Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2013., 22:03   #1
Exa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 59
Cloudflare DDoS zaštita radi probleme download managerima... ima li pomoći?

Kako natjerati jDownloader (ili neki drugi DL manager) da radi s Cloudflare-om?

Koristim JDownloader kao DL manager i tu mi radi probleme filemates filehosting.

Naime oni (valjda jedini) koriste Cloudflare servis da se zaštite od DDoS napada na svoju uslugu filehostinga i to na način da je download jedino moguć direktno iz nekog web browsera (nakon klika na link ide klik na generator DL linka pa klik na generirani link i tek tada ide download). S vremena na vrijeme klikanje na link otvara stranicu gdje se vrši neka provjera preko Cloudflare-a (valjda da li se radi o živoj osobi koja klika po linkovima ili DL manageru) koja traje oko 5 sekundi.

I tu onda nastaje problem ako se koristi neki DL manager. Vjerojatno Cludflare tijekom klikanja korisnika po linku pa onda i po generiranom linku radi probleme JDownloaderu, ali i drugim managerima koji onda jednostavno ne prepoznaju linkove ili ne znaju sami generirati link za download. Na sličan način je išao i download preko oron-a samo što oni nisu kristili nikakvu zaštitu pa je generiranje linkova išlo bez problema. Čak štoviše, za filemates se ne može u JDownloaderu ubaciti podatke o korisničkom imenu i lozinki za premium account (dobije se poruka: invalid account). Probao sam IDM, FDM, FG, Mipony, pa čak i DthemAll plugin za download iz firefox-a, Uglavnom ništa ne radi.

Na JDownloader forumu se s vremena na vrijeme izbacuju neki update-ovi koji to poprave, ali sve je to kratkog vijeka.

Kontaktirao sam i korisničku podršku za korisnike filemates-a, a oni mi u odgovoru daju preporuku da koristim IDM ili FDM. Nakon odgovora da ni IDM ni FDM ne rade s njihovom uslugom dobijem ovaj odgovor (citat):

"This is due to our implemented protection of Cloudflare. Through the browser you can download normally.
Grabbers though, as they are not humans to pass the cloudflare verification, can not download automatically.
I hope this helps to answer your question."

Pa zar se vraćamo unatrag 20 ili više godina kad nisu ni postojali DL manageri i kad je klikanje bilo in? Tko ima danas vremena sjediti pred računalom i klikati sate i sate da nešto skine s web-a?

Moje pitanje je da li netko ima iskustva sa takvim problemom ili možda ima kakvo riješenje tog problema (neki DL manager koji radi bez problema sa Cloudflare-om ili neka podešavanja u njima samima)?

Do neba zahvalan na svakoj pomoći i savjetu.
Exa je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 01:56   #2
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
karabaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na