Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2009., 21:16   #1
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
zašto su kupovni vga kabeli toliko loši?

neznam dal ovo spada pod monitore ili pod nešto drugo, nisam znao gdje otvorit temu.
prošli tjedan mi je hitno trebao novi kabel za monitor jer sam maknuo ča kompjuter sa njegovog mjesta, i falilo mi pol metra. kupio sam najobičniji kabel od 2metra za 20 kn. i slika je bila jako loša, mutna i puna duhova.
frend mi je onda kupio u chipoteci 2 vga konektora, i malo prije sam napravio novi vga kabel sa ta 2 konektora od 5 kn svaki, i jedno 2 metra utp cat 5 kabela . zalemit 15 krutih žićica na d-sub konektor je bilo jebanje ježa, ali uspio sam. i slika je oštra, baš kakva treba biti.
znam da ide koliko para toliko muzike, ali kabel je koštao 20 kn, nije bio džabe. onaj sa feritnim jezgrama je bio 40 kn za 2 metra. a izrada ovoga me došla valjda 10 kn plus oko sat i pol lemljenja, a imam odličnu sliku kakvu bi dobio tek kupnjom tog skupljeg kabela sa feritnim jezgrama.
zašto je takva razlika?
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2009., 00:51   #2
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
zato jer kabel od 20 kuna u maloprodaju kosta cca 13kn u veleprodaji ili ti 7 kn u nabavi ili ti cca 3 kn u izradi..
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na