Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2022., 17:15   #5161
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Više manje isto kao i HWU video, samo ih je Stevo pošteno ispljuvao i čini mi se pogodio u sridu sa pretpostavkama zašto i kako sve ovo rade:

__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2022., 20:10   #5162
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Šta ti misliš da ikog brige za time oni sad imaju toliku prodaju skupa sa amd/om da kukanja manje sretnih korisnika nisu bitna.
ima se kupuje se i to je to,ostalo nije bitno.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 05:27   #5163
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
Šta ti misliš da ikog brige za time oni sad imaju toliku prodaju skupa sa amd/om da kukanja manje sretnih korisnika nisu bitna.
ima se kupuje se i to je to,ostalo nije bitno.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
To ne znači da se to treba ignorirati i mora postat normalno. Drago mi je da ih pljuju za takve poteze jer će se desiti isto što i sa Turingom koji je izašao kao osjetno skuplja generacija nakon što se tadašnje mining ludilo smirilo, a AMD im se odmah priključio u deranju kože.
A ovo sad je ionako prešlo sve granice zdravog ukusa.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 19:17   #5164
gogoklepci
Premium
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Mostar
Postovi: 265
Jednostavno je PS5 i druge konzole su optimizirane za 4K 120 ili 60 fps ovisno o igrici.PC da bi bio na toj razini samo cijena gpu je veća od cijene konzola. Nisam izmislio toplu vodu, ali ako ćete se igrati u budućnosti ili konzola ili najmanje 1000+ eura je start za gpu.
gogoklepci je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 19:33   #5165
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Konzole imaju ekvivalent Radeona 5700XT, tako da nije to neka optimizacija... Više su igre optimizirane za taj hardver i zato rade dobro u toj rezoluciji i fps-u. Ako AMD može prodati takav čip i zaraditi na njemu na konzolama, onda je jasno koliko para zgrću na desktopu
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 19:41   #5166
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 20:11   #5167
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Ne mogu oni toliko dići cijene koliko mi možemo platiti
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 20:54   #5168
gogoklepci
Premium
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Mostar
Postovi: 265
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Konzole imaju ekvivalent Radeona 5700XT, tako da nije to neka optimizacija... Više su igre optimizirane za taj hardver i zato rade dobro u toj rezoluciji i fps-u. Ako AMD može prodati takav čip i zaraditi na njemu na konzolama, onda je jasno koliko para zgrću na desktopu
Titles PS5 RTX 2070 Super RX 5700 XT
The Witcher 3 30 FPS 55 FPS 49 FPS
Assassin’s 60 FPS 36 FPS 33 FPS
Creed Valhalla

Metro Exodus 60 FPS 48 FPS 36 FPS
Battlefield 1 60 FPS 73 FPS 74 FPS
Far Cry 5 30 FPS 54 FPS 52 FPS
Shadow of 60 FPS 44 FPS 39 FPS
the Tomb Raider

Nije neka optimalizacija na 4K o čemu ti pričaš....
gogoklepci je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 21:18   #5169
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Obje konzole imaju RDNA 2 GPU koji je zapravo custom-made RX 6700 (XT).
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 12:14   #5170
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2022., 14:29   #5171
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Citiraj:
Autor gogoklepci Pregled postova
Titles PS5 RTX 2070 Super RX 5700 XT
The Witcher 3 30 FPS 55 FPS 49 FPS
Assassin’s 60 FPS 36 FPS 33 FPS
Creed Valhalla

Metro Exodus 60 FPS 48 FPS 36 FPS
Battlefield 1 60 FPS 73 FPS 74 FPS
Far Cry 5 30 FPS 54 FPS 52 FPS
Shadow of 60 FPS 44 FPS 39 FPS
the Tomb Raider

Nije neka optimalizacija na 4K o čemu ti pričaš....
5700XT i 6700XT oboje imaju 40CU, a razlika je samo u frekvenciji (znam da je RDNA vs. RDNA2, ali bili su testovi gdje su na istoj frekvenciji čipa rezultati identični u 1%). 5700XT ima 9.75 TFLOPS, 6700XT 13.12 uslijed povećanja frekvencije, pa je PS5 bliži 5700XT, a XBOX 6700XT.

A ne možeš mi staviti neke fps brojke i reći vidi ova je brža, na PC-u imaš 100 postavki za promijeniti i svaka utječe na rezultat, a na konzolama dobiješ što je developer optimizirao.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2022., 14:42   #5172
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Cijeli PS5 troši oko ~200 W, dok samo RTX 2070 Super troši preko 200 W. Kad se konzole gledaju u kompletu, onda je to odlično optimizirano.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 09:23   #5173
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Počelo je bit grafičkih po dućanima, i počele su cijene lagano padat.

Moja procjena je da će bit znatan pad u 4. mj, do ljeta MSRP a pred kraj i niže.

Mislim da će se nvidiji i AMD obit o glavu to drkaranje s cijenama jel će bit flood starih grafičkih koji će im rušit i next gen.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 09:36   #5174
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 609
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Počelo je bit grafičkih po dućanima, i počele su cijene lagano padat.

Moja procjena je da će bit znatan pad u 4. mj, do ljeta MSRP a pred kraj i niže.

Mislim da će se nvidiji i AMD obit o glavu to drkaranje s cijenama jel će bit flood starih grafičkih koji će im rušit i next gen.
Pa grafičkih ima već mjesecima samo što su cijene 70%+.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 11:58   #5175
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Pa grafičkih ima već mjesecima samo što su cijene 70%+.
Nio je low end i midium (to ne gledam). 3060 do 3070 ti.

Sad ima 3080ti
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 16:13   #5176
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
RTX 3050 was listed for 500 EUR, nearly 80% more than European MSRP (279 EUR)
Budžet gaming u 2022.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 07:14   #5177
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
A grafa u razini 1660Ti/SUPER.
Bokte šta nam rade.
Još malo i PC će biti samo za odabrane...kao u 90ima.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 12:06   #5178
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Hoće li biti za odabrane ili neće, kako god ako želiš ćeš si priuštiti to ako ne nećeš, točka. Stalno nekakvo kukanje, što nam rade, ovo ono, ako želiš PC gaming to ćeš i platiti, ako ne možeš ili ne želiš kupit ćeš si konzolu i igrati se na njoj i priča gotova.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 12:42   #5179
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Ma možemo kukati... Naročito je frustrirajuće što se ne radi o općoj nestašici, pošto svih drugih dijelova za PC ima i više nego dovoljno, po normalnim cijenama. Znači da je jedini faktor X u priči mining, potpuno beskorisna aktivnost koja vrti jednadžbe u krug zato što je netko mislio da je jako pametan kad je osmislio taj sustav prije 10g. A korporacije kao korporacije prihvatile igru...

Ove cijene za GPU i razlozi zašto su takve nisu ništa prihvatljivo i ne znam zašto bi to šutke prihvaćali.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 17:14   #5180
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Inače ćeš nešto promjeniti ako kukaš, kao i ostatak svijeta. Stanje je takvo kakvo je, ili se protegn i priušti si ono što voliš, ako to voliš, ako ne gotova rasprava. Mjesecima već gledam i slušam konstantno istu stvar, kako je hardver skup, kako je sve skupo. Ja sam i sada spreman potrošiti xy količinu novaca na neku stvar ako mi se sviđa i ako imam mogućnosti potrošiti.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 17:19   #5181
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Inače ćeš nešto promjeniti ako kukaš, kao i ostatak svijeta. Mjesecima već gledam i slušam konstantno istu stvar, kako je hardver skup, kako je sve skupo. Ja sam i sada spreman potrošiti xy količinu novaca na neku stvar ako mi se sviđa i ako imam mogućnosti potrošiti.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 17:37   #5182
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Ako ne držiš benchmark što je normalno i očekivano (prema povijesnim podacima i aktualnim kretanjima u ostatku industrije), onda ćeš se uklopiti u "patološku normalnost". A prihvaćanje tog stanja znači preplaćivanje i promašene investicije. Ponekad se treba malo strpiti, ponekad treba naći alternativu. Najgore od svega je reći "to je sad tako" i otvoriti kesu kao žena pomorca, to je i cilj ove cjenovne politike Nvidie i AMD-a, i svih ostalih middlemana. Proći će i smanjit će se cijene (već se smanjuju, dolazi Intel konkurencija itd.), i zato kukanje kao podsjetnik da će biti bolje, a ne da ovo treba prihvatiti.

Što sam, ironično, ja i napravio, kako se i vidi u potpisu, sve glavne komponente su mi nedavno nabavljene i novije generacije (ne nužno iz dućana). A ako ti se troši, troši...
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 17:41   #5183
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ako ne držiš benchmark što je normalno i očekivano (prema povijesnim podacima i aktualnim kretanjima u ostatku industrije), onda ćeš se uklopiti u "patološku normalnost". A prihvaćanje tog stanja znači preplaćivanje i promašene investicije. Ponekad se treba malo strpiti, ponekad treba naći alternativu. Najgore od svega je reći "to je sad tako" i otvoriti kesu kao žena pomorca, to je i cilj ove cjenovne politike Nvidie i AMD-a, i svih ostalih middlemana. Proći će i smanjit će se cijene (već se smanjuju, dolazi Intel konkurencija itd.), i zato kukanje kao podsjetnik da će biti bolje, a ne da ovo treba prihvatiti.

Što sam, ironično, ja i napravio, kako se i vidi u potpisu, sve glavne komponente su mi nedavno nabavljene i novije generacije (ne nužno iz dućana). A ako ti se troši, troši...
Nisam ni rekao da ću otvoriti kesu kao žena pomorca, ali niti ne očekujem da će se nešto promjeniti, stvari su sada takve kakve jesu, PC mi je dovoljno jak i ''moderan'' da mogu igrati sve što me interesira na postavkama i rezoluciji kojima želim. Kada mi dođe vrijeme nadogradnje ili kad mi crkne grafička onda ću razmišljati o tome hoću li se i dalje igrati na PC-u ili na konzoli. I kupit ću si grafičku koja mi bude zadovoljavala performanse koje tražim, nebitno za cijenu. Kupim, otplatim i idem dalje, ne sekiram se previše.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 18:02   #5184
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
A tako onda treba prihvatit sve što nam se nametne jel tako?
Nikad se za niš ne treba bunit, sve treba prihvatit jer to je tako.
Zanimljiva filozofoija.
Ne, ovo nije normalno, da korporacije se baš jako slažu sa tvojim razmišljanjem i napravit će sve da to postane normalno razmišljanje većine.
Znam, ne možemo puno napravit, možemo samo ne kupiti i to je to...a kukanje je malo otvaranje ventila.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 18:14   #5185
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
A tako onda treba prihvatit sve što nam se nametne jel tako?
Nikad se za niš ne treba bunit, sve treba prihvatit jer to je tako.
Zanimljiva filozofoija.
Ne, ovo nije normalno, da korporacije se baš jako slažu sa tvojim razmišljanjem i napravit će sve da to postane normalno razmišljanje većine.
Znam, ne možemo puno napravit, možemo samo ne kupiti i to je to...a kukanje je malo otvaranje ventila.
Ne želim ulaziti previše u offtopic da ne popijem bananu, ali realno samo da te pitam možeš li išta promjeniti kukanjem ili s time što se ne slažeš. Ionako će biti kako su odlučili bogatuni i oni na vrhu.
Takva sam osoba, to toliko košta i ako želim to, onda ću to toliko i platiti. Kvit
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 18:49   #5186
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Znači Nvidia će sad prodavati duplo slabiju karticu od 3060 Ti po cijeni RTX 3060 Ti na izlasku

Kak im to prolazi, majstori samo takvi

Kupujte ljudi, ne dajte se zajebavati
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 19:17   #5187
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
A tako onda treba prihvatit sve što nam se nametne jel tako?
Nikad se za niš ne treba bunit, sve treba prihvatit jer to je tako.
Zanimljiva filozofoija.
Ne, ovo nije normalno, da korporacije se baš jako slažu sa tvojim razmišljanjem i napravit će sve da to postane normalno razmišljanje većine.
Znam, ne možemo puno napravit, možemo samo ne kupiti i to je to...a kukanje je malo otvaranje ventila.
Slažem se. Ne treba kukati, od toga nema ništa. Samo ne treba kupovati i vratiti će se to na normalne postavke.

Tvrtke se normalno i očekivano ponašaju, nema tu ništa zlo i nenormalno. Ako je netko voljan platiti 5600x 2500kn, zašto bi ga prodavali za 1500kn? Kada bude manje kupaca za 5600x po 2500kn nego ga oni mogu naštancati i krene zaliha se gomilati, biti će jeftinije. I tako sve dok cijena ne padne dovoljno da se potražnja poveća toliko da se ne očiste zalihe. Onda će opet krenuti razmišljati o dizanju cijena i tako u krug.

Isto vrijedi za grafičke, procesore i svu ostalu robu.

Očito da grafičke više ne lete toliko s polica ako su počeli spuštati cijene.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 20:03   #5188
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Tržište će naći točku cijene i potražnje samo od sebe, sigurno... Bit će viša nego prije 2g, ali sigurno i niža nego danas.



Mislim da je dobar dio problema u tome što su GPU toliko veliki čipovi danas. AMD iz jednog waffera zaradi puno više na procesorima nego na GPU. Zato nije prava konkurencija Nvidii jer nema količine za to. Onda radije jaše na valu visokih cijena nego da otvori novu frontu normalizacijom cijena, jer ionako proda sve što proizvede.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 20:27   #5189
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
s obzirom da se jos uvijek radi o duopolu u slucaju pada potraznje racionalno bi bilo smanjiti proizvodnju i time troskove.

ako obje strane ucine isto lagera ce biti taman toliko da cijene ostanu visoko, a roba bude dostupna po tim visokim cijenama

etiku cijele price nastranu, koliko vidim to se tocno tako razvija, oboje ce raditi kod tmsc, podijeliti waffere i proizvest adekvatnu kolicinu uz niske troskove da nebi poljuljali trziste.

barem dok se ne pojavi vise ozbiljnih igraca
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 21:22   #5190
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ma kakvo smanjivanje cijena. Tome se ne nadam.
Kako cijene svega idu gore ,budu samo veće i veće.
Nadati se da će jedna rx6800xt biti ikada ispod 10000kn,je iluzija!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na