Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2018., 13:05   #1921
edoo
1337
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Slav. Brod
Postovi: 95
kupio tv i platio LG UHD TV 75SK8100PLA, cijena s dostavom 7.735,46, nakon pola sata vidim webshop cijena skocila na 16 000kn, pa onda kasnije pojavilo se je proizvod nedostupan, zove me iz protisa i kaze mi da nisu u mogucnosti nabaviti taj proizvod i da se dogodila greška, jel to kod njih normala da jave da je proizvod nedostupan, a kada sam ja narucivao bilo je dobavljivo ? a ustvari zbog cijene su mi otkazali narudzbu
edoo je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 14:38   #1922
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Pozdrav!
Isprike na neugodnom iskustvu prilikom kupovine televizora.

Ponekada se dogodi da imamo gresku u cjeniku te se krivo pokazuje stanje na internet stranicama (iako je to vrlo rijetko) dok je vrlo cesci razlog da su svi artikli u meduvremenu prodani (uglavnom kada se radi o malim kolicinama na skladistu od par kom). Artikle rezerviramo i isporucujemo prema vremenu uplate, moze se dogoditi da je u priblizno isto vrijeme napravljeno dvije ili vise narudzbi ili je zaprimljena uplata od ranijih ponuda te je sustav automatski rezervirao i dodijelio artikl toj ponudi te sve ponude koje su napravljene nakon toga ne mogu biti isporucene jer artikla vise nema.

Za artikle koji idu po narudzbi kod dobavljaca takodjer moze biti mala kolicina u skladistu i u meduvremenu je netko drugi kupio zadnji artikl sa stanja i vise nije dostupno iako kod nas pise da je jer nam artikli koji idu po narudzbi nisu prikazani u stvarnom vremenu vec ovisno o dobavljacu.

Upravo iz tog razloga prodavaci nakon upita "rucno" provjere stanje i tek onda kreiraju ponudu ili jave ako artikl nije dostupan. Ponuda ne rezervira artikle. Kada zaprimimo uplatu onda rezerviramo artikle i potvrdujemo narudzbu. U slucaju da artikla nema odmah kontaktiramo kupca i vracamo uplaceni iznos ili dogovaramo isporuku nekog drugog artikla prema zeljama kupca.
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 10:09   #1923
NameNo
Premium
Moj komp
 
NameNo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 289
Nekidan zatražim ponudu za procesor i5-8400 i grafu, ukupan iznos po cijenama na webu cca 3.5 k Kn. Dolazi ponuda na skoro 3.9 k Kn.
Gledam šta ne štima... pa nije dostava 400 Kn??
Idem malo češljat ponudu (inače lukavo složenu tako da nigdje nemate iskazanu cijenu pojedine komponente s PDV-om nego samo bez njega, a na kraju se on obračunava na ukupan iznos kako biste valjda teže usporedili cijene s onima iskazanim na webu), skužim procesor odjednom nije 2048,00 Kn nego 2400,00 Kn.
Pošaljem mail i tražim ponudu s cijenom koja je na webu na što mi prodavač veli da proizvod nije dostupan više od tog proizvođača nego od drugog pa je cijena nešto veća (inače na webu proizvod na akciji).
Vratim mu mail da bi bilo korekno da je onda i cijena na webu ta koja je u ponudi.
Ne moram ni napisat da od isprike ništa, a cijena na webu još i sada stoji kriva.

Ljudi pazite što kupujete i dobro kontrolirajte ponude!
NameNo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 11:31   #1924
eywa33
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Otok
Postovi: 20
Protis je, što se tiče cijena i količine proizvoda, jako dobra trgovina. Ali ima previše zastarjel sistem online kupovine, za razliku od drugih shopova. Recimo, kada naručiš proizvod, oni prvo provjeravaju stanje, pa ti šalju račun, pa ti uplaćuješ, pa tek onda oni šalju; taj proces je danas nepotreban i dosadan. U vrijeme kada svaka trgovina ima opciju "plaćanje pouzećem", oni još uvijek nemaju. To je za mene neprihvatljivo. Ne razumijem tu...tvrdoglavost?! Kada kupujem bilo što, trgovine imaju pokazatelj "stanja na lageru", ako je dostupno, napravim narudžbu i plaćam pouzećem. Ako nemaju proizvod, onda jave, a ja izaberem nešto drugo odn. negdje drugdje... Simple as that... To moraju pod hitno promijeniti.
eywa33 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 11:47   #1925
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor eywa33 Pregled postova
Recimo, kada naručiš proizvod, oni prvo provjeravaju stanje, pa ti šalju račun, pa ti uplaćuješ, pa tek onda oni šalju; taj proces je danas nepotreban i dosadan.
Taj proces je jedini ispravan, nemoguće je voditi stanje lagera u realnom vremenu, zato se i dogodi da neke trgovine uzmu ljudima pare pa onda naknadno jave da nemaju artikl na lageru.
Ovako kako radi protis zapravo radi većina trgovina.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 12:40   #1926
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,604
Protis nije trgovina koja ima robu na lageru (imaju sitnice koje se često traže i potrošne materijale) nego maloprodaja koja uzima od više dobavljača prema narudžbi
(zato se mogu ponekad i naći neki isti artikli s dvije različite cijene).

Imaš jedan Asbis od kojeg uzima valjda svaki shop koji ima makar i najmanju stvar vezanu za IT u ponudi.

U trenutku kad ti u Protisu staviš nešto u košaricu, za to vrijeme se mogu u Asbisu 3 kombija različitih maloprodaja napuniti i baš tu komponentu dovesti van stanja.

Ako misliš da će ti Protis proslijediti stanje lagera svojih dobavljača, nadam se da se šališ.

Ovako naručiš, provjere stanje i naprave rezervaciju kod dobavljača, platiš, dobiješ idući dan ili za par dana i svi sretni.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 13:25   #1927
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Sve to štima, ali nije moja stvar što oni ne provjeravaju stanje s dobavljačima ili pak ne ažuriraju svoj web-shop.

Ako je cijena na webu takva, takva treba biti.

Ja osobno, sve PC komponente volim kupovati na licu mjesta i preuzimati ih osobno. Što da sam se ja zaputio u ZG i došao k njima, kad ono 500kn skuplji CPU jer, jebiga, oni ne mogu dobaviti od dobavljača gdje je cijena bila 500kn manja...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 13:34   #1928
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Što da sam se ja zaputio u ZG i došao k njima, kad ono 500kn skuplji CPU
Ništa, nije to njihov problem nego tvoj, zovi prije sjedanja u auto pa provjeri cijenu i da li uopće imaju artikl u trgovini.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 13:44   #1929
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
daj usput provjeri jel prodavač u dućanu ručao, da mu poneseš neki sendvič ako nije
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 13:49   #1930
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Ma da, bolje sjesti u auto, vozit se ne znam koliko km, a nemaš pojma jel to imaju na stanju, koliko komada imaju i nemaš pojma hoće li netko u međuvremenu ući u trgovinu i to kupiti, genijalno.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 13:50   #1931
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
izazovno je održavati webshop kad imaš svoje skladište, a način na koji Protis i slični dućani rade je još teži. Tako da, budući da smo svi svjesni kako posluju, prije odlaska u trgovinu bi bilo dobro nazvati telefonom i provjeriti stanje i cijenu, ili pričekati web ponudu. Vrlo brzo odgovaraju tako da to ne bi smjelo predstavljati problem.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 13:53   #1932
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
činjenica je da je sistem online kupnje užasan i ja samo zbog tog njihovu stranicu niti ne otvaram, ne razumijem, jos godinama unazad se kupovalo online, vidis stanje na lageru, platiš karticama na rate online, pay pal, bit coin i sl., a u njih sistem ko oprije 10 godina...
nick praskaton je online   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 13:58   #1933
NameNo
Premium
Moj komp
 
NameNo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 289
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
izazovno je održavati webshop kad imaš svoje skladište, a način na koji Protis i slični dućani rade je još teži. Tako da, budući da smo svi svjesni kako posluju, prije odlaska u trgovinu bi bilo dobro nazvati telefonom i provjeriti stanje i cijenu, ili pričekati web ponudu. Vrlo brzo odgovaraju tako da to ne bi smjelo predstavljati problem.
Slažem se. Jasno mi je da u toj količini robe nije lako imati stalno ažuriran web da sve bude po ps-u, nekad nešto i promakne. Ali mi nje jasno da ako ih upozoriš da im je cijena kriva i ona tako još danima stoji i to nitko ne mjenja?? E to se se zove šlamperaja do jaja, da ne kažem bezobrazluk iliti lopovluk, jer da je stvarna prodajna cijena niža od one koja je na web-u to bi se riješilo u roku odmah i sumnjam da bi nekome "promaklo".
NameNo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 14:01   #1934
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Ma da, bolje sjesti u auto, vozit se ne znam koliko km, a nemaš pojma jel to imaju na stanju, koliko komada imaju i nemaš pojma hoće li netko u međuvremenu ući u trgovinu i to kupiti, genijalno.
za količinu i stanje pitam uvijek, ako ima, stavite na stranu evo me. Ali za cijenu moram priznat ne pitam, vjerujem onoj na webu, uvijek tako i bude, do sada
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 14:20   #1935
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Pa imas taj proc u admu i futuru ispod 2k...ne kuzim cemu komplikacije onda? Uzmes dalje i gotovo...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 15:00   #1936
NameNo
Premium
Moj komp
 
NameNo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 289
Ako ne kužiš ideš dalje i ne tipkaš bezveze gdje nema potrebe. Ja sam iznio svoje iskustvo, u temi koja je za to predviđena, sa željom da obavijestim/upozorim druge kolege na forumu da se ne za*ebu.

Fala bogu da ću uzet dalje, bar IT trgovina danas ima dovoljno.

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 15.10.2018. u 15:18.
NameNo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 15:19   #1937
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Jasno je i ok da si napisao... samo kazem jer sam mislio da ne znas, jer ako si znao ne znam zasto si uopce tamo isao kupovati a skuplje je pogotovo jos i s dostavom...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 16:07   #1938
mcpala
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Madagaskar
Postovi: 67
Moja iskustva s Protisom su dvojaka. Par puta sam tamo kupovao i sve je bilo ok, ali prije mjesec-dva sam tražio neki ups i zatražio ponudu na firmu. Rekli su mi da nemaju na lageru taj koji ja želim i da moram pričekati do slijedećeg tjedna da stigne. Kažem: Ok, nije hitno, pričekat ću taj tjedan i uplatim ja s računa po ponudi. Međutim, prođe taj tjedan, prođe i desetak dana i ja ih mailom pitam gdje je zapelo s ups-om, a lik kaže da treba čekati još mjesec dana i da mogu čekati, izabrati drugi iz ponude ili će vratiti pare nazad. Ja kažem, vraćaj pare, uzeti ću već negdje drugdje. Mjesec i pol čekati da obični ups stigne je ipak previše. Pare su legle na račun već slijedeći dan i tu je sve bilo ok, ali bih volio da su me prije obavijestili da trebam čekati duže od dogovorenog da naručeni artikl stigne. Mislim, čisto profesionalnosti radi...
mcpala je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 16:17   #1939
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
ja sam prošli tjedan kod njih uzeo ploču i ssd i sve ok,komunikacija i brzina isporuke...
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 19:49   #1940
eywa33
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Otok
Postovi: 20
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Taj proces je jedini ispravan, nemoguće je voditi stanje lagera u realnom vremenu, zato se i dogodi da neke trgovine uzmu ljudima pare pa onda naknadno jave da nemaju artikl na lageru.
Ovako kako radi protis zapravo radi većina trgovina.
Gotovo svaki put su sve trgovine bile točne što se tiče stanja na lageru. Jednom adm pogrešno prikazao. Ali to sa provjerom stanja, pa slanjem računa je glupost ako se plaća pouzećem, što sam naglasio. Nekidan naručim ssd, stavim plaćanje pouzećem i nemam apsolutno nikakvu dodatnu i nepotrebnu komunikaciju sa trgovcem. Dođe dostava, ja platim i ćao đaci. Koja to trgovina nema plaćanje pouzećem osim protisa? U protisa uzmem nešto jedino ako baš dobro odskače cijenom. Kad sam uzimao kućište, protis je bio povoljniji ali sam ipak naručio u drugom shopu samo da izbjegnem dodatnu nepotrebnu komunikaciju, pogotovo ako je vikend.
eywa33 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 20:24   #1941
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Vjerujem da baš ta činjenica da nemoraju ulagat vlastiti novac prije naše kupovine pridonosi i niže cijene. Mislim da se sad malo previše hvatamo u razliku poslovanja. Uzmi ako ti se dopadaju uvjeti poslovanja s njima, ako ne, kako je već rečeno, uvijek ima i drugih trgovina. Vjerujem da ti ujedno i odgovara protis kad već izdvajaš toliko vremena kako bi "unaprijedio", odnosno prilagodio njihovo poslovanje svojim željama.

Do sad sam imao samo pozitivna iskustva s njima. Najviše mi se dopala što me kod provjere stanja, protis nazvao i upozorio da ako mi je važno dobit odmah komplet tonera, da dogovorim drugu dostavnu službu, jer je Overseas imao famoznu frku. Na kraju su mi pomogli i sami organizirali dostavu sa drugom službom.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 22:45   #1942
NameNo
Premium
Moj komp
 
NameNo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 289
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
Do sad sam imao samo pozitivna iskustva s njima. Najviše mi se dopala što me kod provjere stanja, protis nazvao i upozorio da ako mi je važno dobit odmah komplet tonera, da dogovorim drugu dostavnu službu, jer je Overseas imao famoznu frku. Na kraju su mi pomogli i sami organizirali dostavu sa drugom službom.
Hehehe... a da oni nisu mogli doć do tog proizvoda 10 dana misliš da bi te i onda nazvali?
NameNo je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2018., 23:33   #1943
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
Vjerujem da baš ta činjenica da nemoraju ulagat vlastiti novac prije naše kupovine pridonosi i niže cijene. Mislim da se sad malo previše hvatamo u razliku poslovanja. Uzmi ako ti se dopadaju uvjeti poslovanja s njima, ako ne, kako je već rečeno, uvijek ima i drugih trgovina. Vjerujem da ti ujedno i odgovara protis kad već izdvajaš toliko vremena kako bi "unaprijedio", odnosno prilagodio njihovo poslovanje svojim željama.

Do sad sam imao samo pozitivna iskustva s njima. Najviše mi se dopala što me kod provjere stanja, protis nazvao i upozorio da ako mi je važno dobit odmah komplet tonera, da dogovorim drugu dostavnu službu, jer je Overseas imao famoznu frku. Na kraju su mi pomogli i sami organizirali dostavu sa drugom službom.



Normalno da plačanjem unaprijed svom dobavljaču Protis dobiva veći rabat, što znači da mogu jeftinije prodati.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 00:48   #1944
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
al ste se raspisali .. o rabatima
otvorite firmo i dilajte, pa da vas vidim


ja kupovao par puta u njih .. sve ok
jedino još nisam reklamaciju trebao koristit kod njih
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 11:16   #1945
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor NameNo Pregled postova
Hehehe... a da oni nisu mogli doć do tog proizvoda 10 dana misliš da bi te i onda nazvali?
Na svu sreću nisam imao takvih problema s njima, ali jesam s drugom trgovinom iz Ljubljane, koja me zavlačila za jedno napajanje, a sve ostale komponente su bile spremne. Znam nije ugodno iskustvo.


Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Normalno da plačanjem unaprijed svom dobavljaču Protis dobiva veći rabat, što znači da mogu jeftinije prodati.
Što je i nama u interesu, zar ne?
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2018., 15:40   #1946
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Eto, da se ne raspisujem previše, ja više k njima ne mislim koračiti niti im lovu ostaviti. Imao sam nedugo slučaj s njima, zbog njihovog stava i ponašanja za mene idu na crnu listu.

Uglavnom, za sada loše iskustvo s njima.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2018., 10:18   #1947
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor NameNo Pregled postova
Nekidan zatražim ponudu za procesor i5-8400 i grafu, ukupan iznos po cijenama na webu cca 3.5 k Kn. Dolazi ponuda na skoro 3.9 k Kn.
Gledam šta ne štima... pa nije dostava 400 Kn??
Idem malo češljat ponudu (inače lukavo složenu tako da nigdje nemate iskazanu cijenu pojedine komponente s PDV-om nego samo bez njega, a na kraju se on obračunava na ukupan iznos kako biste valjda teže usporedili cijene s onima iskazanim na webu), skužim procesor odjednom nije 2048,00 Kn nego 2400,00 Kn.
Pošaljem mail i tražim ponudu s cijenom koja je na webu na što mi prodavač veli da proizvod nije dostupan više od tog proizvođača nego od drugog pa je cijena nešto veća (inače na webu proizvod na akciji).
Vratim mu mail da bi bilo korekno da je onda i cijena na webu ta koja je u ponudi.
Ne moram ni napisat da od isprike ništa, a cijena na webu još i sada stoji kriva.

Ljudi pazite što kupujete i dobro kontrolirajte ponude!
Postovani,
ispricavamo se na nastaloj situaciji medutim cijene procesora se mijenjaju iz sada u sat (na zalost na vise) zbog nestasice na trzistu tako da od vremena izrade narudzbe do zaprimanja uplate moguca je promjena u cijeni ukoliko ih nemamo na lageru ili su svi koji imamo rezervirani. Mi cijene osvjezavamo svakih 30 minuta kako bi bilo sto tocnije. Upravo iz tog razloga kolege prije slanja ponude provjeravaju cijene i raspolozivost i salju ponudu sa najnovijim cijenama.
Molim da posaljete print screen maila sa ponudom i broj ponude (moze i u inbox) kako bi provjerili jer se ponude salju samo firmama te kao fizicki kupac niste trebali dobiti ponudu sa stavkama bez PDV-a.
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2018., 10:26   #1948
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor mcpala Pregled postova
Moja iskustva s Protisom su dvojaka. Par puta sam tamo kupovao i sve je bilo ok, ali prije mjesec-dva sam tražio neki ups i zatražio ponudu na firmu. Rekli su mi da nemaju na lageru taj koji ja želim i da moram pričekati do slijedećeg tjedna da stigne. Kažem: Ok, nije hitno, pričekat ću taj tjedan i uplatim ja s računa po ponudi. Međutim, prođe taj tjedan, prođe i desetak dana i ja ih mailom pitam gdje je zapelo s ups-om, a lik kaže da treba čekati još mjesec dana i da mogu čekati, izabrati drugi iz ponude ili će vratiti pare nazad. Ja kažem, vraćaj pare, uzeti ću već negdje drugdje. Mjesec i pol čekati da obični ups stigne je ipak previše. Pare su legle na račun već slijedeći dan i tu je sve bilo ok, ali bih volio da su me prije obavijestili da trebam čekati duže od dogovorenog da naručeni artikl stigne. Mislim, čisto profesionalnosti radi...
Ispricavam se zbog neugodnosti. Mi posaljemo upit dobavljacu kada bi naruceni artikl trebao biti isporucen i dobijemo rok isporuke te isti proslijedimo kupcu. Ponekad se dogodi da dobavljac ne ispuni dogovor vec produzui rok isporuke pa kupcu nudimo da priceka ili povrat novca, na zalost na to ne mozemo utjecati. Uglavnom se to radi o nekim artiklima koji se ne prodaju cesto pa ih trgovine nemaju na lageru te gdje god narucili isti artikl jednako je i vrijeme cekanja.
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 16:27   #1949
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Jel postoji u Protisu rok za povrat ispravnog i neotvaranog artikla?
Ili dobit malo razumijevanja za produljenu garanciju za laptop jer je tata skroz zaboravio na to kad je kupovo, a pol sata nakon toga ne žele prodat istu

Zadnje izmijenjeno od: vga killer. 15.11.2018. u 16:45.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2018., 17:15   #1950
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Tvornicku produljenu garanciju ili ono osiguranje? Tvornicko produljenje se moze kupit u bilo kojoj trgovini, neovisno gdje je laptop kupljen unutar trajanja inicijalnog jamstva.
Za ono osiguranje sto je sad popularno, neznam kakva su pravila.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na