Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.01.2008., 17:20   #1
Deus ex machina
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 2
Pomoć kod OC-a procesora i grafičke

Bok svima!!!

Evo ovako, nedavno sam si nadogradio komp. i zanima me kolko ga mogu overclockat i trebala bi mi pomoc oko toga jer sam probavao dosta puta al uvijek dodjem na to da mi se komp. ne moze dignut pa se moram zamarati sa jumperima i cmos memorijom...

Moja konf. je ova...

Procesor: Intel Pentium 4 E 3.00 Ghz sa HT memorijom, FSB 800 Mhz, 1 MB cache + cpu cooler ASUS Silent Square(podrzava overclock i za dual-core procesore)
Maticna: Abit AI7 koja radi na socketu 478 i podrzava overclock
Ram: DDR 2GB SuperRAM Kingmax PC3200 (400MHz)
Grafa: Powercolor Ati Radeon X1950, 256 Mb, 256 Bit sa standardnim coolerom
Napajanje: Fortron BlueStorm II 400W
Hladjenje: 2x Primecooler Aluminium Fan 80x80x25
HDD: 2xSATA, Maxtor 160 GB, Seagate 320 GB
Opticki citaci: Nec(dvd-rw) + Optiarc(mislim da je od sony-a) isto tako dvd przilica
+ neke dodatne stvari, hybridna gigabyte kartica za tv, modem...


Znam da sam naveo neke stvari koje su nemaju veze sa overclockom al bolje da ja sve napisem jer stvarno nikako da se snadjem s tim OC-om...

Zanima me isto koliko mogu postic sa grafom, znam da nije nesto al maticna mi podrzava neke game acceleratore a ne zelim ih namjestavat pa da bacim grafu u smece jer ne znam koliko je efikasno to hladjenje...

Mislim da bi mogao izvuc dobar overclock iz tog kompa pa bilo tko ako zna nesto korisno sta bi mi pomoglo nek napise,

Hvala svima unaprijed...

Pozz...
Deus ex machina je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 18:36   #2
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Pozdrav i tebi!

Za početak prouči ovo, iako je vezano za c2d i am2, malo da ti neke stvari budu jasnije... http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=88200

što se tiče grafe, instaliraj Ati Tray Tools i pod opcijom overclocking potraži max taktove, ATT će tražiti max, kada se zabloka, skineš takt za nekih 10MHz i to ti je max
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2008., 20:28   #3
2145
o.O
Moj komp
 
2145's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 154
Komp ti se neće dizat najvjerovatnije zbog takta memorije (sve piše u stickyju). Raspitaj se za napajanje, nisam siguran da će 400W biti dosta.
2145 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 20:30   #4
Deus ex machina
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Bugger Pregled postova
Pozdrav i tebi!

Za početak prouči ovo, iako je vezano za c2d i am2, malo da ti neke stvari budu jasnije... http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=88200

što se tiče grafe, instaliraj Ati Tray Tools i pod opcijom overclocking potraži max taktove, ATT će tražiti max, kada se zabloka, skineš takt za nekih 10MHz i to ti je max

oke... hvala ti...
Deus ex machina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na