Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.09.2018., 09:26   #6001
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
Pa posto je ovakav pad cijene, bice da ekipa bas i ne seka 12. mjesec...
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 15:37   #6002
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
A ovaj sad potop bi vise trebao muciti onog Ukrainca nego nas. Pa tko ce njemu rudarit sad kad za mjesec dana jos cijenu zarade od rudarenja skrese za 33%? Iskreno neznam kak funkcionira taj njegov system, ali dakky ti si nesto pricao o tome ako nebude rudara da ce se nesto kao pogorsat transakcije?
Pa sama logika ti kaže... imaš masu transakcija s Ethom, a neisplativ za kopanje. Smanjiš li broj rudara, dok je broj transakcija jednak, povećao si vrijeme potrebno za obradu transakcije... a ovo što se sad najavljuje još smanjenje etha po bloku sa 3 na 2, to je pak overkill ako se ne ubrza blok time kao zadnji put kad je išlo s 5 na 3...
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2018., 10:32   #6003
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
https://bitcoinist.com/bugatti-rolls...g-btc-and-bch/

Evo, pripremaju se ovi sto proizvode Lamboe za sljedeci to the moon. Prosli puta su bili uhvaceni nespremni, a sad su vec spremni.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 19:14   #6004
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Ali nešto DOGE divlja... svaki dan svi coini padaju, samo doge ide gore konstantno. Coin koji je trebao biti sprdnja da tako dobiva na vrijednosti mi nema smisla...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 13:45   #6005
Euhenio
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 47
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ali nešto DOGE divlja... svaki dan svi coini padaju, samo doge ide gore konstantno. Coin koji je trebao biti sprdnja da tako dobiva na vrijednosti mi nema smisla...
Jek netko probao majnat taj dogecoin?
Euhenio je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 06:53   #6006
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ljudi sta je ovom Vitaliku doslo, dosad smo slusali kako je ETh super, najbolji, bolji od BTCa, najbolji od svih.

A sad slusamo.
Eth je spor, predugo to traje, preskup, cijena Gasa za koji su vezane transakcije ponekad je prevelika pa nevalja, mnogi onda niti ne koriste network. Sto znaci da ima ogromnu rupu. Prica Vitalik o Ethereum 2.0 koji ce biti bas kao EOS. Dragi Vitalice sa leadera si postao follower, nebi me cudilo da je on na 1400 dumpao svoj ETH i otisao na hawaje, traje ovo njegovo updejtanje systema koji ocito nevalja kada Dappsi jure na druge chainove, je sporo. U octobru testner, pa onda pod kraj a vjerojatno pocetkom nove godine ETh ce napraviti taj constantipole updejt sa 3 na 2 ETH ako me terminologija sluzi. No to nije ETH 2.0 ....

Dok dodje ETH 2.0 ETH bi mogao iskrvarit... ja polako trazim alternativna rjesenja da pretocim svoj ETH u neke altcoinove, svi krvare pa mi je dosta tesko, ali sigurno neide all in u jedan kos kao sto sam vjerovao ovom ETHu

I ne pricam ovdje o tome sto on krvari, sto mu cijena pada, nego cisto jer vidim, odnosno citam da se sa drugim coinovima nesto desava a sa ETH nista, osim ovog sa 3 na 2, koji ce doci tamo kraj godine, onda se mozda prije toga vratim u ETH.

A sto cete vi napraviti?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 07:19   #6007
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Otkad ne čitam vijesti, nekako bolje ide.
Ja se nadam da će se ETH probiti iz ove formacije u sljedećih 2-4 tjedna i skočiti 100% gore prije konačnog zarona.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 07:24   #6008
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja citam, mislim gledam i chartove i situaciju i kretanje cijena. zanemarivsi cijenu i chart, nego samo gledajuci stanje oko ETH-a nikako mi nije jasno zar se nije znalo da je ETH tako los prije nego je poceo tonuti?

Sve vise mi se cini da cijena raste samo kada se lijepo pise o necemu, a pravo stanje se zanemaruje, tek kada se pogleda pravo stanje onda se vidi da ETH ima problem. I ovdje pricam o tom problemu i kako sporo ce ga oni rjesavat. Ovaj EOS bi ih u tom periodu dok oni rjesavaju GAS problem mogao pojest.

Evo jedan primjer:
https://altcointoday.com/ethereum-da...-transactions/

Ovo nije FUD niti bilo sto, ovo bi trebalo iamt direktan utjecaj na cijenu, i ako bude vise ovakvih vijesti ETH je gotov.

EDIT:
Javljam se ovdje da mozda netko napise da Vitalik nesto sprema nabrzinu, neki AS u rukamo, mozda Kopija znade sto?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 07:38   #6009
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Za ETH se odavno zna da ne može podnijeti veći broj transakcija, isto kao niti BTC. EOS je smeće koje ne znaju isprogramirati. Da li jedan coin osim XRP ima stvarnu business primjenu, baš da je u korištenju, bilo test ili produkcijskom? Mislim da ne.

Uglavnom, ne zamaram se s time jer su svi odreda prevare iza kojih nema stvarne vrijednosti. HODL dolazi u obzir samo na kraće vremensko razdoblje (dani ili tjedni).

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 18.09.2018. u 07:44.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 10:24   #6010
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053



https://youtu.be/rlM7gsUY9Gw

-->
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Uglavnom, ne zamaram se s time jer su svi odreda prevare iza kojih nema stvarne vrijednosti. HODL dolazi u obzir samo na kraće vremensko razdoblje (dani ili tjedni).



https://youtu.be/rlM7gsUY9Gw


Zadnje izmijenjeno od: kopija. 18.09.2018. u 10:30.
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2018., 21:46   #6011
Brut
Premium
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 263
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ja citam, mislim gledam i chartove i situaciju i kretanje cijena. zanemarivsi cijenu i chart, nego samo gledajuci stanje oko ETH-a nikako mi nije jasno zar se nije znalo da je ETH tako los prije nego je poceo tonuti?

Sve vise mi se cini da cijena raste samo kada se lijepo pise o necemu, a pravo stanje se zanemaruje, tek kada se pogleda pravo stanje onda se vidi da ETH ima problem. I ovdje pricam o tom problemu i kako sporo ce ga oni rjesavat. Ovaj EOS bi ih u tom periodu dok oni rjesavaju GAS problem mogao pojest.

Evo jedan primjer:
https://altcointoday.com/ethereum-da...-transactions/

Ovo nije FUD niti bilo sto, ovo bi trebalo iamt direktan utjecaj na cijenu, i ako bude vise ovakvih vijesti ETH je gotov.

EDIT:
Javljam se ovdje da mozda netko napise da Vitalik nesto sprema nabrzinu, neki AS u rukamo, mozda Kopija znade sto?
1. da si procitao/gledao jedinu bitnu stvar bilo bi ti jasno da je eth propao jer su manji ili veci lopovi poceli rasprodavati eth iz ICO-a sto iz panike, spasavanje sto se moze, sto isplate tekucih troskova itd...

2. valjda 90% novcica iz top 100 je nastalo na ethu(povezi s brojem 1)

3. prihvati da sto vise padne to bolje, i povezi s logikom da nece propasti(povezi s broj 2)

Brut je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 21:55   #6012
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
a tko je kupio ?
jer ako netko prodao, netko je to morao kupit, ili stoje negdje u podrumu.. u vrečama?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 06:51   #6013
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo vitalik nesto radi. Ne pljesce samo, haha. najavio neku recentralizaciju, za moje znanje tesko stivo, ali evo barem nesto radi.

Nego javljam se zbog ovog:
https://bitcoinist.com/hodlers-hodli...rcent-bitcoin/
87% Bitcoin holdera ima preko 10 BTC. Jel ima tko ovdje da je u tih 87% ili smo mi stvarno male ribe sto se tice Cryptoa i BTC-a.
A 55% su ljudi sa 200 BTC-a, pa sad zamisli da se oni sjete to ici prodavat... Hvala bogu da holdaju.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 08:53   #6014
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Krivo to gledaš. Nema 55% holdera 200 btc i više, već se 55% btc-a nalazi na adresama s više od 200. To znači da mali broj holdera drži veliku vrijednost.

Malo je star graf, ali to tako bude, najviše coinova drži jako malo ljudi https://cryptoiscoming.com/wp-conten...oin_2-7b4d.png
Tu su friškiji podaci, još se pogoršalo https://bitinfocharts.com/top-100-ri...addresses.html

Zadnje izmijenjeno od: nub. 19.09.2018. u 09:04.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 15:15   #6015
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Ako dobro čitam, znači 96% BTC-a drži 3,27% računa. Stvarno decentralizirano.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 15:33   #6016
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
@nub, da to sam htio reci, malo mi ne lezi hrvatski.

Da, jako decentralizirano. A prica se da veliki igraci jos nisu usli, tek kad oni udju onda cemo imat situaciju kao i u svijetu: 500 ljudi ce imat vise Cryptoa nego 7 biljuna ljudi...

Sto bi rekli dodje te skoro na isto... hehe
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 19:29   #6017
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Tko je rekao da je decentralizirano? Biti ce kako whaleovi odluce iliti tih 500 ljudi koji imaju vise crypta nego 7 milijardi. Sve je njihova igra i ako ce coini ponovno na all time high biti ce zbog njih. Ali i ako nece, ne znaci da se na tradingu ne moze dobro zaraditi i dalje.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 12:14   #6018
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Čitam baš na bug forumu i dobro kaže čovjek, zašto se čudimo tome? neki su ušli rano i rudarili ili kupovali Bitcoin dok je bio jeftin ili težina niska.
Drugi su imali velike količine novaca i kupovali i po 2.000 usd, 3.000 usd. A mi mali sad na to gledamo kako je to nepravedno, ali zašto?


Šta su onda trebali zabraniti trgovanje Bitcoinom od 2009. do 2018 da bi nama sad bilo okej...


Niste realni ljudi.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 12:22   #6019
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Cuj tko nije zaradio za lambo je zakasnio. trebao je kupiti po 1, prodati po 20 000 i to je to. Sad dalje vidjet cemo sta bude, da se to isto ponovi trebalo bi biti 6000 kupis a prodas po 120 000 000 sto vjeruj mi se sigurno nece dogiditi nikada u zivotu, pa niti najevi Bullovi ne pricaju o ciframa vecim od 50 000, znaci zakasnilo se.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 14:22   #6020
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Cuj tko nije zaradio za lambo je zakasnio. trebao je kupiti po 1, prodati po 20 000 i to je to. Sad dalje vidjet cemo sta bude, da se to isto ponovi trebalo bi biti 6000 kupis a prodas po 120 000 000 sto vjeruj mi se sigurno nece dogiditi nikada u zivotu, pa niti najevi Bullovi ne pricaju o ciframa vecim od 50 000, znaci zakasnilo se.

al to je rekao i onaj 2013 kad je bio na 1000 i pao na 500 i on sav sretan prodao na 700 jer je kao zakasnio jer nije kupio na doalr ili manje.


vidicemo 2023 dal je netko pogrijesio ako je dans prodao odnosno nije kupio po 6500.


Ovoj gore spomenuti se sigurno dans pita zasto je prodao po 700usd odnosno sto nije dokupio kad je pao na 500usd.


Mozda ce netko ovdje 2025 pisat kak su neki 2018 vikali da im je btc po 6000 preskup i komentirace al su bili glupi... da sam barem ja tada kupio
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 16:06   #6021
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Glasajte za Živi zid, najavili su nacionalizaciju bitcoina.
Oduzet će sve bitcoinove kitovima i podjeliti narodu!
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 16:28   #6022
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
@livada2, bez obzira kamo cijena otisla vise nikada nece biti takav rast sa 1 na 20 000

@kopija
Kak sad to mislis? Hoces reci da nesmijemo glasat za njih jer ce nama uzet bitcoine i podijelit ovima koji ih nemaju?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 16:29   #6023
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Glasajte za Živi zid, najavili su nacionalizaciju bitcoina.
Oduzet će sve bitcoinove kitovima i podjeliti narodu!

__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 16:58   #6024
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Glasajte za Živi zid, najavili su nacionalizaciju bitcoina.
Oduzet će sve bitcoinove kitovima i podjeliti narodu!

pernar je rekao da ne ulažemo u to špekulativno govno.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 19:19   #6025
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pa sad glasaj.

Dobro da nam ga nemogu uzet mada kaze kopija da ce probat, mogli bi ti i na vlastui uskoro zavrsit jer u nas neide na bolje, nego samo na gore.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 20:48   #6026
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
A Pernar će bit Veliki Inkvizitor koji će iz Satošija izvlačit private key u live prijenosu na četvrtom programu HRT-a.
Oprema je već naručena.....


Zadnje izmijenjeno od: kopija. 20.09.2018. u 20:56.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2018., 02:41   #6027
losos
Registered User
 
losos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: split
Postovi: 128
moja dva centa vezano za market.

dvije godine sam u ovome, nazalost ne vise.

misljenja sam da bitcoin moze ici u ath tek nakon par godina kada narod zaboravi na gubitke od ove godine ako su ulozili na visokoj cijeni. dotad ce se kitovi igrati s nama malima, dignuti cijenu mali covik se polakomi i kupuje i onda ce prodavati spustajuci naglo cijenu. ovo se moze igrati godinama dok god ne izbace malog covika tj onoga koji kupuje.

smatram da ce cijena ici vise dolje nego gore, mozda mozemo dogurati do nekih 10 k ali sumnjam vise od toga. osobno trgujem sa par tisuca $ i to vecinom pustim robota kad je trziste stabilno, trgujem samostalno i dosad sam se naucio ako u par dana zaradim koju stotku povlacim u fiat i cekam i to mi se najbolje pokazalo.

da se moze zaraditi sa swing trejdovima moze i te kako samo treba pametno i gledati preduhitriti kitove u njihovim potezima. think as whale
losos je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2018., 04:22   #6028
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Ne slazem se baš, po meni je jedina dobra strategija trenutno hodl. Sve ostalo je previše spekulativno. Mislim, i sam hodl je spekulativan, ali brijem da dugoročno ima više šanse nego predvidjeti poteze whaleova ili "razmišljati kako oni razmišljaju".
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2018., 13:03   #6029
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da i aj se slazem sa Dakkyem jer:
https://bitcoinist.com/bitcoin-etf-delayed-comments/
Sad smo presli sa decline and delay. Za 21 dan moraju donjet odluku ako sma razumio dobro. I nekako mi se cini da ako prvi ETF prodje da bi taj BTC se mogao lansirati ne na mjesec nego na Pluton. Zivi bili pa vidjeli. 21 dana nije tako daleko.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2018., 13:21   #6030
Kamby
Premium
 
Kamby's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Istra
Postovi: 132
Zadnji rok za odluku o ETFu je krajem 2.-og mjeseca.
Kamby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na