Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2012., 17:53   #331
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
evo gledam nema ni kod mene

edit: izgleda da nema ako nije prodao nijedan item

Zadnje izmijenjeno od: baban. 09.01.2012. u 19:58.
baban je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 19:39   #332
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Matijac Pregled postova
Je netko kupovao preko ebaya bateriju za laptop?
Planirao bi uzeti 9 cell za netbook jer ih kod nas nema za kupiti, a ima ih jeftinih na ebayu (40-50$).
j sam uzeo neku kinesku 6cell za 130kn prije 4-5 mjeseci. Traje oko 2 sata, na pocetku je bila mozda pol sata dulje. Racunam da ako izdrzi preko godinu dana isplati se
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2012., 20:18   #333
ChP3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor agent orange Pregled postova
evo gledam nema ni kod mene

edit: izgleda da nema ako nije prodao nijedan item
Ma nije to, evo probao na laptopu i sve uredno piše. Nešto mi to blokira u IE na desktop pc-u.
ChP3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 20:22   #334
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Jel vi isto dugo cekate da vam stignu stvari sad oko Nove Godine? Ja i prijatelj narucili par stvari nesto prije NG,tamo negdje 20.12.2011., i stigla samo jedna stvar i to tek jucer.
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 21:20   #335
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
j sam uzeo neku kinesku 6cell za 130kn prije 4-5 mjeseci. Traje oko 2 sata, na pocetku je bila mozda pol sata dulje. Racunam da ako izdrzi preko godinu dana isplati se
Hvala! Mislim da cu uzeti jer su stvarno puno jeftinije.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 21:24   #336
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor xtreme96 Pregled postova
Jel vi isto dugo cekate da vam stignu stvari sad oko Nove Godine? Ja i prijatelj narucili par stvari nesto prije NG,tamo negdje 20.12.2011., i stigla samo jedna stvar i to tek jucer.
Od kud je pošiljka? Ako je iz Kine, ne znam čemu se čudiš. Češće ne dođu za 20 dana nego što dođu. Inače je za očekivati da dulje traje oko Nove godine.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 13:51   #337
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Narucio sam Bluetooth Wireless Keyboard za Samsung Galaxy tablet (klik) i sad dobijem od carine poziv da trebam dostaviti odobrenje (dozvolu) za uvoz od HAKOM-a. Nemoguce da nije vec netko uvozio BT tipkovnicu za tablet i da nije izdana dozvola... Jel mogu izvuc iz baze odobrene RiTT opreme nesto i pokazat im?
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 15:26   #338
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Bio na carini, nema ništa bez dozovole...kao jedino da se obratim HAKOM-u. Poslo im mail sa upitom kako i šta kad eto ti odgovora od Sikirice Poslo mi mail sa 3 priložena obrasca ("Uputa za plaćanje upravne pristojbe" - 200kn, "Zahtjev za odobrenje uvoza RiTT opreme za vlastite potrebe", te "Upute za uvoz RiTT opreme za vlastite potrebe") koje treba popunit i poslat, a dozvolu jedino mogu sanjat jer je tipkovnica totalni noname i nema nikakvih certifikata ni ništ, uglavnom mislim da ide nazad za Kinu pa makar nek vrate novce.
Eto ako slučajno naručujete bilo što sa ebaya a da ima u sebi bilo kakav komunikacijski uredjaj (BT, WiFi...) i da je pritom neki "noname", očekujte svakako probleme na carini
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 16:00   #339
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Meni je recimo baš nedavno došla WIFI USB kartica i nikakvih problema nisam imao.
Na njoj isto nikakvih certifikata niti išta drugo.
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 16:14   #340
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Srky Pregled postova
Bio na carini, nema ništa bez dozovole...kao jedino da se obratim HAKOM-u. Poslo im mail sa upitom kako i šta kad eto ti odgovora od Sikirice Poslo mi mail sa 3 priložena obrasca ("Uputa za plaćanje upravne pristojbe" - 200kn, "Zahtjev za odobrenje uvoza RiTT opreme za vlastite potrebe", te "Upute za uvoz RiTT opreme za vlastite potrebe") koje treba popunit i poslat, a dozvolu jedino mogu sanjat jer je tipkovnica totalni noname i nema nikakvih certifikata ni ništ, uglavnom mislim da ide nazad za Kinu pa makar nek vrate novce.
Eto ako slučajno naručujete bilo što sa ebaya a da ima u sebi bilo kakav komunikacijski uredjaj (BT, WiFi...) i da je pritom neki "noname", očekujte svakako probleme na carini

Zašto se nadaš povratu para, to je isključivo tvoja greška što si naručio nešto što nemožeš uvesti bez tih papira koje očito nitko nije napravio prije tebe za taj uređaj.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2012., 17:10   #341
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Zašto se nadaš povratu para, to je isključivo tvoja greška što si naručio nešto što nemožeš uvesti bez tih papira koje očito nitko nije napravio prije tebe za taj uređaj.

Zato sto mi je covjek na carini reko ako se paket vrati unutar 45 dana pošiljaocu da paypal vraca novac. Nisam uopce razmisljo da bi zbog toga mogli pravit problem, jer je hrpa ljudi narucivala i wifi usb kartice i bezicne slusalice i svasta nesta pa je prolazilo, eto sad se opeko i dobro, bar sam nesto naucio.
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2012., 23:39   #342
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Zanimljivo je to sa sve većim isključivanjem Hrvatske kao odredišta slanja. Evo baš nedavno sam naručivo one zaštitne folije za touch screen, sve uredno platio, čovjek poslao i stiglo u vrlo brzom roku, samo 10 dana obzirom da je poslano iz Hong Konga. Sad slučajno gledam ponovno istu stvar kod istog prodavača i više ne šalje u Hrvatsku
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 10:25   #343
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Street_Racer Pregled postova
Zanimljivo je to sa sve većim isključivanjem Hrvatske kao odredišta slanja. Evo baš nedavno sam naručivo one zaštitne folije za touch screen, sve uredno platio, čovjek poslao i stiglo u vrlo brzom roku, samo 10 dana obzirom da je poslano iz Hong Konga. Sad slučajno gledam ponovno istu stvar kod istog prodavača i više ne šalje u Hrvatsku
Neki su napisali da privremeno ne šalju samo za vrijeme kineske Nove godine u većinu zemalja, ostavili USA i bliži azijski komšiluk
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2012., 11:08   #344
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Moguće, samo to nije slučaj ovdje. Uredno piše da je prodavač odsutan do 31.01. zbog nove godine, ali i dalje je na listi zemalja za slanje skoro cijela Europa, uključujući i sve naše susjede, samo je eto Hrvatsku maknio iz nekog razloga.
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 01:41   #345
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Ima tko kakvih iskustva sa paypal claimom odnosno disputeom?

Naime, imam sva pozitivna iskustva kada sam "tuzio" likove na ebayu, ali na samom paypalu nisam. Naime, lik sa ebaya me vjesto onemogucio u tome jer je valjda stisnuo gumbic da mu nisam platio, a jesam, i posto je to napravio me zblokirao u dizanju claima na ebayu, no buduci da je transakcija vidljiva na paypalu mogao sam dignuti claim na paypalu.

Prica ide ovako: dobio sam za lijepu cijenu predmet na aukciji, lik mi probao podmetnuti neki kod kao da je poslao item, a zapravo je samo najavio slanje, strasno nesto, te sam to skuzio i pitao ga kada ce poslati, nekoliko puta je ponudio odgovor da stvarno ne moze sada, za koji dan ce poslati i tako ukrug jedno tri tjedna, posto je bila dobra cijena zazmirio sam, ali sada je proslo 44 dana i morao sam reagirati. Cijelo vrijeme sam se nadao da ce poslati predmet makar i 43. dan pa cu diguti claim, uzeti pare, i ako predmet dodje po n-ti put vratiti novac; zivimo u rupcagi kao sto i sami znate pa predmeti znaju zastekat, dugo i dugo.
I da, naravno ponudio sinoc navecer da ce mi poslati u ponedjeljak item nakon sto mi se zadnjih 10 dana nije javljao na poruke Zatrazio full refund, ali nazalost, nista od toga, nije se javio. Lik je premazani prevarant sa uhodanom praksom i APP metodom. Fala bogu pa je iz nase konverzacije sve bistro vidljivo i ne bi smjeli napravit problem od toga. Dobro da je lik priznao da nije poslao, tu je sfusao.

Da ponovim pitanje, jel svejedno di sam dignuo claim? Trebalo bi biti, ali vidim da se primjerice ima 20 dana prije eskalacije slucaja na paypalu, sto nije slucaj na ebayu, te se ima svega 7 dana.
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 02:36   #346
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Los Sam Pregled postova
Ima tko kakvih iskustva sa paypal claimom odnosno disputeom?

Naime, imam sva pozitivna iskustva kada sam "tuzio" likove na ebayu, ali na samom paypalu nisam. Naime, lik sa ebaya me vjesto onemogucio u tome jer je valjda stisnuo gumbic da mu nisam platio, a jesam, i posto je to napravio me zblokirao u dizanju claima na ebayu, no buduci da je transakcija vidljiva na paypalu mogao sam dignuti claim na paypalu.

Prica ide ovako: dobio sam za lijepu cijenu predmet na aukciji, lik mi probao podmetnuti neki kod kao da je poslao item, a zapravo je samo najavio slanje, strasno nesto, te sam to skuzio i pitao ga kada ce poslati, nekoliko puta je ponudio odgovor da stvarno ne moze sada, za koji dan ce poslati i tako ukrug jedno tri tjedna, posto je bila dobra cijena zazmirio sam, ali sada je proslo 44 dana i morao sam reagirati. Cijelo vrijeme sam se nadao da ce poslati predmet makar i 43. dan pa cu diguti claim, uzeti pare, i ako predmet dodje po n-ti put vratiti novac; zivimo u rupcagi kao sto i sami znate pa predmeti znaju zastekat, dugo i dugo.
I da, naravno ponudio sinoc navecer da ce mi poslati u ponedjeljak item nakon sto mi se zadnjih 10 dana nije javljao na poruke Zatrazio full refund, ali nazalost, nista od toga, nije se javio. Lik je premazani prevarant sa uhodanom praksom i APP metodom. Fala bogu pa je iz nase konverzacije sve bistro vidljivo i ne bi smjeli napravit problem od toga. Dobro da je lik priznao da nije poslao, tu je sfusao.

Da ponovim pitanje, jel svejedno di sam dignuo claim? Trebalo bi biti, ali vidim da se primjerice ima 20 dana prije eskalacije slucaja na paypalu, sto nije slucaj na ebayu, te se ima svega 7 dana.
Pa možeš ti odmah bacit eskalaciju paypal disputea u claim, dok ste u dispute-u onda možete međusobno komunicirat preko tog paypalovog "chata"

ako se ne javlja, odbija ili ti se jednostavno ne da natezat, eskaliraj direktiva u claim, nabaci dokaze paypal officialima i done deal
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 11:09   #347
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Pricekat cu da vidim oce lik sam vratiti novac ili ne. Ako ne bude kroz slijedecih nekoliko dana onda cu eskalirati slucaj.
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 11:40   #348
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Ja sam 19.1 kupio proizvod za +300kn.
I samo mi je bila stigla potvrda od ebaya da sam kupio to,i email od prodavača da šalje idući radni dan,u petak.
Dal ga mogu kontaktirat i pitat za dokaz da je poslao il da pričekam još tjedan dva ak ne stiže?
Item je iz USA?
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 11:42   #349
Nobodyspecial
Premium
Moj komp
 
Nobodyspecial's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Street_Racer Pregled postova
Moguće, samo to nije slučaj ovdje. Uredno piše da je prodavač odsutan do 31.01. zbog nove godine, ali i dalje je na listi zemalja za slanje skoro cijela Europa, uključujući i sve naše susjede, samo je eto Hrvatsku maknio iz nekog razloga.
To je zato kad posalje misli da je isto svugdje u Europi. Pa ode na poštu a ono ispadne puno više i onda odustane od toga jer mu se ne ispalti slat.
Isto tako dosta njih na popisu ima samo zemlje EU, imaju tamo neke države u prašumama i na otocima, a nema nas koji smo van EU.
Nobodyspecial je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 19:05   #350
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ja sam 19.1 kupio proizvod za +300kn.
I samo mi je bila stigla potvrda od ebaya da sam kupio to,i email od prodavača da šalje idući radni dan,u petak.
Dal ga mogu kontaktirat i pitat za dokaz da je poslao il da pričekam još tjedan dva ak ne stiže?
Item je iz USA?
Prvo pogledaj na doticnom linku proizvoda kakvo je slanje navedeno. Onda pogledaj jel pise kakav kod pod "Tracking number"na ebayu, ako da onda ga prekopiraj na ovom linku: http://ips.posta.hr/ te prati status. Prvih nekoliko dana nece biti nista, a onda duze vrijeme da je poslano...
Mozes zatrazit sellera taj tracking number ako ga nije uvrstio u ebay, a poslao je "preporuceno" jer se obicno skuplje stvari tako salju, ali ne mora biti i ovdje takav slucaj. Ukoliko nije, nece ti moci ponuditi neki dokaz slanja, a ni ne mora jer imas 45 dana da otvoris claim i time si zasticen.
Pricekaj barem tri tjedna prije nego sto reagiras sa nekim povratima novaca...al za kod mozes pitat odmah.
__________________
I moja baba je dijelila kupone, ali više ne.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 21:08   #351
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Hvala lijepa,evo prije par minuta stigao tracking number,pa sad idem u otkrivanje kud s njim
Prva kupnja na ebayu pa sam zelen još.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 13:18   #352
krikesa
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 34
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Hvala lijepa,evo prije par minuta stigao tracking number,pa sad idem u otkrivanje kud s njim
Prva kupnja na ebayu pa sam zelen još.
Tracking broj probaj upisati ovdje i vidjet rezultate
krikesa je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 13:46   #353
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Al tek za par dana jer paket sigurno još nije u HR.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 19:07   #354
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Da li tko zna mozda, ako narucim nesto i nadam se da mi nece na predmet puknut carinu i pdv, i onda item dode i ja ga ne zelim preuzeti. Sto onda?

Konkretno narucio bi timberlandice iz Amerike, koje bi se izasle cca 140 $. Ako bi mi paket prosao bez carine, to bi mi bilo isplativo. No sto ako mi ga zaustave na carini i traze da platim pdv i carinu ? Da li je mogu item vratiti direktno selleru bez preuzimanja i placanja davanja ? Pretpostavljam da mogu, ali da bi u tom slucaju samo postarinu platio.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 19:46   #355
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Da li tko zna mozda, ako narucim nesto i nadam se da mi nece na predmet puknut carinu i pdv, i onda item dode i ja ga ne zelim preuzeti. Sto onda?

Konkretno narucio bi timberlandice iz Amerike, koje bi se izasle cca 140 $. Ako bi mi paket prosao bez carine, to bi mi bilo isplativo. No sto ako mi ga zaustave na carini i traze da platim pdv i carinu ? Da li je mogu item vratiti direktno selleru bez preuzimanja i placanja davanja ? Pretpostavljam da mogu, ali da bi u tom slucaju samo postarinu platio.
Ne placas nista ( carina vraca na svoj trosak ), ali ne bi bilo fer od tebe da tako zeznes prodavaca.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 16:27   #356
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Jel dobijete uvijek feedback od sellera?
Meni evo već treći ne ostavlja ništa iako mi je stigao njegov paket i dobio je od mene 5-star feedback prije par dana.

Ne znam kakve su im to glupe sheme, mislim da od sada kupujem samo od top-rated sellera.
W.Digital je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 16:50   #357
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor W.Digital Pregled postova
Jel dobijete uvijek feedback od sellera?
Meni evo već treći ne ostavlja ništa iako mi je stigao njegov paket i dobio je od mene 5-star feedback prije par dana.

Ne znam kakve su im to glupe sheme, mislim da od sada kupujem samo od top-rated sellera.
Većinom da, evo imam već 80 pozitivnih feedbackova kroz ovih nekoliko godina korištenja.

Nekad se zna dogoditi da ne ostave feedback, ali to je vjerojatno zato što zaborave, ništa strašno. Nekad i ti "top selleri" zaborave ostaviti feedback.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 16:59   #358
W.Digital
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: SB
Postovi: 173
Ne znam kakvo sučelje na ebayu imaju selleri, ali mene stalno podsjeća da nisam ostavio feedback nekome, piše mi u izborniku, a kad se to oduži onda mi čak stigne i e-mail od ebaya da bi trebao ostaviti feedback ili prijaviti problem.

Vjerujem da je tako i njima pa mi je nelogično da zaborave, to je doslovno 3 sek. posla.
Očito ću ih morati sam kontaktirati i podsjetiti.
W.Digital je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 14:35   #359
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Ekipa imam problem,naručio sam 9.2 proizvod u vrijednosti 300kn.
Seller je top rated,ima 99,8%.
Uglavnom jučer mi je stigla kuverta,u kojoj je mala minijaturna plastična kutijica koja nema veze s proizvodom,koji je inače 10 cm* 5cm??
Šta mi je sad raditi?
Nebi htio ostat bez svojih 300 kn,ovo mi je treća kupovina na ebayu,tak da nisam baš upućen u sva pravila igre...
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2012., 14:41   #360
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ekipa imam problem,naručio sam 9.2 proizvod u vrijednosti 300kn.
Seller je top rated,ima 99,8%.
Uglavnom jučer mi je stigla kuverta,u kojoj je mala minijaturna plastična kutijica koja nema veze s proizvodom,koji je inače 10 cm* 5cm??
Šta mi je sad raditi?
Nebi htio ostat bez svojih 300 kn,ovo mi je treća kupovina na ebayu,tak da nisam baš upućen u sva pravila igre...
Znači dobio si nešto nema veze s oglašavanim proizvodom?
Prvo se ulogiraš na ebay.
Onda odeš na Resolution Centre i slijediš korake. Prvo okineš na: "I received an item that does not match the seller's description."

Tražiti će te da im vjerojatno fotografiraš to što si dobio ili tako nešto.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na