Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.08.2019., 18:16   #8761
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141

Obrati pažnju na dužinu kabela, pogotovo onog naponskog za matičnu ploču (20+4 pin), npr. ja imam Corsair SF600 i taj naponski je dug svega 300mm.
-->
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Trebao bi preporuku za SXF napajanje, posto sam konačanao nasao neko smisleno htpc kućište i naravno u njega ide samo SXF format napajanja, ici ce neka light konfa unutra, tako da je snaga nebitna, bitno je da je sto je moguce tise, modularnost je pozeljna kao i neka normalna cijena


Obrati pažnju na dužinu kabela, pogotovo onog naponskog za matičnu ploču (20+4 pin), npr. ja imam Corsair SF600 i taj naponski je dug svega 300mm.
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2019., 08:38   #8762
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Tu se neki svade oko Same Armora 750W pa pisu svasta nesta a da napajanje nit su vidli, niti culi niti probali. No za pokenjat isto su odmah spremni
Kao sto rekoh i prije, kondezatori su isti/identicni kao u Seasonic Focus Plus seriji. Ventilator je necujan, moras uho stavit na napajanje da bi cuo nesto i kod full loada kompa i dalje je to ubedljivo najtisi ventilator u cjelom kompu.

5mj. ga imam, sad gura i Ryzena 1800X koji nije bas stedisa neki, kablovi odlicni i dovoljno dugacki, kome smeta cijena neka kupi
skuplji ali nemos nesto posrat na osnovu neke "Čunga Lunga" stranice i tome da eto kosta ~450kn umjesto ~750kn pa je zato lose.

Sad neznam tocno tko ali je isto napisao neku glupost o agresivnom profilu ventilatora sto nije istina, vise puta sam isao gurkati fini kist
kroz resetku jer nisam bio siguran jel se ventilator vrti, encodiram x265, cpu cooler radi punom parom a mlako mi izlazi iz napajanja... reko koji k... jel vrti ovaj ?!

Taman da lazu i da ima pravih samo 600W, za te pare - meni dobro.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2019., 02:55   #8763
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Zna li neko kad se pune dućani novovom turom napajanja.
U potrazi sam za modularinim ATX napajanjem 550-650 W:
- da dimenzijama ne prelazi 160 x 150 x 86 mm
- da ima botun/prekidač da ventilator može raditi op-stop, tj. da se može isključiti onaj polupasivni mod.


Seasonica nigdi nema ni za ljek, EVGA skupa ka vrag sa samo 7 godina gare, a Corsair nema taj botun.
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2019., 03:40   #8764
Vekster
Premium
Moj komp
 
Vekster's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 83
piše da ima
Vekster je online   Reply With Quote
Staro 07.08.2019., 08:31   #8765
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Naruči s Amazona ili direktno od EVGE.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2019., 11:48   #8766
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
SilverStone ST45SF ili ovo

Za Sralu7
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2019., 12:31   #8767
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
SilverStone ST45SF ili ovo

Za Sralu7
Citiraj:
Autor hooligan.no1 Pregled postova
Obrati pažnju na dužinu kabela, pogotovo onog naponskog za matičnu ploču (20+4 pin), npr. ja imam Corsair SF600 i taj naponski je dug svega 300mm.



Naručio sam Corsair 450W SF450, tako da me vjerojatno očekuju poprilično kratki kablovi, ali s obzirom na ploču (smjestaj 20+4 konektora) i case (smjestaj ploče) mislim da nece biti problema.


Jel postoji opcija kupovine tog duzeg kabla?

__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2019., 12:33   #8768
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Citiraj:
Autor Vekster Pregled postova
piše da ima

Hvala!
Mislim da ne, sigurno ne kao ne.
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2019., 12:44   #8769
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Naručio sam Corsair 450W SF450, tako da me vjerojatno očekuju poprilično kratki kablovi, ali s obzirom na ploču (smjestaj 20+4 konektora) i case (smjestaj ploče) mislim da nece biti problema.


Jel postoji opcija kupovine tog duzeg kabla?

Baci oko tu
https://www.moddiy.com/brands/Corsair.html


Inače iz mog osobnog iskustva sa SF600, tom svom napajanju omogući što bolje prozračivanje (ako sam dobro skužija koristiti ćeš TT G3) pa ga okreni da mu usis bude unutar kućišta.
Mene je npr. nakon cirka 2 miseca počeja zezati polupasivni mod, koji ne mogu isključiti, tek na 243W bi pokrenija vent, a onda se desilo da ga uopće nije pokrenija. Ok, garancija je 7 godina, ali zamjena je trajala oko 20 dana.
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2019., 14:07   #8770
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Naručio sam Corsair 450W SF450, tako da me vjerojatno očekuju poprilično kratki kablovi, ali s obzirom na ploču (smjestaj 20+4 konektora) i case (smjestaj ploče) mislim da nece biti problema.


Jel postoji opcija kupovine tog duzeg kabla?

Ja sam ovdje kupovao kablove i brutalni su.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.08.2019., 01:11   #8771
Brad
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 181
Duga priča u kratkome; Corsair HX 520, stariji, dobro napajanje ili ne? Trebam da/ne odgovor.

Kupujem nekome računalo u drugoj zemlji, cijene i ponuda živi očaj pa ....

Hvala.
Brad je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 02:41   #8772
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
dobro je
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 15:30   #8773
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Tu se neki svade oko Same Armora 750W pa pisu svasta nesta a da napajanje nit su vidli, niti culi niti probali. No za pokenjat isto su odmah spremni
Kao sto rekoh i prije, kondezatori su isti/identicni kao u Seasonic Focus Plus seriji. Ventilator je necujan, moras uho stavit na napajanje da bi cuo nesto i kod full loada kompa i dalje je to ubedljivo najtisi ventilator u cjelom kompu.

5mj. ga imam, sad gura i Ryzena 1800X koji nije bas stedisa neki, kablovi odlicni i dovoljno dugacki, kome smeta cijena neka kupi
skuplji ali nemos nesto posrat na osnovu neke "Čunga Lunga" stranice i tome da eto kosta ~450kn umjesto ~750kn pa je zato lose.
Nisam se još susreo s tim napajanjem. Koja kompanija stoji iza tog napajanja?
Jel to rebrandirani Seasonic ili nije?
Ako je to gold napajanje stvarno je ok cijena. Vjerujem ti na riječ da je dobro.
Jel imaš vremena, želje i opreme okinut neki test tog napajanja?
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2019., 15:37   #8774
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
Duga priča u kratkome; Corsair HX 520, stariji, dobro napajanje ili ne? Trebam da/ne odgovor.

Kupujem nekome računalo u drugoj zemlji, cijene i ponuda živi očaj pa ....

Hvala.
Odlično. Imao sam ga.
Unutra je Seasonic. Jedino što je napajanje iz 2006. godine.
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2019., 07:59   #8775
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Fractal predstavio Ion+ napajanja. Full modularna, 80+ Platinum, selektabilno polupasivna (Zero RPM), snage 560, 660, 760 i 860W te 10g. garancije.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 16.08.2019. u 19:21.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2019., 12:04   #8776
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Link ne radi, no bez obzira na to, bojim se cijene, iskreno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2019., 12:34   #8777
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,511
E kokose, ispravi link,
naziv tj. txt dio je ok link a u linku je nešto sumnjivo
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2019., 14:15   #8778
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
koje ste vi linčine

valjda bi to bilo tu Fractal Ion+
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2019., 16:09   #8779
zlikovski
Mutant Year Zero
Moj komp
 
zlikovski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 506
Vezano uz Sama Armor 750W PSU
Pogledajte u koji Tier su ga stavili:
https://linustechtips.com/main/topic...psu-tier-list/

Proizvođač je Inter-Tech GmbH
https://www.inter-tech.de/products/psu/atx/armor-750
5 godina jamstva standardno vani.
zlikovski je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2019., 21:28   #8780
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Od početka sam govorio da je napajanje odlično...to što je sada jeftino, nema veze sa kvalitetom već s time jer je mining umro
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 02:14   #8781
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Možda se registracijom napajanja na njihov sajt mogu dobiti dodatne godine jamstva pošto je kod nas na sva SAMA napajanja jamstvo 36mj dok im na sajtu pise 5 god za armor i 10 godina za forzu klik
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 04:20   #8782
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Die Herstellergarantie erstreckt sich nur auf Produkte die auf dem Gebiet der Bundesrepublik Deutschland erworben wurden und dort genutzt werden.
Nazalost nema koristi od registracije no moze se uredno registrirati proizvod radi tehnicke podrske recimo.
Jamstvo od 5 godina daje iskljucivo Inter-Tech za prozvode kupljene i isporucene na adresu u DE ako slucajno koja trgovina tamo daje manje od 5 godina.

Jamstvo od 3 godine kod nas je iskljucivo do same trgovine koja ga prodaje ili uvoznika za HR od Inter-Tech-a.
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
to što je sada jeftino, nema veze sa kvalitetom već s time jer je mining umro
Tom nekom filozofijom i mislju sam se vodio dok sam ga razmatrao dali kupiti... u opcoj mahnitosti miniga dok je bio na vrhuncu u smislu da su SVI htjeli sto prije
okrenit neke pare, kvalitenih napajanja i da su jos minimalno 750W i da mogu gurat 5 grafi a da ne umru za mjesec dana, nije bilo a da nisi moro dobro odresiti kesu
Dakle zakon potraznje i ponude... morala se pojaviti neka firma/proizvodjac koji ce napraviti nesto dovoljno kvalitetno da izdrzi mining i uzeti svoj dio kolaca od tog sporta
a prihvatljive cijene jer i onda tih ~700kn sto je kostalo, nije bilo tako puno ! No opet za razliku od velikih igraca tipa Asus i Gigabyte sa svojm plocama i karticama bez video izlaza
u pomno planiranim kolicinama, bice da je Inter-Tech proizveo malo vise tih napajanja a moguce da se i dalje prodaje dobro u DE... Ako je dobro za mining, dobro je i meni, glavno da ima sve zastite a ostalo...
Kako god.. cimajte:
http://forum.pcekspert.com/member.php?u=43777
Ako mu je jos zivo, dobro je... mozda vise ne majna ali moze dati info iz prve ruke koliko je pozivilo ili jos zivi, zadnje je napisao da roka sa njim mjesec dana i sve OK.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 18.08.2019. u 04:42.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 08:21   #8783
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Sama forza 1200 je odlicno napajanje sa kvalitetnim i dobro posloženim komponentama.

Misli da je johnny guru(oklahoma wolf) pisao u jednom thredu da je ugodno iznenadjen njihovom platinum serijom napajanja. Inace on vec neko vrijeme radi za corsair-a, prije je bio strah i trepet za testiranje napajanja.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 09:59   #8784
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Sama forza 1200 je odlicno napajanje sa kvalitetnim i dobro posloženim komponentama.
Ahaa... 2 zaredom, nova. Jes to napisao koda si ih osobno gledao iznutra povecalom...

http://forum.pcekspert.com/showpost....8&postcount=91

http://forum.pcekspert.com/showpost....2&postcount=93

Doduse mozda je OK za vulgaris korsnika ali ako 2 nova krepaju u roku 1h rada u full loadu, ocito postoji neki konstrukcijski problem sa modelom Forza.

Evo 2 reviewa Forza modela.

https://www.techpowerup.com/review/s...-800-2/12.html
https://www.jonnyguru.com/blog/2016/...ower-supply/6/

Saroliko.... iskljucivo za Armor seriju su recenzije ipak nesto bolje a i iskustva, eto sta os vise nego od majnera gore.

https://www.mygarage.ro/teste-si-rev...plus-gold.html

Evo svi modeli su ti, od bronze do titana.
http://sama.vn/psu/gold
Samo neke modele Inter-Tech prodaje u DE a time i kod nas zavrsi, velika vecina Sama napajanja je samo za Azijsko trziste.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 16:35   #8785
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Kolega kojeg citiraš koliko je meni pozbž arižo nije vican hw i uopce se ne bi zacudio da jenor 2 risera stavio na 1 sata kabel i sl...i da pogledao sam komponente osobno, bolje posloženo napajanje od corsaira rmi 1kW

Edit.2 ne kuzim sto fali ovom titanium napajanju, pa dobio je super ocjenu od johhnya

Edit3.po tvojoj logici asus strix serija grafi je smece jer je meni rx480 crknul nakon tri tjedna, a jeftinija dual serija je ok jer radi evo 3 god....nemožeš suditi na tako malom broju uzoraka.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 18.08.2019. u 16:46.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 18:04   #8786
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Samo neke modele Inter-Tech prodaje u DE a time i kod nas zavrsi, velika vecina Sama napajanja je samo za Azijsko trziste.
Na tržištu Velike Britanije nije SAMA, nego VIVO.
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 02:19   #8787
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Ajmo ponovo...
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Sama forza 1200 je odlicno napajanje sa kvalitetnim i dobro posloženim komponentama.
Koje ? Forza Titanium ili Forza Platinum ? Gdje si mogao vidjeti Titanium model osim ako putujes cesto u Aziju pa ako je tako... povlacim receno.
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Kolega kojeg citiraš koliko je meni pozbž arižo nije vican hw i uopce se ne bi zacudio da jenor 2 risera stavio na 1 sata kabel i sl...
OK ali Armor Gold nije umro od tog slamperaja...
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
i da pogledao sam komponente osobno
Opet.. koji tocno Forza model si gledao ?
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Edit.2 ne kuzim sto fali ovom titanium napajanju, pa dobio je super ocjenu od johhnya
Tom konkretno modelu Forza Titanium - bas nista.

Kod nas je moguce kupiti samo Forza Platinum, oba su 80PLUS
Dakle 2 ova sa linka su krepala i jedino taj model mozes kupiti kod nas:

https://www.inter-tech.de/products/psu/atx/forza-1200
https://fenix.hr/hardware/napajanje/...inum-napajanje

Nadalje, ljepo pise u Tier listi:
Citiraj:
SAMA - Armor Gold, Forza Titanium
I onda ti ispalis da je "Forza 1200" superiska napajanje a da ne kuzis da je jedini model kod nas moguce uzeti Platinum koji naravno nije Titanium i da taj
Platinum nije apsolutno na nikakvoj Tier listi i da su 2 nova krepala eto slucajno.. pa da je 21 riser nabio ... gdje je zastita u Platinum modelu od takvog slamperaja ?

I taj VIVO u GB bi trebalo prouciti jel Platinum ili Titanium, kako god... Apsolutno model od 1200W Platinum nebi nikome preporucio, mislim pa cijena mu je
samo 15-50kn veca od Modela Armor 750 Gold, dakle i razum ti govori da koliko god jeftino se taj Platinum proizvodio ocito neki qujac ne moze stimati u racunici 450W dodatne snage za 50kn jel...

Sama linija Armor Gold je debelo skuplja po W naspram Forza Platinum, i to ti valjda nesto govori ?
Netko ce procitati sta si napisao i uzeti ga na osnovu da je bolje poslozeno od corsaira i eto jer je iskusni kolega ga i uzivo vidio pa te se "bude sjetio" kad spali ili krepa nesto

Procitaj ponovo pomnije test Linije modela Armor pa ces naci koje sve zastite ima i da je to sto navodis sa riserima nemoguce da
krepa jer ima i tu vrstu zastite sto bi ukazivalo da model Forza Platinum istu nema pa je shodno tome i krepalo 2 komada "od 5" risera.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 06:00   #8788
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ako pogledas moj upis detaljnije vidjet ces da piše platinum, nema titaniuma od 1200w, a ovaj titanium koji si ti linkao je iz 2016 napajanje koje se ne proizvodi ili ne prodaje na podrucju eu.

miljon quotova - kilavo dijete, ne kužim kak ti je promaklo to platinum, eno ga stoji još uvijek tamo u prvom upisu.

Ovo oko zaštite..lol, idi na bitcointalk ili sl.forum pa pitaj ljude(noobove) gdje im je bila zaštita na seasonicima, evgama, corsairima i sl. kad su tak spajali risere i skurili kablove/napajanja. Upsut ih pitaj zašto se nitko nije dosjetio da modularno napajanje samo ne raspoznaje da li je uštekan sata ili molex kabel :P

Btw.vidim da si kao veliki poznavatelj koji je pregledao i koristio više takvih napajanja zakljucio da forza 1200 platinum ne valja iako dobiješ 10g garancije vs.5 kod slabijeg modela

Mislim da bi trebao i dalje davati savjete drugima po forumu što valja, a što ne valja bez obzira imao ili ne imao doticni komad HW

Ps.sto se racunice tice mora da su msieve vege 56 isto bile u kurcu jer nešto ne štima kada su bile egal cijenom sa rx580
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 07:59   #8789
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Ako pogledas moj upis detaljnije vidjet ces da piše platinum, nema titaniuma od 1200w
Prva recenica nema veze sa drugom... nadalje kad si vec zapeo za Johnnya Guru, pisao je da je impresioniran sa Titanium serijom koju je i testirao.
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
forza 1200 platinum ne valja iako dobiješ 10g garancije vs.5 kod slabijeg modela
A tko ti daje tu 10 godina garanciju ? Djed Mraz ?
Kod nas je 36mj, ako si Švabo ili ga kupis tamo tek onda imas 10 godina garancije ali tamo ga i nosis ako se pokvari... takoder da bi uopce
ostvario garanciju koja ne ide preko trgovine nego Inter-Tech-a, moras registrirati proizvod na DE adresu jer promaklo ti malo sto sam napisao za garanciju od njih...

Ali ajd... na stranu sve. Nisu sva Sama napajanja bas tako idealna i par sitnica moze znaciti razliku oce raditi 3 ili 5 godina itd...

Ono sto se zna je:

Sama Armor 550/650/750 HTX-B7 Gold koriste Nippon kondezatore ( 3,000 hours at 105℃ ), ventilator je AAM1225S1AN, sleeve-bearing. max 2100 rpm,
82.43 CFM, pressure 2.91 mm, max buka 37.95 dB, medjutim to su podatci za ventilator iste oznake kao ovaj ali 0,25A dok je na napajanju 0,16A
tako da vjerojatno se vrti nesto sporije. Na modelima 550/650W je drugi ventilator oznake AAH1225S1AN.

Sama FTX-1200-1 Forza Platinum 1200W koristi identicne Nippon kondezatore, iste oznake itd... Ventilator je HA1225L12F-Z,
max 1800 rpm, 60CFM, pressure: 1.80mm, max buka 46 dB mada tu nalazim proturijecne podatke za taj ventilator jer negdje se navodi 29 dB.

Sama Forza 750W Gold kod nas tj modeli:
HTX-550-B4
HTX-650-B4
HTX-750-B4 ili u GB VIVO 24K Gold 550W do 750W s time da je za sada izasao samo 650W model a kod nas ima kupiti ovaj:
Su nesto "slabiji" modeli. Koriste Teapo kondezatore ( 2,000 hours at 85℃ ) u nekim granama dok u drugima su isto Teapo ali 105c.

Ventilator:
Citiraj:
The Chinese made aobos fan (AAH1225S1AN) is rated for 0.40A at 12 VDC and uses sleeve bearings for quiet operation.
This fan has a top speed of 2500 rpm and can move up to 90 CFM of air with a max pressure of 3.5 mmH2O.
Dakle poprilicna zbrka jer Sama phici modele za svoje trziste a ujedno kao OEM za Inter-Tech, VIVO, Modecom itd... tko zna ko je sljedeci..
Da, da.., Modecom Volcano 750W Gold ako se zateknete u Poljskoj je ova "nasa" Sama Forza 750W Gold kod nas ali ima ventilator AAM1225S1AN tj. od Same Armora 750W Gold
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 19.08.2019. u 08:40.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 08:52   #8790
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Da njemacki djed mraz mi daje 10g. garancije jer nisam lud da hr djablebarošima placam rodbinu u cijeni komponenata.

Gdje sam ja napisao da je JG testiranje napravio..nigdje, review je review, a thread je potpuno nešto drugo, miljon quotova-kilavo dijete...citaj s više koncentracije i ne lupaj po svome.

Btw.ako je vent dobar corsairu da ga stavlja na hxi seriju, onda je dobar i za samu da ga stavlja na platinum.

Napajanje kad je izaslo je koštalo blizu 200eur...tolko o cijeni....sad dalje nastavi s pametovanjem
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na