Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2018., 14:18   #4561
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
AMD Fenghuang 15FF Graphics Chip Equipped APU Shows Up on 3DMark – Faster Than RX Vega M GH, 2 GB HBM2 Clocked at 1200 MHz

Evo ga. Sve je nešto tiho, ali ovo je izgleda APU 4c8t sa 28CU vega i 2gb najbržeg HBM2 do sada
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 05:56   #4562
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
Zar nitko nije gledao computex show

32-core threadripper
7nm Vega
uf uf
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 07:44   #4563
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
U jbte, odmah u glavu

Ja sam mislio da će oni to tempirati dolazak do 32 jezgre, ali izgleda da nema više zajebancije. Pitaj isusa na koliko će onda jezgri ići Epyc kad dođe 7nm

AMD Computex 2018: EPYC is “More Performance At Every Price Point” Compared To Competitors

AMD 2nd Generation Ryzen Threadripper CPUs With Up To 32 Cores and 64 Threads Confirmed – Built on 12nm Zen+ Process, First Demo Shown, Launch in 2H 2018
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 08:05   #4564
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Bilo za ocekivat cim je intel poceo pricati o 28 jezgri na svom 3647 "hedt-u"
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 08:11   #4565
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 09:34   #4566
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Ryzen Threadripper 1950X se trenutno može naći za kakvih 900$ (mada cijena ide od 850$ prema 950$+), dok 24C/48T EPYC 7401P ima cijenu od ~1.500$, a 32C/64T EPYC ide za ~2.300$, pa nadalje.

Ekvivalentni Threadripper 2000 24C/48T i 32C/64T modeli bi se lako mogli naći u sličnom EPYC cjenovnom rangu uz naravno korekcije postojećih ("manjejezgrenih") modela.

Threadripper 1950X je prošle godine u vrijeme lansiranja dolazil s preporučenom cijenom od ~1.000$, mada je u isto vrijeme 16C/32T EPYC 7351P koštal ~750$.
  • Threadripper 2000 24C/48T ~1.750/2.000$?

  • Threadripper 2000 32C/64T ~2.500/3.000$?
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 09:36   #4567
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
I, što je najbolje, imaju zračni hladnjak.
Ne treba im phase change i slična kreativna rješenja kao nekima.

Morace se promjenit meme o spaljenim kućama i sl. kojima su nas terorizirali plavi fanboyevi godinama.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 09:39   #4568
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Btw evo kako izgleda cooler za 32 jezgre

https://www.theverge.com/2018/6/5/17...-computex-2018

Dok će nekima uskoro trebat ovo

https://www.google.hr/search?q=daiki...glswN8PJ1ajkM:
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 09:39   #4569
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Da, i Noctua je već predstavila par novih modela hladnjaka, koji su između ostalog sposobni ohladiti 250W Threadripper 2000.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 10:51   #4570
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Zanimljivo da se ovaj puta za refresh ploča nisu odlučili mjenjati ime čipseta, nego je i dalje x399, što IMO ima više smisla nego ona x470 zbunjola

Citiraj:
According to the motherboard vendors These new Threadripper 2000-series processors will have a peak TDP rating of 250W, which is much higher than 180W we saw on the 1950X. We have been told by partners that the 250W rating is actually conservative, and users should expect lower power consumption in most scenarios. Nonetheless, it was stated by several motherboard vendors that some of the current X399 motherboards on the market might struggle with power delivery to the new parts, and so we are likely to see a motherboard refresh. That is not saying that the current X399 offerings will not work, however they might not offer overclocking to the level that users might expect. At Computex there are new X399 refresh motherboards being demonstrated by a few companies, and we will report on them in due course. Other specifications are expected to match the previous generation, such as PCIe lane counts, despite the newly active dies.
Nova 19 phase x399 msi



Refresh x399 giga



https://www.anandtech.com/show/12906...w-x399-refresh

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 06.06.2018. u 11:00.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 23:05   #4571
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Izgleda da im je dionica prvi put prebacila 15 dolara (15.67) nakon povratka, tj. najviša u zadnjih 10-11 godina
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 11:46   #4572
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
EPYC Rome details trickle out 64 cores 128 threads per socket
Citiraj:
The next generation of AMD EPYC 7000 series is shaping up to be a Xeon killer. The next-generation AMD EPYC 7000 series is codenamed “Rome” and it is going to be a big deal. Instead of adopting Zen+ like the desktop Ryzen CPUs, the new EPYC generation will use the Zen 2 architecture which means improved IPC gains from two generations of core tweaks. Beyond the IPC gains, the next generation parts will be based on 7nm production. The impact of leapfrogging Intel and using 7nm is several-fold. First, Rome will have up to 64 cores and 128 threads in a single socket. Expect a 48 core / 96 thread before a 64 core / 128 thread generation. Still quite a huge gap. DDR4 and interconnect improvement information held up to further confirmations.
Izvor: ServeTheHome
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 14:28   #4573
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Izgleda da im je dionica prvi put prebacila 15 dolara (15.67) nakon povratka, tj. najviša u zadnjih 10-11 godina
Ja holdam 12333 komada na $12...otkad sam se jadan patio, ali sad dosao na svoje
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 14:37   #4574
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
EEEE kad smo mi ovdje raspravljali o kupovini dionica tada nije bila ni 2$ a očekivao se boom

Ne volim više ni razmišljati o tome

Inače isto sam u nekom članku pročitao da neka firma procjenjuje da će im serverski marketshare do kraja godine porasti na "mid single digit", znači sa nekih manje od 1% iz pred-epic razdoblja na oko 5% +/- do kraja godine. A još ranije sam čitao da će se efekt epyca tek vidjeti u 2018, pretpostavljam jer je to serversko tržište malo sporije, firme ih furaju jako dugo, rijetko se mijenja itd. To je sad taman to. Uzele su ih neke firme poput CISCO-a što sam linkao u epyc temi.

A za ovaj skok sam pročitao da je zbog 7nm vege tj. "working silikon" prije očekivanja i potencijalni izlazak prije očekivanja

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 07.06.2018. u 14:46.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 15:20   #4575
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Uskoro ce im dionica vjerojatno krenut silaznom putanjem, sve tamo do q3 rezultata ali mislim da nece ispod 11usd vise, osim ako cijelo trziste pukne
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 07.06.2018. u 21:35.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 15:49   #4576
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kolko sam upratio u zadnjih godinu dana kad dođe izvješće na kraju kvartala - rezultati budu bolji od prognoza - dionica iz nekog razloga pada...
Od izlaska ryzena se uglavnom klackala između 11$ i 14$

Pročitao sam da bi mogla ići do 17$ (mislim da se odnosi do kraja godine). No, who cares... Osim aurellie
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 18:01   #4577
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
A za ovaj skok sam pročitao da je zbog 7nm vege tj. "working silikon" prije očekivanja i potencijalni izlazak prije očekivanja
Po svemu sudeći, zahvaljujući 7nm procesu uspjeli su složiti octa-core CCX za novu EPYC seriju, a naravno to lako kasnije proslijede 7nm Threadripper i desktop Ryzen modelima.
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Uzele su ih neke firme poput CISCO-a što sam linkao u epyc temi.
Cisco je jedan od posljednjih (većih) igrača koji su se odlučili za EPYC. HP, Dell, Baidu, Alibaba, Amazon (za AWS), Microsoft (za Azure), Google, Facebook - koriste ili nude EPYC mašine. U svakom slučaju nije loše.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 18:46   #4578
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Super. U tom slučaju ne moraju ni turiti više od 8 glava u Ryzena AM4. Dost bude 1 CCX 8 core i to je to.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 18:52   #4579
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Da, dosta bude kak god se okrene, a i taman da zatreba više, imaju opciju za 12-core i 16-core modele. U prijevodu, ono kaj sad nude s prvom Threadripper generacijom, ali namijenjeno manjem mainstream socketu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 21:35   #4580
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Uskoro ce im dionica vjerojatno krenut silaznom putanjem, sve tamo do q3 rezultata ali mislim da nece ispod 11usd vise, osim ako cijelo trziste pukne
evo je nazad ispod 15
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 21:38   #4581
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Treba vidjeti što će biti sa yieldovima na 7nm, neće sigurno biti izuzetni kao sada na 14nm i vjerojatno 12nm, tako da čisto sumnjam da će krenuti turati 12 ili 16 jezgri u mainstream za kiki-riki tako lako. Ali da, vjerojatno će moći tehnološki, pitanje je samo dali žele.


Još primamljivije mi zvuči jedan ajd hexa ccx da ne bude baš octa, a druga polovica gdje bi išao ccx - 7nm vega integrušu. E to bi bio proper all in one


Ne znam sad šta je sa onim APU što sam ranije linkao sa vega 28CU. To mi iskreno zvuči daleko najimpresivnije i najvažnije za prosječnog čovjeka. To bi bilo daleko jače od onih PS4 class/RX 460 performansi koje su se spominjale kao plafon za APU
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 21:46   #4582
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Još primamljivije mi zvuči jedan ajd hexa ccx da ne bude baš octa, a druga polovica gdje bi išao ccx - 7nm vega integrušu. E to bi bio proper all in one
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, iGPU bi bil zgodan dodatak uz 8C/16T kombinaciju. Naravno, pod uvjetom da stvarno uspiju složiti 8C/16T CCX na nekom od nadolazećih proizvodnih procesa.

(Primjer: aktualni Raven Ridge APU s 4C/8T CCX-om)
Mada ih u uspješnom 8C/16T CCX slučaju, kasnije ništa ne sprječava da ponude i modele koji umjesto iGPU imaju dva 8C/16T CCX-a.
Obzirom da su već sad u stanju isporučiti "mali" (veličina samog BGA pakiranja) dual-die 16C/32T (1 - 2) procesor, onda IMHO 7nm može donijeti samo dodatna poboljšanja u pogledu pakiranja (bilo jezgre unutar CCX-a, bilo iGPU dodatka).
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 21:53   #4583
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
LOL nisam ni skužio tog malog epyca od 16 jezgri. Onda definitivno mogu na AM4.

Ako intel ide na 8 jezgri oni će to sigurno htjeti prebaciti, dakle barem 12 je onda izgledno, ali realno to im stvarno ne treba, bolje da uguraju što više u jedan ccx i pumpaju vege. Mada će vrlo vjerojatno ponuditi obje opcije što je još najbolje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 21:58   #4584
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Intelove osmerojezgrene Coffee Lake modele je čekal cijeli Computex i još uvijek ni traga ni glasa. AMD zasad ima pokrivene sve opcije, neovisno o tome kaj Intel namjerava predstaviti.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 22:20   #4585
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Bude launch opet kao i lani, zbdra zdola nabrzinu iz šatora nekog kao i za Coffee "Evo oktaša, opet smo boljiji za igrice. A za njega naravno novi soket, u biti isti soket ali novi čipset...uglavnom znate, Z370 nakon 10 mjeseci EOL, a 390 je way to go idućih godinu dana... možda". I huraaaa...

Pošto nema novog nodea iz Intela, mislim da budemo imali još najmanje 2 reciklaže postojeće uArch. Barem.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 22:36   #4586
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
S jedne strane, Intel ne može nikoga osim njih samih kriviti za sve kaj ih snašlo unutrag godinu i pol dana, tak da su sve ove nevolje jako lijepi plus za krajnje korisnike, AMD-ov tržišni udio i općenito trenutnu situaciju. S druge strane pak, Jim Keller ziher ne sjedi prekriženih ruku unutar Intela i njegova uloga bude na vidjelo izašla za koju godinu, a isto tak nije dobro da AMD preuzme dojučerašnju Intelovu ulogu, pa krenu fantazije o zacementiranim modelima dok cijene idu gore iz godine u godinu, a kupci nek biraju da li budu kupili njihovo skupo ili njihovo još skuplje. Intel se bude skorigiral, a AMD nek u međuvremenu zagrabi koliko god može i svi sretni.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 22:41   #4587
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Spominjao se za "ljeto" (8 core coffee)... Izbacit će ga u nekom zasebnom eventu vjerojatno


Sve sam više siguran da je svrha tog 8 corea da bude prethodnica za zen 2 tj. intelov konkurent dok oni ne smisle nešto na 10nm, što će vjerojatno biti dosta poslije AMD-a. Jer da izbace nešto inferiornije nakon AMD-a nebi bilo zgodno, dokaz slabosti. Ovako će izgledati kao da je generacija prije


Mogao bi se njegov launch odužiti i do jeseni/zime, a dotad bi mase mogao zabavljati "anniversary" i7 - odnosno još više clockani i7 8700K

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 07.06.2018. u 22:48.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 14:43   #4588
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Intel’s manufacturing glitch opens door for AMD
Citiraj:
Advanced Micro Devices’ battle with chip giant Intel has often seemed like a gnat fighting an elephant, with AMD struggling in recent years to gain even a tenth of the market for the chips that power PCs and data center servers. Now, though, AMD may have a shot at coming out with a faster, more powerful chip than Intel for the first time. It's a market opportunity worth around $50 billion. The data center market is particularly important because of the growth of new technologies like artificial intelligence–related applications, much of which is handled in the cloud. Companies that buy chips for data centers or PCs could gravitate to AMD chips as a result of Intel’s delay. Still, any fight between AMD and Intel is a David-and-Goliath struggle.

Intel is a giant, with $64 billion in revenue, roughly $10 billion in net income and a market capitalization of $260 billion. AMD, on the other hand, has revenue of a little above $5 billion, a market capitalization of $14.4 billion and a history of struggling to even turn a profit. Last month, at Intel's annual shareholder meeting, CEO Brian Krzanich said there was "absolutely not" a competitive threat posed by its manufacturing difficulties. “We think we have one of the best roadmaps that Intel’s had in its history moving forward,” he said. The manufacturing glitch is the latest in a series of challenges for Intel. It missed the mobile market and has struggled to diversify into areas like cybersecurity and wearables such as smart glasses. But it dominates the market for PC and data center server chips.

Mr. Norrod (who oversees AMD's data center business) played down the significance of the hiring. He also claimed that AMD’s graphic chip business is doing a little better since Mr. Koduri’s departure. Under Mr. Koduri, AMD changed product plans for new graphic chips several times. “We had some wastage on the GPU roadmap where he changed his mind,” he said. “I think that since we’ve really locked that down, we’re making a little bit more rapid progress.” Because of the time it takes to build a new chip, Mr. Norrod doesn’t expect Koduri and Keller to have any impact at Intel for at least another three years. He argues that gives AMD, for now, an historical advantage it’s never had before.
Izvor: [H]ard|OCP
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 16:13   #4589
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Vidio sam komentare po netu da je Raja sabotirao Vegu, u početku zvuči glupo, ali kad malo pogledaš ovu zadnju "kiticu" što si citirao - malo smrdi. I onda za kraj ode kod konkurenta pravit im gpu... Gdje ima dima vjerojatno ima i vatre

Exclusive: The AMD Inside Story, Navi GPU Roadmap And The Cost Of Zen To Gamers
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2018., 18:41   #4590
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Da, pogotovo, ako je istina da je cijelo vrijeme zapravo planiral, namjeraval ili tražil da se RTG izdvoji iz AMD-a kao zasebna divizija.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na