Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2014., 15:08   #1
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Unhappy Ostvarivanje garancije propale trgovine (Toshiba TV)

2010. godine sam u trgovini TechnoMax ili Renoprom kupio Toshiba LCD televizor, te mi je ponuđeno uz nadoplatu produljiti jamstvo sa dvije na pet godina. Kako je televizor bio dosta skup, pristao sam platiti nešto više u nadi da bude pod garancijom ako crkne s recimo 3-4 godine starosti. Početkom tjedna idem uključiti TV, no slike nema, nema zvuka, mrtav mrtav, samo se upali zelena ledica na dnu ekrana. Misleći da nema problema, uzmem račun i pokušam nazvati Renoprom, no svi su im brojevi odjavljeni, naravno.. jer je firma propala.. I ok, na produljenom jamstvu piše da je garancija ostvariva u svim ovlaštenim servisima koji su u jamstvu proizvođača, te je isti žig i na dvogodišnjem i na produljenom jamstvu, kao i svi isti datumi i serijski brojevi.

Zovem tvrtku KBZ electronic koja je ovlašteni servis, no oni ne pristaju servisirati uređaj pod garancijom, već me samo obavještavaju da ako je neispravno napajanje da me traže 1300kn za servis. Udruge zaštite potrošača i sličnog se ne boje, jer, kako kažu, to nema veze s njima, već s propalim TechnoMax-om.

Molio bi za savjet, što dalje? Nisam uspio naći pravnog nasljednika TechnoMax-a, niti imam više kome se obratiti.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 15:12   #2
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ukratko piši kući propalo jer je tu garanciju davao baš technomax iliti renoprom... elipso ima istu takvu šemu, ali ti osigurava preko neke osiguravajuće kuće i tu je drukčija situacija.

popušio si kao i brdo drugih ljudi koji su uzeli produženu garanciju.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.08.2014., 15:18   #3
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Ništa, zovem Miru Petravića mrtvo hladno sa "Dužan si mi pare" i idem u Sv.Nedjelju kod njega po TV, sigurno ima bolji od mene.. Ako neće, parkirat ću mu ovaj svoj kroz prozor u boravak..
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 15:19   #4
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
http://www.toshiba-croatia.com/
Probaj se još njima obratiti, iako mislim da to produženo jamstvo nema veze s proizvođačem nego je to neka interna shema trgovine i servisa, ali nemaš šta izgubiti.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 15:27   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma može kontaktirat koga hoće, to je aparat bez garancije i tu priča staje... možda može koju stotku popusta iskamčiti, ali i to čisto sumnjam.

mislim da opcija sa dužan si mi pare je jedini način
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 15:31   #6
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
Ništa, zovem Miru Petravića mrtvo hladno sa "Dužan si mi pare" i idem u Sv.Nedjelju kod njega po TV, sigurno ima bolji od mene.. Ako neće, parkirat ću mu ovaj svoj kroz prozor u boravak..
JEdino tako

Ako nije priko neke osiguravajuce kuce mozes zaboravit. Inace odlicna patka, skupis dodatne pare od jamstva i zatvoris firmu
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 18:09   #7
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Pawzilla Pregled postova
....Molio bi za savjet, što dalje? Nisam uspio naći pravnog nasljednika TechnoMax-a, niti imam više kome se obratiti.
Probaj kao ja bez ustručavanja. Bez obzira sta ti sisa i pogotovo baja trkeljaju, napiši mail sa situacijom na toshiba.eu i pričekaj odgovor/misljenje.

Osobno sam se pozalio na taj mail vezano za neispravnost uređaja, a debelo je istekao jamstveni. Meni nisu nista odgovorili ali su me zvali iz toshiba croatia i poslali zamjenski dio bez naknade uz izvinjenje.

Pa nije to neka Alianc firma gdje sisa radi.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 22:24   #8
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Ništa, skenirati ću ujutro sve što sam uz TV dobio i poslati mail, pa ćemo vidjeti, javim tu što odgovore. Čini se da se do onda stara katodara vraća u uporabu..
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2014., 15:33   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
reko sam mu da proba taljane binis ti propao dabogda!!!

velim sve ovisi o regijonalnom raspoloženju za problematiku... recimo corsair fakat izlazi u susret ono samo da im se obratiš, ovi možda nemaju takvu politiku.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2014., 23:33   #10
NikolaA
Premium
 
NikolaA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
ništa nećeš postići jer oni su propali a jamstvo koje su davali uz nadoplatu je njihova interna shema tako da glavni distributer s time nema ništa...žalosno ali eto valjda to tako ide nadam se da nebude takva praksa dugo trajala...
NikolaA je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na