Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2007., 16:03   #1
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Asus ili Dell

Molim pomoć pri izboru između

ASUS W5FM, Core 2 Duo T5600 1.83GHz, Intel 945GM 12" WXGA (1280x800) color shine glare type, 1536MB DDR, 120GB tvrdi disk, Super Multi DVD+/-RW, x ćelija Li-ion baterija, fax modem, LAN, 802.11a/b/g, 4xUSB2.0, IrDA, Bluetooth 2.0+EDR, 4-in-1 čitač kartica, Video kamera integrirana 1.3 MP, S/PDIF, IEEE1394, TPM, 305x220x29.8 mm, 1.6 kg, crni, jamstvo 24 mjeseca, ASUS torba I mišŠ:450434 W5FM + WIN XP HOME 12.320,00 KNŠ:450408 W5FM + WIN XP PRO

i

DELL XPS M1210 - Core 2 Duo T7200 Intel Core 2 Duo procesor T7200 2.0 GHz / 4MB L2 Cache / 667MHz FSB 12.1" WXGA Wide TFT display (1280 x 800), TrueLife with Integrated Camera 1024MB (2x512) 667MHz Non-ECC DDR2 RAM memorija 120GB (5400 okr/min) tvrdi disk 8x DVD±/R/±RW 256MB nVidia GeForce 7400 Go TurboCache Audio System, stereo zvučnici Integriran 56K (V.92) modem Integriran 10/100Mbps mrežni adapter Intel Pro Wireless 3945 802.11b/g mrežni adapter Integriran Dell TrueMobile 350 Bluetooth adapter 4x USB 2.0, 1x VGA, 1x S-Video, 1x IEEE 1394, 1x line-out, 1x mic-in 1x ExpressCard Slot 5-in-1 Card reader HR raspored, integriran Touch Pad Li-Ion baterija 80Whr, AC adapter Microsoft Windows XP Professional 1.98 kg, jamstvo 3 godine


Treba mi prenosivi laptop do max 2 kg (doduše ne baš na svakodnevnoj bazi i putujem autom, ali tu je još i klinac i njegov ruksak za vrtić, pa moja torba i vrećica iz dućana, a ako još treba i kišobran... )

Namjena: office programi, Photo Shop (uglavnom uz eksterni monitor), multitasking (s tim na postojećem desktopu s P4 imam najviše problema), bežični internet. Igre me definitivno ne zanimaju. Preferira se tiši rad, bez osjetnog zagrijavanja. Gornje konfiguracije su zaljepljene onako kako se prodaju u našim dućanima i koštaju podjednako. Međutim, Dellov konfigurator je primjenjiv i u HR, pa bih memoriju digla na 2 GB, disk smanjila na 80 uz 5400 (ne treba mi ni pola od toga, vidim po starom lapu), a grafičku uzela integriranu od 128 (ili bolje ne?). Dell nudi i Vistu, ali ne znam je li bolje prijeći ili ne.
Vidim da se na ovaj Dell gleda kao na neku ekskluzivu i on u podjednakoj cijeni ipak nudi više, ali je i 40 dkg teži (1,98 prema 1,6). Asus mi je simpa u bijelo-sivom izdanju, ali nemam o njemu nikakvih informacija iz prve ruke. iako ima slabiju konfiguraciju, možda bi mi to bilo sasvim dosta za ono što mi treba.
Razmišljala sam i o Thinkpadu X60 (nema optički pogon i touchpad, ne sviđa mi se dizajn, ali je jako hvaljen) i o T60, ali kad bih već prešla 2 kg onda bi radije uzela neki Sony iz C serije ako se to kod nas može kupiti u onakvom izdanju kakvo je na sonyevim stranicama.

Ne smijem se zeznuti jer nova prilika ne bude tako skoro. Što biste vi izabrali????
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 17:04   #2
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Puno hvala na savjetima. Baš ste super. Ako sam dobro shvatila, zamjerka Asusu ide na račun cijene za takvu konfiguraciju, a ne toliko na račun njegove kvalitete.
Neke od modela koje ste naveli sam i ja već razmatrala, pa su onda dečki s faksa rekli da su ULV procesori jako spori u usporedbi s Core Duo. Ima u tome istine???
Primijetila sam da niste spomenuli Toshibu Satellite Pro U. Postoji neki poseban razlog budući da je njena cijena relativno povoljna u kategoriji malih ekrana. Ja sam je stavila na led jer su nam na faksu na jednoj Toshibinoj seriji, tek kupljenoj, počeli pucati poklopci.
(I ne znam procijeniti hoće li mi u praksi smetati ako budem imala samo eksterni optički, ali to moram sama odlučiti.)
Danas je objavljeno da u HR dolazi Sonyeva C serija (znam, kućna, ali ženski lijepa). To je istina malo preko 2 kg, ali se dobiva 13,3". Treba odvagnuti da li se time više dobiva ili više gubi. Mislim da ću pričekati da je vidim uživo. Jel bi taj Sony inače bio OK? Za puno laganiji Sonyev SZ (pa u principu i za druge modele koje ste naveli) mi nije jasno od kuda su generirane cijene: je li to preračunato s interneta, ili uzeto iz dućana kod nas? Znam da se Sony SZ3 nedavno mogao kupiti na akciji za 16i nešto 000 kn, a bio je oko 20.

Pozdrav
anita2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na