi punom parom kako i moze tj. samo da radi onako kako ga je AMD deklarirao da mora raditi, a ne radi tako....
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 11.08.2019. u 08:47.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 08:48   #1099
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
AMD’s latest AGESA update, AGESA AM4 1.0.0.3 ABB, will axe any PCIe 4.0 functionality on non-X570 AM4 boards. This is due to a handful of rogue motherboard vendors implementing PCIe 4.0 support on older motherboards, albeit in limited form. In addition to removing any added PCIe support for older motherboards, the new AGESA update also includes fixes for Destiny 2, which has*been a problem*for early adopters of Ryzen 3000.

AMD officially told us at Computex that it intended to eventually kill PCIe 4.0 support. We’ve had some motherboard manufacturers tell us that, theoretically, they would be able to reverse engineer the AGESA binary provided by AMD and re-enable PCIe 4.0, but it’s just a question of if anyone actually does that. The code is provided as binary and isn’t explained or detailed beyond what’s provided, so a company would have to go through and toggle bits until they find the PCIe 4.0 support.

Using an older AGESA would allow you to continue using PCIe Gen4 on boards where it was temporarily supported, but then you’d lose other fixes in AGESA code, like the Destiny fixes.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 08:53   #1100
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Using an older AGESA would allow you to continue using PCIe Gen4 on boards where it was temporarily supported, but then you’d lose other fixes in AGESA code, like the Destiny fixes.
I ajd.. zar to nije sad onak malo supacki... ovako sta smo navikli samo od Intela "dobijati".
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 09:17   #1101
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
I ajd.. zar to nije sad onak malo supacki... ovako sta smo navikli samo od Intela "dobijati".
Ne nije, opet nisi upoznat sa problematikom...x570 ploce imaju pojacalala signala jer za tak visoku propusnost koju ima pcie 4.0 standard treba biti kvalitetan signal, a masa 3xx i 4xx ploca nisu napravljene po takvim standardim te dolazi do random crashanja, nestabilnosti i sl.stvari.
Ajde zamisli da amd da svima odvezane ruke pa da još na ova kenjkanja oko disipacije topline dodje jedini realan problem(nestabilnost cjelokupne platforne) jer nisu limitirali pcie 4.0, kakva bi tek onda halabuka bila ako je nekome vec sad problem da proc radi na 80°C
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 09:22   #1102
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Zašto supacki, jer ne podržavaju nešto za što su od početka rekli da će biti dostupno samo na X570? Još najbolje da puste vendorima ploča da na svoju ruku drljaju po mikrokodu.

Pcie4 ima svoje električke zahtjeve, koji nisu definirani od strane Amd-a i koji su garantirano zadovoljeni na svim X570 pločama.

Sve što su obećali su poštovali, a usporedbe s Intelom su ti smiješne, Intel bi nakon X370 promijenio socket, a njegove borg radilice ne bi ni zucnule.

edit, Gigi me prestigao.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 09:33   #1103
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Jesi li u međuvremenu uspio posložiti komp da normalno radi?
Trenutno sam na laptopu...javim se kad se sve sredi.

EDIT: Nevezano za temu, ali na preporuku članova, instalirao sam si na lap i Linux, Mint Cinamon(preporučen mi je zadnji ubuntu, ali nakon probe, Mint mi se više svidio)...
Priznajem jako sexy sučelje, superbrza instalacija (iako je malo zeznuto ako ne želiš da ti pregazi cijeli HDD), ali iskreno i ne vidim na istom HW-u neku veliku prednost u brzini naspram w7 pro koje inače koristim na lapu jer je mrvu straiji (i5 2540m, 8gb RAM, 320gb HDD 7200rpm, Ati HD6470 1gb). Čak se jednom i zaglavio na restartu u Mintu. Nervira me obavezno korištenje passworda za svaku akciju.
Ovo sam na stavio na laptop samo zato što se na njemu ne mislim igrat.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 11.08.2019. u 09:41.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 10:31   #1104
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Ajde zamisli da amd da svima odvezane ruke pa da /cut dodje jedini realan problem(nestabilnost cjelokupne platforne) jer nisu limitirali pcie 4.0, kakva bi tek onda halabuka bila ako je nekome vec sad problem da proc radi na 80°C
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Još najbolje da puste vendorima ploča da na svoju ruku drljaju po mikrokodu.
https://www.youtube.com/watch?v=qk3PD-4zPN0

14:10 pa nadalje...

Joj sto baljezgate sa argumentima obojca, sad Vendori ploca su zaduzeni za stabilnost platforme a dok ste kupovali ploce za UCC featurom
onda bi se na zadnje noge propeli od pljuvacine i muke da je AMD naredio kljucanje toga ? A mogao je.. no nije mu odgovaralo, odgovaralo im je
onda da se kojekakvi Phenomi i Athloni mogu otkljucati i user zadovoljan !! Pa kakva su vam to dvostruka mjerila ?

I nije to jedino petljanje vendora sa plocama u omogucavanju kojekakvih dodatnih stvari, AMD kao i Intel se lako ograde od toga - ne podrzavamo i radite na svoju ruku medjutim ovdje u ovom konkretnom slucaju to nije problem.

Problem je sto X570 ima zujalice i ljudi ih zaobilaze.
Problem je sto X570 kosta ko suho zlato i ljudi ih zaobilaze.
Problem je sada ako ima damo i pcie 4.0 standard na starijim plocama, zasto bi kupovali X570 ?!

Tko normalan ( osim iz ljubavi ili moze se.. ima se.. ) ce ici kupiti X570 plocu ako ima podrsku za Ryzen 3000 na dobroj X470 ili X370 i jos mu radi i pcie 4.0 ?
A radi.. nikakvih problema na dobroj ploci sto treba onda ostaviti vendorima da sami odluce jel njihova ta i ta ploca sposobna gurati pcie 4.0 a ne ovo
sto AMD sad radi, dati fixeve biosa za bilo sta pa zakljucati podrsku za pcie 4.0, to je supacki.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 10:40   #1105
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Priča za vent je bila zbog RAID-a pci-e 4.0 ssd-a, za jedan izgleda nema vajde... Možda nema ni sa dva razlike, no nisam vidio testove, zasad je samo priča takva
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 10:45   #1106
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Silver, vidim da pališ na guranje, pa evo još jednom:

AMD ne određuje PCIE standard, to definira PCI-SIG konzorcij. Oni, među ostalim, definiraju električke zahtjeve za protokol.

Kad je AMD odlučio implementirati PCIE4, onda su definirali te iste zahtjeve svojim mbo vendorima, kad je u pitanju dizajn PCB-a. Na svim X570 pločama je to napravljeno.

Nemaju vendori šta odlučivati, nije to odluka "piškio bi, kakio bi". Ploča mora zadovoljavati zahtjeve koji su jasni i eksplicitni da bi dobiti odobrenje AMD-a. Na nekim X370 i X470 pločama to neće biti zadovoljeno, i što onda? Kupcu neće raditi SSD na X370 ploči, a na forumima je pročitao da hoće? Kome sada da j*be mater?

AMD nikad nije dao fix biosa za PCIE4 podršku na starijim pločama, odakle ti ta glupost? Da li uopće možeš shvatiti razliku između AGESA i vendorovog BIOS-a?

Bolje se ti uhvati hlađenja i kanalica i žarišnih točaka
sti je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 10:56   #1107
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Možda nema ni sa dva razlike
Uopce nije bitno oce jedan raditi ili dva...

Uopce AMD-u nije bilo bitno oce se od Phenoma otkljucati 2 dodatne jezgre ili jedna. Uopce nije bilo bitno sto je system nestabilan ako
jedna otkjucana jezgra radi dobro a druga rusi system... Neka se user snadje ! otkljuca samo jedan core itd... neka kupi cisti x4 proc ako oce x4...

A sad se ova dvojca uvazenih kolega pozivaju na to da AMD brine o stabilnosti cjelokupne platforme, ma da Zaposlili su dodatno 100 ljudi samo za taj odjel podrske korisnicima.

Vendori su ti koji bi trebali imati zadnju rijec oko toga, znaju kakva je koja ploca i dali moze ili ne moze odgovarati pcie 4.0 standardu.
No nisu mogli ni vendorima ocito narediti uklanjanje tih biosa pa se pribjeglo ovom supackom nacinu, oces neki fix biosa ? Nema problema ali nema vise pcie 4.0, Mućko Đubre rekao bi... znamo svi tko

Ajde @sti i @Gigi1 sada vi meni fino objasnite kako ce se AMD zastiti od "halabuke" kako vi velite od usera koji koriste starije biose / ( edit: ili starije AGESE da bi kolega bio vokabularno zadovoljen ) koji su i dalje dostupni i sluzbeni ? Ako su ti biosi "opasni" kako vas 2 ukazujete, zasto ih se ne mice ?
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
AMD nikad nije dao fix biosa za PCIE4 podršku na starijim pločama, odakle ti ta glupost? Da li uopće možeš shvatiti razliku između AGESA i vendorovog BIOS-a?
Tak svejedno jel ja napisao fix AGESA ili BIOSA, ne moras se doslovno hvatati za slovo/rijec u obrazlaganju dvostrukih mjerila .... zna se u cemu je problem i radi koga se gubi pcie 4.0 podrska.

Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Nemaju vendori šta odlučivati, nije to odluka "piškio bi, kakio bi". Ploča mora zadovoljavati zahtjeve koji su jasni i eksplicitni da bi dobiti odobrenje AMD-a. Na nekim X370 i X470 pločama to neće biti zadovoljeno
Ali na nekima ce raditi bez problema i sta sa njima ? Tu se slazemo, je.. istina je da na nekima to nece dobro raditi ali ne na svima. Jel der8auer test gore sto sam linkao mozda los, lazan ? 0,3W Gen 3 vs Gen 4.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 11.08.2019. u 11:14.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 11:10   #1108
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Sve ti je objašnjeno u postu #1106.


Zna se kako ide implementacija PCI-E standarda. AMD je sve napravio kako treba, ni u jednom koraku su davali lažne informacije. Od početka je rečeno - SAMO za X570. Sve je eksplicitno jasno, u čemu je problem?

AMD ništa ne ukida jer ništa nije implementirao.

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
zna se u cemu je problem i radi koga se gubi pcie 4.0 podrska.
Još jednom, PCIE4 podrška za stare ploče nikad nije postojala. Kako je onda itko gubi?

edit: nemoj misliti da ne želim PCIE4 na svojoj ploči, ali jebemu, nitko mi to nije obećao kad sam ju kupio. Zašto bi onda bio ljut na "supacki" AMD? Bio bi ljut da su ukinuli podršku za novije Ryzene, kao što su garantirali.

Zadnje izmijenjeno od: sti. 11.08.2019. u 11:24.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 11:24   #1109
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
AMD ništa ne ukida jer ništa nije implementirao.
A AMD je implementirao UCC
Pih.. odgovor ti je gorji nego politicki.... na razini nisam ja ukrao, Čobi je nosio torbu.

Ukidanje necega sto trenutno radi ili moze raditi na nekim plocama a ukidanje na ovaj ili onaj nacin od strane samog AMD-a je pomalo problem koliko god se ti ogradjivao vokabularno-pravnom terminologijom.
Ja osobno NE MOGU vjerovati da ti ne zelis neki dodatni feature na ploci i da ti to radi kako spada ako ti je OK ploca ? Pa koliki vjerski fanatik moras to biti da ti smeta nesto sto dajbe mos imati...
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 11.08.2019. u 11:36.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 11:39   #1110
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Zato što razumijem što se dogodilo oko lažne podrške četvorke na starim pločama. Ti ne, zato misliš da ti je netko uzeo nešto što nikad nije ni postojalo.

Meni je sasvim jasno i logično da je AMD opalio šamarčinu vendorima ploča koji su (bez dopuštenja, naravno), tweakali (doslovno) AGESA mikrokod, i onda to gurali pod "podršku", samo da bi stekli prednost nad konkurentskim vendorima i riješili se starih zaliha. Joj kako su dobri i nevini, grozan je AMD što ih kažnjava

Zato, ako ćeš nekoga kriviti, krivi vendore što su ti bacili udicu, a tvoje škrto dupe se uhvatilo
sti je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na