Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.07.2019., 22:41   #3271
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Pa na x570 sve i radi glatko a ove varijante sa starom plocom kod intela komotno zaboravi.

Koliko god bugova imalo bolje nego novi chipset za svako sranje.
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 22:45   #3272
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Vecina vas ovdje prema pisanju kao da ste jucer prvi puta kupili PC ili ste pali s marsa...neki dan sam pisao pa se necu ponavljati.

Pred pred 10 dana je bio release nove serije, a gospoda bi kao early adopteri na starijem gen.hardweru sve sad i odmah.
Ak ste htjeli da vam radi bez nekih ozbiljnijih bugova u prvih mjesec dana onda ste trebali uzeti x570 i cao, a ne tu kukati jer ste prije svoje stanice u nestrpljenju skocili na vlak.

Nema ovo veze s amdom nego sa kapacitetom radne snage kod mbo proizvodjaca, a vecina je trenutno upregnuta na one stvari koje se tek trebaju prodati.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 22:47   #3273
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Ja sam uzeo CH7 preko Alze za 1750kn i ne mogu se otet ideji da je vratim ili prodam ovdje i samo pikenm 9700K, Z390 i vozi. Cijene 3700X i doticnog Intela su ionak tu negdje i na kraju bi me sve skupa nekih 300 kn skuplje izaslo i ne bih imao tih problema.
Pa vrati i pređi na 9700K. Zašto kemijaš i ideš u nepoznato ako si cijelo vrijeme na Intelu.

Citiraj:
Prvi put idem na AMD i ovo je užas, pa ništa ne radi kako spada.
C7H i R7 3700X će ti raditi bez problema. Bitno ti je da imaš zadnji BIOS i da ti je DRAM Boot Voltage na 1,37-1,4V i miran si.
BIOS sam po sebi je možda nezreo, ali kad si u Windozerima, sve će ti raditi kako spada.

Ali ukoliko nećeš mirno spavati, vrati/prodaj i na Intel.

Jedina zamjerka koju imam je to da ne radi miš u BIOS-u. Radi neki stari socijalni optički, ali ovaj koji imam laserski ne a pošto u BIOS idem jednom u pola godine, ne dira me to previše. Od petka na ovako (4 dana) niti jedan BSOD ili CTD u igrama. Sve radi kao i prije.
Neke stvari su preuveličane, a neke stvarne. Nema mjesta panici. Kao što sam rekao, da sam počeo imati takve gluposti da mi je komp neupotrebljiv, poslo bi Asus i q i uzeo onu Điđibajticu X570. Ovako dok sve radi, nema greške.

Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Nema ovo veze s amdom nego sa kapacitetom radne snage kod mbo proizvodjaca, a vecina je trenutno upregnuta na one stvari koje se tek trebaju prodati.
Upravo to.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 23:08   #3274
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
xGame zašto si dao 1700+ kn za last gen ploču? Ja bi za te novce išao na ovo:

https://www.hgshop.hr/gigabyte-main-...roizvod/247047
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 23:10   #3275
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
samo pikenm 9700K, Z390 i vozi. Cijene 3700X i doticnog Intela su ionak tu negdje
Pa mozda se varam ali sto sam preletio po tubeu par videa, 9700K ima koji fps vise od 3700X tako da i je bolja opcija ako se samo igras.
Broj jezgri na papiru i u glavi ti nis osobno ne znaci ako gledas samo fps.. 3700X je odlican proc ali ako je strogi gejming mislim da gubi
protiv 9700K koji ti je 2.900kn u edigitalu sto je 50kn skuplje od 3700X no digital je malo sugava trgovina ali ok.. proc je, nece se ukiseliti valjda
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 23:24   #3276
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Nove x570 ploče, pogotovo od GB su stvarno brutalne.

Ps..
Jedino je koliko vidim kod ovih "starijih" na kraju ipak malo MSI zakazao, gdje je bilo dima ispalo je da ima i vatre.
Pps
Budget kombinacije se oslanjaju na stare ploče i šteta da amd odmah nije ponudio i tu opciju u vidu b550 ili slično.
A generalno, svi pušu na hladno cisto iz neznanja, a stvar radi. Kupujte onda u hr i kod provjerenih dobavljača tipa uzi ili futura i imate support. Ovako su svi drugi krivi, umjesto da sebe krivite tj vlastito neznanje. Amd bi trebao mijenjati socket kao intel i naplatiti svaku promjenu platforme, onda bi se manje zalili?
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 16.07.2019. u 23:39.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 23:36   #3277
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
C7H i R7 3700X će ti raditi bez problema. Bitno ti je da imaš zadnji BIOS i da ti je DRAM Boot Voltage na 1,37-1,4V i miran si.

Šta je C7H? Asus ROG CROSSHAIR VII HERO?

Pa to košta > 2400 kn.
Nije li jeftiniji GIGABYTE X570 Aorus Elite oko 1800 kn?




Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 23:48   #3278
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Overclock_freak Pregled postova
A što te muči fan ?

Ionako imaš regulaciju njega .D

Jel može taj regulator na 0 RPM a da sve i dalje radi?


Splitska Posla je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 23:55   #3279
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
da.
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 00:26   #3280
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Splitska Posla Pregled postova
Šta je C7H? Asus ROG CROSSHAIR VII HERO?

Pa to košta > 2400 kn.
Nije li jeftiniji GIGABYTE X570 Aorus Elite oko 1800 kn?



To što kod naših košta 2400 je znak da ih naši nisu prodali, a nabavna je bila debela kad su uzimali, kako šopovi tako i distributeri.

Ne znam tko normalan SADA može dati 2400+ za X470 ploču kad ova Điđibajtica Aorus Elite X570 koju smo Drug Manojlo i ja linkali za 1800 kn ima sve nove fičere.

Inače, C7H kao i Gigabyte X470 Aorus Gaming 7, vani koštaju cca 200-230 eura, što je i dalje too much ali opet bolje nego 2400+ kn.

Ako nekome treba nova ploča za Rajka, ili neka do max 1200 kn 1st/2nd gen ili ako je dubljeg đepa, ova Điđibajtica za 1800. Baš sam ju malo popratio na redditu i ekipa veli sa je totalno ploča mrak, 0 issues sa BIOSom i ono najbitnije - vent na čipsetu vele da 95% vremena idlira. A ono malo kad se upali, da rotira na nečujnim okretajima.

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 00:28   #3281
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
@Splitska Posla

Ma nisam kod nas uzimao. Usput sam piknuo jos stvari pa me osjetno manje izaslo kad se sve zbroji i oduzme.
A X570 isto imao puno mušica, jedino GB trenutno valja
Imam još vremena za odlučiti tako da nije problem, ali što je da je, od jednog Asusa sam očekivao više pošto je hvaljen na sve strane.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 00:29   #3282
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Ovdje je čovjek obrađivao tu ploču.. govori da je ploča i više nego dovoljna za napajat sve te nudi i više nego što treba

https://www.youtube.com/watch?v=a1ZvlK3jAvM
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 00:32   #3283
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa ako ideš na R7 3700X i nisi još kupio tj još možeš mjenjati, batali tu Asusku i ... (ne mogu vjerovati da to govorim ali... ) uzmi Gigabyte X570 Aorus Elite za maltene 10 eura više.

Da sad kupujem novu ploču, tu bi uzeo. Škicao sam je danas i tražio po netu. Ima sve što treba imati.

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 01:27   #3284
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To je jedna od one dvije (druga je asus x570 TUF) koju je buildzoid proglasio "too good" za 199$ (u kontekstu ostalih x570)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 07:24   #3285
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
To je jedna od one dvije (druga je asus x570 TUF) koju je buildzoid proglasio "too good" za 199$ (u kontekstu ostalih x570)
Kolko sam ja shvatio Elite i TUF-a su 4-slojne ploče, jel zna netko zašto bi to bilo nedovoljno osim onih fora da pcie 4 može imat smetnje pa zbog toga biti sporiji (i koliko slojeva imaju npr x470 ploče?)?

I evo meni su x570 elite i x470 strix-f u najužem izboru, trenutno imaju istu cijenu. Zašto stari Asus? A jer nema vent...taj vent na x570 mi strašno ide na onu stvar i poprilično sam siguran da će x670 biti bez ventova jer se strašno puno ljudi buni protiv njih...
Elite čak ima i više fićra koji su meni bitni, na papiru stvarno odlična ploča.
Mislim da je BZ i rekao da kraj nje sve skuplje x570 ploče izgledaju bzvz i nepotrebne. Ali bogami je i elite skupa za moje pojmove, ali očito su to te cijene.

Što se tiče biosa, baš GB neki developer za biose je rekao na redditu da su sva sredstva trenutno prebačena x570, tek kad tamo bude sve super, ide x470 i starije...jbg, poanta je da novo radi kako treba.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 08:13   #3286
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ovdje je najvise MSI kriv. Znali su 2016. da ce AM4 biti aktivan do 2020. i oni opet stave mali BIOS. Imali su plan da uopce ne podrze Ryzen 3000 na starijim chipsetima i sad im se to vraca, moraju srediti BIOS-e za hrpu ploca, poceli su prekasno, ne znaju ni sami sto sve izbaciti iz BIOS-a da im stane sve za Ryzen 1000, 2000 i 3000 i evo ti problema.
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Jedino je koliko vidim kod ovih "starijih" na kraju ipak malo MSI zakazao, gdje je bilo dima ispalo je da ima i vatre.
Da, izgleda da su se glasine (1 - 2) ipak pokazale točnim, a fora s dežurnim studentom baš i nije najbolje prošla. Da nije procurilo po Internetima, ne bi uopće imali podršku za Ryzen 3000.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 08:21   #3287
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Ne kužim kako danas,jučer,prekjučer,ekipa preporuča MSI,kupuje ih i žali se na njih...sadomazo?
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 09:26   #3288
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Dobar je msi, pogotovo po najbolnijem pitanju za ryzene - odnosno ram compatibility, uz to kad uzmes da su u 3xx i 4xx imali najbolje rijesene vrm jednice u low/mid segmentu jasno zasto se dobro prodaju.

Veci problem je sto se ekipa kao i sa ostalim proizvodjacima ne informira dovoljno, nego vise skace na glavu

Najjednostavnije je za svaku novu gen.proceva izbaciti novi chipset i ne supportati nove proceve na starijim chipsetima, ubiju se dve muhe jednim udarcem-veca zarada i nema brige oko podrske i dodatnog trosenja resursa za backward compatibility

Buduci da amd jos nema takav striktno koorporativni nacin razmisljanja i da naspram intela prakticki dijeli support starijim platformama bez da to cashira, onda bi bilo ok od krajnjih korisnika da imaju razumijevanja...ali jbg das covjeku prst, hoce saku, das mu saku hoce cijelu ruku
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 09:31   #3289
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Apropos 16mb vs 32mb bios čipova, nemaju svi 32mb pa nema problema sa updateima(asus 3xx svi na 16mb, gb svi amd čipseti na 16mb...asrock nisam ni gledao, ali mislim da su i oni sa 4xx prešli na 32mb), očito MSI devovi ne znaju to napravit kako treba. Inače sam prvi da se ukinu dječji UEFI biosi i vrati oldskul izgled, preglednije i jednostavnije.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 09:57   #3290
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Kolko sam ja shvatio Elite i TUF-a su 4-slojne ploče, jel zna netko zašto bi to bilo nedovoljno osim onih fora da pcie 4 može imat smetnje pa zbog toga biti sporiji (i koliko slojeva imaju npr x470 ploče?)?

I evo meni su x570 elite i x470 strix-f u najužem izboru, trenutno imaju istu cijenu. Zašto stari Asus? A jer nema vent...taj vent na x570 mi strašno ide na onu stvar i poprilično sam siguran da će x670 biti bez ventova jer se strašno puno ljudi buni protiv njih...
Elite čak ima i više fićra koji su meni bitni, na papiru stvarno odlična ploča.
Mislim da je BZ i rekao da kraj nje sve skuplje x570 ploče izgledaju bzvz i nepotrebne. Ali bogami je i elite skupa za moje pojmove, ali očito su to te cijene.

Što se tiče biosa, baš GB neki developer za biose je rekao na redditu da su sva sredstva trenutno prebačena x570, tek kad tamo bude sve super, ide x470 i starije...jbg, poanta je da novo radi kako treba.
rađe x570 elite
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 10:04   #3291
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
+1
Taj vent je 90% vremena off, prema feedbacku usera na redditu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 10:21   #3292
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Dobar je msi, pogotovo po najbolnijem pitanju za ryzene - odnosno ram compatibility, uz to kad uzmes da su u 3xx i 4xx imali najbolje rijesene vrm jednice u low/mid segmentu jasno zasto se dobro prodaju.

Veci problem je sto se ekipa kao i sa ostalim proizvodjacima ne informira dovoljno, nego vise skace na glavu
Naglasak je na BIO JE dobar. Ako hoćeš danas da radi novi proc na starijem čipsetu,odgovor je nevalja...Tko već ima MBO je druga priča,ali novi kupci mi nisu jasni.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 10:36   #3293
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
pa to je upravo ono sto sam pisao, svi bi htjeli sad i odmah, bez razumijevanja.

nije msi jedini koji ima bugove, koliko citam vecina ih ima, a to da ne radi, evo covjek strainicu ranije piše da mu radi ak restarta dovoljno puta

kroz mjesec dana ce se sve ili velika vecina starijih mbo popeglati i svi ce biti sretni i zadovoljni.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 11:08   #3294
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Hmmm...navodno se neke ploče (nije navedeno koje, samo da su x570) sada same gase kad se čipset pregrije (navodno učestalo), zna li netko nešto više/konkretnije?

Ovaj video se bavi time i nema dokaza, doduše na skupljim pločama:

https://youtu.be/D5l1MUMHXt0
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 17.07.2019. u 11:29.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 11:20   #3295
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Mogli bi lagano okrenuti temu u smjeru "Novi dečko Tatjane Jurić: Tko je tajanstveni poduzetnik iz BiH" ili "Jelena Rozga viđena u društvu zamamne brinete: Kuolari van sebe - kakva ljepotica".
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 11:23   #3296
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Kad će konkretni testovi tih fantomskih ploča?
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 11:26   #3297
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
I mene zanima, pogotovo, jer Švabo hladi X570 pasivno.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 11:28   #3298
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Kad će konkretni testovi tih fantomskih ploča?
Da, nikako da krenu rivjui samih ploča, nešto sitno i stidljivo, naravno samo top modeli...
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 11:36   #3299
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 12:58   #3300
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Testovi jeftinjara se čekaju.Da vidimo koliko tisućica treba za novu pouzdanu MBO
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na