Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2018., 21:28   #211
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
Ja cim je izaso igrao na 2560x1440

Nisu valjda sjebali nes
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 11:09   #212
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Upalio danas, reza 2560*1440 nije podrzana -.-' . Igra mi na glavnom monitoru razvucena i prelazi jos 30% na drugi. Otvorim confing kad ono resolution 2560*1440 ali sirina i visina ekrana podeseni na 1280*720 reko, koji k?!. Stavio i to kako treba i forcefullscreen=1 i sad funkcionira. Osnovne stvari im ne rade. Malo trcao po livadi ko sevka i ugasio, moro po zenu. Bacim danas sutra koji sat pa vidim.
Ma meni je igra super al me zeza to kaj treba igrat fakat dugo da se nekaj odigra a da nije samo trčkaranje. To mi je jedini minus. Nemam baš tak puno slobodnog vremena.
MarioR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2018., 13:09   #213
eywa33
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Otok
Postovi: 20
U .ini postaviti rezoluciju prema uputama od devova na steamu. Da se lako pronaći, sad sam na mobu pa mi se ne da linkat. Igra radi solidno, doduše ima memory leak pa nakon nekog vremena fps padne za nekih 20%. Relogiranje rješava to, do sljedećeg leaka. Igram pretežno solo i da se naići na zanimljive situacije. Jučer koknio dvojicu, ali ne čisti kos... Jedan me čuo pa krenuo šuljat, izvadio pušku i skenira. Ja u prone-u u grmlju čekao nekih 10min. On pomislio da sam otišao i krenio jest lubenicu... Pa je zaradio jedan u čelo. Drugi kempo iznad sela, ubio jednog i krenio ga lootat, dok je lootao, savršena meta za headshot. Ali ekipa uglavnom igra kos stilom. Jučer upadam u hangar, i odma s vrata jedan počeo pucat po meni. Vičem ja na voice i tražim primirje, imao me u kutu stjeranog ko psa. No on se makao a ja prebacio u povoljniju poziciju i čekam. Ubrzo je pobjegao jer sam krenuo fragat ga sa svih strana... Igra je full zanimljiva, situacije su teški adrenalin rush, weather je fenomenalan... Super promjena nakon godina bf-ova i sličnih pucačina.
eywa33 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 13:22   #214
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor eywa33 Pregled postova
U .ini postaviti rezoluciju prema uputama od devova na steamu. Da se lako pronaći, sad sam na mobu pa mi se ne da linkat. Igra radi solidno, doduše ima memory leak pa nakon nekog vremena fps padne za nekih 20%. Relogiranje rješava to, do sljedećeg leaka. Igram pretežno solo i da se naići na zanimljive situacije. Jučer koknio dvojicu, ali ne čisti kos... Jedan me čuo pa krenuo šuljat, izvadio pušku i skenira. Ja u prone-u u grmlju čekao nekih 10min. On pomislio da sam otišao i krenio jest lubenicu... Pa je zaradio jedan u čelo. Drugi kempo iznad sela, ubio jednog i krenio ga lootat, dok je lootao, savršena meta za headshot. Ali ekipa uglavnom igra kos stilom. Jučer upadam u hangar, i odma s vrata jedan počeo pucat po meni. Vičem ja na voice i tražim primirje, imao me u kutu stjeranog ko psa. No on se makao a ja prebacio u povoljniju poziciju i čekam. Ubrzo je pobjegao jer sam krenuo fragat ga sa svih strana... Igra je full zanimljiva, situacije su teški adrenalin rush, weather je fenomenalan... Super promjena nakon godina bf-ova i sličnih pucačina.
Eto mi je bilo i u DayZu super, taj adrenalin. Nemjerljivo s drugim igrama. A ova ima fakat super atmosferu.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 17:20   #215
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736



Citiraj:
SCUM aims to evolve the multiplayer open world survival game with unprecedented levels of character customization,
control and progression, where knowledge and skills are the ultimate weapons for long-term survival.
Combining the methodical planning and management of hardcore survival with optional PvP ‘network events’ available to everyone at anytime,
SCUM strikes a unique balance between complex simulation and intense action in the next generation of survival game.


U citavom opisu survival se spominje 5 puta a PVP i "intense action" 1-2 puta.
Ja bi nekako rekao da je naglasak ove igre vise na survival dijelu, nego PVP i action.
A survival nije "craftam noz i sjekiricu, gradim kucu trokatnicu", vec doslovno sama rijec suvival govori o cemu se radi, znaci prezivljavanje/preziviti.

Rush u bunker, pa rush na aerodrom, pa upucaj sve zivo sta se krece, pa tebe upucaju pa ajmo sve ponovo je totalni fejl igraca pri izboru igre.
Pa nema dovljno loota, pa su mechovi pre jaki, zombiji su pre agresivni, pa mi HP ne raste iako su mi svi statsi u crvenom ...
Igra nije zamisljena da se citav proces od spawna do full military geara odradi u roku 1-2h. Niti je zamisljena da se umire pedest puta dnevno.

Po meni SCUM u trenutnom stadiju razvoja je mozda jedva H od Hardcore survivala.
Kada ubace sve elemente u igru, i ukljuce/tweakaju razlicite mehanike koje su predstavili, e to ce onda biti survival igretina.
Ovako kada ti citav metabolizam nema prevelikog utjecaja na lika i kada medical/damage sistem nije u igri, bas i nije neka greda preziviti.
Hrane ne nedostaje jer mozes jesti ljude i zombije, nemas otrovanja jer meso mozes jesti sirovo, otrovne gljive takodjer ne truju.
Nedostatci i viskovi vitamina i minerala nemaju utjecaja, razlike izmedju levela skilova su nezamjetne osim kod craftinga, i sl.

Ali jebiga, danas se Early Access podrazumjeva da je to zavrsena igra.
I onda dobijes Mixed pa i skoro negativan review score na steamu, neovisno sta je ovo jedna od najfluidnijih i najstabilnijih alphi koju san ja ima prilike igrati.
Ljudi zaboravljaju ili nisu dozivili sta znaci prava alpha; DayZ-Std, Rust, Miscreated, PUBG, EFT. Sve su bile takvi shitfesti od releasea da je to cudo jedno.
Pregrmis tih par prvih mjeseci dok igra skoro nije igriva i onda bude bolje, pa jos par mjeseci pa bude jos bolje, itd.

Dayz-Std dan danas nema rjeseno teleportirajuce "vrata/zidovi nam nisu prepreka" zombije.
FPS u vecim gradovima i dalje pada skoro duplo, pokusali su to rjesiti na nacin da su smanjili broj prostorija u koje se moze uci, nije pomoglo.
Automobili i dalje propadaju kroz teksture/pod, kvare se i ne startaju bez ikakvog razloga. A igra je u razvoju vise od 5 godina.

Sve navedene i dalje imaju problema s teleportirajucim igracima i desyncom.
SCUM ce i dalje imati desync problem dok ne optimiziraju network i ne izbace dedicated server fileove.
Najslabija karika su tu losi serveri, nizak tick rate i nedostatak ping limita


p.s. stize novi patch krajem tjedna
-->
Vidim po netu masu ekipe igra na totalno "krivi" nacin i onda se zale sta odredjeni segmenti igre ne podilaze njihovom stilu igranja.

Evo c/p dijela opisa igre iz Steama



Citiraj:
SCUM aims to evolve the multiplayer open world survival game with unprecedented levels of character customization,
control and progression, where knowledge and skills are the ultimate weapons for long-term survival.
Combining the methodical planning and management of hardcore survival with optional PvP ‘network events’ available to everyone at anytime,
SCUM strikes a unique balance between complex simulation and intense action in the next generation of survival game.


U citavom opisu survival se spominje 5 puta a PVP i "intense action" 1-2 puta.
Ja bi nekako rekao da je naglasak ove igre vise na survival dijelu, nego PVP i action.
A survival nije "craftam noz i sjekiricu, gradim kucu trokatnicu", vec doslovno sama rijec suvival govori o cemu se radi, znaci prezivljavanje/preziviti.

Rush u bunker, pa rush na aerodrom, pa upucaj sve zivo sta se krece, pa tebe upucaju pa ajmo sve ponovo je totalni fejl igraca pri izboru igre.
Pa nema dovljno loota, pa su mechovi pre jaki, zombiji su pre agresivni, pa mi HP ne raste iako su mi svi statsi u crvenom ...
Igra nije zamisljena da se citav proces od spawna do full military geara odradi u roku 1-2h. Niti je zamisljena da se umire pedest puta dnevno.

Po meni SCUM u trenutnom stadiju razvoja je mozda jedva H od Hardcore survivala.
Kada ubace sve elemente u igru, i ukljuce/tweakaju razlicite mehanike koje su predstavili, e to ce onda biti survival igretina.
Ovako kada ti citav metabolizam nema prevelikog utjecaja na lika i kada medical/damage sistem nije u igri, bas i nije neka greda preziviti.
Hrane ne nedostaje jer mozes jesti ljude i zombije, nemas otrovanja jer meso mozes jesti sirovo, otrovne gljive takodjer ne truju.
Nedostatci i viskovi vitamina i minerala nemaju utjecaja, razlike izmedju levela skilova su nezamjetne osim kod craftinga, i sl.

Ali jebiga, danas se Early Access podrazumjeva da je to zavrsena igra.
I onda dobijes Mixed pa i skoro negativan review score na steamu, neovisno sta je ovo jedna od najfluidnijih i najstabilnijih alphi koju san ja ima prilike igrati.
Ljudi zaboravljaju ili nisu dozivili sta znaci prava alpha; DayZ-Std, Rust, Miscreated, PUBG, EFT. Sve su bile takvi shitfesti od releasea da je to cudo jedno.
Pregrmis tih par prvih mjeseci dok igra skoro nije igriva i onda bude bolje, pa jos par mjeseci pa bude jos bolje, itd.

Dayz-Std dan danas nema rjeseno teleportirajuce "vrata/zidovi nam nisu prepreka" zombije.
FPS u vecim gradovima i dalje pada skoro duplo, pokusali su to rjesiti na nacin da su smanjili broj prostorija u koje se moze uci, nije pomoglo.
Automobili i dalje propadaju kroz teksture/pod, kvare se i ne startaju bez ikakvog razloga. A igra je u razvoju vise od 5 godina.

Sve navedene i dalje imaju problema s teleportirajucim igracima i desyncom.
SCUM ce i dalje imati desync problem dok ne optimiziraju network i ne izbace dedicated server fileove.
Najslabija karika su tu losi serveri, nizak tick rate i nedostatak ping limita


p.s. stize novi patch krajem tjedna
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 19:03   #216
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 02:31   #217
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
SCUM je posljednja igra koju uzimam u Early Accessu. To sam si rekao i poslije PUBG-e, ali reko aj dat ću tih 130ak kuna "našima".

Igra je valjda 30% završena, grafika je bomba, sistem igre također.

@Necto

Slažem se sa tobom ali nedopustivo je izbaciti ovakav polu proizvod.

Ali, ali... igra je kopija DayZ-a. DayZ je jedan od najvećih failova na steamu ikada. Zapeli su na istom kao SCUM, nemaš šta raditi, walking simulator. Mapa prevelika za premalo ljudi.

Zombija u SCUM-u gotovo ni nema, 2h igram da bi naišao na ikoga bio zombi ili igrač.

Za otprilike 2h igre se nalootam do kraja i nemam više šta raditi.

Po meni makar early access nisu smjeli izbaciti takav polu-proizvod. Morali su ubaciti nekakav sustav igre koji te tjera da igraš.

Džabe im milijun prodanih kopija kada je na steamchartsu prosjek 30 000 igrača. To govori da mnogi igraju igru par dana i onda odustanu jer igra nema replay value. Kad umreš ne da ti se lootati jer nemaš apsolutno nikakvog cilja.

Ponavljam opet, to je early access, ali early access bi trebao značiti da imaš proizvod koji je poprilično gotov ali ga treba ispolirati. SCUM je trenutno u nekoj Alpha fazi, čak pre-alpha.

Žao mi je novaca, zaigrat ću ga opet za godinu dana.
Nixis je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 09:26   #218
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Tri pitanja : gdje naci hranu u cijelom gradu ako si obicao 30 kuca i nasao samo jedan krompir? Cime ubiti zombija osim ga locirati tomahawkom , posto krampom udaram kao anemican a noz je neefektiva isto kao i kramp pa poginem u roku keks . Zasto mi se moj delikvent u svakoj borbi okrene prema zombiju i nece mi "pobjec" dakle kamera uvijek gleda u tog zombija i nemogu se okrenut i pocet bjezat ?!
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 12:11   #219
Majti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 113
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Tri pitanja : gdje naci hranu u cijelom gradu ako si obicao 30 kuca i nasao samo jedan krompir? Cime ubiti zombija osim ga locirati tomahawkom , posto krampom udaram kao anemican a noz je neefektiva isto kao i kramp pa poginem u roku keks . Zasto mi se moj delikvent u svakoj borbi okrene prema zombiju i nece mi "pobjec" dakle kamera uvijek gleda u tog zombija i nemogu se okrenut i pocet bjezat ?!
Najbolje ih je na početku gađati s improvised spearom, headshot je instakill.
Za hranu je najbolje ubiti neku životinju, također sa spearom i imaš hrane za cijelu godinu
I najbolje ti odmah tražiti neki bunker ili factory, prison, trainyard i nakupit se loota.
I obavezno si odmah napravi shelter i wooden chest.
Majti je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 12:57   #220
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Majti Pregled postova
Najbolje ih je na početku gađati s improvised spearom, headshot je instakill.
Za hranu je najbolje ubiti neku životinju, također sa spearom i imaš hrane za cijelu godinu
I najbolje ti odmah tražiti neki bunker ili factory, prison, trainyard i nakupit se loota.
I obavezno si odmah napravi shelter i wooden chest.
Za sad može klopat i zombija kojeg ubije.
MarioR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2018., 19:20   #221
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
proba i ja igru...nije mi baš sjela...više volim da mogu gradit ko u arku, rustu, forestu i sl
bude li ikad gradnje u scum-u vjerovatno ces trebat bit dipl ing arhitekture za iti šupu napravit
nisan njub u ovoj vrsti igara a mora san guglat kako zapalit vatru i speč meso...lol....back to Ark.....
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 19:40   #222
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
SCUM prodan u milijun primjeraka, sve koji su kupili igru čeka poklon


U međuvremenu vidim da je popularnost opala. Prvi da je imala preko 40 000 igrača, na vrhuncu 68 000, a danas 18k i kusur, neki dan 20-ak itd.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2018., 16:39   #223
gmax
Tuco “the Rat” Ramirez
Moj komp
 
gmax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Jesu za zadnjim patchevima riješili problem sa lagom?


EDIT: Probao igrati i lag je još tu.

Zadnje izmijenjeno od: gmax. 30.09.2018. u 20:13.
gmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2018., 00:45   #224
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2018., 12:11   #225
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,349
kakva je situacija sa mem lekovima? ima napretka u optimizaciji?
super mi igra sam cekam malo fixova pa da se vratim
axo je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2020., 19:35   #226
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Čudi me da ovo nema više publike kod nas. Hrvatska igra i odličan survival, zapravo jedino se DayZ Standalone može mjeriti s njime a nije bolji od SCUMa. Znam da su battle royale i FPS popularniji žanrovi igara ali opet mi čudno da više naših ovo ne igra. Sad je igra dosta ispeglana i ima puno više kontenta i stalno izlaze updejtovi.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 08:50   #227
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,145
pa općenito ju ne igra puno ljudi: https://steamcharts.com/app/513710

očito da je igra dosadna
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2020., 08:55   #228
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Čudi me da ovo nema više publike kod nas. Hrvatska igra i odličan survival, zapravo jedino se DayZ Standalone može mjeriti s njime a nije bolji od SCUMa. Znam da su battle royale i FPS popularniji žanrovi igara ali opet mi čudno da više naših ovo ne igra. Sad je igra dosta ispeglana i ima puno više kontenta i stalno izlaze updejtovi.
Frendovi s posla su ju igrali od prvog dana, svi odustali i to relativno brzo.
Na moje pitanje da li se isplati kupiti, rekli su ne.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 23:37   #229
bAKeth
Premium
Moj komp
 
bAKeth's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: .
Postovi: 54
Update 0.8

Izašao update 0.8, patch notes i trailer na linku:

https://store.steampowered.com/news/...37038442723703
bAKeth je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 11:58   #230
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,438
Vidim je na snizenju sad.

Jel ima nasih po serverima? Isplati se uopce i uzimat?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 12:06   #231
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Vidim je na snizenju sad.

Jel ima nasih po serverima? Isplati se uopce i uzimat?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
10k ljudi igra sve skupa trenutno, ne znam kako raspoređenih po serverima.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 12:54   #232
bAKeth
Premium
Moj komp
 
bAKeth's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: .
Postovi: 54
Znam za ovaj domaći server, ali nisam još igrao.

https://www.battlemetrics.com/server...playerCount=7D

Vjerojatno će bit dosta igrača ovih dana, pogotovo za vikend zbog updatea i server wipea. Mislim da će lagano past rekord od 30 tisuća igrača istovremeno iz ožujka ove godine.

Igra ko igra je ok, ali još uvijek nedovršena što znači puno bugova i nedovršenih ili nepostojećih funkcionalnosti.
Mislim da se za tih cca 100 kuna koliko košta na akciji može izvući dovoljno zabave i podržat domaći studio.
bAKeth je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 13:15   #233
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,438
Hvala na odgovoru.
One DLCove ne treba uzimat? Bar za pocetak. Mislim, mogu bez njih?

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 13:46   #234
bAKeth
Premium
Moj komp
 
bAKeth's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: .
Postovi: 54
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
One DLCove ne treba uzimat? Bar za pocetak. Mislim, mogu bez njih?
Ne treba, uglavnom su to neke kozmetičke promjene. Zamišljeni su kao dodatna podrška developerima.
bAKeth je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 15:33   #235
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,438
Citiraj:
Autor bAKeth Pregled postova
Ne treba, uglavnom su to neke kozmetičke promjene. Zamišljeni su kao dodatna podrška developerima.
Hvala.
Steta onda propustiti popust

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2022., 23:05   #236
Marco
Premium
Moj komp
 
Marco's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Kotoriba
Postovi: 42
jedan dobar balkanski server pve/pvp
Balkan CRO/ENG server PVE(big PVP zones(MAP:RED),no Mechs,chill play,events)Hrvatska

Address
194.163.157.75:28902
i discord https://discord.gg/XZQbuRB2

Zadnje izmijenjeno od: Marco. 28.12.2022. u 23:12.
Marco je online   Reply With Quote
Staro 12.05.2023., 08:57   #237
bAKeth
Premium
Moj komp
 
bAKeth's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: .
Postovi: 54
Patch 0.8.5. sinoć pušten live

https://store.steampowered.com/news/...02192680140953

Hunting rework, cooking rework, novi sentry (mech), novi grad Krško i mehanika pušenja su veće novosti.
bAKeth je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na