Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2018., 11:07   #9661
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Jbga, nema (postenog) sexa bez penetracije.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 12:44   #9662
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Jebat ga, previše sexa za studentski džep.
Mogao bih se rastegnut do nekih 2000kn, ali onda mora definitivno biti uvjet na 24 obroka.

Btw danas dolaze Denon i Zensori
G-boy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2018., 12:58   #9663
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Za tu lovu ovo:
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/Gemini.htm

Ako misliš dat malo više love, možeš bilo koji od njihovih skupljih modela.
Za svoju cjenovnu kategoriju će bit bolji od bilo kojeg suba "standardnih" proizvođača audio opreme.

Btw. imaju direct sales model, što znači da moraš direkt od njih naručit (samim time su izbacili i middlemana/distributera pa su marže manje).
to je u rangu bostona koji je sonus imo na akciji prije 14 dana
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 13:26   #9664
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Jebat ga, previše sexa za studentski džep.
Mogao bih se rastegnut do nekih 2000kn, ali onda mora definitivno biti uvjet na 24 obroka.

Btw danas dolaze Denon i Zensori

Prvo ti to sve slozi, poslikaj i malo uzivaj u tome sto si kupio. Sub uvijek stignes nadokupit, a da ne spominjm da se i u SH moze nac super stvari, ljudi kupe pa skuze da je to banana i onda prodaju.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 14:22   #9665
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Prvo ti to sve slozi, poslikaj i malo uzivaj u tome sto si kupio. Sub uvijek stignes nadokupit, a da ne spominjm da se i u SH moze nac super stvari, ljudi kupe pa skuze da je to banana i onda prodaju.

Ma naravno.
Uglavnom u subotu stavim slike kad složim sve.
Moram bušiti taj nesretni regal da provučem kablove tak da ću danas samo spojiti da usi zadovoljim.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 18:09   #9666
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Brutalan je, ali mi podosta probija budžet.
220 funti je sub ako se dobro sjećam, to je nekih 1600-1700kn.
Doduše, zaboravio sam na dostavu...koliko je?
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 18:50   #9667
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Čitam malo ovdje po temi i nešto me zanima... Da li se i dalje proizvode novi kazetofoni, kao samostalne HiFi komponente? I ako da, koliko koštaju bolji modeli?

Pitam čisto samo informativno, imam ovdje lijepu mašinicu na stolu, ali kad malo bolje razmislim nisam vidio nove deckove od negdje početka 2000-ih. A kako su se gramofoni vratili natrag u zadnjih 5-6 godina, zanima me da li isto vrijedi i za kazete (ili njihovo vrijeme tek dolazi)
  Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 19:05   #9668
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
220 funti je sub ako se dobro sjećam, to je nekih 1600-1700kn.
Doduše, zaboravio sam na dostavu...koliko je?
Zapravo je 225, što ispadne blizu 1900kn + dostava
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 21:14   #9669
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Još 46 funti..


Preporučili su mi u Nove boje zvuka Yamahu nsw 100. Kao dovoljno za mojih 10m2, no vidjet ću kroz mj dana.


Inače upario sam Zensore s Denonom i sve jako lijepo svira, a vjerujem da će još i bolje kad se malo usviraju.



Imam jedino problem, koji je malo OT tu, ali možda netko zna u čemu je kvaka.
Naime, kad spojim laptop preko HDMI-a s receiverom i receiver s monitorom iz siga, ne mogu postići 1440p.



Prenosi FHD i neku glupu rezoluciju iznad nje, ali ni blizu 2k. Oba HDMI kabla bi trebala prenjeti 4k rezu.

Da imam komp to mi ne bi bio problem jer bi zvuk isao preko optike, ali ovako na laptopu primoran sam spajati hdmi-em i to bi mi značilo preštekavanje za svaku radnju.




EDIT: Nevermind, receiver očito ne prenosi rezolucije između FHD i 4K, što je i logično zapravo jer je namijenjen spajanju na TV za koji nema rezolucije između te dvije.

Zadnje izmijenjeno od: G-boy. 07.12.2018. u 09:07.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 09:56   #9670
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Još 46 funti..


Preporučili su mi u Nove boje zvuka Yamahu nsw 100. Kao dovoljno za mojih 10m2, no vidjet ću kroz mj dana.

Mislim da ti u tom prostoru od deset kvadrata sub ne treba, tj moze stvarat vise problema nego koristi. Naravno osim ako ne volis da "tuče", ali realno to onda nema veze za hifijem
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2018., 10:17   #9671
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Mislim da ti u tom prostoru od deset kvadrata sub ne treba, tj moze stvarat vise problema nego koristi. Naravno osim ako ne volis da "tuče", ali realno to onda nema veze za hifijem

Treba mi jer mi je namjera kroz par mj složiti HT.
A HT bez suba...mda.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 10:50   #9672
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Bez obzira na koju konfiguraciju ces ici u 10m2, sub kupi na kraju kad sve ostalo rjesis.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2018., 16:46   #9673
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Evo kak to izgleda trenutno.











Znam, regal ne bi trebao biti tu i najradije bih ga izbacio iz sobe, al onda mi treba novi stol, a za 2-3 godine koje jos mislim tu provesti..nema smisla.


Kablove jos moram malo poriktat, al to će pričekati do pred Božić jer moram još neke kablove provući.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 18:53   #9674
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Evo kak to izgleda trenutno.











Znam, regal ne bi trebao biti tu i najradije bih ga izbacio iz sobe, al onda mi treba novi stol, a za 2-3 godine koje jos mislim tu provesti..nema smisla.


Kablove jos moram malo poriktat, al to će pričekati do pred Božić jer moram još neke kablove provući.
Zvučnici čitavom površinom stoje na stolu ili si stavio nešto ispod njih? To pitam jer znaju biti promjene na bolje kad stoje na npr. gumenim podmetačima i sl.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2018., 20:15   #9675
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Stoje na gumenim čepovima što su došli s njima.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 00:40   #9676
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Ne vidim dobro na slici, ali zakreni ih malo prema sebi ako već nisi.

Također, ako ti tweeteri nisu u razini ušiju probaj ih podići malo ili podmetni nešto da se zakrenu malo prema gore.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 09:23   #9677
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Ovako okrenuti su za slušanje s kreveta i tviteri su mi taman u razini ušiju.

Kad sam za stolom onda ih okrenem prema sebi kolko mogu da mi ne smetaju za stvari i malo jesu nisko, no ne da mi se drkariti s nagibom.
Razmišljam u dogledno vrijeme nabaviti okretne nosače i montirat ih kraj monitora pa će se moći okretati i naginjati po potrebi.

Muči me jedino to što sam ipak očekivao malo više niske frekvencije.
Deklarirani su za do 53hz i ok, nisu to driveri za neko teško nabijanje, niti sam to očekivao, ali nekako mi sve ispod 100hz zvuči loše i nepoptuno.
Možda se slika promijeni kad se još usviraju, ali nekako sumnjam jer bi to trebao biti dosta veliki skok.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 12:42   #9678
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Neće se usvirat, jedino se možeš naviknut na zvuk

S razlogom su bass jedinice zasebni zvučnici. Osim drivera, bitan ti je i volumen kutije.

A što se tiče deklaracije do koliko hZ ide, pitanje je šta je točno u specifikaciji.
Koliko znam, trebali bi deklarirati do maksimalno -3dB.

Decibeli su u logaritamskoj skali, što znači da ako može reproducirati 53Hz, ali sa -10db, to znači da ti je ta frekvencija duplo tiša od ostalih (50db je duplo tiše od 60dB).

Morat ćeš nabaviti sub ako ti je jako stalo do bassa. S pozitivnije strane, kad imaš sub, glavni zvučnici su ti manje opterećeni (vuku manje struje) jer se niske frekvencije obično preko crossovera šalju u sub, a sub ima svoje zasebno napajanje.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 13:09   #9679
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Sub cu svakako nabaviti u dogledno vrijeme, ali sam stvarno više ocekivao od Zensora.
Ono cisti muzicki bas, nikakvo nabijanje.

Citam po netu da su ljudi zadovoljni basom (dosta subjektivno jbg, al opet..) pa postoji opcija i da nes nisam dobro podesio na receiveru ili spojio ili nesto 3.
Probat cu se preko praznika, kad bude vremena, poigrat sa svime pa cemo vidjeti.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 13:16   #9680
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Ti si po meni omašio ceo fudbal, odnosno trebao si ici na aktivne monitore+eventualno poslije sub.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 13:46   #9681
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Nisam fulao i nisam htio monitore, vec ovo sta sam uzeo.
Stvar je u tome da sam cuo sisteme slicne mojem i zvucali su "bolje".

A da na kazem da kad usporedim stare zvucnike koje sam prije imao..mali sony iz dg150 sistema, kad bih ih pustio u stereu bez suba, u donjem dijelu nema skoro nikakve razlike, a trebalo bi je biti.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 14:00   #9682
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Najbolje je to sto ti znas sto si točno htio i da na kraju uzivas u tome sto si sam odabrao.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 14:18   #9683
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Nisam fulao i nisam htio monitore, vec ovo sta sam uzeo.
Stvar je u tome da sam cuo sisteme slicne mojem i zvucali su "bolje".

A da na kazem da kad usporedim stare zvucnike koje sam prije imao..mali sony iz dg150 sistema, kad bih ih pustio u stereu bez suba, u donjem dijelu nema skoro nikakve razlike, a trebalo bi je biti.
Prvo, zvučnici će se sigurno usvirati u nekoj mjeri. Drugo, posebno smještaj desnog zvučnika je jako loš i vjerojatno utječe na to da je zvuk generalno muljav, jer blizina zida, ploče stola i stranice ormarića skroz nepovoljno utječe na performansu i disbalans kanala.
Teško je reći što tu napraviti, osim za probu postaviti sve uz neki zid neopterećen namještajem, pa vidjeti kakav je sustav ustvari.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 15:21   #9684
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Ne vidim dobro na slici, ali zakreni ih malo prema sebi ako već nisi.

Također, ako ti tweeteri nisu u razini ušiju probaj ih podići malo ili podmetni nešto da se zakrenu malo prema gore.
Koliko sam čuo, tviteri mogu biti u ravnini ušiju ili ispod ravnine, nikako iznad.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 17:23   #9685
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor G-boy Pregled postova
Sub cu svakako nabaviti u dogledno vrijeme, ali sam stvarno više ocekivao od Zensora.
Ono cisti muzicki bas, nikakvo nabijanje.

Citam po netu da su ljudi zadovoljni basom (dosta subjektivno jbg, al opet..) pa postoji opcija i da nes nisam dobro podesio na receiveru ili spojio ili nesto 3.
Probat cu se preko praznika, kad bude vremena, poigrat sa svime pa cemo vidjeti.
Ima li receiver neki room correction algoritam? Ako ima, vjerojatno je došao s kalibracijskim mikrofonom. Ako imaš to, napravi kalibraciju (trebat će ti stalak za fotoaparate ili mikrofone).
Postupak kalibracije ti mjeri frekvencijski odziv (u tvojoj sobi) na mjestu gdje slušaš muziku, i korigira ga što bliže idealnom.

Da ne ulazim sad u dubinu, ako imaš room correction u receiveru, iskoristi ga, rezultat će vrlo vjerojatno bit bolji od defaultnog.

Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Koliko sam čuo, tviteri mogu biti u ravnini ušiju ili ispod ravnine, nikako iznad.
Idealno je da je tweeter bude u razini ušiju, tj. da smjer zvuka iz tweetera gađa razinu ušiju (ako su nagnuti pod kutem). Razlog tome je visoka direkcionalnost visokih frekvencija (za koje je zadužen tweeter), tj. što viša frekvencija to je manja duljina zvučnog vala i ljudsko uho je osjetljivije na poziciju (20kHZ je 1.7 cm duljina vala).

Iz istog razloga možeš smjestiti sub bilo gdje u sobi, jer je duljina vala od 20hZ 17 metara i ljudsko uho ga ne može pozicionirati (jer je razmak ušiju oko 20cm na prosječnoj ljudskoj glavi ).

Zadnje izmijenjeno od: messiah. 12.12.2018. u 18:00.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 17:53   #9686
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Bez obzira na koju konfiguraciju ces ici u 10m2, sub kupi na kraju kad sve ostalo rjesis.
Ako je HT u pianju, po meni, suprotno xD
Prvo najblji sub koji mozes kupi, onda tu i tamo dokupis nesto sto ce proizvodit ostale nebitne frekv.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 18:06   #9687
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Ima lireceiver neki room correction algoritam? Ako ima, vjerojatno je došao s kalibracijskim mikrofonom. Ako imaš to, napravi kalibraciju (trebat će ti stalak za fotoaparate ili mikrofone).
Postupak kalibracije ti mjeri frekvencijski odziv (u tvojoj sobi) na mjestu gdje slušaš muziku, i korigira ga što bliže idealnom.

Da ne ulazim sad u dubinu, ako imaš room correction u receiveru, iskoristi ga, rezultat će vrlo vjerojatno bit bolji od defaultnog.
Nema auto kalibraciju nazalost..najslabiji model jbg. X550 vec ima.

Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Ako je HT u pianju, po meni, suprotno xD
Prvo najblji sub koji mozes kupi, onda tu i tamo dokupis nesto sto ce proizvodit ostale nebitne frekv.

I meni je to logicnije i to je plan. Znaci sljedece sub i stavit stare sonije za kakav takav 5.1, onda skupit za centar i na kraju sateliti.
No, prvi dio plana je bio kupiti ovu kombu i imati fini stereo sistem dok ne dodem do suba.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 19:34   #9688
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Ima li receiver neki room correction algoritam? Ako ima, vjerojatno je došao s kalibracijskim mikrofonom. Ako imaš to, napravi kalibraciju (trebat će ti stalak za fotoaparate ili mikrofone).
Postupak kalibracije ti mjeri frekvencijski odziv (u tvojoj sobi) na mjestu gdje slušaš muziku, i korigira ga što bliže idealnom.

Da ne ulazim sad u dubinu, ako imaš room correction u receiveru, iskoristi ga, rezultat će vrlo vjerojatno bit bolji od defaultnog.


Idealno je da je tweeter bude u razini ušiju, tj. da smjer zvuka iz tweetera gađa razinu ušiju (ako su nagnuti pod kutem). Razlog tome je visoka direkcionalnost visokih frekvencija (za koje je zadužen tweeter), tj. što viša frekvencija to je manja duljina zvučnog vala i ljudsko uho je osjetljivije na poziciju (20kHZ je 1.7 cm duljina vala).

Iz istog razloga možeš smjestiti sub bilo gdje u sobi, jer je duljina vala od 20hZ 17 metara i ljudsko uho ga ne može pozicionirati (jer je razmak ušiju oko 20cm na prosječnoj ljudskoj glavi ).
Na tržištu imaš zvučnike koji imaju visokotonac ispod srednjetonca i dobro rade (npr. Rega RX serija).
Trbonja je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 03:08   #9689
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor Trbonja Pregled postova
Na tržištu imaš zvučnike koji imaju visokotonac ispod srednjetonca i dobro rade (npr. Rega RX serija).
I dalje ti je tweeter u razini uha kad sjediš.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2018., 14:48   #9690
Trbonja
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 311
Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
I dalje ti je tweeter u razini uha kad sjediš.
Jesi li pogledao dimenzije zvučnika? 80-ak cm su floorstanderi.
Trbonja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na